Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή παρέλαβα κι άλλη συσκευή μόλις για φίλη, Αντρέα μηπως μπορείς ν δώσεις λινκ με gcam και libs??

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην σελφι από gcam όταν βγάζεις την φώτο μετά βγαίνει αντίθετα.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γιαυτό?? Καλά η διαφορά πάντως είναι πολύ μεγάλη σε ποιότητα ανάμεσα στην κανονική κ την gcam...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι ανάμεσα στο Redmi Note 7 και στο Honor 8X. Ποιο προτείνεται και γιατί? Τείνω προς το 7αρι.

Επίσης στο Redmi 7 μπορώ να δώ βιντεο 4κ?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι ανάμεσα στο Redmi Note 7 και στο Honor 8X. Ποιο προτείνεται και γιατί? Τείνω προς το 7αρι.

Επίσης στο Redmi 7 μπορώ να δώ βιντεο 4κ?

Σας ευχαριστώ.

 

Με οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή εκτός της μαμάς τραβάει 4k. Έχει όμως κατώτερη ποιότητα από στοκ 1080p 30fps

Link to comment
Share on other sites

Με οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή εκτός της μαμάς τραβάει 4k. Έχει όμως κατώτερη ποιότητα από στοκ 1080p 30fps

 

Δεν με νοιάζει να τραβάει αλλά να μπορώ να δώ. π.χ να μεταφέρω βιντεο 4κ απο την gopro και να μην έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Εχω RN7 εδω και περίπου 1 μηνα.

Αγορασμένο απο bangood.

Απο τοτε που το πήρα δεν εχει κανει καμια αναβαθμιση.

Εχει την MIUI Global Stable 10.3.2.0 PFGEUXM.

Μηπως κανω κατι λάθος??

Εχω τσεκαρισμενη την αυτοματη αναβάθμιση.

Ακομα και οταν κανω αναζήτηση για αναβάθμιση, δεν μου βγάζει νεα.

Περιοχή εχω ΅Ελλαδα. Εχω δοκιμάσει Γερμανια, Χονκ Κονκ, Ρωσσια.

Και παλι χωρίς αποτέλεσμα.

Ειναι φυσιολογικό???

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από την μαμά xiaomi την V10.3.4.0 PFGEUXM και πέρασε την manual .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από την μαμά xiaomi την V10.3.4.0 PFGEUXM και πέρασε την manual .
Στην 10.3.4 που μόλις μου ήρθε παίζουν σε σένα οι διακόπτες για VoLTE και WiFi call ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ λοιπόν για όποιον φίλο ενδιαφέρεται ότι δουλεύουν ξανά κανονικά τα VoLTE και WiFi call μετά το update

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ λοιπόν για όποιον φίλο ενδιαφέρεται ότι δουλεύουν ξανά κανονικά τα VoLTE και WiFi call μετά το update

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eγω με 10.3.6 δεν εχω ουτε Volte ουτε wifi call σαν επιλογη στις ρυθμισεις.Ειμαι με Wind

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γράφει από skroutz το πήρα, απλά παρατηρώ κάποιες φορές καθυστέρηση στην ταχύτητα.

Σε σχέση με το 5 είναι ίδια δεν είδα κάποια διαφορά μεγάλη..

Εγώ το 5 το άλλαξα γιατί το χρώμα, το μπλε του 7 τέλειο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην σελφι από gcam όταν βγάζεις την φώτο μετά βγαίνει αντίθετα.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γιαυτό?? Καλά η διαφορά πάντως είναι πολύ μεγάλη σε ποιότητα ανάμεσα στην κανονική κ την gcam
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην σελφι από gcam όταν βγάζεις την φώτο μετά βγαίνει αντίθετα.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γιαυτό?? Καλά η διαφορά πάντως είναι πολύ μεγάλη σε ποιότητα ανάμεσα στην κανονική κ την gcam
Όπως είσαι στην σελφι πατάς ρυθμίσεις,καθρεπτισμος εμπρόσθιας κάμερας,ενεργοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που εχω ξεκλειδωσει bootloader και εχω TWRP πως περναω την 10.3.6 global απο την 10.3.5 που ειμαι τωρα, που μου εμφανιζει με ΟΤΑ ? Υπαρχει καποιο zip σε μορφη που να το κανω flash με TWRP ?

 

Παιδιά εδώ γνωρίζεις κάνεις κάποιος που ξέρει καλύτερα τα xiaomi?

