Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσβησα και ξαναπέρασα τα δαχτυλικά αποτυπώματα και τώρα πάει σφαίρα το κινητό...καμία σχέση με πριν...θαυμααααααα!!!χαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

*

 

Χαίρεται. Μια ερώτηση. Έχω βάλει σε αδράνεια κάποιες εφαρμογές, αλλά μου εμφανίστηκαν από το πουθενά κάποιες που δε γνωρίζω τι είναι. Ξέρει κανείς να μου πει τι είναι αυτές οι δύο εφαρμογές;

 

435e0845b6b6cec5f18fb35caf1d6588.jpg

Το έχω στείλει και στο S10+ νήμα αλλά εκεί τσακώνονται. Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στείλει και στο S10+ νήμα αλλά εκεί τσακώνονται. Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει. Ευχαριστώ

 

:lol::lol::lol:Συνηθισμενο πλεον

 

Εκανα ενα απλο googlαρισμα και βγαινει effect φωτοφραφικης,ψαξτο λιγο και'συ

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Εμ πως νομιζεις οτι εχει το διπλα θεμα φτασει σε 1.5μηνα τις 150+σελιδες :)

 

Μια με τις κατωτερες νυχτερινες φωτογραφιες σε σχεση με τα huawei,μια με την τραγικη αυτονομια,μια με τις διαφορες μεταξυ exynos και Snapdragon(ολως τυχαιως στο ξεχωριστο θεμα που ανοιχτηκε δεν σχολιαζει κανεις τωρα...)ή ακομα και σε σχεση με τον snapdragon 845,μια και μετρια κιτρινη οθονη και παει λεγοντας.

 

Α και μην τολμησετε να λετε καλο λογο για την συσκευη σας ακομα και αν ειστε ευχαριστημενοι ως τωρα γιατι αυτοματως θα σας βαφτισουν fanboys και οτι υποβιβαζετε τις συσκευες των αλλων σε σχεση με την συσκευη που εχετε.

 

Εσεις με το απλο S10 ειστε ικανοποιημενοι με την αυτονομια της συσκευης γιατι καποιοι πιο παλια γραφανε οτι με το ζορι βγαζουν την μερα...

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα, να απενεργοποίησω το άναμμα της οθόνης όταν σηκώνω το τηλέφωνο πχ από το τραπέζι?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα, να απενεργοποίησω το άναμμα της οθόνης όταν σηκώνω το τηλέφωνο πχ από το τραπέζι?

 

 

Πας συνθέτες λειτουργίες κ μετά κινήσεις κ χειρονομίες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν και τέτοιες λειτουργίες τις έχω συνήθως ανενεργές, τη συγκεκριμένη η αλήθεια είναι την έχω αγαπήσει!

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ καλή, όντως. απλά προσωπικά έχω βάλει το holey light για ειδοποίησεις και με βολεύει περισσότερο αυτό. Γιατί η συγκεκριμένη λειτουργία (σήκωμα για αφύπνιση) παραπέμπει (κάπως) στο να σηκώσεις το τηλέφωνο για να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση. Νομίζω
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, νέος κάτοχος και εγώ. Διάβαζα για μία εφαρμογή της Samsung, την Good Lock, που επιτρέπει πολλή παραμετροποίση, αλλά δεν την βλέπω στο play, ούτε στο Samsung store. Υπάρχει κάπου αλλού και είναι συμβατή με το S10;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, νέος κάτοχος και εγώ. Διάβαζα για μία εφαρμογή της Samsung, την Good Lock, που επιτρέπει πολλή παραμετροποίση, αλλά δεν την βλέπω στο play, ούτε στο Samsung store. Υπάρχει κάπου αλλού και είναι συμβατή με το S10;

 

Kατεβαζεις πρωτα την Good lock και μετα οποιο extension θες

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/themes/app-nicelock-goodlock-2019-launcher-pie-t3908648

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ καλή, όντως. απλά προσωπικά έχω βάλει το holey light για ειδοποίησεις και με βολεύει περισσότερο αυτό. Γιατί η συγκεκριμένη λειτουργία (σήκωμα για αφύπνιση) παραπέμπει (κάπως) στο να σηκώσεις το τηλέφωνο για να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση. Νομίζω
Το σκέφτηκα κι εγώ αλλά φοβήθηκα την κατανάλωση με τέτοιου είδους εφαρμογή και χωρίς να είναι συστημική.. ευχαριστημένος; Τη δουλεύεις με το automate για να ανοιγοκλείνεις AOD ή μόνη της;

