Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάνει κάποιος ενημέρωση του launcer miui. Αν ναι.... Υπήρξε πρόβλημα ή όλα καλά ;

Ρωτάω γιατί, αυτή η ενημέρωση έχει δημιουργήσει πρόβλημα σε πολλές συσκευές...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Στο rn7 δεν είχα πρόβλημα με την ενημέρωση του launcher. Στο rn4 που έκανα ενημέρωση το βράδυ κρασαρε και σήμερα του πέρασα τον

poco launcher.ελπιζω στην επόμενη ενημέρωση να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έκανε εχθές ενημέρωση του launcher συστήματος και πρίν απο λίγο ξαναέβγαλε ενημέρωση για το ίδιο.έτυχε σε κανέναν άλλο το ίδιο;:confused:
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έκανε εχθές ενημέρωση του launcher συστήματος και πρίν απο λίγο ξαναέβγαλε ενημέρωση για το ίδιο.έτυχε σε κανέναν άλλο το ίδιο;:confused:

 

Ναι, και σε εμένα.

 

Ίσως κάποιο "repack" για κάποια χαζομάρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει Ιταλία, Ισπανία, Ελβετία, Γερμανία, Κύπρο....

Τίποτα...

Χμμμ νομίζω έχω ΜΙ αλλά δεν ξέρω σίγουρα!!( Είμαι λίγο άσχετη:worry::worry::worry:)

 

Κατέβασε από το store την εφαρμογή Downmi. Άνοιξε την, βρες τα στοιχεία της συσκευής σου στα μενού (πχ Redmi note 7,Global stable) και στο πεδίο rom Version θα σου εμφανίσει τις διαθέσιμες εκδόσεις. Πάνω πανω θα είναι η τελευταία διαθέσιμη (11.0.7.0) και θα την κατεβάσεις. Μετά θα πας στις ρυθμίσεις της συσκευής σου, σχετικά με τη συσκευή, ενημέρωση συστήματος, θα πατήσεις πάνω δεξιά στις τελίτσες και θα πατήσεις λήψη τελευταίου πακέτου και θα το πατήσεις ξεκινώντας την εγκατάσταση.

Μόλις την κάνεις μπορείς να πας στο φάκελο Download από τα αρχεία της συσκευής σου και να διαγράψεις το αρχείο για να γλιτώσεις χώρο.

Αν δεν είσαι σίγουρη ότι κατάλαβες μην κάνεις τίποτα που μπορεί να βλάψει τη συσκευή σου!

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το store την εφαρμογή Downmi. Άνοιξε την, βρες τα στοιχεία της συσκευής σου στα μενού (πχ Redmi note 7,Global stable) και στο πεδίο rom Version θα σου εμφανίσει τις διαθέσιμες εκδόσεις. Πάνω πανω θα είναι η τελευταία διαθέσιμη (11.0.7.0) και θα την κατεβάσεις. Μετά θα πας στις ρυθμίσεις της συσκευής σου, σχετικά με τη συσκευή, ενημέρωση συστήματος, θα πατήσεις πάνω δεξιά στις τελίτσες και θα πατήσεις λήψη τελευταίου πακέτου και θα το πατήσεις ξεκινώντας την εγκατάσταση.

Μόλις την κάνεις μπορείς να πας στο φάκελο Download από τα αρχεία της συσκευής σου και να διαγράψεις το αρχείο για να γλιτώσεις χώρο.

Αν δεν είσαι σίγουρη ότι κατάλαβες μην κάνεις τίποτα που μπορεί να βλάψει τη συσκευή σου!

Καλή επιτυχία!

 

 

Καλημέρα!!

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Έκανα ο,τι μου είπες....

Κατέβασα την εφαρμογή.. έβαλα τα στοιχεία μου.. κατέβασε την τελευταία έκδοση ( 11.0.7.0).

Μετά πήγα στις τελίτσες και πάτησα λήψη τελευταίου πακέτου αλλά μου κατεβάζει πάλι την 11.0.5.0!!!

Τι μπορεί να πήγε στραβά;;;

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο στο αρχείο που κατέβασα από την εφαρμογή του store.

Μου έβγαλε αποσυμπίεση..

Δεν πάτησα όμως...

Γιατί δεν θέλει με τίποτα να κατέβει η 11.0.7.0 ;;;;;;;;

Τι της έχω κάνει;;;:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα και εγώ, ακολούθησα αυτή τη διαδικασία και εγκαταστάθηκε σωστά.

