Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια καλησπέρα μια ερώτηση..η μαλλον δυο...πρώτον το printscreen πως γίνετε...;και δευτερον αν εχω το faceunlock μπορώ να έχω και με το δαχτυλικό αποτύπωμα το ξεκλίδωμα;

 

Ναι γίνεται να τα έχεις και τα δύο μαζί γιατί μπορεί λόγω ηλίου καμία φορά ναμην ανοίξει με το πρόσωπο ή ας πούμε να το έχεις στο τραπεζι κ ναμη θες να το σηκωσεις οπότε βάζεις το δάχτυλο..

Πας ρυθμίσεις κλείδωμα οθόνης κ μετά τύπος κλειδώματος

Θέλει λίγο εκμάθηση το δαχτυλικό αφού πρώτα βάλετε το ίδιο δάχτυλο από διαφορετικές γωνίες εγώ το έχω 3 φορές και δουλεύει κομπλέ... Έχω απενεργοποιησει απτις ρυθμίσεις ναμην κάνει ένα εφέ μέχρι να ανοίξει κ ανοίγει πιο γρήγορα.. Επίσης λένε με το update γίνεται ακόμα καλύτερο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι γίνεται να τα έχεις και τα δύο μαζί γιατί μπορεί λόγω ηλίου καμία φορά ναμην ανοίξει με το πρόσωπο ή ας πούμε να το έχεις στο τραπεζι κ ναμη θες να το σηκωσεις οπότε βάζεις το δάχτυλο..

Πας ρυθμίσεις κλείδωμα οθόνης κ μετά τύπος κλειδώματος

Θέλει λίγο εκμάθηση το δαχτυλικό αφού πρώτα βάλετε το ίδιο δάχτυλο από διαφορετικές γωνίες εγώ το έχω 3 φορές και δουλεύει κομπλέ... Έχω απενεργοποιησει απτις ρυθμίσεις ναμην κάνει ένα εφέ μέχρι να ανοίξει κ ανοίγει πιο γρήγορα.. Επίσης λένε με το update γίνεται ακόμα καλύτερο

 

πως απενεργοποιεις το εφε ;που πας στίς ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιεις το εφε ;που πας στίς ρυθμίσεις;

 

Πας ρυθμίσεις μετά βιομετρικά και μετά στο τρίτο προτιμήσεις βιομετρικων

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τα καλα του Android σε σχεση με της Apple.

 

Καλα καλα δεν εκλεισε μηνα το S10 και ηδη βγηκε εφαρμογη η οποια μετατρεπει το punch hole σε notification led για την φορτιση της συσκευης οπως επισης και φυσικα ενδειξη για την μπαταρια.

 

Link to comment
Share on other sites

Κριμα για τα λεφτα που κανει...

 

https://www.androidpolice.com/2019/03/26/galaxy-s10-appears-to-suffer-major-lte-signal-and-connectivity-issues-on-some-carriers/

 

Γιατι, αληθεια, δεν εχει δημοσιευτει κανενα thread news για τα προβληματα του s10 που εχουν βγει μεχρι σημερα και βγαινουν μονο για αλλες συσκευες?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δεν παίρνουμε συσκευή το πρώτο δίμηνο/τρίμηνο κυκλοφορίας ανεξαρτήτως εταιρίας ή/και λειτουργικού. Ξέχωρα ότι δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ 100% bug free συσκευή ,γινόμαστε και beta testers ακόμα και στο hardware. Όλα τα άλλα είναι για δημιουργία εντυπώσεων.

Και εφόσον κρίμα τα λεφτά που κάνει,επειδή ο άλλος έχει κάποια λεφτά, που του προτείνεις να τα διαθέσει/κάψει/ξοδέψει?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Κριμα για τα λεφτα που κανει...

 

https://www.androidpolice.com/2019/03/26/galaxy-s10-appears-to-suffer-major-lte-signal-and-connectivity-issues-on-some-carriers/

 

Γιατι, αληθεια, δεν εχει δημοσιευτει κανενα thread news για τα προβληματα του s10 που εχουν βγει μεχρι σημερα και βγαινουν μονο για αλλες συσκευες?