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρομερή διαφορά σε θέμα κατανάλωσης.. παρόλα αυτά, είμαι ευχαριστημένος βολεύει πάρα πολύ. Θέλω να Πιστεύω ότι samsung να το φέρει σε κάποιο update βελτιωμένο, χωρίς σου τρώει πολύ μπαταρία όπως τώρα. Edited by gkai27
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοηθήστε με σε ένα πρόβλημα που αντιμεωπίζω.

Στο S7 Edge μου, όταν με καλούσε κάποιος και άκουγα την ομιλία του από το ακουστικό, ανέβαζα τον ήχο από το volume up της συσκευής και παρέμενε η ρύθμιση μου αυτή και στις επόμενες κλήσεις.

Στο S10 τώρα, όταν μιλάω με κάποιον και τον ακούω στα χαμηλά, ανεβάζω την ένταση του ακουστικού στο max, αλλά στην επόμενη κλήση ο ήχος επιστρέφει πάλι στις προρυθμισμένες ρυθμίσεις ακουστικού και δεν αποθηκεύει την ρύθμιση που έχω κάνει στην προηγούμενη κλήση στο maximum.

Υπαρχει κάτι να κάνω γι'αυτό ώστε να έχω πάντα την ίδια ένταση ακουστικού σε όλες τις κλήσεις μου;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τέσσερεις ημέρες χρήσης της συσκευής, μπορώ να πω τις εντυπώσεις μου. Έχοντας να χρησιμοποιήσω συσκευή της Samsung από το Note 4, η λέξη που μου έρχεται στο μυαλό για το S10 είναι μία: Εκλέπτυνση.

Δεν ξέρω αν φταίει το hardware, το Android pie ή το One UI (μάλλον όλα μαζί), αλλά για πρώτη φορά αποκομίζω τόσο φιλική αίσθηση από μία συσκευή android. Από το στήσιμό του ακόμη, ένοιωθα το τηλέφωνο να είναι φίλος μου και όχι εχθρός μου, να με ζαλίζει χωρίς λόγο.

Μικρό σε μέγεθος, απόλυτα ποιοτικό, απόλυτα ομαλό παντού, αυτά είναι τα αναμενόμενα. Εκεί που με κέρδισε είναι αλλού.

-Δυνατό και ποιοτικό ηχείο. Εϊχα σκάσει με το αδύναμο ηχείο του LG G6, δεν άκουγα τις ειδοποιήσεις ούτε στο μάξιμουμ.

-Άριστη δόνηση. Τα ίδια και εδώ, το G6 ήταν σαν να μην είχε δόνηση.

-Εξαιρετική παραμετροποίηση. Επιτέλους, μπορείς να αλλάξεις όχι μόνο θέματα, αλλά σχεδόν όλα τα στοιχεία της εμφάνισης σε ένα Samsung, χωρίς root!

-Μία γενικότερη αίσθηση ωριμότητας. Τα notification sounds δεν είναι "παιδιάστικα" και βαβουριάρικα, δεν έχουμε μουσικούλες στο boot και στο shutdown του κινητού, το κινητό φορτίζει ενώ είναι σβηστό (μου είχε λείψει αυτό τα τελευταία χρόνια), γενικά απουσιάζουν τα υπερβολικά πολλά φρου-φρου. Δεν έχει γίνει και stock android βέβαια, αλλά γενικά απουσιάζουν οι υπερβολές.

 

Τί δεν μου άρεσε; Η μπαταρία, τί άλλο;.. Δεν είναι κακή, αλλά-όπως σε όλες τις συσκευές-δεν είναι και ποτέ αρκετή.

Η αναλογία οθόνης δεν είναι καλή, τέλος. Πολύ στενό και πολύ ψηλό. Η κατάσταση γίνεται ακόμη χειρότερη λόγω του edge, η περιοχή εκείνη είναι χαμένη οθόνη, καθώς εμφανίζει παραμορφώσεις και δεν αντιδρά στην αφή όπως η υπόλοιπη οθόνη.Εδώ που μας έφτασαν βέβαια δεν έχουμε επιλογές, οπότε μάλλον εγώ θα πρέπει να προσαρμοστώ...

