Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Κατά αρχήν δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία άρα ψεύδεται

2.και η infoquest είναι χοντρεμπορας (επίσημος διανομέας)που δίνει εγγύηση δύο χρόνια μόνο αν έχει αγοραστεί από τα επίσημα κανάλια μεταπώλησης της,αυτό στο υπογράφω

Αν ανήκει λοιπόν σε αυτά προχώρα το....

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Έτσι ακριβώς, επίσημη αντιπροσωπεία δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Το κατάστημα γράφει:

 

"Smartphone XIAOMI Redmi Note 7 Dual SIM Blue 64GB (Επίσημης Αντιπροσωπείας) + ΔΩΡΟ Θήκη Σιλικόνης & LED Ρολόι Χειρός" στα 192,50€.

 

Πουθενά δεν αναφέρεται η Infoquest

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, επίσημη αντιπροσωπεία δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Το κατάστημα γράφει:

 

"Smartphone XIAOMI Redmi Note 7 Dual SIM Blue 64GB (Επίσημης Αντιπροσωπείας) + ΔΩΡΟ Θήκη Σιλικόνης & LED Ρολόι Χειρός" στα 192,50€.

 

Πουθενά δεν αναφέρεται η Infoquest

Φιλε αυτη ειναι η Infoquest.........:blink:

 

Εγω ακομα περιμενω το καταστημα να το δω πιο ειναι.........:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε από εδώ https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/ την arnovas advance 1.6 μετά από το configs που έχει βρείτε το note 7 και κατεβάστε το RN7 better q nolag και βάλτε το με τον γνωστό τρόπο.

Η κάμερα μπαίνει ακόμα και αν έχετε και άλλες,εγώ έχω ήδη δύο,αλλά παρόλα αυτά εγκαταστάθηκε και αυτή.

Τα μόνα που πρέπει να κάνετε είναι να πατε συνθέτες ρυθμίσεις/fix και να βάλετε το using sebre στο off αλλιως κολλάει το night sight,επίσης εκεί στις ρυθμίσεις στο libs πατάει get update και κατεβάζει αρκετά για να χρησιμοποιήσετε.

Λίγο που την έπαιξα φαίνεται καλή,το βράδυ θα πάω στο Νιάρχος να μαζέψω και θα την ψάξω πιο πολύ.

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Υποψιν ότι με κλειστο το sebre χάνεις το Super Res Zoom της gcam.

Όχι οτι ειναι κάτι σπουδαίο. Περισσότερο ενημερωτικά το γραψα :)

Link to comment
Share on other sites

Υποψιν ότι με κλειστο το sebre χάνεις το Super Res Zoom της gcam.

Όχι οτι ειναι κάτι σπουδαίο. Περισσότερο ενημερωτικά το γραψα :)

Εντάξει,όταν το χρειάζεσαι το ανοίγεις και έχεις και το ΖΟΟΜ,αλλά το βραδυνό είναι μαζί με το πορτραίτο και το hdr+ αυτά για τα οποία θελουμε ολοι την gcam,εκεί είναι όλο το ζουμί.

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,όταν το χρειάζεσαι το ανοίγεις και έχεις και το ΖΟΟΜ,αλλά το βραδυνό είναι μαζί με το πορτραίτο και το hdr+ αυτά για τα οποία θελουμε ολοι την gcam,εκεί είναι όλο το ζουμί.

 

Καλά εγώ έχω καταληξει σε άλλη έκδοση με δικές μου ρυθμίσεις όπου τελικά δεν έχει καν ψηφιακό ζουμ :lol:

Περισσοτερο ενημερωτικά το έγραψα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε από εδώ https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/ την arnovas advance 1.6 μετά από το configs που έχει βρείτε το note 7 και κατεβάστε το RN7 better q nolag και βάλτε το με τον γνωστό τρόπο.

Η κάμερα μπαίνει ακόμα και αν έχετε και άλλες,εγώ έχω ήδη δύο,αλλά παρόλα αυτά εγκαταστάθηκε και αυτή.

Τα μόνα που πρέπει να κάνετε είναι να πατε συνθέτες ρυθμίσεις/fix και να βάλετε το using sebre στο off αλλιως κολλάει το night sight,επίσης εκεί στις ρυθμίσεις στο libs πατάει get update και κατεβάζει αρκετά για να χρησιμοποιήσετε.

