Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς από Ελλάδα ? Γιατί εδώ απαντάνε τυπικά συνήθως.

Κρίμα πάντως αλλά οκ, ας παίξουν όλα τα άλλα σωστά όπως πρέπει μιας και δεν λείπει απολύτως τίποτα αυτή τη φορά και χαλάλι το led.. Η μικρότερη θυσία.

 

Ναι από εδώ Ελλάδα αντιπροσωπία, πήρα για άλλο θέμα τεχνικό και μιλήσαμε για το S10, κολλημένος και αυτός σαν εμένα είπαμε αρκετά, ξεκάθαρα δεν υπάρχει led. Το αναβαθμισμένο AOD θα κάνει όλη τη δουλειά, δεν το έχω ακόμα και δεν ξέρω τι παραπάνω κάνει η θα κάνει αργότερα. Συμφωνήσαμε ότι πρέπει να είναι η καλύτερη συσκευή που έχει βγάλει στη σειρά S σαν τεχνολογία. κάμερα και μπαταρία θα φανεί, τα πρώτα δείγματα δεν με ενθουσιάζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι από εδώ Ελλάδα αντιπροσωπία, πήρα για άλλο θέμα τεχνικό και μιλήσαμε για το S10, κολλημένος και αυτός σαν εμένα είπαμε αρκετά, ξεκάθαρα δεν υπάρχει led. Το αναβαθμισμένο AOD θα κάνει όλη τη δουλειά, δεν το έχω ακόμα και δεν ξέρω τι παραπάνω κάνει η θα κάνει αργότερα. Συμφωνήσαμε ότι πρέπει να είναι η καλύτερη συσκευή που έχει βγάλει στη σειρά S σαν τεχνολογία. κάμερα και μπαταρία θα φανεί, τα πρώτα δείγματα δεν με ενθουσιάζουν.

 

Κοίτα σίγουρα κάτι μπορεί να ξέρει ο ντόπιος αλλά θεωρώ ότι η Samsung ακούει τον κόσμο. Γιαυτό δεν έχει βγάλει 3.5mm και παλιότερα έχει επαναφέρει λειτουργίες που έβγαλε. Οπότε αν τεχνικά είναι εφικτό να έρθει με την μπροστινή ένα είδος ειδοποίησης, ίσως το δούμε στο μέλλον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S10 από χτες (για τη γυναικα)

 

Το κινητο εχει 2 μεγάλα στραβά που μου τη δινουν πολύ

 

1) Στον default launcher το animation που ανοιγει τον app drawer ειναι choppy/καρεδιαζει/δεν ειναι smooth/λαγκαρει/ όπως θελετε πειτε το. Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το βλεπω ή ο μονος που τον ενοχλεί αλλα ειναι απαραδεκτο. Με 3d party launcher κανενα πρόβλημα, βουτυρο.

 

2) Fingerprint reader Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΣ.

Εχω το στοκ προτεκτορ και πιανει 1 στις 3, σε μενα που εχω μεγαλα χερια. Στη γυναικα που ειναι κοντουλα και εχει δαχτυλάκια 1 στις 7.

 

Στο oneplus 6t που εχω και οι 2 πιανουν τα δαχτυλικα μας 100%.

Ειμαι ετοιμος να το παω πισω για αλλαγή, αν και μαλλον θα παω στη Samsung πρωτα να δοκιμασω ενα τηλεφωνο εκει.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Εχω το S10 από χτες (για τη γυναικα)

 

Το κινητο εχει 2 μεγάλα στραβά που μου τη δινουν πολύ

 

1) Στον default launcher το animation που ανοιγει τον app drawer ειναι choppy/καρεδιαζει/δεν ειναι smooth/λαγκαρει/ όπως θελετε πειτε το. Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το βλεπω ή ο μονος που τον ενοχλεί αλλα ειναι απαραδεκτο. Με 3d party launcher κανενα πρόβλημα, βουτυρο.

 

2) Fingerprint reader Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΣ.

Εχω το στοκ προτεκτορ και πιανει 1 στις 3, σε μενα που εχω μεγαλα χερια. Στη γυναικα που ειναι κοντουλα και εχει δαχτυλάκια 1 στις 7.

 

Στο oneplus 6t που εχω και οι 2 πιανουν τα δαχτυλικα μας 100%.

Ειμαι ετοιμος να το παω πισω για αλλαγή, αν και μαλλον θα παω στη Samsung πρωτα να δοκιμασω ενα τηλεφωνο εκει.

 

Το εβλεπα εχθες το βραδυ,το συκρινει με το plus...Στο tap και μετα fingerprint το 6Τ ποιο γρηγορο

Κατευθειαν unlock με fingerprint (αν πετυχεις το σημειο σωστα) το plus ειναι σφαιρα.

 

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Το εβλεπα εχθες το βραδυ,το συκρινει με το plus...Στο tap και μετα fingerprint το 6Τ ποιο γρηγορο

Κατευθειαν unlock με fingerprint (αν πετυχεις το σημειο σωστα) το plus ειναι σφαιρα.

 

 

Kαθολου σφαιρα δεν ειναι.

