Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα του βύσματος μάλλον θέλει αντιπροσωπεία.. Το άλλο με την κάμερα έχεις δοκιμάσει άλλο firmware με odin?

Άκυρο το ποστ - μπερδεύτηκα με τον άλλο που έχει πάρει τον Σναπ!

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό μου γράφει απτό Hotmail η σύνδεση απέτυχε ο κωδικός πρόσβασης άλλαξε και ζητάει να βάλω τον καινούργιο κωδικό. Να μ τον έχουν χακαρει;; στο Gmail είναι όλα οκ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό μου γράφει απτό Hotmail η σύνδεση απέτυχε ο κωδικός πρόσβασης άλλαξε και ζητάει να βάλω τον καινούργιο κωδικό. Να μ τον έχουν χακαρει;; στο Gmail είναι όλα οκ
Μπες από υπολογιστή και κάνε αλλαγή κωδικού. Βάλε κάποιον περίπλοκο με σύμβολα που δεν έχεις χρησιμοποιήσει σε άλλα site.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μπες από υπολογιστή και κάνε αλλαγή κωδικού. Βάλε κάποιον περίπλοκο με σύμβολα που δεν έχεις χρησιμοποιήσει σε άλλα site.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Μου το είχε ξανακάνει κ έβαλα έναν εύκολο σχετικά κ τώρα μ πέταγε αυτό πάλι ότι άλλαξε ο κωδικός κ μπήκα κ πάτησα αυτόν που είχα βάλει τελευταία κ μπήκε κανονικά δεν ξέρω τι ζόρι τραβάει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε ξανακάνει κ έβαλα έναν εύκολο σχετικά κ τώρα μ πέταγε αυτό πάλι ότι άλλαξε ο κωδικός κ μπήκα κ πάτησα αυτόν που είχα βάλει τελευταία κ μπήκε κανονικά δεν ξέρω τι ζόρι τραβάει
Μην αποκλίσεις το γεγονός να έβαλες κανένα ψηφίο λάθος...Κατά λάθος...

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο, θα κανω τη δοκιμή κι ελπίζω να αράξω εδώ λίγους μήνες. Παράλληλα θα δοκιμάσω ενα oneplus 7 pro και βλεπουμε... Για να δούμε...
Βαγγέλη η OnePlus έχει κάνει παπάδες με το pro. ο μόνος μου ενδιασμος είναι η μπαταρία, αλλά μετά από το βίντεο στο νήμα του 7 pro μεταξύ του S10+ exynos και του 7pro έμεινα με το στόμα ανοιχτό.

 

Ίσως και ο μόνος λόγος να φύγω απο το S10+ που είναι η καλύτερη συσκευή Samsung που είχα ποτέ.

 

Εάν κυκλοφορούσε τον Snap στην Ευρώπη δεν ξέρω εάν θα έκανα την αλλαγή, αλλά ο Εξινος σε performance είναι last year's soc - δυστυχώς.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη η OnePlus έχει κάνει παπάδες με το pro. ο μόνος μου ενδιασμος είναι η μπαταρία, αλλά μετά από το βίντεο στο νήμα του 7 pro μεταξύ του S10+ exynos και του 7pro έμεινα με το στόμα ανοιχτό.

 

Ίσως και ο μόνος λόγος να φύγω απο το S10+ που είναι η καλύτερη συσκευή Samsung που είχα ποτέ.

 

Εάν κυκλοφορούσε τον Snap στην Ευρώπη δεν ξέρω εάν θα έκανα την αλλαγή, αλλά ο Εξινος σε performance είναι last year's soc - δυστυχώς.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Λίγο υπομονή γιατί πέρα από τις γνωστές ελλείψεις και την κάμερα κάτι μου "βρωμάει" με την φωτεινότητα της οθόνης. Μάλλον θα θυμηθούμε εποχές 6p.Ολοι το αναφέρουν σαν αρνητικό ιδίως σε εξωτερικούς χώρους αλλά το περνάνε στα γρήγορα. Επίσης στο review του gsmarena γράφει για οθόνη με 400 nits όταν το s10 ξεπερνάει τα 800.

