Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα ήρθε...να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα καμιά διαφορά...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μου φαίνεται ότι έγινε λίγο γρήγοροτερο το δάχτυλικο αποτύπωμα. Κάποιος άλλος έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είχε γίνει λίγο γρηγορότερο με το προηγούμενο update...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ.

Δακτυλικό αποτύπωμα super.

Ταχύτητα, super.

Όσο για την νυχτερινή λήψη φωτογραφιών δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.

(Εξάλλου αν η κάμερα του στις νυχτερινές είναι καλύτερη -ή ίδια- σε σχέση με το S7 edge που είχα, τότε είμαι καλυμμένος τα μάλα!)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Για το δακτυλικό ισχύει και εγώ αυτό βλέπω. Επιτέλους δουλεύει πολύ καλά. Και ελπίζω στο μέλλον να γίνει ακόμα ποιο γρήγορο
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όσοι λέτε ότι το δαχτυλικό είναι πολύ καλό πλέον, έχετε κάποιο tempered glass ή είστε με τη ζελατίνα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όσοι λέτε ότι το δαχτυλικό είναι πολύ καλό πλέον, έχετε κάποιο tempered glass ή είστε με τη ζελατίνα?

 

Γνήσια ζελατίνα εγώ

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να γυρίσω στην Samsung, δεν βλέπω κάποιο άλλο κινητό πέρα από το S10 που να μου τραβάει την προσοχή. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω στην Ελλάδα το μοντέλο με τον Snapdragon. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο σκρουτζομάγαζο που να το φέρνει; Πέρα από το eglobal, υπάρχει κάποιο άλλο μαγαζί στο εξωτερικό που να αξίζει; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ψάχνεις το συγκεκριμένο?

Έχει εγγύηση στην Ελλάδα;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Προτιμώ αυτό γιατί φαίνεται να έχει καλύτερο τσιπάκι ήχου, αλλά κυρίως γιατί έχει την δυνατότητα να πάρει την Gcam. Το ότι είναι λίγο ταχύτερο και έχει λίγο χαμηλότερη κατανάλωση δεν με ενδιαφέρει, αλλά καλοδεχούμενο.

Η εγγύηση επίσης δεν με πολυενδιαφέρει, από την στιγμή που δεν σκοπεύω να πάρω τηλέφωνο που φέρνει η Samsung Hellas, η ταλαιπωρία θα είναι πάνω-κάτω η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να γυρίσω στην Samsung, δεν βλέπω κάποιο άλλο κινητό πέρα από το S10 που να μου τραβάει την προσοχή. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω στην Ελλάδα το μοντέλο με τον Snapdragon. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο σκρουτζομάγαζο που να το φέρνει; Πέρα από το eglobal, υπάρχει κάποιο άλλο μαγαζί στο εξωτερικό που να αξίζει; Ευχαριστώ!

 

https://www.wondamobile.com/mobile/samsung/samsung-galaxy-s10-dual-128-gb-g9730-lte-mobile-phone-sim-free-and-unlocked.html

 

Δεν ξερω αν αξιζει ή οχι, απλα εχει αναφερθει κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που φοβάμαι είναι μην παρουσιάσει κάποιο burn in η οθόνη...Και εγώ αυτό κοιτάω και είναι ρίσκο να μην έχεις εγγύηση...Η τέλος πάντων να πρέπει να το στείλεις από εκεί που το αγόρασες...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που φοβάμαι είναι μην παρουσιάσει κάποιο burn in η οθόνη...Και εγώ αυτό κοιτάω και είναι ρίσκο να μην έχεις εγγύηση...Η τέλος πάντων να πρέπει να το στείλεις από εκεί που το αγόρασες...

 

Η g cam κ στο exynos δουλεύει κομπλέ για πολύ χαμηλό φωτισμό.. Θα ξετρελαθείς κ απτον ήχο που έχει με τον exynos. Πάρε γνώμη μ με εxynοs να είσαι πιο ήσυχος μ.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που κατέβασα την έκδοση 6.2 , μου κλείνει η εφαρμογή Μόλις πάω να βάλω το night sight. Το s10e έχω.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που κατέβασα την έκδοση 6.2 , μου κλείνει η εφαρμογή Μόλις πάω να βάλω το night sight. Το s10e έχω.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Αν ψάξεις στο youtube. Υπάρχει gcam η 6 που δουλεύει καλά σε πολύ χαμηλό φωτισμό στο νήμα του s10 plus β έχω βάλει το link με τις ρυθμίσεις που δίνει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο youtube. Υπάρχει gcam η 6 που δουλεύει καλά σε πολύ χαμηλό φωτισμό στο νήμα του s10 plus β έχω βάλει το link με τις ρυθμίσεις που δίνει
Μπήκε ένα λινκ σε ένα από τα thread με την 6.2 η οποία λέει ότι δουλεύει και στα galaxy 9. Αλλά δεν το βλέπω να δουλεύει σε μένα.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα, μετάβαση από S9.