Λίγο που την έπαιξα φαίνεται καλή,το βράδυ θα πάω στο Νιάρχος να μαζέψω και θα την ψάξω πιο πολύ.

 

Ευχαριστουμε Steve...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Το κατάστημα λειτουργεί μόνο διαδικτυακά. Τα κεντρικά γραφεία δεν είναι σημείο παραλαβής εμπορευμάτων.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω βάζω το mail που έλαβα ως απάντηση.

Λόγω των σχολίων σας το έχω προωθήσει και στην infoquest για να μου απαντήσουν και αυτοί. Αν λέει παπάτζες ο τύπος, λογικά θα του την πέσει το νομικό τους τμήμα.

 

 

Καλημέρα σας,

 

Η εγγύηση είναι της INFO QUEST.

 

LED Ρολόι Χειρός

http://top-store.gr/index.php?route=product/product&product_id=76153&search=led+%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B9+%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%82&description=true

 

Η θήκη είναι η original της XIAOMI που περιέχει η γνήσια ευρωπαική συσκευασία.

 

Με εκτίμηση,

 

Χ******* Κ******

Υπεύθυνος Καστήματος

 

TOP STORE IKE

Ισοκράτους 3

Θεσσαλονίκη

m: + 30 2312 20 20 50

 

http://www.top-store.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω βάζω το mail που έλαβα ως απάντηση.

Λόγω των σχολίων σας το έχω προωθήσει και στην infoquest για να μου απαντήσουν και αυτοί. Αν λέει παπάτζες ο τύπος, λογικά θα του την πέσει το νομικό τους τμήμα.

 

 

Καλημέρα σας,

 

Η εγγύηση είναι της INFO QUEST.

 

LED Ρολόι Χειρός

http://top-store.gr/index.php?route=product/product&product_id=76153&search=led+%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B9+%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%82&description=true

 

Η θήκη είναι η original της XIAOMI που περιέχει η γνήσια ευρωπαική συσκευασία.

 

Με εκτίμηση,

 

Χ******* Κ******

Υπεύθυνος Καστήματος

 

TOP STORE IKE

Ισοκράτους 3

Θεσσαλονίκη

m: + 30 2312 20 20 50

 

http://www.top-store.gr

 

To ξερω ειμαι κακος ωρες ωρες αλλα δεν μπορω ρε φιλε....κοιτα τι βγαζει στο google maps....:)

https://www.google.com/maps/place/%CE%95%CE%BB%CF%80%CE%AF%CE%B4%CE%B1%CF%82+3,+%CE%A3%CF%84%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7+562+24/@40.6784263,22.9333072,3a,75y,304.69h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sr27MgbbYqFgwIhr34Z5Ujg!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Dr27MgbbYqFgwIhr34Z5Ujg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D86%26h%3D86%26yaw%3D304.68713%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x14a8376104be5187:0x9da4d97bc7fdcceb!8m2!3d40.6785442!4d22.933142

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

βγαινω εκτος θεματος..αλλα απο το συγκεκριμενο καταστημα εχω ψωνισει αρκετες φορες.οσες φορες χρειαστηκα service ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα.ακομη και με xiaomi στην infoquest πηγε.βεβαια ειναι ακριβοτεροι σαν καταστημα αλλα οσες φορες χρειαστηκα υποστηριξη ηταν παρων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βγαινω εκτος θεματος..αλλα απο το συγκεκριμενο καταστημα εχω ψωνισει αρκετες φορες.οσες φορες χρειαστηκα service ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα.ακομη και με xiaomi στην infoquest πηγε.βεβαια ειναι ακριβοτεροι σαν καταστημα αλλα οσες φορες χρειαστηκα υποστηριξη ηταν παρων.

Φιλε.....προφανως δεν υπαρχει καν καταστημα,καποιος απο το σπιτι του πουλα......τι γραφουμε τωρα......:rolleyes:

Εαν θες εχω καμια 10ρια παρομοια...καταστηματα...να προτεινω και εγω,και το ποσο καλα με καλυψαν.:)

Μακαρι να εχω λαθος στις αποψεις μου βεβαια.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά από την πρώτη μέρα απογοήτευση η μπαταρία για 4000... Κ το redmi note 4 που έχω κ έχει κ αυτό 4000 μεγάλη διαφορά είδα μεταξύ τους.... Πολύ γρήγορα πέφτει στο 7...
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι καθόλου θέμα κακίας.