Απο μένα μικρό καλάθι.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπομονή γιατί πέρα από τις γνωστές ελλείψεις και την κάμερα κάτι μου "βρωμάει" με την φωτεινότητα της οθόνης. Μάλλον θα θυμηθούμε εποχές 6p.Ολοι το αναφέρουν σαν αρνητικό ιδίως σε εξωτερικούς χώρους αλλά το περνάνε στα γρήγορα. Επίσης στο review του gsmarena γράφει για οθόνη με 400 nits όταν το s10 ξεπερνάει τα 800.

Απο μένα μικρό καλάθι.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Σύμφωνα με gsnarena σε manual το oneplus πιάνει 436 σε manual mode και s10 plus 385

Σε auto mode στα 616 και 793 αντίστοιχα.

 

Στην πράξη με τις σύγχρονες OLED τελευταία 2 έτη πάνω από 550 σε auto mode είναι απόλυτα ικανοποιητικο για θέση σε εξωτερικές συνθήκες.

 

Ναι είναι πιο φωτεινή το Sammy αλλά δεν σημαίνει ότι θα είναι μέτριο το oneplus.

 

Μη ξεχνας και όσο μεγαλύτερη φωτεινότητα και πέφτει πιο γρήγορα μπαταρία,το νόμισμα έχει πάντα 2 όψεις.

 

Αυτά για να κλείσουμε εδώ και απλά ήθελα αναφέρω τα ακριβή νούμερα σύμφωνα με GSM arena μιας και αναφέρθηκες σε αυτές οχι ολοκληρωμένα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα για 1200 nits δεν ελεγε η samsung ??

900 nits δεν το μετρησε καποιος ?? Εδω μεσα το ειδα να γράφεται...

Εδω ενα παλικαρι ελεγε οτι ειναι πανω απο 1000 γιατι ηξερε απο αυτα κ μπορούσε να καταλάβει με το ματι ... !!!!!!!!!!!

Τωρα ξαφνικα πως πεσαμε στα 793 ?

Link to comment
Share on other sites

Μα για 1200 nits δεν ελεγε η samsung ??

 

900 nits δεν το μετρησε καποιος ?? Εδω μεσα το ειδα να γράφεται...

 

Εδω ενα παλικαρι ελεγε οτι ειναι πανω απο 1000 γιατι ηξερε απο αυτα κ μπορούσε να καταλάβει με το ματι ... !!!!!!!!!!!

 

Τωρα ξαφνικα πως πεσαμε στα 793 ?

Ρίξε μια ματιά εδώ....

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_S10_ShootOut_1S.htm#High_Brightness_Mode

 

d0b34ecc7eca9f2fb77e7361cd179d95.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη η OnePlus έχει κάνει παπάδες με το pro. ο μόνος μου ενδιασμος είναι η μπαταρία, αλλά μετά από το βίντεο στο νήμα του 7 pro μεταξύ του S10+ exynos και του 7pro έμεινα με το στόμα ανοιχτό.

 

Ίσως και ο μόνος λόγος να φύγω απο το S10+ που είναι η καλύτερη συσκευή Samsung που είχα ποτέ.

 

Εάν κυκλοφορούσε τον Snap στην Ευρώπη δεν ξέρω εάν θα έκανα την αλλαγή, αλλά ο Εξινος σε performance είναι last year's soc - δυστυχώς.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Γιωργο 2-3 πράγματα είναι αυτά που θα με κάνουν να κάνω μόνο δοκιμή το 7 pro και να μείνω με βασική συσκευή το s10 plus, εκτός συγκλονιστικου απροόπτου.

1)Φωτεινότητα οθόνης (από σοβαρό YouTuber διαβάζω για "μισή φωτεινότητα" στην πράξη στο oneplus)

2) service στο εξωτερικό, χάνοντας το καλύτερο service στην Ελλάδα, που ακούει στο όνομα smartec

3) μέγεθος και βάρος, που τώρα το καλοκαίρι θα μετρήσουν. Ειδικά τα 200+ γραμμάρια σε καλοκαιρινό Mode δε χωνευονται εύκολα, ειδικά αν βάλω και καμιά σοβαρή θήκη

Θα δοκιμαστεί βέβαια, αυτό είναι σίγουρο, αλλά δύσκολα να αφήσω το οικοσύστημα της Sammy για μια συσκευή που έχει 2-3 πράγματα καλύτερα και άλλα 3-4 ελλείψεις (ip rating, wireless charging, σοβαρή κάμερα σε low light) ...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αν και καμιά διάθεση για vs παραθέτω άρθρα μιας και μου αρέσουν αυτές η συζητήσεις

