Jump to content

AMAZON FIRE STICK


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους επειδη ειμαι ασχετος με το σπορ κ δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ασχοληθω με box ρωτω τους γνωστες αν βαλω το στικ σε tv που δεν εχει ιντερνετ μονο για στριμαρισμα αγωνων απο σαιτ κ εφαρμογες...(οχι kodi) το σερφαρισμα πως γινεται χωρις ποντικι με το τηλεχειριστηριο του???:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους επειδη ειμαι ασχετος με το σπορ κ δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ασχοληθω με box ρωτω τους γνωστες αν βαλω το στικ σε tv που δεν εχει ιντερνετ μονο για στριμαρισμα αγωνων απο σαιτ κ εφαρμογες...(οχι kodi) το σερφαρισμα πως γινεται χωρις ποντικι με το τηλεχειριστηριο του???:confused:
Ναι από το δικό του χειριστήριο ελέγχεις τα πάντα.

Γράφεις (γράμμα γράμμα), επιλέγεις, κλικάρεις κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τους φακέλους σε τι τους έχεις ; σε win , linux, nas.... smb ftp; είναι με κωδικό ; πολλά τα ερωτήματα για να μπορέσουμε να βρούμε λύση, δώσε λεπτομέρειες, στον es έχεις δώσει δικαιώματα ; αν έχεις περασμένο το kodi με το kodi τους βλέπει τους φακέλους , αν έχεις android κινητό κάνε και εκεί εγκατάσταση τον es και δες μπορείς να τα ανοίξει;

 

Τα αρχεία όλα στο NAs που είναι synology είναι όλα ταινίες και σειρές σε mkvκαι τίποτε άλλο .

Το Kodi το έχω εγκατεστημένο αλλά δεν δοκίμασα μέσω της εφαρμογής σορρυ θα το κάνω απόψε

Στον es πως θα δώσω δικαιώματα αφού δεν ζητάει ? Είπα βλάκεία μάλλον ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Junglist υπαρχει κ μια καινουρια tv 43" 4Κ ποια ειναι η γνωμη σου να παρω το απλο στικ ή το 4Κ μιας κ βλεπω οτι εχει κ ωραιο τηλεχειριστηριο!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Junglist υπαρχει κ μια καινουρια tv 43" 4Κ ποια ειναι η γνωμη σου να παρω το απλο στικ ή το 4Κ μιας κ βλεπω οτι εχει κ ωραιο τηλεχειριστηριο!
Με Ρωτάς αν θα πάρεις το 1080p στικ ή το 4κ στικ ή ποια τηλεόραση θα πάρεις;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία όλα στο NAs που είναι synology είναι όλα ταινίες και σειρές σε mkvκαι τίποτε άλλο .

Το Kodi το έχω εγκατεστημένο αλλά δεν δοκίμασα μέσω της εφαρμογής σορρυ θα το κάνω απόψε

Στον es πως θα δώσω δικαιώματα αφού δεν ζητάει ? Είπα βλάκεία μάλλον ?

 

Άν είναι σε synology λογικά θα πρέπει να έχεις δώσει στους κοινόχρηστους φακέλους δικαιώματα , τουλάχιστον για ανάγνωση, στον admin , οπότε από όποια συσκευή και αν μπείς θα σε ζητήσει όνομα χρήστη και κωδικό, από τον es πας λογικά στο lan κάνεις αναζήτηση και σου βγάζει το synology (με την ονομασία που του έχεις , όταν πατήσεις επάνω θα ζητήσει όνομα χρήστη και κωδικό.

Όλα τα παραπάνω με την πρυπόθεση ότι έχεις ενεργοποιήσει από το control panel στο file services το enable SMB services με το workgroup του δικτύου σου ή και το NFS.

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Για το στικ το απλο ή το 4Κ?
Αν εχεις τηλεόραση 4Κ, η σύνδεση Internet έχει ταχύτητες ώστε να υποστηρίζει 4Κ, έχεις συνδρομές πχ Netflix για 4Κ και σε παίρνει από budget να αγοράσεις το 4Κ, τότε η γνώμη μου είναι να πας για το 4Κ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ok να ειστε καλα φιλοι zananiro κ junglist για τις απαντησεις σας παω για το 4Κ κ αν χασω τη μπαλα θα δειτε προσεχως ποσταρισμα μου!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο στην αναζήτησή στο YouTube πχ υπάρχει κάποιο στο store? Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Άν είναι σε synology λογικά θα πρέπει να έχεις δώσει στους κοινόχρηστους φακέλους δικαιώματα , τουλάχιστον για ανάγνωση, στον admin , οπότε από όποια συσκευή και αν μπείς θα σε ζητήσει όνομα χρήστη και κωδικό, από τον es πας λογικά στο lan κάνεις αναζήτηση και σου βγάζει το synology (με την ονομασία που του έχεις , όταν πατήσεις επάνω θα ζητήσει όνομα χρήστη και κωδικό.