Ψάχνω αυτήν την συσκευή και έχω στείλει μήνυμα σε καμιά 20αρια καταστήματα για λεπτομέρειες.

Επειδή στο συγκεκριμένο με ξένισε η αναφορά σε επίσημη εγγύηση, ρώτησα για να μου το διευκρινίσουν.

 

Αφού δεν έχω τα 250 για να το αγοράσω από καμιά κοσμοτε ή ό,τι άλλο ψάχνουμε εναλλακτικές.

Ελπίζω να μου απαντήσει επισήμως και ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα για να έχουμε σφαιρική εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να τραβήξω βίντεο σε αγώνα τάε κβο ντο και το κινητό επειδή είχε ένα τεράστιο ροζ τάπητα έκανε σαν ένα τρέμουλο όλη την ώρα,σαν να είχε θέμα με το χρώμα και τρελαινόταν. Το έκανε και με την στοκ και με gcam. Το κατέβαζα προς τον τάπητα και σταματούσε λίγο το τραιμόπαιγμα, το ανέβαζα λίγο και άρχιζε. Μόνο το δικό μου είχε αυτό το χάλι.

Κρίμα που δε μπορώ να το ανεβάσω να δείτε γιατί έχει και άλλων παιδιά μέσα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε.....προφανως δεν υπαρχει καν καταστημα,καποιος απο το σπιτι του πουλα......τι γραφουμε τωρα......:rolleyes:

Εαν θες εχω καμια 10ρια παρομοια...καταστηματα...να προτεινω και εγω,και το ποσο καλα με καλυψαν.:)

Μακαρι να εχω λαθος στις αποψεις μου βεβαια.

ηλεκτρονικο καταστημα ειναι ρε φιλε με αφμ κανονικα και η αποδειξη που την εχω μπροστα μου γραφει TRIANTAFYLLIDIS GROUP.

τωρα να σου πω και κατι...ειδαμε και τα φυσικα καταστηματα πως συμπεριφερονται μετα την αγορα.τουλαχιστον αυτος..απο προσωπικη εμπειρια ειναι σωστος επαγγελματιας.αμα ο φιλος θελει να το αγορασει απο εκει..να το κανει.ειναι σωστο το καταστημα.και εχει πολλες καλες αξιλογησεις.και στο σκρουτζ και στο google και στο facebook.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να τραβήξω βίντεο σε αγώνα τάε κβο ντο και το κινητό επειδή είχε ένα τεράστιο ροζ τάπητα έκανε σαν ένα τρέμουλο όλη την ώρα,σαν να είχε θέμα με το χρώμα και τρελαινόταν. Το έκανε και με την στοκ και με gcam. Το κατέβαζα προς τον τάπητα και σταματούσε λίγο το τραιμόπαιγμα, το ανέβαζα λίγο και άρχιζε. Μόνο το δικό μου είχε αυτό το χάλι.

Κρίμα που δε μπορώ να το ανεβάσω να δείτε γιατί έχει και άλλων παιδιά μέσα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαν να σου κανε "γραμμες" ηταν; Μηπως ειχε λαμπες φθοριου ο χώρος;

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικο καταστημα ειναι ρε φιλε με αφμ κανονικα και η αποδειξη που την εχω μπροστα μου γραφει TRIANTAFYLLIDIS GROUP.

τωρα να σου πω και κατι...ειδαμε και τα φυσικα καταστηματα πως συμπεριφερονται μετα την αγορα.τουλαχιστον αυτος..απο προσωπικη εμπειρια ειναι σωστος επαγγελματιας.αμα ο φιλος θελει να το αγορασει απο εκει..να το κανει.ειναι σωστο το καταστημα.και εχει πολλες καλες αξιλογησεις.και στο σκρουτζ και στο google και στο facebook.

Kαλα σοβαρα τωρα?Τι σχεση εχει το πλαισιο-κοσμοτε η καποιο μεγαλο σκροτζομαγαζο εαν με τον καθε τυπο που πουλα απο το σπιτι του?Ο τυπος λοιπον ξυπνα το πρωι και λεει δεν γμτ το κλεινω το μαγαζακι μου..δεν παει να ειναιο ο καλυτεροτερος...και εσυ ψαχνεις να κουρεψεις το αβγο.

