Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι καθόλου θέμα κακίας.

Ψάχνω αυτήν την συσκευή και έχω στείλει μήνυμα σε καμιά 20αρια καταστήματα για λεπτομέρειες.

Επειδή στο συγκεκριμένο με ξένισε η αναφορά σε επίσημη εγγύηση, ρώτησα για να μου το διευκρινίσουν.

 

Αφού δεν έχω τα 250 για να το αγοράσω από καμιά κοσμοτε ή ό,τι άλλο ψάχνουμε εναλλακτικές.

Ελπίζω να μου απαντήσει επισήμως και ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα για να έχουμε σφαιρική εικόνα.

 

Για να κλείσει και η εκκρεμότητα με την ιστορία που ξεκίνησα, να αναφέρω πως σε επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών της quest μου είπαν ότι "το συγκεκριμένο κατάστημα ανήκει στο δίκτυο συνεργατών."

 

Συνεπώς, νομίζω ότι είναι ειλικρινές ότι δίνει εγγύηση αντιπροσωπίας.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι ικανοποιημενος με το 5 γτ να παρεις το 7?

Τζαμπα "αναβαθμιση" λιγο πιο φωτεινη καμερα εχει το βραδυ, λιγο μεγαλυτερη οθονη, λιγο χειροτερη αυτονομια, λιγο καλυτερες επιδοσεις.

Δεν εχει μεγαλες διαφορες να πεις θα το αλλαξω και το 5αρι παρομοιο ειναι.

 

(σιγουρα σε indoor θα εχει καλυτερη ποιοτητα το βιντεο γτ τραβαει πιο πολυ φως το 7 απο το 5 για τον ηχο δεν ξερω)

Δεν θα το δώσω το Νοτε5,θα πάει στην γυναίκα μου, σκέπτομαι να πάρω άλλο εγώ...Είμαι μεταξύ galaxy A50 και Νότε 7,κολλάω λίγο στον ήχο που από ότι φαίνεται κατά την εγγραφή είναι χαμηλός...αλλιώς πολύ ευχαριστημένος από το 5αρι μέχρι στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσει και η εκκρεμότητα με την ιστορία που ξεκίνησα, να αναφέρω πως σε επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών της quest μου είπαν ότι "το συγκεκριμένο κατάστημα ανήκει στο δίκτυο συνεργατών."

 

Συνεπώς, νομίζω ότι είναι ειλικρινές ότι δίνει εγγύηση αντιπροσωπίας.

 

Εαν το εχεις αυτο γραπτως θα το ηθελα φιλε,με πμ φυσικα.Θα ηθελα να το ελενξω και προσωπικα αυτο.

Εαν οντως ειναι ετσι υπαρχει θεμα,και μαλιστα σε νομικο επιπεδο καθως δεν αναφερεται πουθενα αυτο το καταστημα,ειναι υποχρερωτικο να αναφερετε....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα το δώσω το Νοτε5,θα πάει στην γυναίκα μου, σκέπτομαι να πάρω άλλο εγώ...Είμαι μεταξύ galaxy A50 και Νότε 7,κολλάω λίγο στον ήχο που από ότι φαίνεται κατά την εγγραφή είναι χαμηλός...αλλιώς πολύ ευχαριστημένος από το 5αρι μέχρι στιγμής...

Εαν αντεχεις το αχρειο δαχτυλικο αποτυπωμα και την μετρια καμερα του 50 παρτο,ειναι καλυτερο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν το εχεις αυτο γραπτως θα το ηθελα φιλε,με πμ φυσικα.Θα ηθελα να το ελενξω και προσωπικα αυτο.

Εαν οντως ειναι ετσι υπαρχει θεμα,και μαλιστα σε νομικο επιπεδο καθως δεν αναφερεται πουθενα αυτο το καταστημα,ειναι υποχρερωτικο να αναφερετε....

 

Βάζω εδώ την τελική απάντηση που πήρα. Τους ενόχλησα και τηλεφωνικά, λέγοντας ότι δεν το έχετε το site σας, μήπως είναι απατεώνας? Το έλεγξαν εσωτερικά και με μερικά ακόμα mail έλαβα την παρακάτω απάντηση. Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει και το πρσοωπικό του mail για να του προωθήσω όλη την αλληλογραφία. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό.

 

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα ανήκει στο δίκτυο συνεργατών.

 

Σε κάθε περίπτωση, για να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο ερώτημα σας, θα πρέπει να έχουμε και τον αριθμό ΙΜΕΙ της συσκευής.

 

 

 

Επίσης οι συσκευές που διανέμει η εταιρεία μας, συνοδεύονται από εγχειρίδιο ελληνικών καθώς επίσης και λευκό αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος της συσκευασίας με το λογότυπο της InfoQuest Technologies.