Gsmarena και

http://www.displaymate.com/Galaxy_S10_ShootOut_1S.htm

http://www.displaymate.com/OnePlus_7Pro_ShootOut_1P.htm4b25cef2627ac6dac71efecd9fecab7e.jpg3a315f507ca4e6a2c683a040ae4a105e.jpge31035bee9d6377e82a416c2cbd67d96.jpg

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο 2-3 πράγματα είναι αυτά που θα με κάνουν να κάνω μόνο δοκιμή το 7 pro και να μείνω με βασική συσκευή το s10 plus, εκτός συγκλονιστικου απροόπτου.

1)Φωτεινότητα οθόνης (από σοβαρό YouTuber διαβάζω για "μισή φωτεινότητα" στην πράξη στο oneplus)

2) service στο εξωτερικό, χάνοντας το καλύτερο service στην Ελλάδα, που ακούει στο όνομα smartec

3) μέγεθος και βάρος, που τώρα το καλοκαίρι θα μετρήσουν. Ειδικά τα 200+ γραμμάρια σε καλοκαιρινό Mode δε χωνευονται εύκολα, ειδικά αν βάλω και καμιά σοβαρή θήκη

Θα δοκιμαστεί βέβαια, αυτό είναι σίγουρο, αλλά δύσκολα να αφήσω το οικοσύστημα της Sammy για μια συσκευή που έχει 2-3 πράγματα καλύτερα και άλλα 3-4 ελλείψεις (ip rating, wireless charging, σοβαρή κάμερα σε low light) ...

Βαγγέλη δεν ξέρω ποιον youtuber αναφέρεις αλλά κάνα 2 "σκληροπυρηνικοι" το αναφέρουν και μάλιστα με στόμφο.

Αλεξ αναφέρεις ότι έχει κόστος στην μπαταρία η φωτεινότητα, φυσικά και έχει άλλα τέτοια οθόνη χωρίς φωτεινότητα με @@ στην Ελλάδα καλοκαίρι μου είναι άχρηστη.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν ξέρω ποιον youtuber αναφέρεις αλλά κάνα 2 "σκληροπυρηνικοι" το αναφέρουν και μάλιστα με στόμφο.

Αλεξ αναφέρεις ότι έχει κόστος στην μπαταρία η φωτεινότητα, φυσικά και έχει άλλα τέτοια οθόνη χωρίς φωτεινότητα με @@ στην Ελλάδα καλοκαίρι μου είναι άχρηστη.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

 

Μία χαρά ικανοποιητικη φωτεινότητα θα εχει.

Δεν χρειάζεται να έχει την top απόδοση Sammy για να βλέπουμε ικανοποιητικα.

Μην ψάχνουμε κουσούρια εκεί που δεν υπάρχουν.

 

Οποιαδήποτε OLED τελευταία 2 έτη με πάνω από 550nits αποδίδει πολύ καλα για θέαση σε εξωτερικές συνθήκες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήμουν σε μια καφετέρια σήμερα και καθόμουν έξω και με το ζόρι έπιανα μια γραμμή σήμα από το wifi και χανόταν κάποιες φορές ενώ στην παρέα μου ο φίλος μου με το note 9 έπιανε 2 με 3 γραμμές σήμα τι γίνεται γιατί τόσο χάλια τι φταίει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. σήμερα ακύρωσα την παραγγελία του p30 pro και σκέφτομαι να πάρω το s10+ .. ποια είναι η γνώμη σας ; Είστε ευχαριστημένοι απο το τηλέφωνο ; Είμαι κάτοχος iPhone εδώ και αρκετά χρόνια και φοβάμαι την αλλαγή .. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. σήμερα ακύρωσα την παραγγελία του p30 pro και σκέφτομαι να πάρω το s10+ .. ποια είναι η γνώμη σας ; Είστε ευχαριστημένοι απο το τηλέφωνο ; Είμαι κάτοχος iPhone εδώ και αρκετά χρόνια και φοβάμαι την αλλαγή .. ευχαριστώ

 

 

Πήγαινε με κλειστά τα μάτια και δεν ξαναπάς σε Apple...