 

Γιατί εμείς εδώ δεν τα δεχόμαστε τα προβλήματα

Πολύ απλά τρώνε σκόνη όλοι οι υπόλοιποι με τη σαμι εσύ μην την πάρεις έχει χίλια προβλήματα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δεν παίρνουμε συσκευή το πρώτο δίμηνο/τρίμηνο κυκλοφορίας ανεξαρτήτως εταιρίας ή/και λειτουργικού. Ξέχωρα ότι δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ 100% bug free συσκευή ,γινόμαστε και beta testers ακόμα και στο hardware. Όλα τα άλλα είναι για δημιουργία εντυπώσεων.

Και εφόσον κρίμα τα λεφτά που κάνει,επειδή ο άλλος έχει κάποια λεφτά, που του προτείνεις να τα διαθέσει/κάψει/ξοδέψει?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κριμα για τα λεφτα του, πηγαινει στο οτι αφου θελει να δειχνει (φυσικα δεν ειναι) η καλυτερη εταιρια, οταν βγαζεις κινητο 1000ων ευρω, οφειλεις να μην ξενερωνεις τον αγοραστη σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί εμείς εδώ δεν τα δεχόμαστε τα προβλήματα

Πολύ απλά τρώνε σκόνη όλοι οι υπόλοιποι με τη σαμι εσύ μην την πάρεις έχει χίλια προβλήματα

 

Μα, δεν εχει κατι για να ζηλεψω στις συσκευες της. Τι να ζηλεψω? Το χαλια λογισμικο της η οτι βγαζει 800 συσκευες και δινει support στις 2 και αυτες μαξ 2 χρονια?

Link to comment
Share on other sites

Το κριμα για τα λεφτα του, πηγαινει στο οτι αφου θελει να δειχνει (φυσικα δεν ειναι) η καλυτερη εταιρια, οταν βγαζεις κινητο 1000ων ευρω, οφειλεις να μην ξενερωνεις τον αγοραστη σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα, δεν εχει κατι για να ζηλεψω στις συσκευες της. Τι να ζηλεψω? Το χαλια λογισμικο της η οτι βγαζει 800 συσκευες και δινει support στις 2 και αυτες μαξ 2 χρονια?

 

δηλαδη αν ζηλευες, που εγω ειμαι σιγουρος οτι δεν ζηλευεις, τι παραπανω θα εγραφες και ποσο παταπανω θα ειχες ασχοληθει με μια εταιρια και μια συσκευη που δεν αξιζει κατα την γνωμη σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν ζηλευες, που εγω ειμαι σιγουρος οτι δεν ζηλευεις, τι παραπανω θα εγραφες και ποσο παταπανω θα ειχες ασχοληθει με μια εταιρια και μια συσκευη που δεν αξιζει κατα την γνωμη σου;

 

Δηλαδη, οσοι γραφουν σε thread αλλων συσκευων απο αυτην που εχουν, παει να πει οτι ζηλευουν ολες τις συσκευες, οταν αναφερουν προβληματα κλπ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, οσοι γραφουν σε thread αλλων συσκευων απο αυτην που εχουν, παει να πει οτι ζηλευουν ολες τις συσκευες, οταν αναφερουν προβληματα κλπ? :worry:

 

βεβαιως και οχι, πως ομως μπορεις να εχεις γνωμη για κατι το οποιο πιθανοτατα δεν εχεις στην κατοχη σου και εχεις την παραμικρη ιδεα πως ειναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βεβαιως και οχι, πως ομως μπορεις να εχεις γνωμη για κατι το οποιο πιθανοτατα δεν εχεις στην κατοχη σου και εχεις την παραμικρη ιδεα πως ειναι;

 

Γιατι, ολοι εδω μεσα (ισως κι εσυ) που σχολιαζουν διαφορες συσκευες εδω, ειτε θετικα, ειτε αρνητικα (εκτος απο αυτην που εχουν) εχουν στην κατοχη τους την εν λογω συσκευη που σχολιασαν η εχουν την παραμικρη ιδεα πως ειναι? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, ολοι εδω μεσα (ισως κι εσυ) που σχολιαζουν διαφορες συσκευες εδω, ειτε θετικα, ειτε αρνητικα (εκτος απο αυτην που εχουν) εχουν στην κατοχη τους την εν λογω συσκευη που σχολιασαν η εχουν την παραμικρη ιδεα πως ειναι? :blink:

 

συνεπως παραδεχεσε οτι ουσιαστικα αερολογεις, σχολιαζοντας κατι για το οποιο δεν εχεις την παραμικρη προσωπικη αποψη.

