Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω 2 post πιο πάνω φίλε μου

 

Sent from my Samsung Galaxy S10+ using Tapatalk

 

 

Ναι, το είδα το post. Απλά έλεγα μήπως κυκλοφορεί και κάποιο άλλο. Όπως και να έχει thanks...

 

Τις ρυθμίσεις τις κάνουμε ακριβώς όπως αναφέρει το βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά!!!! Ήρθε και ώρα να αλλάξω την εργοστασιακή μεμβρανη λογω μιας γρατζουνιας που ανιχνεύσα και δεν ξέρω και πόσο βαθειά είναι!!! Δεν θέλω να βάλω ακόμα γυαλάκι λογω προβληματων που βγάζει στο δακτυλικό αποτύπωμά, γνήσια μεμβράνη Samsung που μπορώ να βρω???? Εσείς τι με προτείνεται???

 

Υ.Γ. Ή θήκη που έχω είναι η led view της Samsung, τώρα πως έγινε αυτή η γρατζουνιά, δεν μπορώ να καταλάβω!!!!

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

 

Έλεγξε την οθόνη.. αν φαίνεται ζημια- γραμμή στο test.

Την επιλογή : monitor color.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά!!!! Ήρθε και ώρα να αλλάξω την εργοστασιακή μεμβρανη λογω μιας γρατζουνιας που ανιχνεύσα και δεν ξέρω και πόσο βαθειά είναι!!! Δεν θέλω να βάλω ακόμα γυαλάκι λογω προβληματων που βγάζει στο δακτυλικό αποτύπωμά, γνήσια μεμβράνη Samsung που μπορώ να βρω???? Εσείς τι με προτείνεται???

 

Υ.Γ. Ή θήκη που έχω είναι η led view της Samsung, τώρα πως έγινε αυτή η γρατζουνιά, δεν μπορώ να καταλάβω!!!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

 

Έλεγξε την οθόνη.. αν φαίνεται ζημια- γραμμή στο test.

Την επιλογή : monitor color.

σας έβαλα και μερικές φωτογραφίες, αν και δεν φαίνεται να δημιουργήθηκε πρόβλημα στην οθόνη!!!!! όταν είναι αναμένη δεν φαίνεται τίποτα!!!! τώρα το πως έγινε ούτε εγώ δεν μπορώ να καταλάβω!!!! περιμένω της απαντήσεις σας για αλλαγή της ζελατίνας , αν μπορώ να βρω γνήσια η αλλιώς τι μου προτείνεται να βάλω!!!! τζαμάκι δεν ξέρω με αυτά που έχω διαβάσει για το δαχτυλικό αποτύπωμα ότι δεν πιάνει!!!!

https://imgur.com/DX7uy5m

https://imgur.com/kcjCJS5

https://imgur.com/azXZTuF

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι τυχερός, αν! έχει γρατζουνιά επιφανειακά, όπως σε μένα, σε note 8, γρατζουνιά από το πουθενά, μπορεί κόκκος σκόνης.

Αφού δεν φαίνεται στο τεστ, δεν έχεις πρόβλημα λειτουργίας.

Την ίδια θήκη έχουμε, και έχω το dome, Δεν δουλεύει με τίποτα το αποτύπωμα.

Σε προηγούμενα ποστ έγραφαν για ζελατίνα κλπ, εγώ δεν ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω εγώ γράψει πολλές φορές εδώ μέσα... Οτι εχω βάλει τζάμι που στη θέση για το αποτύπωμα έχει λεπτότερο τζάμι κ φαίνεται σαν τρύπα εκεί ή υπάρχουν καλά τζάμια με τρύπα στη μεριά για το αποτύπωμα... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δοκιμάζετε κ το αφήνετε στη μοίρα του ενώ ξέρετε ότι είστε ατσουμπαλοι η πάτε κ βάζετε dome ενώ έχει κ αυτό πολλά θέματα με το αποτύπωμα.. Κ τα 50 ευρώ είναι μεγάλο ποσό για ένα τζάμι που μπορεί Ναμη μας κάνει... Εμένα καλά ανοίγει το αποτύπωμα κ το τζαμι έκατσε πολύ καλά πάνω μόνο λίγο χνουδι μάζεψε πάνω δεξιά...

Υπαρχει επίσης κ το άνοιγμα με το πρόσωπο με την αυθεντική θήκη της σαμι μόλις ανοίγω το καπάκι ψάχνει για τα μούτρα μ και ανοίγει τις περισσότερες φορές ακαριαία... Οκ δεν είναι τόσο ασφαλές όσο το αποτύπωμα αλλά τόσο πολύ φοβάστε πως θα σας το κλέψουν κ θα μοιάζει σαν αδερφός σας αυτός για να το ανοίξει; εεε αν είμαι τόσο γκαντέμης κ τύχουν όλα αυτά. (χτυπά ξύλο) θα τον βρω μέσω Gps κ email κ θα τον ξυρισω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα είμαι για δουλειά σε παραμεθόριο που δεν εχει αλυσίδες και πολλά καταστηματα για επιλογές , τι μου προτείνετε να πάω σε ένα κατάστημα γερμανό ή wind ή Vodafone που μόνο εχει εδώ και να βάλω ένα τζαμακι ή ζελατίνα προσωρινά ????Η να παραγγείλω κάτι καλύτερο από skroutz????
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα είμαι για δουλειά σε παραμεθόριο που δεν εχει αλυσίδες και πολλά καταστηματα για επιλογές , τι μου προτείνετε να πάω σε ένα κατάστημα γερμανό ή wind ή Vodafone που μόνο εχει εδώ και να βάλω ένα τζαμακι ή ζελατίνα προσωρινά ????Η να παραγγείλω κάτι καλύτερο από skroutz????