Το εχω γραψει 100δες φορες,ο καθε ενας αγοραζει και χαλαει τα χρηματα του οπως θελςι,αλλα να με πείσει οτι ειμαι ελεφαντα δεν.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

[/img]

Edited by stevie
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά από την πρώτη μέρα απογοήτευση η μπαταρία για 4000... Κ το redmi note 4 που έχω κ έχει κ αυτό 4000 μεγάλη διαφορά είδα μεταξύ τους.... Πολύ γρήγορα πέφτει στο 7...
Εντός σπιτιού με χρήση wifi, κατά τη διάρκεια της νύχτας απλά κλείνω wifi και τίποτα άλλο 884531383155efdfde48e0d292774061.jpg

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω την κακή συνήθεια να αλλάζω κινητό καθε ενα δυο μήνες χαχα. Σε xiaomi εχω πάρει redmi 4x, redmi note4, redmi 5,redmi note 5,redmi note 6 pro και τωρα το redmi note 7..Βάζω παντα τις ίδιες εφαρμογές και ξέρω τι χρήση κάνω. Το 7 σε σχέση με τα προηγούμενα στο θέμα μπαταρία είναι όχι μια αλλά 2 σκάλες κατώτερο.. Μπορει να έτυχε το δικό μου τι να πω.. Δεν το συγκρίνω με άλλο άτομο. Το συγκρίνω ακριβώς με την ίδια χρήση και συνθήκες που κάνω εγω με προηγουμενα xiaomi.Ειδικα οταν είμαι εκτος σπιτιου με δεδομενα η μπαταρία φεύγει νεράκι και μετά απο καιρό ξαναεβγαλα απο το συρτάρι την powerbank. Με το 5 και 6 ακομα και με δεδομενα δεν υπήρχαν τετοια θέματα. Έψαξα γενικά στο ίντερνετ και είδα οτι και στο εξωτερικό έχουν αρκετά παράπονα απο την μπαταρία. Ας ελπίσουμε ότι με κάποια αναβάθμιση θα βελτιωθεί αφού η xiaomi και με άλλα μοντέλα οταν υπήρξαν θέματα με update τα διόρθωσε. Σε ολα τα άλλα το κινητό είναι τούμπανο και ειδικά με gcam στο θέμα κάμερας φυσάει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω την κακή συνήθεια να αλλάζω κινητό καθε ενα δυο μήνες χαχα. Σε xiaomi εχω πάρει redmi 4x, redmi note4, redmi 5,redmi note 5,redmi note 6 pro και τωρα το redmi note 7..Βάζω παντα τις ίδιες εφαρμογές και ξέρω τι χρήση κάνω. Το 7 σε σχέση με τα προηγούμενα στο θέμα μπαταρία είναι όχι μια αλλά 2 σκάλες κατώτερο.. Μπορει να έτυχε το δικό μου τι να πω.. Δεν το συγκρίνω με άλλο άτομο. Το συγκρίνω ακριβώς με την ίδια χρήση και συνθήκες που κάνω εγω με προηγουμενα xiaomi.Ειδικα οταν είμαι εκτος σπιτιου με δεδομενα η μπαταρία φεύγει νεράκι και μετά απο καιρό ξαναεβγαλα απο το συρτάρι την powerbank. Με το 5 και 6 ακομα και με δεδομενα δεν υπήρχαν τετοια θέματα. Έψαξα γενικά στο ίντερνετ και είδα οτι και στο εξωτερικό έχουν αρκετά παράπονα απο την μπαταρία. Ας ελπίσουμε ότι με κάποια αναβάθμιση θα βελτιωθεί αφού η xiaomi και με άλλα μοντέλα οταν υπήρξαν θέματα με update τα διόρθωσε. Σε ολα τα άλλα το κινητό είναι τούμπανο και ειδικά με gcam στο θέμα κάμερας φυσάει.

Δηλαδη φιλε ποσο sot σου βγαζει?Που διαβασες και τι ακριβως?Ποια rom?

Οταν γραφουμε να ειμαστε οσο το δυνατον πιο συγκεκριμενοι.

Ανεβάζεται ss παιδια να βλεπουμε τι γινεται ξεκαθαρα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...