η απαντηση σου με καλυψε πληρως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συνεπως παραδεχεσε οτι ουσιαστικα αερολογεις, σχολιαζοντας κατι για το οποιο δεν εχεις την παραμικρη προσωπικη αποψη.

η απαντηση σου με καλυψε πληρως.

 

Αποψη, ολοι εχουν, οπως και προτιμησεις.

Δεν χρειαζεται να εχω μια συσκευη στα χερια μου προσωπικα για να σχηματισω γνωμη για μια εταιρια. Μου φτανει και το να διαβασω, ειτε απο Ελληνικα, ειτε απο ξενα φορουμ απο αγοραστες που αναφερουν προβληματα που εχουν (μαλλον και αυτοι αερολογιες θα λενε), καθως και απο φιλους/γνωστους σε συζητησεις τι προβληματα εχουν, ξενερες κλπ με τις συσκευες τους.

 

Επισης, μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τα προβληματα που εσκασαν στην συγκεκριμενη συσκευη, δεν τα γραφουν τα αρθα ψιλικατζιδικα, αλλα, σοβαρες σελιδες.

Τελος, λογικα, οταν βρισκεσαι σε παρεες και φορουμ και συζητατε για συσκευες, μην μου πεις οτι δεν παιρνεις θεση για τις συσκευες που δεν εχεις την προσωπικη αποψη, θα ειναι ψεμα.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Κριμα για τα λεφτα που κανει...

 

https://www.androidpolice.com/2019/03/26/galaxy-s10-appears-to-suffer-major-lte-signal-and-connectivity-issues-on-some-carriers/

 

Γιατι, αληθεια, δεν εχει δημοσιευτει κανενα thread news για τα προβληματα του s10 που εχουν βγει μεχρι σημερα και βγαινουν μονο για αλλες συσκευες?

 

Ιδιο θεμα ειχαν/εχουν και τα νεα Iphone αν το ψαξεις λιγο παραπανω,ιδιο θεμα ειχε και η Huawei για ορισμενους με το mate20pro αναλογα τον παροχο.

 

Μεχρι και σε λιγοτερο δημοφιλες κινητα τυπου LG G7 εμφανιστηκε software bootloop κυριως για οσους ειχαν cosmote.

 

Και τα pixel φυσικα αν και stock android συσκευες,και αυτα καθε 3 και λιγο με τα θεματα τους ή και τα Nokia με τo τελευταιο μεγαλο Update σε android 9.

 

Κριμα για τα λεφτα ολων που εκαναν οταν πρωτοβγηκαν,αρα να μην αγορασουμε τιποτα?

 

Προβληματα παντου μπορουν να εμφανιστουν δεν ειναι κατι το τυχαιο. Γιαυτο και υπαρχουν τα ξεχωριστα θεματα των καθε κινητων,για να αναφερονται αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα για τα λεφτα που κανει...

 

https://www.androidpolice.com/2019/03/26/galaxy-s10-appears-to-suffer-major-lte-signal-and-connectivity-issues-on-some-carriers/

 

Γιατι, αληθεια, δεν εχει δημοσιευτει κανενα thread news για τα προβληματα του s10 που εχουν βγει μεχρι σημερα και βγαινουν μονο για αλλες συσκευες?

 

αυτο που λεει some us carriers εχει καμια σημασια? δηλαδη θα φτιαξουμε thread στο myphone για τις ιδιαιτεροτητες των αμερικανικων δικτυων και το bloat που φορτωνουν αμερικανικες εταιριες κινητης σε ολες τις συσκευες?

