Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φτιαχνει ετσι?

 

:confused:

Προφανως και πρεπει να φτιαχνει, γιατι ειναι θεμα software. Και ηδη εχει αργησει απαραδεκτα πολυ.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα εικονίδια αλλάζουν εμφάνιση με την αναβάθμιση της miui και δεν έχει να κάνει αυτό μόνο με την έκδοση της miui ;;

Αυτό γίνεται μόνο στα κινητά Xiaomi ;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Βοήθεια βρείτε μου λύση. Τράβηξα βίντεο. Πήγα μετά από "συλλογή" να παίξω τα βίντεο μου για πρώτη φορά,

Μου έβγαλε αυτό που βγάζει πρώτη φορά αν επιτρέπω να παίζει τα βίντεο η εφαρμογή και καταλάθος πάτησα όχι. Από τότε δεν παίζει τα βίντεο όταν μπω στην συλλογή, πατάω το play που είναι στην μέση αλλά δεν κάνει τίποτα.

Πώς το διορθώνω;

Με άλλα προγράμματα παίζουν το την "συλλογή" δεν παίζουν

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε ρυθμίσεις/διαχείριση εφαρμογών/Συλλογή και εκεί που λέει άδειες εφαρμογών και δώσε εντολή. Αν δεν παίζει στην ίδια περιοχή κάτω κάτω γράφει εκκαθάριση προεπιλογών δοκίμασε και αυτό και πες μας.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Προφανως και πρεπει να φτιαχνει, γιατι ειναι θεμα software. Και ηδη εχει αργησει απαραδεκτα πολυ.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Τουλάχιστον σε εμένα, περισσότερο δείχνει να είναι θέμα hardware, εξαιτίας της θέσης του αισθητήρα. Κάθε φορά που κάνει να ανοίξει η οθόνη, κουνάω λίγο το τηλέφωνο ώστε να καλύπτεται καλά ο αισθητήρας και σταματάει. Θυμίζω ότι όπως κοιτάς την οθόνη είναι στα δεξιά της εγκοπής/σταγόνας.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον σε εμένα, περισσότερο δείχνει να είναι θέμα hardware, εξαιτίας της θέσης του αισθητήρα. Κάθε φορά που κάνει να ανοίξει η οθόνη, κουνάω λίγο το τηλέφωνο ώστε να καλύπτεται καλά ο αισθητήρας και σταματάει. Θυμίζω ότι όπως κοιτάς την οθόνη είναι στα δεξιά της εγκοπής/σταγόνας.

 

Πραγματι ειναι εκει που λες, αλλα αν εγκαταστησεις ενα προγραμμα για τους σενσορες, θα δεις οτι καποια στιγμη σταματαει και θελει επανεκκινηση για να ξαναξυπνησει. Δουλευει για λιγο και μετα παλι τα ιδια. Στο αλλο που λες εχεις επισης δικιο, εκει ειναι, αλλα το εχουν προφανως ρυθμισει να σβηνει σε πολυ κοντινη αποσταση, με αποτελεσμα αν ειναι ακριβως μπροστα απο βαθυ σημειο του λωβου του αυτιου, να καταλαβαινει οτι ειναι μακρυα απο το αυτι και να αναβει παλι η οθονη. Απολυτα θεμα software ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες, το 6/64, έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα, σήμερα πήρα και πέρασα το tempered glass , case tis Spigen, ,,, global version, ROM EU, ,, και περιμένω να περάσουν 168 ώρες. Κάποια στιγμή θα κάνω μια ανάγνωση τις προηγούμενες σελίδες..

Με έκανε ένα κόλλημα το play store, δεν έδειχνε τις εφαρμογές, και έκανα εκκαθάριση δεδομένων και έτσι εφτιαξε, και η γνώμη μου είναι πολύ αργος ο επεξεργαστής, ,,

Link to comment
Share on other sites

Skroutz,, hellasphone,, EU global version,, 181€.
Μπήκα να το πάρω για έναν φίλο από το μαγαζί που λες και δεν υπάρχει το συγκεκριμένο ,στο bestprice το φτηνότερο 6/64 έχει 300€ και στην σελίδα που λες το 4/64 το έχει απο 181-199€.Μηως πήρες το 4/64 και καταλάθος έγραψες 6/64;
Link to comment
Share on other sites

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ο επίσημος της Ελλάδας και κατά επέκταση τα μαγαζιά που προμηθεύει, πόσο χρόνο εγγύηση δίνουν?
2 χρόνια.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

To κουτί έχει αυτοκόλλητο ,, global version, η πρώτη γλώσσα,, όταν το άνοιξα ήτανε αγγλικά, φυσικά επέλεξα τα ελληνικά, αλλά μου έκανε εντύπωση, ότι στο εσωτερικό είχε το βιβλιαράκι και ένα αυτοκόλλητο της infoquest Στα Ελληνικά.

Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα, και μου είπαν ότι έχει εγγύηση κανονικά στην infoquest,, μάλλον 2 χρόνια,, ( η ,, 5 μερες μέχρι να ξεκλειδώσω bootloader,, στην xiaomi.eu έχουν miui 11 stable ROM).

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ συνδέω στον υπολογιστή να μεταφέρω φωτό και αυτό φορτίζει. Παλιά κατέβαζα τη μπάρα επέλεγα μεταφορά αντί φόρτιση και ήταν εντάξει. Τώρα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To κουτί έχει αυτοκόλλητο ,, global version, η πρώτη γλώσσα,, όταν το άνοιξα ήτανε αγγλικά, φυσικά επέλεξα τα ελληνικά, αλλά μου έκανε εντύπωση, ότι στο εσωτερικό είχε το βιβλιαράκι και ένα αυτοκόλλητο της infoquest Στα Ελληνικά.

Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα, και μου είπαν ότι έχει εγγύηση κανονικά στην infoquest,, μάλλον 2 χρόνια,, ( η ,, 5 μερες μέχρι να ξεκλειδώσω bootloader,, στην xiaomi.eu έχουν miui 11 stable ROM).

Eτσι ερχεται απο το εργοστασιο φιλε,εξωτερικα κολλαν το βιβλιαρακη,δεν το ανοιγουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Nέος χρήστης, 4/64, από Κώτσο κι εγώ, 1ο μου Android (WP/WM is/was life!)...

 

Ακούω προτάσεις (ήδη διαβάζω για τη Gcam).

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακούγεται χαζή η ερώτηση, αλλά η GCAM ακυρώνει την εγγύηση?
Όχι σε καμιά περίπτωση.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nέος χρήστης, 4/64, από Κώτσο κι εγώ, 1ο μου Android (WP/WM is/was life!)...

 

Ακούω προτάσεις (ήδη διαβάζω για τη Gcam).

Πρώτη σελίδα έχει κάποιες gcam.Τα υπόλοιπα θα τα μάθεις με τον καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ερχεται απο το εργοστασιο φιλε,εξωτερικα κολλαν το βιβλιαρακη,δεν το ανοιγουν.

 

To βιβλιαράκι με τα Ελληνικά, και το αυτοκόλλητο της infoquest, ήτανε μέσα στο κουτί,

κολλημένα στο κινητό, εντός της συσκευασίας, και φυσικά απεξω είχε την ζελατίνα. Για μια στιγμή σκέφτηκα, μήπως άνοιξαν το κουτί, δεδομένο ότι ζελατίνα περνάς εύκολα. Δηλαδή ο Ιταλός, Γάλλος παίρνει το κινητό με τα αυτοκόλλητα από τα αντίστοιχα infoquest;

Το έβαλαν το αυτοκόλλητο με ελληνικά infoquest , έχει τις πληροφορίες για το κινητό 4)64, ΙΜΕΙ κλπ, και το βιβλιαράκι επίσης με ελληνικά, στο εξωτερικό στο εργοστάσιο;;

Αν κάποιος ξέρει, ..

Link to comment
Share on other sites

To βιβλιαράκι με τα Ελληνικά, και το αυτοκόλλητο της infoquest, ήτανε μέσα στο κουτί,

κολλημένα στο κινητό, εντός της συσκευασίας, και φυσικά απεξω είχε την ζελατίνα. Για μια στιγμή σκέφτηκα, μήπως άνοιξαν το κουτί, δεδομένο ότι ζελατίνα περνάς εύκολα. Δηλαδή ο Ιταλός, Γάλλος παίρνει το κινητό με τα αυτοκόλλητα από τα αντίστοιχα infoquest;

Το έβαλαν το αυτοκόλλητο με ελληνικά infoquest , έχει τις πληροφορίες για το κινητό 4)64, ΙΜΕΙ κλπ, και το βιβλιαράκι επίσης με ελληνικά, στο εξωτερικό στο εργοστάσιο;;

Αν κάποιος ξέρει, ..

Αγορασμένο από Public αυτοκόλλητο infoquest βιβλιαράκι από έξω κολλημένα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, είδα ξανά το βίντεο από το άνοιγμα, το έχω σε βίντεο, ΑΠΕΞΩ ΗΤΑΝ, συγνωμη.

 

https://postimg.cc/XZnTNh3g

Link to comment
Share on other sites

Nέος χρήστης, 4/64, από Κώτσο κι εγώ, 1ο μου Android (WP/WM is/was life!)...

 

Ακούω προτάσεις (ήδη διαβάζω για τη Gcam).

 

προτάσεις για τι πράγμα; Για gcam, ό,τι έχει πει ο Αντρέας. Αν θες κάτι άλλο (1ο κινητό με Android βλέπω) be more specific

Link to comment
Share on other sites

Άντε και το στήνω σιγά, σιγά, το φέρνω στα μέτρα μου.

 

Τζαμάκι? Τί έχετε να προτείνετε?

 

Κλασσικά Nillkin? Κάτι άλλο? Από πού?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...