Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΠο το πρωι 100%, βγηκε απο τη μπριζα στις 7.45, μεχρι τωρα , εχω βγαλει 120 φωτογραφιες, εχω μιλησει 1,30 ωρα , 2 ωρες οθονη και εχω 70% μπαταρια. Εμενα με φαινετε εξαιρετικη η μπαταρια του...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Συμβουλή προς τους γνώστες πάνω από εμάς.

Κοιτώντας χτες ένα βίντεο όχι τωρινό της παρουσίασης της συσκευής, επιβεβαίωσα αυτό που είχα αντιληφθεί εδώ και μέρες.

Πως η συσκευή μου δεν είναι τόσο γρήγορη όσο πριν την αναβάθμιση.

Το εστιάζω στο ξεκλείδωμα είτε με δακτυλικό είτε με αναγνώστη προσώπου, και μάλιστα πλέον ανοίγει η οθόνη και ένα κλικ αργότερα δείχνει τα εικονίδια.

Αυτό δεν συνέβαινε πριν.

Γενικότερα κάνει τα δικά του και έχει χάσει ταχύτητα που σε σύγκριση με oneplus να φαίνεται η διαφορά , εκείνο με snapdragon 845 μάλιστα.

Ίσως ήρθε η ώρα μάλλον ως λέτε κάποιοι για ολική επαναφορά.

Αν κάποιος έχει αντιληφθεί το ίδιο και έχει κάνει και δει διαφορά μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ας μου πει και θα το κάνω.

Όχι τίποτα άλλο μιας και είναι βαρετή διαδικασία.

Στα υπόλοιπα όλα βαίνουν καλώς.

 

Υ.γ να δικαιώσω όσους έλεγαν για την κάμερα και εγώ γκρίνιαζα , ναι είναι καλύτερη απο εκείνη του mi8 ,φτάνει να μείνει ακίνητο το χέρι.

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή προς τους γνώστες πάνω από εμάς.

Κοιτώντας χτες ένα βίντεο όχι τωρινό της παρουσίασης της συσκευής, επιβεβαίωσα αυτό που είχα αντιληφθεί εδώ και μέρες.

Πως η συσκευή μου δεν είναι τόσο γρήγορη όσο πριν την αναβάθμιση.

Το εστιάζω στο ξεκλείδωμα είτε με δακτυλικό είτε με αναγνώστη προσώπου, και μάλιστα πλέον ανοίγει η οθόνη και ένα κλικ αργότερα δείχνει τα εικονίδια.

Αυτό δεν συνέβαινε πριν.

Γενικότερα κάνει τα δικά του και έχει χάσει ταχύτητα που σε σύγκριση με oneplus να φαίνεται η διαφορά , εκείνο με snapdragon 845 μάλιστα.

Ίσως ήρθε η ώρα μάλλον ως λέτε κάποιοι για ολική επαναφορά.

Αν κάποιος έχει αντιληφθεί το ίδιο και έχει κάνει και δει διαφορά μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ας μου πει και θα το κάνω.

Όχι τίποτα άλλο μιας και είναι βαρετή διαδικασία.

Στα υπόλοιπα όλα βαίνουν καλώς.

 

Υ.γ να δικαιώσω όσους έλεγαν για την κάμερα και εγώ γκρίνιαζα , ναι είναι καλύτερη απο εκείνη του mi8 ,φτάνει να μείνει ακίνητο το χέρι.

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αυτό με τα εικονίδια το παρατήρησα και εγώ μετά την αναβάθμιση και πίστευα πως είναι bug και χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αλλά δυστυχώς, είναι feature του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 fresh install,το πρόβλημα παραμένει.

Κάνω κλήση και μετά από λίγο σε άσχετο χρόνο η οθόνη κλειδώνει και δεν μπορώ να πατήσω κανένα κουμπί η να τερματίσω κλήση.Θα πρέπει να πατήσω το πλαϊνό κουμπί και να ξεκλειδώσω.