 

Πέρασα και την τελευταία ενημέρωση (Poland) και αν και είναι στους πρώτους κύκλους φόρτισης, η μπαταρία δείχνει πολύ καλά σημάδια. Το ίδιο και το δακτυλικό αποτύπωμα, μηδέν αστοχίες και άμεσο.

 

Ερώτηση, με Substratum εδώ χωρίς root είμαστε λίγο περιορισμένοι σωστά;

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε ένα λινκ σε ένα από τα thread με την 6.2 η οποία λέει ότι δουλεύει και στα galaxy 9. Αλλά δεν το βλέπω να δουλεύει σε μένα.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Η 6.1 Δουλεύει πολύ καλά

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Η 6.1 Δουλεύει πολύ καλά

Επιβεβαιώνω πως όντως δουλεύει μια χαρά και στο δικό μου S10.

Υπάρχει κάποιο link με ρυθμίσεις τις εφαρμογής για νυχτερινές λήψεις (γιατί είμαι τεμπέλης και ανίδεος;)

Και μιας και ανέφερα πως είμαι τεμπέλης, υπάρχει κάποια ρύθμιση για την stock camera ώστε να αφαιρέσω τον ήχο του κλείστρου όταν βγάζω φωτό; Έψαξα, αλλά δεν βρήκα κάποιο μενού για να το αφαιρέσω.

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως όντως δουλεύει μια χαρά και στο δικό μου S10.

Υπάρχει κάποιο link με ρυθμίσεις τις εφαρμογής για νυχτερινές λήψεις (γιατί είμαι τεμπέλης και ανίδεος;)

Και μιας και ανέφερα πως είμαι τεμπέλης, υπάρχει κάποια ρύθμιση για την stock camera ώστε να αφαιρέσω τον ήχο του κλείστρου όταν βγάζω φωτό; Έψαξα, αλλά δεν βρήκα κάποιο μενού για να το αφαιρέσω.

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Για να βγάλεις δίχως ήχο απλά ένας εύκολος τρόπος είναι να το βάλεις στο αθόρυβο όλο το κινητό

Θα σ βάλω σύντομα λινκ απτό YouTube με την gcam δουλεύει σούπερ μόνο για αρκετό σκοτάδι αλλιώς τις φωτίζει πολύ... Θα βάλεις κ μια ρύθμιση που θα σ δείξω ώστε να πατάς κ να σε βγάζει στη νυχτερινή λήψη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://youtu.be/QnMr3uIdE_Q. Βάλε τις ρυθμίσεις που λέει μέσα ο τύπος..

Κ για όποιον δεν έχει την gcam. Υπάρχει λινκ κάτω απτό βίντεο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις δίχως ήχο απλά ένας εύκολος τρόπος είναι να το βάλεις στο αθόρυβο όλο το κινητό

Θα σ βάλω σύντομα λινκ απτό YouTube με την gcam δουλεύει σούπερ μόνο για αρκετό σκοτάδι αλλιώς τις φωτίζει πολύ... Θα βάλεις κ μια ρύθμιση που θα σ δείξω ώστε να πατάς κ να σε βγάζει στη νυχτερινή λήψη..

Είσαι υπέροχος!!!!

Να είσαι καλά, tresor_jim!

Αναμένω και θέλω πως και πως να την πω στην γυναίκα μου που μου κάνει τσαλιμάκια με τις νυχτερινές στο Mate 20 Pro της!

:lol:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι υπέροχος!!!!

Να είσαι καλά, tresor_jim!

Αναμένω και θέλω πως και πως να την πω στην γυναίκα μου που μου κάνει τσαλιμάκια με τις νυχτερινές στο Mate 20 Pro της!

:lol:

 

 

Τπτ γιαυτό είμαστε εδώ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον..

Θα της μπεις σίγουρα στο μάτι με τη gcam απλά θέλει σε πολύ χαμηλό φωρισμο μη βγάλεις με μετριο φωτισμό δωματίου θα σε κοροϊδεύει μετά χα χα. Θα πας κ θα πατήσεις πάνω στο εικονίδιο της gcam κ θα λέει νυχτερινή όραση κτλ. Πάρε το εικονίδιο της νυχτερινής κ βάλτο σε μια μεριά που να το βρίσκεις εύκολα εγώ το έχω μαζί με την κανονική κάμερα κ βοηθάει να το Πατάω κ να με πηγαίνει εκεί αμέσως αν δεν το πετύχεις πες μ να βάλω σκρινσοτ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...