Το s10 θελει να το πατησεις με δυναμη, ενω το 6τ θελει απλη αφη, η διαφορα ειναι τεραστια.

Link to comment
Share on other sites

Αλλιως λειτουργει το δακτυλικο στο 6t και αλλιως στα νεα galaxy :)

 

Πως 'αλλιως'; Μηπως πρεπει να βαλω το δαχτυλο του ποδιου;

 

Ελπιζω να στρωσει με update γιατι αυτο που γινεται τωρα ειναι ενα μαυρο χάλι.

Προσωπικα το περιμενα γιατι η Samsung ανεκαθεν ειχε μαυρα χαλια με τους fingerprint reader αλλα οχι και τοσο χαλια.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Με 6Τ δεν ημουν ευχαριστημενος απο το δαχτυλικο(σε 2 συσκευές που πηρα σε διαστημα 2 μηνων απο 1 εβδομαδα χρηση το καθενα)

Πρωτα απ ολα κάκιστα συσχετίζεται με ambient display,έπρεπε λειτουργεί ανεξάρτητα οπως σε Vivo και Huawei.

Δεύτερων έπρεπε ασκώ παραπάνω πίεση κάποιες φορές ενω αντίθετα με Vivo πολύ σπάνια.

Τρίτων αν αφηνα την συσκευη σε αναμονη μιση -1 ωρα χωρις χρηση μετα οταν ηθελα να ξεκλειδώσω δεν μπορουσα και ηθελε 2-3 προσπάθειες ειτε με το double tap to wake η να ανοίξω πρώτα με power button και μετά δούλευε αξιόπιστα.

 

Σαν να έμπαινε σε φαση ύπνου κατάσταση που σε Vivo ποτε δεν εχω αυτο το θέμα.

 

Με s10 σειρα δεν ξερω τι παιζει αλλα μονο και μονο που μπορεις ξεκλειδωνεις με κλειστει οθονη χωρις καν να φωτιζεται ο σενσορας ειναι τα θετικα του ultrasonic σε σχεση με optical εστω λιγο πιο αργος να ειναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πως 'αλλιως'; Μηπως πρεπει να βαλω το δαχτυλο του ποδιου;

 

Ελπιζω να στρωσει με update γιατι αυτο που γινεται τωρα ειναι ενα μαυρο χάλι.

Προσωπικα το περιμενα γιατι η Samsung ανεκαθεν ειχε μαυρα χαλια με τους fingerprint reader αλλα οχι και τοσο χαλια.

 

Ειναι διαφορετικη τεχνολογια στο καθενα αυτο εννοω.

 

Ασε που και στις αλλες συσκευες με δακτυλικα κατω απο την οθονη στο launch υπηρχαν θεματα με σφαλματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει led δεν θα ενεργοποιηθεί. Το θεώρησε ξεπερασμένο και δεν το έβαλε. Από σίγουρη πηγή. Και εμένα με ενοχλεί πολύ που δεν το έβαλε. Τώρα θα μου πεις κάποιος το μήλο που δεν είχε ποτε πως μας έχει κολλημένους :lol:

026351ef2b9d8dd960eca1629a5ecc97.jpg

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το έχουν ήδη αποκτήσει . Δυο φίλοι που το αγόρασαν έχουν τρομερά παράπονα απο την μπαταρία , οτι κάνει κακή διαχειρΙση ενερΓειας και οτι ο αναγνώστης δακτυλικών ειναι αργος και δεν πιάνει με την πρώτη. Εσείς έχετε τέτοια θέματα ;

 

 

Υγ επίσης όσοι έκαναν στο s8 την αναβάθμιση που έσκασε τωρα αναφεΡουν οτι η μπαταρία χειΡοτερεψε παρά πολυ .

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το έχουν ήδη αποκτήσει . Δυο φίλοι που το αγόρασαν έχουν τρομερά παράπονα απο την μπαταρία , οτι κάνει κακή διαχειρΙση ενερΓειας και οτι ο αναγνώστης δακτυλικών ειναι αργος και δεν πιάνει με την πρώτη. Εσείς έχετε τέτοια θέματα ;

 

 

Υγ επίσης όσοι έκαναν στο s8 την αναβάθμιση που έσκασε τωρα αναφεΡουν οτι η μπαταρία χειΡοτερεψε παρά πολυ .

 

Ο δαχτυλικος αναγνώστης είναι για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Αμεσοτατος είναι. Απλώς θέλει λίγες μέρες να συνηθίσεις το που βρίσκεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αμεσοτατος είναι. Απλώς θέλει λίγες μέρες να συνηθίσεις το που βρίσκεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kατι τετοια λετε μερικοι και χαιδευετε αυτια και για αυτο λουζεστε κατωτερα προιοντα.

Το εχει η γυναικα μονιμα το κινητο και μου λεει τα χειροτερα. Το iphone 6s 4ετιας που ειχε πιο γρηγορο ηταν.

Εγω το δοκιμαζω καθε απογευμα και βλεπω ο ιδιος τα χειροτερα.