Ενώ η οθόνη του dialer στη αρχή της κλήσης είναι οκ,μετά εμφανίζει την μαύρη μπάρα που δείχνω.

Καμμία γνώμη?a40808c28a60f35bbd08f707040cda97.jpgf355ec53e859fdcd31c8a075ec5ee6f3.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα εικονίδια το παρατήρησα και εγώ μετά την αναβάθμιση και πίστευα πως είναι bug και χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αλλά δυστυχώς, είναι feature του λειτουργικού.
Στη τελευταία αναβάθμιση του launcher έγινε η αλλαγή. Ανέφεραν ότι το ξεκλείδωμα έγινε πιο smooth.

Όσο για το ότι έγινε πιο αργή η συσκευή με την MIUI 11, δε συμφωνώ. Αντιθέτως έγινε πιο γρήγορη και ομαλή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 fresh install,το πρόβλημα παραμένει.

Κάνω κλήση και μετά από λίγο σε άσχετο χρόνο η οθόνη κλειδώνει και δεν μπορώ να πατήσω κανένα κουμπί η να τερματίσω κλήση.Θα πρέπει να πατήσω το πλαϊνό κουμπί και να ξεκλειδώσω.

Ενώ η οθόνη του dialer στη αρχή της κλήσης είναι οκ,μετά εμφανίζει την μαύρη μπάρα που δείχνω.

Καμμία γνώμη?a40808c28a60f35bbd08f707040cda97.jpgf355ec53e859fdcd31c8a075ec5ee6f3.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχεις τζαμί που καλύπτει τον αισθητήρα εγγύτητας;

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις τζαμί που καλύπτει τον αισθητήρα εγγύτητας;

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Μπα όχι δουλεύει κανονικά ο proximity.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΠο το πρωι 100%, βγηκε απο τη μπριζα στις 7.45, μεχρι τωρα , εχω βγαλει 120 φωτογραφιες, εχω μιλησει 1,30 ωρα , 2 ωρες οθονη και εχω 70% μπαταρια. Εμενα με φαινετε εξαιρετικη η μπαταρια του...

 

αναλογα τ κινητο ειχες πριν , πχ ειχα το μι9 κ πηρα το μι9 τ προ . καταλαβα ποσο μικρη ηταν η μπαταρια του κ οτι σιγουρα ηθελε 4000 :( με 1:40 λεπτα οθονη , 2:30 ωρες κλησεις ,μπαταρια στο 81%:)

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

δεκτον , αλλα να σου πω κατι, ας πουμε οτι μου μενει εμενα 20% μπαταρια το βραδυ και εσενα 45%, δεν θα το φορτισεις παλι? θα ρισκαρεις την επομενη μερα να πας με 40% μπαταρια?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δεκτον , αλλα να σου πω κατι, ας πουμε οτι μου μενει εμενα 20% μπαταρια το βραδυ και εσενα 45%, δεν θα το φορτισεις παλι? θα ρισκαρεις την επομενη μερα να πας με 40% μπαταρια?

 

οχι γτ εχω powerbank fast charge κ φορτιστη αυτοκινητου fastcharge οποτε ειμαι ανετος

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να κανω την αλλαγη απο S8 καθως εχει χαλασει το ακουστικο . Ειναι το μονο κινητο που εχει ολα οσα θελω απο το κινητο μου υπαρχει καποιο προβλημα η bug που θα πρεπει να λαβω υποψιν μου πριν την αγορα; :)
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να κανω την αλλαγη απο S8 καθως εχει χαλασει το ακουστικο . Ειναι το μονο κινητο που εχει ολα οσα θελω απο το κινητο μου υπαρχει καποιο προβλημα η bug που θα πρεπει να λαβω υποψιν μου πριν την αγορα; :)

 

αν παρεις κινητο τωρα εννοειτε παιρνεις mi 9t pro , καμια σχεση με samsung θα εχεις διαφορα λαγκαρισματα κ διαφορα bugs κατα καιρους, επειδη ειχα samsung κ πηγα σε xiaomi στο λεω , δεν θα ξαναεδινα τοσα λεφτα για samsung φυσικα γ αυτο προτιμισα το xiaomi