Όλα τα παραπάνω με την πρυπόθεση ότι έχεις ενεργοποιήσει από το control panel στο file services το enable SMB services με το workgroup του δικτύου σου ή και το NFS.

Μόνο μέσω LAN τα ειδε ολα και εχει πρόσβαση σε όλα και παίζουν .

Το θεμα είναι :

α. Τα βαρια αρχεία 40GB κόλλαγε

β. Οι υποτιτλοι ότι να ναι με VLC . Ποιον player να χρησιμοποιήσω ?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω LAN τα ειδε ολα και εχει πρόσβαση σε όλα και παίζουν .

 

Το θεμα είναι :

 

α. Τα βαρια αρχεία 40GB κόλλαγε

 

β. Οι υποτιτλοι ότι να ναι με VLC . Ποιον player να χρησιμοποιήσω ?

Αν θυμάμαι καλά με Mx player κανένα θέμα. Αλλά δοκίμασα με μικρά τοπικά αρχεία-Βίντεο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! σκέφτομαι να πάρω και γω την 4Κ έκδοση.μηπως ξέρει κάποιος να μου πει αν με αυτό το καλωδιακι (που τυγχάνει να το έχω) θα δουλεψουν τα wireless wifi keyboard, mouse; Επίσης αν το Bluetooth μεταδίδει κανονικά τον ήχο σε bt συσκευές. Ευχαριστώ! a24baf63959fd60230d448460fa46bc7.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα,

Πηρα χθες το fire stick 4K και θελησα να του περασω το cosmote tv go (για ταβλετ).

Η εγκατασταση εγινε κανονικα, το log in κανονικα αλλα μολις επιλεγω ενα καναλι αυτο γυριζει ατερμονα το πρασινο κυκλακι και δεν κανει τπτ.

Κανω κατι λαθος?

Παραλειπω τιποτα?

Εσας παιζει κανονικα?

Καμια βοηθεια? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Πηρα χθες το fire stick 4K και θελησα να του περασω το cosmote tv go (για ταβλετ).

 

Η εγκατασταση εγινε κανονικα, το log in κανονικα αλλα μολις επιλεγω ενα καναλι αυτο γυριζει ατερμονα το πρασινο κυκλακι και δεν κανει τπτ.

 

Κανω κατι λαθος?

 

Παραλειπω τιποτα?

 

Εσας παιζει κανονικα?

 

Καμια βοηθεια? :cry:

Στο ταμπλετ παίζει κανονικά;

Ταχύτητα ίντερνετ σπιτιού;

Άλλο apk παλιότερο δοκίμασες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω βρήκαν τρόπο για το 4κ στικ να τρέξει προγράμματα από φλασάκι,.χωρίς ροοτ.

Άραγε παίζει και στο απλό HD αυτός ο τρόπος;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η Alexa αναγνωρίζει ελληνικά ή όχι;
Γενικά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος ψηφιακός βοηθός να δουλεύει με Ελληνικά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο Lufthansa WorldShop οποίος έχει μίλια το παίρνει με 19 Ευρώ ή τσάμπα

 

Εγώ εξαργύρωσα ήδη ένα τσάμπα

Link to comment
Share on other sites

Στο Lufthansa WorldShop οποίος έχει μίλια το παίρνει με 19 Ευρώ ή τσάμπα

 

Εγώ εξαργύρωσα ήδη ένα τσάμπα

 

Είχα πάρει το echo dot πέρυσι με δωρεάν μεταφορικά, τώρα θέλει κοντά 20 € δεν συμφέρει

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση το περιμένω το stick το 4κ από Σκρουτζ και διάβαζα κάτι αρνητικά σχόλια σχετικά με το ότι δεν παίζει amazon prime και ρωτώ αν έχεις στο Amazon πχ Γερμανικό λογαριασμό με Γερμανική διεύθυνση και τον βάλω στο σετάρισμα του όταν έρθει δεν θα παίζει κανονικά? Η παίζει ρόλο η ip που θα πάρει?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...