Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

@tresor_jim απόλαυσέ το ✌️ εγώ περισσότερο για θέμα χρημάτων επέλεξα το αντίπαλο δέος (Mate 20 pro) και με βλέπω τελικά να αράζω εδώ για καιρό μετά από δυο τρεις ρυθμισούλες που του έκανα...

Οθόνη, μπαταρία, κάμερα απλά με μια λέξη άπαιχτα!

 

 

Κ γω με κάνα 2 προσθήκες ακόμα με update με βλέπω να κάθομαι για καιρό κ περιμένω να δω τα αναδιπλωμενα... Δυναμίτης κ το s10 plus, φοβερό Και το mate

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κ γω με κάνα 2 προσθήκες ακόμα με update με βλέπω να κάθομαι για καιρό κ περιμένω να δω τα αναδιπλωμενα... Δυναμίτης κ το s10 plus, φοβερό Και το mate

 

Το σκέφτομουν κ γω το mate... Μπαταρια σίγουρα παιζει παραπανω από s10+ ....

Απο κάμερα στο νυχτερινο κομμάτι φευγει πολυ μπροστά αφου ειδα απίστευτες διαφορες...

Τωρα στις κανονικες, δεν τα συνδεσα σε pc να δω σε μεγαλη οθόνη τι κ πως....

Στις οθόνες των 2 κινητων, εκτος απο το ζουμ των 2 κινητων που ναι, παλι ειναι μπροστά το mate, δεν εκφερω αλλη γνωμη.

Οι οθόνες τους διαφερουν κ σίγουρα διαφερει και οι απεικόνιση της φωτο....

Τωρα, σε οθόνη αποκλειστικά, κ οι 2 μου αρεσαν.... Καλυτερη του s10+ αλλα δεν θα ηταν κριτηριο να επιλέξω....

Απο εμπειρια χρησης τo EMUI τι φαση ??

Δεν εχω ακουσει κ τα καλυτερα...

Γενικα σαν overall χωρις κριτήριο την τιμη??

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομουν κ γω το mate... Μπαταρια σίγουρα παιζει παραπανω από s10+ ....

Απο κάμερα στο νυχτερινο κομμάτι φευγει πολυ μπροστά αφου ειδα απίστευτες διαφορες...

Τωρα στις κανονικες, δεν τα συνδεσα σε pc να δω σε μεγαλη οθόνη τι κ πως....

Στις οθόνες των 2 κινητων, εκτος απο το ζουμ των 2 κινητων που ναι, παλι ειναι μπροστά το mate, δεν εκφερω αλλη γνωμη.

Οι οθόνες τους διαφερουν κ σίγουρα διαφερει και οι απεικόνιση της φωτο....

Τωρα, σε οθόνη αποκλειστικά, κ οι 2 μου αρεσαν.... Καλυτερη του s10+ αλλα δεν θα ηταν κριτηριο να επιλέξω....

Απο εμπειρια χρησης τo EMUI τι φαση ??

Δεν εχω ακουσει κ τα καλυτερα...

Γενικα σαν overall χωρις κριτήριο την τιμη??

 

Το s10 plus. Δεν θα έχει τίποτα να ζηλέψει σε ένα μήνα το πολύ θα πάρει update που θα κάνουν τις φώτο τη νύχτα μέρα σύμφωνα με τη σαμι.. Οθόνη καλύτερο το σαμι όπως και ήχο καλύτερο και χωρίς το μεγάλο νοτς του mate. Φυσικά ούτε ο ήχος ούτε η οθόνη θα σε απογοητεύσει στο mate αλλά στο σαμι είναι καλύτερα ..

