Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ρολόι τι διαφορετικό έχει;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα εικονίδια σε μία σειρά και πάνω πάνω

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τις πήραν πίσω τις αναβαθμίζεις? Μου έβγαλε ειδοποίηση αλλά όταν πήγα στην επιλογή δεν είχε τίποτα.

Και τώρα λέει ότι δεν έχει αναβάθμιση:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε την 11.0.7 μπορείτε να δοκιμάσετε αν σας δουλεύει η κάμερα στην pro λειτουργία...Κάπου διάβασα ότι υπάρχει bug.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε την 11.0.7 μπορείτε να δοκιμάσετε αν σας δουλεύει η κάμερα στην pro λειτουργία...Κάπου διάβασα ότι υπάρχει bug.
Υπάρχει θέμα σε για εκτός τα αγγλικά. Και μόνο στα ευρωπαϊκά - eea

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το scrolling (αντι-burn-in) της always on είναι smooth κι εμένα μου εμφανίζει εγχρωμα τα εικονίδια των notifications...
Αυτό φίλε μου με τα εικονίδια στην always on;;; και επίσης σου εμφανίζει εικονίδια από όλες τις εφαρμογές για ειδοποίηση στην always on; Επίσης φοράς official global;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από 11.0.3 αναβάθμισα στη 11.0.4 και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων για να δουλέψει κανονικά η συσκευή.

Κάτι πειραχτηκε και όλοι οι ήχοι ήταν πολύ χαμηλά ανεξαρτήτως περιοχής που το έβαλα.

Με την επαναφορά έφτιαξαν.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου με τα εικονίδια στην always on;;; και επίσης σου εμφανίζει εικονίδια από όλες τις εφαρμογές για ειδοποίηση στην always on; Επίσης φοράς official global;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω τι φάση και δεν μ' αρέσει... Κανα bug θα είναι αν σ' εσάς τα εμφανίζει grey-tone όπως πριν! Απ' όσες εμφάνιζε, insta ας πούμε ούτε για πλάκα...

Ναι...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, αυτό ήταν που με απασχολούσε. Δεν έκανα αναβάθμιση, αλλά ήθελα να δω αν εμφανίζει από όλες τις εφαρμογές που δεν έδειχνε πριν(viber, insta κτλ)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από 11.0.3 αναβάθμισα στη 11.0.4 και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων για να δουλέψει κανονικά η συσκευή.

Κάτι πειραχτηκε και όλοι οι ήχοι ήταν πολύ χαμηλά ανεξαρτήτως περιοχής που το έβαλα.

Με την επαναφορά έφτιαξαν.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι ήχοι έφτιαξαν και σε εμενα φιλε χωρίς να κανω επαναφορά παντως. Ποτε δεν εχω κανει επαναφορά μετά απο αναβάθμιση και η συσκευή δουλεύει πενα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Mi 9 με 11.0.04 μπορούμε να απεγκαταστησουμε τον φυλλομετρητή χωρίς πρόβλημα; Τι άλλο μπορούμε να απεγκαταστησουμε χωρίς πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Mi 9 με 11.0.04 μπορούμε να απεγκαταστησουμε τον φυλλομετρητή χωρίς πρόβλημα; Τι άλλο μπορούμε να απεγκαταστησουμε χωρίς πρόβλημα;
Απενεργοποίησε τον πλοηγό της Xiaomi και βάλε όποιον επιθυμείς.

Στο δεύτερο ερώτημα, τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τον πλοηγό της Xiaomi και βάλε όποιον επιθυμείς.

Στο δεύτερο ερώτημα, τι εννοείς;

 

θα ήθελλα να βγάλω το gmail το Υπηρεσίες και σχόλια από το MIUI..κλπ Τον φυλλομετρητή νομίζω μου επιτρέπει να τον απεγκαταστήσω από την συσκευή όσο θυμάμαι. Θέλω να βγάλω και τον chrome. Προσωπικά χρησιμοποιώ τον via browser. Πολύ ελαφρύς και γρήγορος.

Προέρχομαι από LG G6 και ακόμα ψάχνομαι με διάφορα όπως πως να κρατάει παραπάνω η μπαταρία. έως τώρα έχω 6 ώρες sot από 97% έως 19%.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί άλλαξαν τόσο βασικά πράγματα όταν παίζει ένα βίντεο στη συλλογή?

Δλδ έχουν αφαιρέσει την αυξομείωση του ήχο και της φωτεινότητας μέσω gestures κλπ

Δεν ενοχλεί κανέναν δεν είδα να το αναφέρετε.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει αν και δεν νομίζω

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί άλλαξαν τόσο βασικά πράγματα όταν παίζει ένα βίντεο στη συλλογή?