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην σελφι από gcam όταν βγάζεις την φώτο μετά βγαίνει αντίθετα.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γιαυτό?? Καλά η διαφορά πάντως είναι πολύ μεγάλη σε ποιότητα ανάμεσα στην κανονική κ την gcam

 

Ισχυει οτι η gcam βγαζει πολυ καλυτερες απο τη stock. (πολυ πιο σωστα χρωμματα και τρομερη λεπτομερεια)

 

Τραβας κανονικα με gcam και επειτα πατας επεξεργασια εικονας απο τη συλλογη. Μετα επεξεργασια>Αποκοπη> και το <|> που κανει καθρεπτισμο την εικονα. :)

 

Οποτε η stock camera μονο για βιντεο ειναι κατα τα αλλα μουφα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάπου καθρεπτισμος εμπρόσθιας κάμερας στην gcam
Ναι λάθος δικό μου,κατάλαβα με την στοκ κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι η gcam βγαζει πολυ καλυτερες απο τη stock. (πολυ πιο σωστα χρωμματα και τρομερη λεπτομερεια)

 

Τραβας κανονικα με gcam και επειτα πατας επεξεργασια εικονας απο τη συλλογη. Μετα επεξεργασια>Αποκοπη> και το <|> που κανει καθρεπτισμο την εικονα. :)

 

Οποτε η stock camera μονο για βιντεο ειναι κατα τα αλλα μουφα...

 

Ναι το ήξερα αυτό απλός για να μην μπαίνω κ κάνω επεξεργασία ρώτησα μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση... Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και εγω,βασικά επέλεξα το Ν7 από το ΜΙ Α2 μόνο και μόνο γιατί το τελευταίο δεν με ικανοποίησε καθόλου,αν και σαν συσκευή με αυτά που αντιπροσώπευε έπρεπε να ήταν απροβληματιστο...

Το Ν7 σαν δεύτερη συσκευή πιστεύω είναι ότι καλύτερο,σε αυτά τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κάτοχος και γώ της συσκευής εδώ και κανά μήνα περίπου. Δεν μπορώ να πώότι έχω ενθουσιαστεί με την απόδοση της μπαταρίας. Είναι απλά οκ. Sot περίπου 6 ώρες και κάθε 24 ώρες περίπου φορτιση. χρήση νετ κατά 99% με WiFi και κλειστά σχεδόν όλα τ άλλα (gps κλπ), αλλά και με double tap + gestures. Βέβαια έχουν τρέξει και κάποια παιχνιδάκια ειδικά στην αρχή. Η μπαταρία έχει κρατήσει και 2 ημέρες (μιά -δυό φορές μέσα στο μήνα) χωρίς όμως βαριά χρήση.... Υποψιάζομαι ότι είναι τα gestures τα οποία και έβγαλα τώρα, να δώ πώς θα τα πάει (με μεγάλο πόνο γιατί μου αρέσουν και με διευκολύνουν πολύ).Ειμαι με global eu 10.3.4. Υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που να δείχνει ακριβώς ποιές εφαμοργές στο κινητό καταναλώνουν την μπαταρια;

 

Επισης, ως χρήστης του ραδιοφώνου, δεν μου αρέσει και πολύ η εφαρμογή του (ραδιοφώνου) + ότι πολλές φορές κάνει παράσιτα όταν το έχω στην τσέπη (κάτι που δεν συνέβαινε με προηγούμενα κινητά )

 

κατά τα λοιπά, το κινητό είναι άψογο κατ εμέ (και οι φωτό του, απογειώθηκαν με το gcam. έβαλα την απλά έκδοση που πρότειναν κάποια παιδιά παραπάνω...)

Edited by arissalonika
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ήξερα αυτό απλός για να μην μπαίνω κ κάνω επεξεργασία ρώτησα μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση... Ευχαριστώ πάντως

 

Κάποιες gcam έχουν επιλογή για mirroring αλλά δυστυχώς δεν έχουν αυτές που πρότεινα. Ειδικά η αγαπημένη μου με τις ρυθμίσεις που χω βάλει σε denoise έχει απόδοση που δύσκολα θα βρεις σε άλλες. Μια μεσοβεζικη λύση είναι να πατάς αντίστροφη από την επεξεργασία του άλμπουμ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια ρυθμιση για την αυτοματη φωτεινοτητα. σε δωματιο βραδι πεφτει σχεδον στο 0 και πρεπει να την ανεβασεις για να δεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...