Καλύτερο βίντεο τράβηγμα στο σ10. Αποτι Λένε δυνατή μπαταρία το mate αλλά για μένα με τη χρήση που κάνω είναι σούπερ κ το σ10plus που βγάζω 8 με 10 ώρες οθόνη το 24ωρο .. Σε ταχεία φόρτιση κερδίζει το mate. Αλλά θα φέρουν update κ για το s10 plus για σούπερ ταχεία φόρτιση..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το s10 plus. Δεν θα έχει τίποτα να ζηλέψει σε ένα μήνα το πολύ θα πάρει update που θα κάνουν τις φώτο τη νύχτα μέρα σύμφωνα με τη σαμι.. Οθόνη καλύτερο το σαμι όπως και ήχο καλύτερο και χωρίς το μεγάλο νοτς του mate. Φυσικά ούτε ο ήχος ούτε η οθόνη θα σε απογοητεύσει στο mate αλλά στο σαμι είναι καλύτερα ..

Καλύτερο βίντεο τράβηγμα στο σ10. Αποτι Λένε δυνατή μπαταρία το mate αλλά για μένα με τη χρήση που κάνω είναι σούπερ κ το σ10plus που βγάζω 8 με 10 ώρες οθόνη το 24ωρο .. Σε ταχεία φόρτιση κερδίζει το mate. Αλλά θα φέρουν update κ για το s10 plus για σούπερ ταχεία φόρτιση..

 

Ηχεια, οθόνη σίγουρα καλύτερα στο s10+.

Ειδικα ηχεια απ το s9+ που έχω ειναι απίστευτα κ βάζει κατω p20 pro κ mate 20 pro.

Οσο για την νυχτερινη της Samsung...

Κριμα είναι... Πραγματικά θα επρεπε να το ειχε δωσει εξ αρχης.... Ελπιζω οντως να παιξει κατι καλο.

Απο ταχεια φορτιση... Δεν με αποσχολει καθολου... Μενω παλαιων αρχων.

Επισης απο notch... Προτειμω κινητα τυπου mate (iPhone x κτλ) η με τυπου σταγόνα.

Οι κάμερες της Samsung ειμαι τελειως αηδια για μενα.... Ολα αυτα ειναι προσωπικα κριτήρια φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι κ μια σταλιτσα πιο γρήγορο.. Σε αναμονή για το καλό το update του Μαΐου..
Συμφωνώ και εγω...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγω...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έσβησα τα 4 που είχα στο ίδιο δάχτυλο μετά το μικρό update κ βλέπω αρκετή σβελταδα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ μετά το update του δαχτυλικου έσβησα τα 4 αποτυπώματα του ενός δαχτυλου και έβαλα από την αρχή μια φορά το δάχτυλο και δουλεύει πλέον τελεια

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...με το smartlock πως τα πάτε;έχετε κανα θέμα;;; εμένα όταν το εχω συγχρονισμένο με το bluetooth είναι οκ...όταν όμως το εχω συγχρονισμένο στα αξιοπιστα μερη κολλαει πολύ και δεν μου ξεκλειδλωνει το τηλ αυτόματα...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...με το smartlock πως τα πάτε;έχετε κανα θέμα;;; εμένα όταν το εχω συγχρονισμένο με το bluetooth είναι οκ...όταν όμως το εχω συγχρονισμένο στα αξιοπιστα μερη κολλαει πολύ και δεν μου ξεκλειδλωνει το τηλ αυτόματα...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στα μέρη έχει πρόβλημα εγώ το έχω κάνει πλέον με το ρολόι και είμαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγω...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σήμερα πάλι ξαναγύρισε στίς παλιές συνήθειες και τρώει κολλήματα το δαχτυλικο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στα μέρη έχει πρόβλημα εγώ το έχω κάνει πλέον με το ρολόι και είμαι οκ

 

οκ...νόμιζα οτι είχε θέμα μόνο το δικό μουυυ...

ποιό ρολόι έχεις πάρει;

σκέφτομαι για αγορα smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι ξαναγύρισε στίς παλιές συνήθειες και τρώει κολλήματα το δαχτυλικο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οκ...νόμιζα οτι είχε θέμα μόνο το δικό μουυυ...