Μήπως δεν ολοκληρώθηκε το κατέβασμα του αρχείου, δεδομένου ότι είναι αρκετά μεγάλο (1.8 GB περίπου);

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα και εγώ, ακολούθησα αυτή τη διαδικασία και εγκαταστάθηκε σωστά.

Μήπως δεν ολοκληρώθηκε το κατέβασμα του αρχείου, δεδομένου ότι είναι αρκετά μεγάλο (1.8 GB περίπου);

 

Το κατέβασα δύο φορές!!

Υπάρχει στα αρχεία...

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να επιλέξεις "Λήψη τελευταίου πακέτου". Πρέπει να πατήσεις "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" (είναι η ακριβώς επόμενη επιλογή) και να πας εκεί που είναι κατεβασμένη η 11.0.7 και να τη διαλέξεις. Αν δεν σου εμφανίζει το "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" , πατάς πολλές φορές πάνω στο σήμα του MIUI11 και εμφανίζεται αυτή η επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Χρησιμοποιεί κανείς ακουστικά τύπου airpods; Και ποια; Έχω χρησιμοποιήσει δύο φίλων και παρατηρώ ότι ενώ ακούω κανονικά, αυτοί με ακούνε "από μακρια". Το περίεργο είναι ότι σε ηχητικά μηνύματα μεσσενγκερ και ινσταγκραμ ακουγομαι κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να επιλέξεις "Λήψη τελευταίου πακέτου". Πρέπει να πατήσεις "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" (είναι η ακριβώς επόμενη επιλογή) και να πας εκεί που είναι κατεβασμένη η 11.0.7 και να τη διαλέξεις. Αν δεν σου εμφανίζει το "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" , πατάς πολλές φορές πάνω στο σήμα του MIUI11 και εμφανίζεται αυτή η επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα ακριβώς ο,τι μου είπες!!!

Την βρήκα στα αρχεία.. την επέλεξα..

Προσπάθησε να κάνει " απόκτηση πληροφοριών" αλλά μετά έγραψε " αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης" και αυτό το μήνυμα " Couldn't verify.Looks like correct ROM 's network carrier type is different from that in the Recovery package. Please download the correct ROM from the MIUI forum. "...

Τι έκανα λάθος πάλι;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 εκδόσεις ROM για τα RN7, η PFGEUXM και η άλλη (δεν θυμάμαι τα δύο μεσαία γράμματα) και πρέπει να είναι η σταθερή (stable).

Διάλεξε τη σωστή, με βάση αυτή που έχεις ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 εκδόσεις ROM για τα RN7, η PFGEUXM και η άλλη (δεν θυμάμαι τα δύο μεσαία γράμματα) και πρέπει να είναι η σταθερή (stable).

Διάλεξε τη σωστή, με βάση αυτή που έχεις ήδη.

 

Κατάλαβα τι εννοείς!!!

Εγώ τώρα έχω την 11.0.5.0 ( PFGMIXM)..

Στο Downmi όμως την 11.0.7.0 την έχει μόνο σε ΕU έκδοση.

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε από τη σελίδα 376 γιατί και εγώ με τις οδηγίες εκείνες την κατέβασα και την εγκατέστησα.

Δεν θυμάμαι αν είχα δει τότε έκδοση για MI.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι εννοείς!!!

 

Εγώ τώρα έχω την 11.0.5.0 ( PFGMIXM)..

 

Στο Downmi όμως την 11.0.7.0 την έχει μόνο σε ΕU έκδοση.

 

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;;;

Δεν έχει βγεί 0.7 για Mi ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγεί 0.7 για Mi ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχα τσάμπα ψάχνω τόσες μέρες!!! :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ πολύυυυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγεί 0.7 για Mi ακόμα.

Έχουμε κανένα νεότερο για το πότε;

Έχω αρχίσει να ξενερωνω με τα καμώματα του κινητού.

Πολλές φορές μέσα στην ημέρα κλειδώνει από μόνο του εκεί που το χρησιμοποιείς, άλλες φορές πάλι εξαφανίζονται τα εικονίδια που έχω στην οθόνη αναμονής (π.χ. τηλέφωνο, επαφές) και άλλα τέτοια όμορφα.