η απλα να χουμε να λεμε? γιατι οσο και να λετε,οσο και να κλαιγεστε εμεις χαβαη δεν προκειται να αγορασουμε. μονο σαμσουγκ και ας μην εχει καλο σημα στα προαστια της καλιφορνια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εμάς πως ανοίγει δηλαδή 9 στις δέκα φορές είμαστε εξωγήινοι η του λέμε ψέματα ;;; καταρχάς βάλτο 4 φορές αν δεις ότι δεν κ μετά από αυτό ... Φερτο και γύρω γύρω να πιάνει κ στο πλάι... Κοιτα να μάθεις πως δείχνει όταν ανάβει η οθόνη που δείχνει που να πατήσει καντο δέκα φορές έτσι με την οθόνη αναμμένη να μάθεις να ακουμπάς στη σωστή θέση το δάχτυλο και μετά θα πηγαίνει μόνο του το χέρι... Περιμένουμε νέα σου

 

Να ξαναγραψω οτι εγω εχω το oneplus 6t και η γυναικα μου του s10;

Να πω οτι και στους 2 δουλευει υπεραριστα το 6τ και το σ10 ειναι εμφανως χειροτερο;

 

Απλα Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ, οωπς γενικα οι reader της Samsung

 

 

ουτε εμένα ανοίγει με την μια κολλάει αρκετα...

 

Εσυ φταις. Βαλτο 547 φορες

 

Κριμα για τα λεφτα που κανει...

 

https://www.androidpolice.com/2019/03/26/galaxy-s10-appears-to-suffer-major-lte-signal-and-connectivity-issues-on-some-carriers/

 

Γιατι, αληθεια, δεν εχει δημοσιευτει κανενα thread news για τα προβληματα του s10 που εχουν βγει μεχρι σημερα και βγαινουν μονο για αλλες συσκευες?

 

Τι τα διαβαζετε αυτα τα trolοsite?

 

Γιατί εμείς εδώ δεν τα δεχόμαστε τα προβλήματα

Πολύ απλά τρώνε σκόνη όλοι οι υπόλοιποι με τη σαμι εσύ μην την πάρεις έχει χίλια προβλήματα

 

βεβαιως και οχι, πως ομως μπορεις να εχεις γνωμη για κατι το οποιο πιθανοτατα δεν εχεις στην κατοχη σου και εχεις την παραμικρη ιδεα πως ειναι;

 

Εγω που το εχω, τα ιδια λεω.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχσχααα τα ίδια έλεγες και για το Pixel 3 ότι το έχει η γυναίκα σου.

Είσαι τραγικός.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Οτι εισαι τρολ, το ξεραμε. Οτι εισαι εριστικος, επισης το ξεραμε.

Οτι εισαι και ψευτακος, τωρα το μαθαινω.

 

Κανε quote ρε το μηνυμα που ελεγα οτι ΕΧΕΙ το pixel 3.

 

ΥΓ

Οτι το σκεφτομαι να της το παρω ελεγα και τελικα πηρα το s10.

ΥΓ2

Μηδεν επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναγραψω οτι εγω εχω το oneplus 6t και η γυναικα μου του s10;

 

 

Σου εχουμε προτεινει και σε αλλα θεματα που οποτε το θυμασαι αναφερεις ποσο κακη αγορα ειναι το S10 και για τα θεματα που εχει και για τα χρηματα που το πηρατε. Ας το δωσετε να παρετε κατι αλλο αφου ολο προβληματα ειναι η συσκευη και αρα δεν εισαστε ικανοποιημενοι για την αγορα αυτη(το ιδιο φυσικα ισχυει για οποιαδηποτε συσκευη).

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναγραψω οτι εγω εχω το oneplus 6t και η γυναικα μου του s10;

Να πω οτι και στους 2 δουλευει υπεραριστα το 6τ και το σ10 ειναι εμφανως χειροτερο;

Nαι με τη διαφορά οτι ο scanner του S10 ειναι πολυ πιο ασφαλης σε σχεση με τον απλο/οπτικο που εχει το OP.

Oχι οτι ειναι δικαιολογια για την οχι υποδειγματικη συμπεριφορα του scanner του S10.

Επισης στο S10 μπορεις να ακουμπησεις σε σβηστη οθονη το δαχτυλο σου και να ξεκλειδωσει, ενω στο 6Τ πρεπει πρωτα να χτυπησεις την οθονη για να ανοιξει και μετα να βαλεις δακτυλικο.