Διάβασε κ τις πιο χρήσιμες αξιολογήσεις στο σκρουτζ

Είναι ολοκληρωμένη συσκευή φοβερό σε οθόνη ήχος κάμερες βίντεο δυνατή μπαταρία συνομιλία smooth ταχτητυτα παραμετροποίηση smartec κ 2 χρόνια τέλειο σε θέμα εγγύησης απλά το νου σου να το προστατεύεις γιατί παρά την ομορφιά τους σπάνε πανεύκολα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε με κλειστά τα μάτια και δεν ξαναπάς σε Apple...

Διάβασε κ τις πιο χρήσιμες αξιολογήσεις στο σκρουτζ

Είναι ολοκληρωμένη συσκευή φοβερό σε οθόνη ήχος κάμερες βίντεο δυνατή μπαταρία συνομιλία smooth ταχτητυτα παραμετροποίηση smartec κ 2 χρόνια τέλειο σε θέμα εγγύησης απλά το νου σου να το προστατεύεις γιατί παρά την ομορφιά τους σπάνε πανεύκολα

 

Ποια ειναι η τελευταια Apple συσκευη που περασε απο τα χερια σου?

Οκ εδω δεν ειναι θεμα για Apple ή για επιλογη κινητου αλλα σε βρισκω αρκετα υπερβολικο στο σχολιο σου,χωρις αυτο να σημαινει βεβαια οτι το S10+ δεν ειναι φοβερη συσκευη(ναυαρχιδα του 2019 με αρχικη τιμη τα 1050ευρω,λογικο ειναι).

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια Apple συσκευη που περασε απο τα χερια σου?

Οκ εδω δεν ειναι θεμα για Apple ή για επιλογη κινητου αλλα σε βρισκω αρκετα υπερβολικο στο σχολιο σου,χωρις αυτο να σημαινει βεβαια οτι το S10+ δεν ειναι φοβερη συσκευη(ναυαρχιδα του 2019 με αρχικη τιμη τα 1050ευρω,λογικο ειναι).

 

Το iPhone x

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone x

Tο εχει ο κολλητος μου , του κανω μεγαλη πλακα , σε φωτο, σε ηχο, σε ταχυτητα, σε οθονη, κ.α ,

οσο για την μπαταρια δεν το συζηταμε καν, σχεδον διπλασια αυτονομια,

δεν βρηκαμε σε κατι καλυτερο το X.

Ξενερωσε, σκεφτεται να το πουλησει και το εχει 6 μηνες μονο.

Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

Το x της Apple το θεωρώ το πρώτο κινητό της Apple απτή νέα γενιά που αξίζει μετά τα Bezels οικόπεδα που είχε για 4 χρόνια μέχρι το 8 plus .. Αξίζει η μετάβαση εφόσον υπάρχει το bugdet για κάποιον σε s10 plus Apple δεν ήθελα κ δεν είχα τα θεωρώ ακριβα για ότι προσφέρουν σε σπεκς κ αρκετά κλειδωμένα για τα γούστα μου κ βαρετά το ίδιο μενού. Φυσικά κ καταλαβαίνω κάποιον που έχει επενδύσει σε όλα της Apple κ θέλει να συνδέονται όλα μεταξύ τους για κάποιον άλλον όμως που μπορεί να φύγει εύκολα πιστεύω θα τον κρατήσει το android έχουν έρθει στα ίσα τα λειτουργικά καιρός ήταν...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες στα ξεκάρφωτα κ δεν το ξαναεκανε μετά δεν πρόλαβα μια κλήση και ακούστηκε απτό κινητό έχεις αναπάντητη. Που το κοιτάζω αυτό πλάκα είχε να το έχω μόνιμα; ίσως στην εκφώνηση ονόματος απτις κλήσεις; ίσως είχα συνδεδεμένο κ τα ear buds

 

Το μόνο ξενέρωτο είναι ότι βάλανε πααααλι μικρότερο καλώδιο κ απτό s9 plus για φόρτιση έλεος δηλαδή 10039 κινητό κ κάνουν τις γυφτιες που κάνει και η μήλο εταιρεία που εκείνη δηλώνει πως είναι για το καλό της συσκευής μας για Ναμη παίζει κάποιος όταν φορτίζει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...