Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι έχουν σχέση αυτά. Κι εμένα κινεζια είναι από Σκρουτζ και φοράω την 10.3.4.

Απλά άλλα κινητά είναι με global (PFGMIXM) κι άλλα με eu (PFGEUXM).

 

 

Το ίδιο είπα με άλλα λόγια. Το 1ο είναι από Κίνα (skroutz κλπ) και το 2ο μέσω Infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει 3-4 από του μπέι αλλά μέχρι να έρθουν κι επειδή η εργοστασιακή είναι για κλάματα, πήρα την παρακάτω.

Τη βρίσκω πολύ καλή και όμορφη. Γενικά μου αρέσουν οι θήκες που στο κάτω μέρος είναι ανοικτές και φαίνεται λίγο το κινητό.

Είναι πιο designάτες να ούμε.....

https://mobing.gr/axesoyar/thikes/xiaomi/p,3317,thiki-silikonis-forcell-soft-feeling-case-xiaomi-redmi-note-7-red,forcell.html?search=redmi&description=true&category_id=121&sub_category=true&page=2

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την καλύπτει, έστω και οριακά. Μα γι αυτό την πήρα άλλωστε. Διαφορετικά κρατούσα την εργοστασιακή μέχρι να έρθουν οι υπόλοιπες.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παντελως ακυρο αυτο που εγραψες φιλε,καμια σχεση με το κντ αυτο και τις κεραιες του.

 

Δεν γινεται αυτο που λες,ολες οι συσκευες αναλογα τον δοαθεσημο....αερα...και την συνδεση σου τρεχουν και φορτωνουν,απο το 1ο εως το τελευταιο δευτερολεπτο.

 

Κανε ενα speedtest.

Επιμένω πάντως ότι το κινητό έχει κάτι σαν "cold start" είτε σε wifi είτε σε data. Πχ αν έχεις να το χρησιμοποιήσεις ώρα και πας να κατεβάσεις από play store μια εφαρμογή πχ 30mb, στο άλλο κινητό έχει ήδη εγκατασταθεί ενώ στο δικό μας είμαστε ακόμα στα 10mb. Αν επαναλάβουμε τη διαδικασία, η διαφορά γίνεται αμελητέα. Δοκιμασμένο σε αρκετά wifi. Στο speetest δε φαίνεται. Θα ανεβάσω video να δείτε.

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είπα με άλλα λόγια. Το 1ο είναι από Κίνα (skroutz κλπ) και το 2ο μέσω Infoquest.

 

Δεν λετε το ίδιο :)

 

Του jimteo ενω ειναι σκρουτζ φοράει την ευρωπαϊκή. Αντίθετα το δικό μου φοράει την global. Οπότε στα "κινέζικα" δεν υπάρχει κάποιος κανόνας για τη rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα Αντρέα.

Μήπως ήθελες να γράψεις 10.3.5.0;

Αυτή που αναφέρεις δεν τη βλέπω πουθενά.

Και στο miui rom που μπαίνω, τη 10.3.5.0 έχει ως πιο πρόσφατη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Καλημερα :)

 

Όχι η 10.3.5.0 ηταν η προηγούμενη που είχα. Τώρα είμαι στην 10.3.6.0

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν λετε το ίδιο :)

 

Του jimteo ενω ειναι σκρουτζ φοράει την ευρωπαϊκή. Αντίθετα το δικό μου φοράει την global. Οπότε στα "κινέζικα" δεν υπάρχει κάποιος κανόνας για τη rom.

Έτσι ακριβώς. Με πρόλαβε ο Αντρέας.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

θηκη λευκη που να προφυλασει καλα την καμερα ? Τι προτεινετε?