Δλδ έχουν αφαιρέσει την αυξομείωση του ήχο και της φωτεινότητας μέσω gestures κλπ

Δεν ενοχλεί κανέναν δεν είδα να το αναφέρετε.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει αν και δεν νομίζω

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε το πρόσεξα. Δε χρησιμοποιώ τα συγκεκριμένα gestures.

Ρητορική ερώτηση... και ποιος χρησιμοποιεί την stock εφαρμογή του βίντεο;;;

Οι περισσότεροι με το Google Photos είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και η Samsung που ήταν πίσω δε τέτοιες ομορφιές το έχει βάλει εδώ και καιρό και η Xiaomi το χάλασε

Οπισθοδρόμηση και δεν είναι η μόνη δυστυχώς....

Θα τους στέλνω στα σχόλια μπας και...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα.. σιγουρα πρεπει να το φορτισω μεσα στην μερα για να μην ξεμεινω. Αλλος με το ιδιο πρόβλημα; Το battery saver το εχετε ενεργοποιημενο;
Link to comment
Share on other sites

9 μηνών ,η μπαταρία δεν κρατάει .

Τι sot έχετε?

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρια?Στην Infoquest που πήρα ,μιας και είναι αγορασμενο από εκεί.34.5 euros.

Επίσης μήπως βρήκε κάνεις λύση με τη μπάρα που βγανει στις κλήσεις και δεν μπορεί να πατηθεί η οθόνη,παρά μόνο το κεντρικό soft button?9ae63c9916f254a99866bd5ebd132af9.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 μηνών ,η μπαταρία δεν κρατάει .

Τι sot έχετε?

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρια?Στην Infoquest που πήρα ,μιας και είναι αγορασμενο από εκεί.34.5 euros.

Επίσης μήπως βρήκε κάνεις λύση με τη μπάρα που βγανει στις κλήσεις και δεν μπορεί να πατηθεί η οθόνη,παρά μόνο το κεντρικό soft button?9ae63c9916f254a99866bd5ebd132af9.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ τον τελευταίο καιρό είδα πτώση της μπαταρίας. Από τι 6 με 7 ώρες sot έχω πέσει στις 5 με την ίδια χρήση που έκανα και πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το Mi 9 πάντως , αναφέρομαι για όλα τα νέα κινητά που υποστηρίζουν ταχεία φόρτιση..

 

..μπορεί κάποιος ειδικός να μας πει αν η ταχεία φόρτιση σε μόνιμη βάση φθείρει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας

και είναι προτιμότερη η κανονική φόρτιση με πιο αργό φορτιστή? ή δε παίζει ρόλο ?

 

 

είναι το quick charge κάποιο προνόμιο να επωφεληθούμε τη κατά συνθήκη ανάγκη χρόνου ή η χρήση του μπορεί να γίνεται ασκόπως ?

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το Mi 9 πάντως , αναφέρομαι για όλα τα νέα κινητά που υποστηρίζουν ταχεία φόρτιση..

 

 

 

..μπορεί κάποιος ειδικός να μας πει αν η ταχεία φόρτιση σε μόνιμη βάση φθείρει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας

 

και είναι προτιμότερη η κανονική φόρτιση με πιο αργό φορτιστή? ή δε παίζει ρόλο ?

 

 

 

 

 

είναι το quick charge κάποιο προνόμιο να επωφεληθούμε τη κατά συνθήκη ανάγκη χρόνου ή η χρήση του μπορεί να γίνεται ασκόπως ?

Έχει κάποια επίπτωση αλλά αν παρατηρήσεις σε όλα γίνεται η ταχεία φόρτιση μέχρι το 85% και μετά κόβουν στροφές σταδιακά να μην στρεσάρουν την μπαταρία.

Εγώ απ την άλλη δεν έχω δει κάποια σημαντική ή απότομη πρώση στη μπαταρία.

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια επίπτωση αλλά αν παρατηρήσεις σε όλα γίνεται η ταχεία φόρτιση μέχρι το 85% και μετά κόβουν στροφές σταδιακά να μην στρεσάρουν την μπαταρία.

Εγώ απ την άλλη δεν έχω δει κάποια σημαντική ή απότομη πρώση στη μπαταρία.

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρομοίως. Δεν έχω δει κάτι στην απόδοση της μπαταρίας.

Σωστά τα λες για την ταχεία φόρτιση. Προσωπικά έχω σταματήσει την βραδινή φόρτιση και έχω δει καλύτερη διαχείριση.

Συχνές μικρές φορτίσεις από το 20-95%.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...