Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε η 12,5 φίλοι μου ;;;

Πρώτα στη Κίνα θα πάει. Μόνο τα καινούργια έχουν την 12,5 επάνω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη εφαρμογη να καθαριζει το ''αλλο'' του συστηματος;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη εφαρμογη να καθαριζει το ''αλλο'' του συστηματος;

δλδ ξέρεις τι είναι το "άλλο" και θέλεις να το σβήσεις?

κι από πού υποθέτεις ότι είναι του συστήματος?

Link to comment
Share on other sites

Την 12.0.3 την έκανε κάνεις;
Βρήκες κάπου επίσημη 12.0.3 για το whyred ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο εχω προβλημα με τα sms σε δυο συσκευες.Τα μυνηματα ειτε δεν "φευγουν" ποτε απο το κινητο ειτε καθυστερουν υπερβολικα να πανε,μετα απο μια μερα.Τι μπορω να κοιταξω;Ειναι θεμα κινητου;Η παροχου;(vodafone cu)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι πρόβλημα της Vodafone. Εγώ στέλνω κανονικά αλλά έχω παρατηρήσει ότι έχουν καθυστέρηση

τα μηνύματα από εθνική τράπεζα με τα εξαψήφια pin επιβεβαίωσης συναλλαγής.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο εχω προβλημα με τα sms σε δυο συσκευες.Τα μυνηματα ειτε δεν "φευγουν" ποτε απο το κινητο ειτε καθυστερουν υπερβολικα να πανε,μετα απο μια μερα.Τι μπορω να κοιταξω;Ειναι θεμα κινητου;Η παροχου;(vodafone cu)

βρες την εφαρμογή "υπηρεσίες εταιρ. κινητής τηλ." στο play store ή στην διαχείρηση εφαρμογών και απεγκατέστησέ την (το τελευταίο update ουσιαστικά) και πρόσεξε να μην ενημερώνεται αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην οθόνη κλειδώματος σας εμφανίζεται μετά τον πάροχο το Greece 2021;

Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο μενού με τις SIM. Εμφανίζει μόνο το Vodafone GR. Επίσης σε χειροκινητη αναζήτηση δικτύων μου βγάζει όλους τους παρόχους χωρίς αυτό το χαρακτηριστικό ( 200 χρόνια απ' το 1821).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην οθόνη κλειδώματος σας εμφανίζεται μετά τον πάροχο το Greece 2021;

Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο μενού με τις SIM. Εμφανίζει μόνο το Vodafone GR. Επίσης σε χειροκινητη αναζήτηση δικτύων μου βγάζει όλους τους παρόχους χωρίς αυτό το χαρακτηριστικό ( 200 χρόνια απ' το 1821).

 

Όχι, δεν μου εμφανίζεται, Cosmote (και πολύ χαίρομαι).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην οθόνη κλειδώματος σας εμφανίζεται μετά τον πάροχο το Greece 2021;

Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο μενού με τις SIM. Εμφανίζει μόνο το Vodafone GR. Επίσης σε χειροκινητη αναζήτηση δικτύων μου βγάζει όλους τους παρόχους χωρίς αυτό το χαρακτηριστικό ( 200 χρόνια απ' το 1821).

 

Ήδη μερικά κανάλια το έχουν υιοθετήσει, η Wind και σύντομα θα ακολουθήσουν και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όλοι οι πάροχοι το έχουν βάλει. Σε Κιν Sony και Xiaomi 4a της οικογένειας με cosmote εμφανίζεται. Στο νήμα για το note 9 pro το είδα και εκεί όπου με κάποια ρύθμιση που δε κατάλαβα φάνηκε στο κινητό κάποιου συμφορουμιτη
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όλοι οι πάροχοι το έχουν βάλει. Σε Κιν Sony και Xiaomi 4a της οικογένειας με cosmote εμφανίζεται. Στο νήμα για το note 9 pro το είδα και εκεί όπου με κάποια ρύθμιση που δε κατάλαβα φάνηκε στο κινητό κάποιου συμφορουμιτη

 

Ναι, είναι θέμα συσκευής/ρύθμισης.

 

Ο αδερφός μου σε κάποιο Huawei με ΟΤΕ, το έχει. Φίλοι με wind/voda/ote και διάφορες συσκευές, επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Άν την έκανες είδες καμιά αλλαγή; καλύτερο ή χειρότερο σε κάτι;

 

Σαν καλύτερη διαχείριση μπαταρίας μου φαίνεται εκτός κ αν είναι ιδέα μου.αλλα το σπαστικό είναι που στον πίνακα ειδοποιήσεων το φόντο από λίγο διαφανές έγινε γκρι και σου χτυπάει στα μάτια .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μετά την αναβάθμιση διαπίστωσα ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λέει ο φίλος επάνω .

Βλέπω να "ρουφάει" την μπαταρία και να αδειάζει πολύ γρηγορότερα από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μετά την αναβάθμιση διαπίστωσα ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λέει ο φίλος επάνω .

Βλέπω να "ρουφάει" την μπαταρία και να αδειάζει πολύ γρηγορότερα από πριν.

 

Ήρθε OTA η ενημέρωση; είστε με EU ή με MI; και με ένα απλό patch security μπορεί να επηρεάσει την απόδοση της μπαταρίας;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε OTA η ενημέρωση; είστε με EU ή με MI; και με ένα απλό patch security μπορεί να επηρεάσει την απόδοση της μπαταρίας;

Μου ήρθε εχθές (EU) αλλά δεν την πέρασα. Σήμερα δεν τη βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω όμως όπως λέει ο φίλος πιο πάνω οτι όντως έγινε το φόντο στην κουρτίνα ειδοποιήσεων γκρί και χάθηκε αυτό το ωραίο ημιδιάφανο που φενόταν απο πίσω όταν την κατέβαζες...ποιος ξέρει για ποιο λόγο το έκαναν έτσι..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

βλέπω όμως όπως λέει ο φίλος πιο πάνω οτι όντως έγινε το φόντο στην κουρτίνα ειδοποιήσεων γκρί και χάθηκε αυτό το ωραίο ημιδιάφανο που φενόταν απο πίσω όταν την κατέβαζες...ποιος ξέρει για ποιο λόγο το έκαναν έτσι..

Όποια κουρτίνα θες κατεβάζεις. Αν θες την παλιά πας στις ρυθμίσεις και την βάζεις από κει ξανά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...