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χθες το απόγευμα θέλοντας να τερματίσω μια κλήση δεν άνοιγε η οθόνη. Μαύρη όλη. Τερματησα την κλήση με το power. Δεν δουλεύει η οθόνη.Στο led έχω όλες τις ενδείξεις. Φορτισης, ένδειξη εισερχομένων μηνυμάτων. Επίσης έχω ήχο κανονικα σε εισερχόμενες κλήσεις αλλά η οθόνη μαύρη.Σήμερα θα το πάω στην infoques μπας και το αναστήσουν..
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της μπαταρίας έχει φτιάξει πολύ με την 11. Τόσο πολύ που πραγματικά απορώ πως γίνετε αυτό με τόσο μικρή μπαταρία. Μπράβο τους. Το θέμα με τις κλήσεις που κλειδώνει η οθόνη το συναντώ και εγώ αλλά μόνο στο ότι δεν μπορώ να μπω στο μενού. Τις κλήσεις μου τις τερματίζει κανονικά. Πολύ πιο smooth σαν εμπειρία από πριν. Για την κάμερα δεν ξέρω δεν έχω κάνει κάποιο συγκριτικό μετά την αναβάθμιση σε 11.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της μπαταρίας έχει φτιάξει πολύ με την 11. Τόσο πολύ που πραγματικά απορώ πως γίνετε αυτό με τόσο μικρή μπαταρία. Μπράβο τους. Το θέμα με τις κλήσεις που κλειδώνει η οθόνη το συναντώ και εγώ αλλά μόνο στο ότι δεν μπορώ να μπω στο μενού. Τις κλήσεις μου τις τερματίζει κανονικά. Πολύ πιο smooth σαν εμπειρία από πριν. Για την κάμερα δεν ξέρω δεν έχω κάνει κάποιο συγκριτικό μετά την αναβάθμιση σε 11.
Το ζουμί της υπόθεσης είναι η προεπιλογή που παραθέτω.

Εάν βάλεις χωρίς περιορισμούς (εκεί φαίνεται η μικρή μπαταρία μας), τότε καταλαβαίνει κανείς γιατί μιλάμε με τα καλύτερα λόγια για τη MIUI.

9d06a536c2798379d307a5df8ac4c17e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χθες το απόγευμα θέλοντας να τερματίσω μια κλήση δεν άνοιγε η οθόνη. Μαύρη όλη. Τερματησα την κλήση με το power. Δεν δουλεύει η οθόνη.Στο led έχω όλες τις ενδείξεις. Φορτισης, ένδειξη εισερχομένων μηνυμάτων. Επίσης έχω ήχο κανονικα σε εισερχόμενες κλήσεις αλλά η οθόνη μαύρη.Σήμερα θα το πάω στην infoques μπας και το αναστήσουν..

 

παιζει να εχεις βαλει το wllpaper που εχει αναφερθει ?

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

παιζει να εχεις βαλει το wllpaper που εχει αναφερθει ?

 

Από τον Ιούνιο που το αγόρασα δεν το έχω πειράξει. Ότι ρύθμιση είχε σε αρχική οθόνη και οθόνη κλειδώματος αυτά έχει. Να πω την αλήθεια παρόλο που λόγο των εδώ σχολίων πήρα την απόφαση και το αγόρασα (πάντα πριν αγορά το myphone είναι ο οδηγός μου) και παρόλο που έχω διαβάσει μέσα σε αυτούς τους μήνες όλες τις σελίδες αυτό για το wallpaper δεν το έχω διαβάσει. Νιώθω τη δόνηση όταν ανοίγει. Ανάβει το led, κτυπάει σε εισερχόμενη κλήση όμως η οθόνη μαύρη. Σα να μην πηγαίνει ρεύμα στην οθόνη και δεν ανοίγει.