 

Εκτος του οτι εχει μεγαλο ποσοστο αστοχιας, και οταν πιανει με τη μια ειναι πραγματικα αργος. Θελει update και ΑΝ φτιαξει

 

ΥΓ

Αυτα τα λεει καποιος που ειχε 20 κινητα με δαχτυλικο και εχει τωρα το oneplus 6t

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λουζονται άλλοι, εγώ έχω μια ναυαρχιδα στα χέρια μου και καταθέτω αυτό που βιώνω.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Kατι τετοια λετε μερικοι και χαιδευετε αυτια και για αυτο λουζεστε κατωτερα προιοντα.

Το εχει η γυναικα μονιμα το κινητο και μου λεει τα χειροτερα. Το iphone 6s 4ετιας που ειχε πιο γρηγορο ηταν.

Εγω το δοκιμαζω καθε απογευμα και βλεπω ο ιδιος τα χειροτερα.

Εκτος του οτι εχει μεγαλο ποσοστο αστοχιας, και οταν πιανει με τη μια ειναι πραγματικα αργος. Θελει update και ΑΝ φτιαξει

ΥΓ

Αυτα τα λεει καποιος που ειχε 20 κινητα με δαχτυλικο και εχει τωρα το oneplus 6t

 

Σε ότι αφορά το δακτυλικό, μετά το update του Φεβρουαρίου που είχε τις διορθώσεις για τον σένσορα, αφαιρέστε το δακτυλικό σας αποτύπωμα και προσθέστε το ξανά (2 φορές). Η διαφορά είναι πραγματικά τεράστια, ανοίγει ακαριαία, ο μόνος λόγος να μην ανοίξει είναι να μην βάλω το δάκτυλο σωστά σε κλειστή οθόνη κάτι που θα διορθωθεί με την εξοικείωση στο που πρέπει να τοποθετείται το δάκτυλο.

Επίσης λόγω AI ο χρόνος που θα απαιτείται να ξεκλειδώσει το κινητό με το αποτύπωμα, θα βαίνει μειούμενος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το τηλέφωνο έχει θέματα η όχι. Δεν βλέπω και πολλά σχόλια, άλλες χρονιές γινόταν της τρελής.

Η γυναίκα μου με έχει ζαλίσει να μου πάρει το s7 edge μου και άρχισα να ψήνομαι για το το 10ρι

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το τηλέφωνο έχει θέματα η όχι. Δεν βλέπω και πολλά σχόλια, άλλες χρονιές γινόταν της τρελής.

Η γυναίκα μου με έχει ζαλίσει να μου πάρει το s7 edge μου και άρχισα να ψήνομαι για το το 10ρι

 

Δεν υπαρχουν πολλα σχολια γιατι εχει στην παρουσα φαση μικρη διαφορα απο το S10+,το οποιο σιγουρα τραβαει παραπανω λογω της μεγαλυτερης μπαταριας.

 

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι ενα αναβαθμισμενο S9+ με καλυτερα προφανως specs,αλλο design στην οθονη και διαφορετικες επιλογες στα χρωματα.

 

Επισης μην ξεχνας οτι πολλοι για αυτο το λογο ισως προτιμησουν στην παρουσα φαση το S9+ που κοστιζει τα μισα χρηματα.

 

Αλλες χρονιες παντως δεν γινοταν της τρελης.Το S9 με την μικρη(για αναλυση οθονης παντα)μπαταρια και τα μολις 4gb ram,σιγουρα δεν ειχε περισσοτερη κινηση day one που ζηταγε 800+ευρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κάποιος να μου προτείνει σε 64gb κάρτα μνήμης...;

 

Καλησπερα σε καρτες μνημης την καλυτερη φημη εχουν αυτες της Samsung και της Sandisk.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα ποιά να πάρω...;υπάρχουν πάρα πολλά μοντέλα διαφορετικά.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα ποιά να πάρω...;υπάρχουν πάρα πολλά μοντέλα διαφορετικά.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες τη σειρά evo plus 2017. Για μένα αξίζει 128

με 25 ευρώ την παίρνεις, μην πας πιο κάτω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το δακτυλικό, μετά το update του Φεβρουαρίου που είχε τις διορθώσεις για τον σένσορα, αφαιρέστε το δακτυλικό σας αποτύπωμα και προσθέστε το ξανά (2 φορές). Η διαφορά είναι πραγματικά τεράστια, ανοίγει ακαριαία, ο μόνος λόγος να μην ανοίξει είναι να μην βάλω το δάκτυλο σωστά σε κλειστή οθόνη κάτι που θα διορθωθεί με την εξοικείωση στο που πρέπει να τοποθετείται το δάκτυλο.

Επίσης λόγω AI ο χρόνος που θα απαιτείται να ξεκλειδώσει το κινητό με το αποτύπωμα, θα βαίνει μειούμενος.

 

Eσυ λες οτι δεν εχω το τελευταιο update? Ή οτι δεν εχω βαλει/βγαλει το δαχτυλικο 500 φορες;

 

Ακομα και ανοιχτη να ειναι η οθονη, τα δαχτυλικο ειναι καθε τι αλλο παρα 'ακαριαιο', ειναι απλα Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...