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

 

Technical Back Office Administrator

 

Tel: +30 211 999 1260

 

Fax: +30 211 999 1262

 

E-mail: qservices@quest.gr

Link to comment
Share on other sites

Έστειλες IMEI?γιατί αν δεν.... κάτι παίζεται

Μακάρι να είναι έτσι όπως λέει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλες IMEI?γιατί αν δεν.... κάτι παίζεται

Μακάρι να είναι έτσι όπως λέει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Δεν έχω αγοράσει για να το στείλω.

Τους ρώτησα αν συνεργάζονται ώστε να έχει βάσει ο ισχυρισμός του καταστήματος ότι παρέxει εγγύηση της infoquest.

 

Η τελική τους απάντηση ήταν το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει για να το στείλω.

Τους ρώτησα αν συνεργάζονται ώστε να έχει βάσει ο ισχυρισμός του καταστήματος ότι παρέxει εγγύηση της infoquest.

 

Η τελική τους απάντηση ήταν το παραπάνω.

Νομίζω μπορεί να σου το πει το κατάστημα αν και δεν εχω τώρα το κουτι του rn 5 μπροστά μου,το γράφει απ' έξω

Μακάρι να είναι όπως τα λέει το κατάστημα πάντως

Το δεύτερο επίσης ισχύει για τα εγχειρίδια και αυτοκόλλητα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βάζω εδώ την τελική απάντηση που πήρα. Τους ενόχλησα και τηλεφωνικά, λέγοντας ότι δεν το έχετε το site σας, μήπως είναι απατεώνας? Το έλεγξαν εσωτερικά και με μερικά ακόμα mail έλαβα την παρακάτω απάντηση. Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει και το πρσοωπικό του mail για να του προωθήσω όλη την αλληλογραφία. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό.

 

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα ανήκει στο δίκτυο συνεργατών.

 

Σε κάθε περίπτωση, για να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο ερώτημα σας, θα πρέπει να έχουμε και τον αριθμό ΙΜΕΙ της συσκευής.

 

 

 

Επίσης οι συσκευές που διανέμει η εταιρεία μας, συνοδεύονται από εγχειρίδιο ελληνικών καθώς επίσης και λευκό αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος της συσκευασίας με το λογότυπο της InfoQuest Technologies.

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

 

Technical Back Office Administrator

 

Tel: +30 211 999 1260

 

Fax: +30 211 999 1262

 

E-mail: qservices@quest.gr

 

Το 1ο που μου έρχεται είναι τι το θέλουν το ιμει εάν είναι στο επίσημο δυκτιο. Θα στείλω και εγώ.... Στείλε μια και το κατάστημα πάλι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πήρα το rn5 από πλαίσιο με αυτοκόλλητα και εγχειρίδια και πάλι έστειλα το IMEI στην info για επιβεβαίωση...την τρέλα μου...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πήρα το rn5 από πλαίσιο με αυτοκόλλητα και εγχειρίδια και πάλι έστειλα το IMEI στην info για επιβεβαίωση...την τρέλα μου...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Οτι ερχεται επισημα απο ινφο τα εχει αυτο κολλημενα.δεν τα ανοιγουν εδω,εξωετρικα τα κολλλανε.

Το καταστημα ποιο ειναι ρε παιδια?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οτι ερχεται επισημα απο ινφο τα εχει αυτο κολλημενα.δεν τα ανοιγουν εδω,εξωετρικα τα κολλλανε.

Το καταστημα ποιο ειναι ρε παιδια?

Ακριβώς και έτσι πρέπει να κάνουν να μη τα ανοίγουν δηλαδή

http://top-store.gr/index.php?route=product/product&product_id=61201&search=Smartphone+XIAOMI+Redmi+Note+7+Dual+SIM+Blue+64GB+%28Επίσημης+Αντιπροσωπείας%29+%2B+ΔΩΡΟ+Θήκη+Σιλικόνης+%26+LED+Ρολόι+Χειρός&description=true

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μολις ενα mail με το πρωσοπικο μου,την Δευτερα θα στειλω και απο το γραφειο με το εταιρικο.

Να δω τι θα απαντησουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom εισαι?

 

Σε global eu απο info δεν βλεπω καποιο θεμα.

Mε την τελευταία, 10.3.4

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mε την τελευταία, 10.3.4

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι πολύ καλή η rom στη διαχείριση της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα σκρουτζ σε αυτους που το εχουν ετοιμοπαραδοτο (1 με 3 ημερες),βγαινει τουλαχιστον 60 ευρω παραπανω απο την τιμη που εδωσες εσυ...