Edited by p4709
Link to comment
Share on other sites

Από τον Ιούνιο που το αγόρασα δεν το έχω πειράξει. Ότι ρύθμιση είχε σε αρχική οθόνη και οθόνη κλειδώματος αυτά έχει. Να πω την αλήθεια παρόλο που λόγο των εδώ σχολίων πήρα την απόφαση και το αγόρασα (πάντα πριν αγορά το myphone είναι ο οδηγός μου) και παρόλο που έχω διαβάσει μέσα σε αυτούς τους μήνες όλες τις σελίδες αυτό για το wallpaper δεν το έχω διαβάσει. Νιώθω τη δόνηση όταν ανοίγει. Ανάβει το led, κτυπάει σε εισερχόμενη κλήση όμως η οθόνη μαύρη. Σα να μην πηγαίνει ρεύμα στην οθόνη και δεν ανοίγει.

 

δοκιμασες επαναφορα εργοστασιακων ? μπορει να ειναι κ θεμα λογισμικου , αλλιως δεν θα ανοιγε πιστευω ,αφου εχεις εγγυηση ολα καλα παντος

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να έκανα format τα ίδια.Σαν την ώρα που μιλάω ανοίγει κάποια εφαρμογή και καλύπτει την οθόνη.Απενεργοποιησα και το ai και το παρατεταμένο πάτημα του center button.Τα ίδια.

Σαν κάτι να ανοίγει το google now και δεν μπορώ να πατήσω τίποτα πέρα από το center και μετά να ξαναεπιστρεψω στην κλήση για να την τερματισω.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκέψη και τα όσα είχα αναφέρει σε προηγούμενα σχόλια, κατέληξα να κάνω ολική επαναφορά, με αντίγραφα ασφαλείας.

Και όπερ και εγενετο.

Η συσκευή τρέχει πλέον πιο σβέλτα στο άνοιγμα με δακτυλικό η με πρόσωπο.

Τα εικονίδια δεν έχουν πλέον αυτό το αργό άνοιγμα μετά το ξεκλείδωμα.

Όλα καλά θα έλεγα αλλά θεωρώ από προσωπική άποψη πως το κινητό σε ταχύτητα παρ ότι φοράει τον 855 είναι πιο αργό από πολλά με 845.(π.χ oneplus 6 και μετά ας πούμε.)

Επίσης βλέπω πως η φωτογραφίες επαφών είναι πλέον μικρές όταν σε καλεί κάποιος.

Ότι και να έκανα τις δείχνει μικρές πλέον, ενώ πριν κάλυπτε όλη την οθόνη όταν σε καλούσε κάποιος.

Τις ξανά έβαλα από την αρχή αλλά τα ίδια.

Οκ μικρό το κακό.

Κατά τα αλλά δεν ειδα κάτι που να με κάνει να πω ουαου πετάει....μετά την επαναφορά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>αρχική οθόνη>σάρωσε προς τα πάνω: ενεργό. Μου βγάζει τον ηλίθιο φυλλομετρητή της Xiaomi, πως μπορώ να το αλλάξω; (Έχω ήδη τον Chrome ως προεπιλεγμένο φυλλομετρητή...)
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>αρχική οθόνη>σάρωσε προς τα πάνω: ενεργό. Μου βγάζει τον ηλίθιο φυλλομετρητή της Xiaomi, πως μπορώ να το αλλάξω; (Έχω ήδη τον Chrome ως προεπιλεγμένο φυλλομετρητή...)

κι εμένα! το έκανε ξαφνικά από προχθές μετά από αναβάθμιση του Browser της Xiaomi. Τον συχαίνομαι αυτόν τον browser. Οπότε και έβαλα το google search στο πλαϊνό assistant κουμπί, ενώ απενεργοποίησα το swipe up action...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αυτό:
Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αύριο:

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα δοκιμάσω αυτό:

 

Έβγαλα με ADB το application αλλά όπως λένε κι άλλοι, το swipe up τώρα λέει "App is not installed on your device"

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα με ADB το application αλλά όπως λένε κι άλλοι, το swipe up τώρα λέει "App is not installed on your device"

 

Δηλαδή έχουμε ένα gesture μείον... :mad:

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...