Γεγονός πάντως είναι πως για τα επόμενα δύο χρόνια δεν με βλέπω να αλλάζω συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Απόλαυσε το! Και πολύ πως άντεξες με το LG ειδικά το g6 όταν το είχα πάρει πάνω στην βδομάδα έφυγε! Μέτριες κάμερες, καρτούν κατάσταση, το μόνο που μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον είναι η οθόνη του ( είτε σε απόδοση χρωμάτων είτε σε ανάλυση αλλά και το "σωστο" φορμά της) ,και η αξιόλογη κατασκευή της συσκευής γενικώς.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απόλαυσε το! Και πολύ πως άντεξες με το LG ειδικά το g6 όταν το είχα πάρει πάνω στην βδομάδα έφυγε! Μέτριες κάμερες, καρτούν κατάσταση, το μόνο που μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον είναι η οθόνη του ( είτε σε απόδοση χρωμάτων είτε σε ανάλυση αλλά και το "σωστο" φορμά της) ,και η αξιόλογη κατασκευή της συσκευής γενικώς.

 

Ναι, αλλά quad DAC, ο πρώτος ευρυγώνιος σε κινητό και κατασκευή /υλικά /σχεδιασμός που παραμένουν κορυφαία...

Α, να κάτι που με χαλάει στο Οne UI. Μαρή Samsung, 2019 έχουμε, βάλε στον dialer σου την δυνατότητα να βλέπουμε full screen την φώτο του καλούντος!..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα μοναδικά που με χαλάνε πια..

Είναι ότι δεν είναι φουλ η οθόνη όταν σερφαρεις όπως όταν είναι φουλ σε νετφλιξ κ YouTube κ ότι όταν μπαίνεις σε σελίδες ανοιχτές στο samsung internet μετά από κάποια ώρα κάνει reload ενώ εγώ θα ήθελα Ναμη το κάνει μόνο αυτά τα παράπονα έχω...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη, η λήψη του είναι τραγική. Πολύ πεσμένο το σήμα του τόσο σε WiFi, όσο και σε δεδομένα/τηλέφωνο, τουλάχιστον με το G6, που ήταν απίστευτο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά quad DAC, ο πρώτος ευρυγώνιος σε κινητό και κατασκευή /υλικά /σχεδιασμός που παραμένουν κορυφαία...

Α, να κάτι που με χαλάει στο Οne UI. Μαρή Samsung, 2019 έχουμε, βάλε στον dialer σου την δυνατότητα να βλέπουμε full screen την φώτο του καλούντος!..

 

Ο ευρυγώνιος του για τα κλάματα με έντονη παραμόρφωση (περισσότερο για fisheye φακό θα τον έλεγες,ο δε αισθητήρας τραγικά μικρός) ειδικά αν δουλέψεις mate 20 pro ή p30 pro τα αποτελέσματα "χτυπάνε" και ακριβούς tokina των slr . Βέβαια άλλες εποχές και άλλες τιμές

;)

Στον δε dialer δυστυχώς έτσι είναι , εγώ εδώ και κάνα δίμηνο είμαι μετά από σταθερά 3 χρόνια με σαμμυ,σε Χαβάη mate 20 pro

Και πάλι απόλαυσε την κινητάρα σου✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ο ευρυγώνιος του για τα κλάματα με έντονη παραμόρφωση (περισσότερο για fisheye φακό θα τον έλεγες,ο δε αισθητήρας τραγικά μικρός) ειδικά αν δουλέψεις mate 20 pro ή p30 pro τα αποτελέσματα "χτυπάνε" και ακριβούς tokina των slr . Βέβαια άλλες εποχές και άλλες τιμές

 

;)

 

Στον δε dialer δυστυχώς έτσι είναι , εγώ εδώ και κάνα δίμηνο είμαι μετά από σταθερά 3 χρόνια με σαμμυ,σε Χαβάη mate 20 pro

 

Και πάλι απόλαυσε την κινητάρα σου✌️

Έχεις εν3ργοποιησει την διόρθωση παραμορφωσης;

Εγώ το έκανα και δεν έχει πολύ παραμόρφωση ή υπερευρυγωνια τώρα.

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...