Παρήγγειλα από Σκρούτζ το 4-64 nebula red. Από το κατάστημα μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο και αν θελήσω να το παραγγείλω θα κάνει από 3-30 ημέρες.

Τελικά παρέλαβα την συσκευή σε πέντε ημέρες στα 162€ και με δύο χρόνια εγγύηση και 7 ημέρες DOA. Δεν ξέρω αν αυτά που γράφετε είναι από προσωπικά βιώματα η γράφετε για να γράφετε. Και στο Σκρούτζ λοιπόν υπάρχουν και φτηνά και αξιόπιστα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από Σκρούτζ το 4-64 nebula red. Από το κατάστημα μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο και αν θελήσω να το παραγγείλω θα κάνει από 3-30 ημέρες.

Τελικά παρέλαβα την συσκευή σε πέντε ημέρες στα 162€ και με δύο χρόνια εγγύηση και 7 ημέρες DOA. Δεν ξέρω αν αυτά που γράφετε είναι από προσωπικά βιώματα η γράφετε για να γράφετε. Και στο Σκρούτζ λοιπόν υπάρχουν και φτηνά και αξιόπιστα καταστήματα.

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση φίλε. Ευτυχώς το μάθαμε και αυτό.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από Σκρούτζ το 4-64 nebula red. Από το κατάστημα μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο και αν θελήσω να το παραγγείλω θα κάνει από 3-30 ημέρες.

 

Τελικά παρέλαβα την συσκευή σε πέντε ημέρες στα 162€ και με δύο χρόνια εγγύηση και 7 ημέρες DOA. Δεν ξέρω αν αυτά που γράφετε είναι από προσωπικά βιώματα η γράφετε για να γράφετε. Και στο Σκρούτζ λοιπόν υπάρχουν και φτηνά και αξιόπιστα καταστήματα.

Και πολύ καλά έκανες, από την επίσημη αντιπροσωπεία είναι πολύ ακριβά και δεν τα αξίζει το τηλέφωνο, πιστεύω να πήρες το global version.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως δεν αξιζει,μην το παρετε.....την επομενη φορα ζητατε και ρεστα και απο το πιτογυρο,η απλα να σας το χαριζουν....

Ρε τι διαβαζω εδω μεσα.......παλι καλα που ειμαι παραλια,ριχνω καμια βουτια και δροσιζομαι.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είπε κανείς να μην το πάρετε;; δεν αξίζει στα λεφτά τ πουλάει η info,

Όταν το βρίσκεις 160-170€ στο skroutz πρέπει Ν είσαι πολύ κορόιδο να σκάσεις 250.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είπε κανείς να μην το πάρετε;; δεν αξίζει στα λεφτά τ πουλάει η info,

Όταν το βρίσκεις 160-170€ στο skroutz πρέπει Ν είσαι πολύ κορόιδο να σκάσεις 250.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Nαι φιλε εμεις τα κοροιδα αγοραζουμε απο τα επισημα καναλια,για να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο.

 

Καντε τις επιλογες σας,ζυγίστε τις αναγκες σας και και βουρ για τον πατσά.

 

Παλι τα ιδια και ιδια γραφουμε φιλε........γραφικο πλεον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρίνω κανέναν για τις επιλογές του, όταν υπάρχει χρήμα κάνεις ότι θέλεις, όταν κάποιοι ζορίζονται το ψάχνουν, εγώ όλα μου τα κινητά από Κίνα τα έχω φέρει και πότε δεν μου χάλασε κανένα.

Ας μείνουμε εντός θέματος.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχουμε πιάσει το θέμα περί εγγύησης να πω ότι σε τηλεφωνική επικοινωνία με cosmodata μου είπαν ότι τα 2 χρόνια που δίνουν είναι από infoquest. Πάντως δεν το έψαξα περαιτέρω αν ισχύει γιατί προς το παρόν πάγωσε η αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα για δουλειά στην περιοχή του ζαγλιβερη.. 50 χιλιόμετρα από Θεσσαλονίκη.... Σήμα μηδέν, ίντερνετ ούτε σε όνειρο. Ρε μπας και δεν έχει Β20 από σκρουτζ; global γράφει το κουτί.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα για δουλειά στην περιοχή του ζαγλιβερη.. 50 χιλιόμετρα από Θεσσαλονίκη.... Σήμα μηδέν, ίντερνετ ούτε σε όνειρο. Ρε μπας και δεν έχει Β20 από σκρουτζ; global γράφει το κουτί.

Εκεί γενικώς δεν έχει καλό σήμα η περιοχή. Έχω πάει... Έχει καιρό βέβαια, αλλά δεν νομίζω να άλλαξαν και πολλά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...