 

εγω πηρα της nillkin την διαφανη. την θεωρω απλα αψογη. προστασια εξτρα στις γωνιες. αρκετα λεπτι. πιανει την οθονη απο πανω και προστατευει και την καμερα. εχει και ματ επιφανεια στα πλαινα να μην γλυστραει

https://www.aliexpress.com/item/32801889593.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5e104c4d7hDAd7

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα της nillkin την διαφανη. την θεωρω απλα αψογη. προστασια εξτρα στις γωνιες. αρκετα λεπτι. πιανει την οθονη απο πανω και προστατευει και την καμερα. εχει και ματ επιφανεια στα πλαινα να μην γλυστραει

 

https://www.aliexpress.com/item/32801889593.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5e104c4d7hDAd7

Λεπτή δεν είναι και τα κουμπιά δεν έχουν καλή αίσθηση,στο πάχος επειδή την αγοράζω για όλες τις συσκευές μου δεν έχω ξαναδεί πιο χοντροκομμένη nillkin nature, είναι στα επίπεδα των spigen

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λεπτή δεν είναι και τα κουμπιά δεν έχουν καλή αίσθηση,στο πάχος επειδή την αγοράζω για όλες τις συσκευές μου δεν έχω ξαναδεί πιο χοντροκομμένη nillkin nature, είναι στα επίπεδα των spigen

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως επειδή εξέχει πολύ η κάμερα να την κάναν πιο χοντρή για να καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Για το mod ενοουσα https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/themes/mod-stereo-speaker-mod-redmi-note-7-t3926650

 

Σε 7 μερες θα ξεκλειδωσει bootloader για να το βαλω. Αν αξιζει θα σας το πω αφου δεν το εχει βαλει αλλος πρωτα να ξερουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λεπτή δεν είναι και τα κουμπιά δεν έχουν καλή αίσθηση,στο πάχος επειδή την αγοράζω για όλες τις συσκευές μου δεν έχω ξαναδεί πιο χοντροκομμένη nillkin nature, είναι στα επίπεδα των spigen

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε σχεση με μαμα είναι πιο χοντρη σε σχέση με την άλλη με το ελαφι πολυ πιο λεπτη.

τα κουμπια σε μένα μθα χαρα δουλεύουν για θήκη με τόσο προστασία

Link to comment
Share on other sites

Για το mod ενοουσα https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/themes/mod-stereo-speaker-mod-redmi-note-7-t3926650

 

Σε 7 μερες θα ξεκλειδωσει bootloader για να το βαλω. Αν αξιζει θα σας το πω αφου δεν το εχει βαλει αλλος πρωτα να ξερουμε...

 

Έχε υπόψιν ότι είναι πολύ χαμηλότερη η ένταση και το βάθος του πάνω ηχείου. Οπότε μην φανταστείς σπουδαία διαφορά. Ουσιαστικά το δεξιό ηχείο θα επικρατεί

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις παρακάτω παρήγγειλα και περιμένω.:)

Xiaomi, Imak και nillkin.

Όταν με το καλό παραλάβω, θα ενημερώσω αν και πόσο αξίζουν.

 

s-l500-2.png

 

s-l1600.jpg

 

s-l1600-1.jpg

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λετε το ίδιο :)

 

Του jimteo ενω ειναι σκρουτζ φοράει την ευρωπαϊκή. Αντίθετα το δικό μου φοράει την global. Οπότε στα "κινέζικα" δεν υπάρχει κάποιος κανόνας για τη rom.

 

 

Για να ξεκαθαρίσουμε το θέμα.

Στο δικό μου, που είναι από Infoquest, γράφει MIUI Global 10.3.4 σταθερή 10.3.4.0 (PFGEUXM)

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε το θέμα.