Για την μπαταρία δε συζητώ. Μια μέρα στην καλύτερη.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο για το πότε;

Έχω αρχίσει να ξενερωνω με τα καμώματα του κινητού.

Πολλές φορές μέσα στην ημέρα κλειδώνει από μόνο του εκεί που το χρησιμοποιείς, άλλες φορές πάλι εξαφανίζονται τα εικονίδια που έχω στην οθόνη αναμονής (π.χ. τηλέφωνο, επαφές) και άλλα τέτοια όμορφα.

Για την μπαταρία δε συζητώ. Μια μέρα στην καλύτερη.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Κάνε μια καθαρή εγκατάσταση από την αρχή.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

έκανα hard reset και το προβλημα παραμένει

 

που το στέλνουμε για να το δουν; έχω εγγυηση

Πάρε μια παλιά ξερή οδοντόβουρτσα και τρίψε το πλέγμα του ακουστικού πάνω από την σελφι κάμερα με την οθόνη προς τα κάτω. Θα εκπλαγείς από το πόση σκόνη θα πέσει και όσο θα αυξηθεί η ένταση του ακουστικού.

Παθως και μαθώς

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Παθως και μαθώς

Ή "παθών και μαθών" ή "παθός και μαθός" (αλλά με αρνητική διάθεση).

Καθαρά φιλικά.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Ή "παθών και μαθών" ή "παθός και μαθός" (αλλά με αρνητική διάθεση).

 

Καθαρά φιλικά.

Αχρείαστη τοποθέτηση.....για "ορθογραφικό" λάθος σε ανύπαρκτες λέξεις από ελληνική ταινία.......καθαρά απορημένος για ποιο λόγο.......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο για το πότε;

Έχω αρχίσει να ξενερωνω με τα καμώματα του κινητού.

Πολλές φορές μέσα στην ημέρα κλειδώνει από μόνο του εκεί που το χρησιμοποιείς, άλλες φορές πάλι εξαφανίζονται τα εικονίδια που έχω στην οθόνη αναμονής (π.χ. τηλέφωνο, επαφές) και άλλα τέτοια όμορφα.

Για την μπαταρία δε συζητώ. Μια μέρα στην καλύτερη.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Αν πραγματικα δεν μπορεις με την ρομ που φοραει, μπορεις να την αλλαξεις σε EU με το miflash, αλλα θα σβηστουν ολα οσα εχεις μεσα.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αχρείαστη τοποθέτηση.....για "ορθογραφικό" λάθος σε ανύπαρκτες λέξεις από ελληνική ταινία.......καθαρά απορημένος για ποιο λόγο.......

 

 

Δεν είναι ανύπαρκτες λέξεις, αλλά οι σωστές λέξεις της Ελληνικής γλώσσας που κάποιοι είτε δεν τις έμαθαν ποτέ είτε τις έχουν "ξεχάσει" με την κακοποίηση που υφίσταται η γλώσσα επί δεκαετίες.

Και θα επαναλάβω ότι, ο συμφορουμίτης έγραψε "Καθαρά φιλικά", ακριβώς, για να προλάβει την όποια αντίδρασή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανύπαρκτες λέξεις, αλλά οι σωστές λέξεις της Ελληνικής γλώσσας που κάποιοι είτε δεν τις έμαθαν ποτέ είτε τις έχουν "ξεχάσει" με την κακοποίηση που υφίσταται η γλώσσα επί δεκαετίες.

 

Και θα επαναλάβω ότι, ο συμφορουμίτης έγραψε "Καθαρά φιλικά", ακριβώς, για να προλάβει την όποια αντίδρασή σου.

Η αντίδραση μου ποια ήταν το ότι δεν υπήρχε λόγος; Ε ναι επιμένω δεν υπήρχε λόγος..........θεωρω και το δικό σου ποστ άσκοπο και για να καλύψω αυτά που λέω ότι σου το γράφω φιλικά παντα......άρα μάλλον εντάξει είμαστε.....τι όχι;

Μάλλον υπάρχει θέμα με τους παντογνώστες δεν εξηγείται αλλιώς........τεσπά ευχαριστω για τα μαθήματα ορθογραφίας και συμπεριφοράς με κάνατε καλύτερο άνθρωπο από ξεχασιαρη και αμόρφωτο και ότι δεν μπορώ να καταλάβω πότε μου την λέει κάποιος "φιλικά"......να στε καλα...

Ας μιλήσουμε για το Redmi note 7

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...