 

 

Καλύτερα απτό σκρουτζ... Ρίξε καμία ματιά κ στο eshop

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είδα έσκασε νέο update.

Η φώτο είναι από φίλο!!

b4260b8f633febbba5538f2899fe5885.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είδα έσκασε νέο update.

Η φώτο είναι από φίλο!!

b4260b8f633febbba5538f2899fe5885.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Επιβεβαιωνω.Ενημερωση Ιουνιου,253ΜΒ

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έγινε η ενημέρωση, με επιλογή χειροκίνητη. Το αρχείο το κατέβασα όχι με ΟΤΑ, αλλά με 4G,, διότι ήμουν στο καφενείο, και θεωρώ δεδομένο ότι Πιθανόν να είναι χακαρισμενο, Αλλά πρόσεξα ότι ανέβασε θερμοκρασία στους 45 βαθμούς ( γιατί ;). Το κανα 2 restart, και το έκλεισα για 5 λεπτά, τώρα είναι 42, ενώ πριν την ενημέρωση ήτανε 36 , το πολύ 39.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και εμένα η ιδια ενημέρωση και την πέρασα.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η ενημέρωση, με επιλογή χειροκίνητη. Το αρχείο το κατέβασα όχι με ΟΤΑ, αλλά με 4G,, διότι ήμουν στο καφενείο, και θεωρώ δεδομένο ότι Πιθανόν να είναι χακαρισμενο, Αλλά πρόσεξα ότι ανέβασε θερμοκρασία στους 45 βαθμούς ( γιατί ;). Το κανα 2 restart, και το έκλεισα για 5 λεπτά, τώρα είναι 42, ενώ πριν την ενημέρωση ήτανε 36 , το πολύ 39.
Οχι με OTA;; αλλα με 4G πως έγινε αυτό;;; μήπως εννοείς όχι με WIFI;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβάσαμε αν δίνει τίποτα καινούργιο. Μόνο security είναι αυτό το update ? Είχαμε καλομάθει τόσο καιρό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στο e που μου ήρθε το ίδιο, λέει μερικά πραγματάκια για βελτίωση σύνδεσης και σταθερότητας WiFi και Bluetooth και σταθερότητα κάμερας.

 

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

σας έβαλα και μερικές φωτογραφίες, αν και δεν φαίνεται να δημιουργήθηκε πρόβλημα στην οθόνη!!!!! όταν είναι αναμένη δεν φαίνεται τίποτα!!!! τώρα το πως έγινε ούτε εγώ δεν μπορώ να καταλάβω!!!! περιμένω της απαντήσεις σας για αλλαγή της ζελατίνας , αν μπορώ να βρω γνήσια η αλλιώς τι μου προτείνεται να βάλω!!!! τζαμάκι δεν ξέρω με αυτά που έχω διαβάσει για το δαχτυλικό αποτύπωμα ότι δεν πιάνει!!!!

https://imgur.com/DX7uy5m

https://imgur.com/kcjCJS5

https://imgur.com/azXZTuF

Από την στιγμή που έχεις την LED Cover θήκη, γιατί σπας το κεφάλι σου να βρεις ζελατίνα για το κινητό σου;

Εγώ έχω την εργοστασιακή ακόμη και μόλις γδαρθεί θα το αφήσω γυμνό για να το γουστάρω, αφού έχω το καπάκι της LED View να το προστατεύει...

Τα ίδια είχα κάνει και με το S7 Edge μου... Γυμνό στην S-View θήκη του και δεν είχε το παραμικρό γδάρσιμο έπειτα από 3 ολόκληρα χρόνια χρήσης. (και είχε αγοράσει αρκετά οικόπεδα από πτώσεις).

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το off topic αλλα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις για την προσφορα γερμανου που δινει κουπονι 200 ευρω με την αγορα s10.Mε ψιλα γραμματα γραφει εξαργυρωση επιτοπου.Τι εννοει οτι μπορει να αφαιρεθει απο την τιμη η για αγορα αλλου προιοντος?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

.Mε ψιλα γραμματα γραφει εξαργυρωση επιτοπου.

Ότι σου αφαιρεί από τη τιμή 200€

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αν ειναι ετσι ειναι καλη προσφορα σε συνδιασμο προσφορας eurobank 20% και τιμολογιου

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αν ειναι ετσι ειναι καλη προσφορα σε συνδιασμο προσφορας eurobank 20% και τιμολογιου

 

Αυτή τη στιγμή δεν νομίζω ότι ισχύει 20% επιστροφή με eurobank.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Oταν ρωτησα στο Πλαισιο για την επιστροφη συνδυαστικα με τα κουπονια στην σειρα S της Samsung μου ειπαν δεν γινεται και τα δυο ταυτοχρονα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...