Συνεπως... the S10 takes the cake, σε αυτο το κομματι. :)

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σε συσκευές 20 ημερών κάνουν λες κ έχουν τα χίλια προβλήματα... Εγώ πάντως μετά από πολλά χρόνια χρήσης samsung έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ κ το αποτύπωμα είναι κομπλέ και η μπαταρία μέχρι στιγμής για τη δική μου χρήση είναι σούπερ κ καιρός ήταν...

Εγώ πάντως αν είχα κάποιον γνωστό κ μου έλεγε χάλια αποτύπωμα έχει θα του το έδινα να το φάει μόλις θα έβλεπε ότι δεν του κόβει να το ανοίξει... Ε καλά δεν χρειάζεται να έχεις βγάλει κ πανεπιστήμιο για να το βάλεις πάνω στο σημάδι.... Ε οκ θέλει δέκα φορές εκμάθηση μέχρι να το συνηθίσεις με κλειστή οθόνη... Γιαυτό για τους μεγαλοδαχτυλους έχει κ αναγνώριση προσώπου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σου εχουμε προτεινει και σε αλλα θεματα που οποτε το θυμασαι αναφερεις ποσο κακη αγορα ειναι το S10 και για τα θεματα που εχει και για τα χρηματα που το πηρατε. Ας το δωσετε να παρετε κατι αλλο αφου ολο προβληματα ειναι η συσκευη και αρα δεν εισαστε ικανοποιημενοι για την αγορα αυτη(το ιδιο φυσικα ισχυει για οποιαδηποτε συσκευη).

 

Επιτρεψε μου να λεω την αποψη μου ελευθερα, και ασε σε παρακαλω τις υποδειξεις τι θα κανω με τα πραγματα μου.

 

Ευχαριστω.

 

Nαι με τη διαφορά οτι ο scanner του S10 ειναι πολυ πιο ασφαλης σε σχεση με τον απλο/οπτικο που εχει το OP.

Oχι οτι ειναι δικαιολογια για την οχι υποδειγματικη συμπεριφορα του scanner του S10.

Επισης στο S10 μπορεις να ακουμπησεις σε σβηστη οθονη το δαχτυλο σου και να ξεκλειδωσει, ενω στο 6Τ πρεπει πρωτα να χτυπησεις την οθονη για να ανοιξει και μετα να βαλεις δακτυλικο.

Συνεπως... the S10 takes the cake, σε αυτο το κομματι. :)

 

Επι του πρακτεου, στο s10 δουλευει πολυ χειροτερα και πιο αργα. Αυτο το λεω εγω που τα εχω και τα 2 εδω μπροστα μου. Ολα τα άλλα ειναι θεωρια

 

Εγώ πάντως μετά από πολλά χρόνια χρήσης samsung έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ κ το αποτύπωμα είναι κομπλέ και η μπαταρία μέχρι στιγμής για τη δική μου χρήση είναι σούπερ κ καιρός ήταν...

Εγώ πάντως αν είχα κάποιον γνωστό κ μου έλεγε χάλια αποτύπωμα έχει θα του το έδινα να το φάει μόλις θα έβλεπε ότι δεν του κόβει να το ανοίξει... Ε καλά δεν χρειάζεται να έχεις βγάλει κ πανεπιστήμιο για να το βάλεις πάνω στο σημάδι.... Ε οκ θέλει δέκα φορές εκμάθηση μέχρι να το συνηθίσεις με κλειστή οθόνη... Γιαυτό για τους μεγαλοδαχτυλους έχει κ αναγνώριση προσώπου

 

Αν ειχες Samsung, καλα κανεις και νομιζεις οτι εχεις κατι σοβαρο τωρα και εισαι ευχαριστημενος. Δεν ξερεις καλυτερα.

 

Εγω που εχω δει και ειχα και 5 κινητα παραπανω, τον θεωρω μετριοτατο, ΕΙΔΙΚΑ δε αν βαλουμε και την τιμη του κινητου μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πέφτετε να φάτε κάποιους ανθρώπους που τολμάνε να μην αποθεώσουν μια εταιρία με ξεπερνάει.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...