ποιό ρολόι έχεις πάρει;

σκέφτομαι για αγορα smartwatch

το Samsung S3
Link to comment
Share on other sites

το Samsung S3
Ευχαριστημένος...; αδιάβροχο για θάλασσα είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος...; αδιάβροχο για θάλασσα είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αδιάβροχο ναι για θάλασσα όχι
Link to comment
Share on other sites

Αν θες οικονομικό ρολόι για θάλασσα κοίτα το Amazfit 2 stratos

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν θες οικονομικό ρολόι για θάλασσα κοίτα το Amazfit 2 stratos
Θα μπορώ να το βάλω και θαλασσα σίγουρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορώ να το βάλω και θαλασσα σίγουρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω βάλει αρκετές ώρες σε πισίνα κολυμβητηριου και μου μετρούσε κ σούπερ σε ελεύθερο...

Επισης έχει στα αθλήματα για κολύμπι θαλάσσης...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κι εγώ με S10.

Με την απαλλαγή του ΦΠΑ σήμερα έφυγα άρον άρον για αγορά του. (Να το έχουμε και το Πάσχα μπας και βγάλουμε καμιά φωτό και να το συγκρίνω με το παλιό μου S7 Edge)

Σκεφτόμουν να το πάρω σε μαύρο χρώμα (όπως έχω πάρει ως τώρα όλες τις S σειρές) αλλά μιας και στο κατάστημα του Πλαισίου έμεινε ένα τελευταίο πράσινο, σκέφτηκα να κάνω την αλλαγή.

Και τελικά δεν το μετάνιωσα.

Το χρώμα είναι όλα τα λεφτά!

Περισσότερες εντυπώσεις και απορίες θα έχω στις επόμενες μέρες.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει πως μπορούμε να κατεβάσουμε το good lock κ μετά το notification led της Samsung ας το γράψει πως γίνεται

 

 

Εβαλα μια καλή εφαρμογή απτό play store για led κ μέχρι στιγμής δουλεύει σούπερ θα δούμε. Από μπαταρία πως πάει

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το nicelock απ το store και μετά ένα ένα τα modes αυτά που θες απ το apkmirror....Και από μπαταρία σχεδόν τπτ....Η από το samobile....περνάς πρώτα το nicelock και μετα τα mods που θες εγκαταστάση και είσαι έτοιμος.... Edited by Sobebe
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το nicelock απ το store και μετά ένα ένα τα modes αυτά που θες απ το apkmirror....Και από μπαταρία σχεδόν τπτ....Η από το samobile....περνάς πρώτα το nicelock και μετα τα mods που θες εγκαταστάση και είσαι έτοιμος....

 

 

Αξιζει τον κόπο καλύτερα από αυτό που υπάρχει στο play store? Δουλεύει κανονικά το μαμά για viber messenger κλήσεις και fb?

Το update κάμερας είδα βοηθάει Θοδωρή βέβαια δεν θα είναι σαν την gcam που έχω βάλει που κάνει την νύχτα μέρα αλλά μπορεί να το βελτιώσει κιαλλο κάποια στιγμή κ θα έρθει από μέρα σε μέρα . Για led έχει τακτοποιηθεί τώρα μένει η σούπερ ταχεία φόρτιση οπότε θα είναι υπέρ τούμπανο το εργαλείο μόνο ένα πενάκι μου λείπει τώρα ρε γκαμουτ.. Παλιός fan του note

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει πως μπορούμε να κατεβάσουμε το good lock κ μετά το notification led της Samsung ας το γράψει πως γίνεται

 

 

Εβαλα μια καλή εφαρμογή απτό play store για led κ μέχρι στιγμής δουλεύει σούπερ θα δούμε. Από μπαταρία πως πάει

 

Για το good lock διαβασε το Ποστ #3978 του Ηλια

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470115&page=266

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Για το good lock διαβασε το Ποστ #3978 του Ηλια

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470115&page=266

 

 

Δουλεύει σωστά αυτό της σαμι για τις πιο γνωστές εφαρμογές η καλύτερα η εφαρμογή του xda

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σωστά αυτό της σαμι για τις πιο γνωστές εφαρμογές η καλύτερα η εφαρμογή του xda

 

Δεν εχω καταλαβει αν με ρωτας,αλλα με την εναλλακτικη που το εκανα εγω(xda), οτι mod εβαλα δουλευει μια χαρα.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...