Στο δικό μου, που είναι από Infoquest, γράφει MIUI Global 10.3.4 σταθερή 10.3.4.0 (PFGEUXM)

 

Μα δεν διαφώνησε κανένας για της infoquest. Τα δικά της είναι όλα με ευρωπαϊκή rom (και δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτό το μοντέλο αφου το ιδιο ισχύει και σε ένα Mi9 που έχω)

 

Η αμφιβολία ήταν για το αν όλα τα "παραεισαγωγής" (Κίνα ή Σκρουτζ) έχουν global ή είναι μικτά. Από ότι φαίνεται άλλα έχουν global και άλλα ευρωπαϊκή

Link to comment
Share on other sites

Και ποια η διαφορα ρε παλληκαρια αν εχει γκλομπαλ η ευρωπαικη και γινεται τετοιος ντορος?Δεν εχω καταλαβει....:worry:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε το θέμα.

Στο δικό μου, που είναι από Infoquest, γράφει MIUI Global 10.3.4 σταθερή 10.3.4.0 (PFGEUXM)

Αυτό λέμε. Την ίδια ευρωπαϊκή έχω κι εγώ που το πήρα από kaizer.
Μα δεν διαφώνησε κανένας για της infoquest. Τα δικά της είναι όλα με ευρωπαϊκή rom (και δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτό το μοντέλο αφου το ιδιο ισχύει και σε ένα Mi9 που έχω)

 

Η αμφιβολία ήταν για το αν όλα τα "παραεισαγωγής" (Κίνα ή Σκρουτζ) έχουν global ή είναι μικτά. Από ότι φαίνεται άλλα έχουν global και άλλα ευρωπαϊκή

Σωστός και πάλι.

Για την info είναι συγκεκριμένα τα πράγματα.

Αυτά που είναι τουρλού τουρλού, είναι όσα αγοράστηκαν είτε μέσω Σκρουτζ, είτε απευθείας από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και ποια η διαφορα ρε παλληκαρια αν εχει γκλομπαλ η ευρωπαικη και γινεται τετοιος ντορος?Δεν εχω καταλαβει....:worry:

 

Κανένας δεν ξέρει. Απλά όποτε γράφει κάποιος ότι πήρε νέα εκδοση τάδε νούμερο ξεκινα η συζητήση "γιατί δεν ήρθε σε μένα κλπ" οπότε επισημαίνουμε οτι υπαρχουν 2 εκδόσεις οι οποίες διαφέρουν ως προς τον αριθμό τελευταίας έκδοσης. Ρε τη xiaomi πως μας μπερδεύει καθε φορα... Μα που τα βρισκει ο σατανάς :p :lol:

 

Αυτη τη στιγμή η τελευταία Global είναι η 10.3.6.0 και η τελευταία ευρωπαϊκή είναι η 10.3.4.0

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, και η λεγόμενη ευρωπαική αναφέρεται στο κουτί και στο κινητό ως Global και αυτό μπερδεύει.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν διαφέρουν οι συσκευές. Ιδιο model number έχουν και υπο προϋποθέσεις μπορείς να φλασάρεις την άλλη rom.

Το χαμε ξανασυζητήσει παλαιότερα :)

 

Οπότε ναι και τα δυο αυτοκολλητα Global VERSION έχουν. Αλλά τα Global VERSION έχουν είτε Global ROM είτε European ROM

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν ξέρει. Απλά όποτε γράφει κάποιος ότι πήρε νέα εκδοση τάδε νούμερο ξεκινα η συζητήση "γιατί δεν ήρθε σε μένα κλπ" οπότε επισημαίνουμε οτι υπαρχουν 2 εκδόσεις οι οποίες διαφέρουν ως προς τον αριθμό τελευταίας έκδοσης. Ρε τη xiaomi πως μας μπερδεύει καθε φορα... Μα που τα βρισκει ο σατανάς :p :lol:

 

Αυτη τη στιγμή η τελευταία Global είναι η 10.3.6.0 και η τελευταία ευρωπαϊκή είναι η 10.3.4.0

 

:thanks::thanks:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρηκα gcam που παίρνει παρόμοιο σετάρισμα αλλα χωρίς bugs σε ψηφιακό ζούμ και night sight.

Stay tuned!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...