Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας.

Μια ερώτηση. Εσάς σας εμφανίζει το #Apotospiti κτλ δίπλα στην ώρα,σήμα κτλ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με cosmote ναι το εμφανίζει αλλά μόνο στην οθόνη κλειδώματος.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στην 11.0.5. Δοκίμασα να αλλάξω περιοχές μήπως και βρεί καμιά νέα ενημέρωση αλλά τίποτα.Εχει κάνεις καμιά ιδέα πως μπορώ να περάσω την 11.0.7?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στην 11.0.5. Δοκίμασα να αλλάξω περιοχές μήπως και βρεί καμιά νέα ενημέρωση αλλά τίποτα.Εχει κάνεις καμιά ιδέα πως μπορώ να περάσω την 11.0.7?

 

Μπορείς να την περάσεις με την εφαρμογή downmi αλλα για ποιό λόγο να το κάνεις; γιατί δεν περιμένεις να σου έρθει κανονικά; εκτός αν έχεις κάποιο πρόβλημα του λογισμικού που σου δημιουργεί θέματα τότε αλλάζει το πράγμα..αλλα αυτές οι εκδόσεις είναι σε EU και όχι MI.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Στο wifi του συνδέεται καθόλου στα 40mhz? Στο δικό μου δίκτυο είναι η μόνη συσκευή που διαρκώς συνδέεται στα 20mhz..
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το videochat στο instagram μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Με την 11.04 δε δούλευε κ σε μένα. Με την 11.07 δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Στο wifi του συνδέεται καθόλου στα 40mhz? Στο δικό μου δίκτυο είναι η μόνη συσκευή που διαρκώς συνδέεται στα 20mhz..

τι εννοείς? αναφέρεσαι στο channel width?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με λίγο ψάξιμο στο Google είδα ένα workaround με προσθήκη μιας γραμμής στο αρχείο του wifi. Αλλά δε λειτούργησε δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει την αναβάθμιση σε 11.0.7.0 από μπαταρία πως πάτε?? Το έβγαλα εχθές από τη φόρτιση το απόγευμα στο 92% κ χωρίς να δουλεύω την συσκευή πέφτει η μπαταρία για πλάκα. στις 10 το πρωί ηταν 37%
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμη με την 10.3.6.0 σταθερή PFGEUXM

Μου έχει έρθει στις ενημερώσεις η 11.0.7.0

Τι χάνω από την 10.3.6.0 αν κάνω την ενημέρωση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει την αναβάθμιση σε 11.0.7.0 από μπαταρία πως πάτε?? Το έβγαλα εχθές από τη φόρτιση το απόγευμα στο 92% κ χωρίς να δουλεύω την συσκευή πέφτει η μπαταρία για πλάκα. στις 10 το πρωί ηταν 37%

 

Πήγαινε ρυθμίσεις--> Μπαταρία & απόδοση--> και κάνε βελτιστοποίηση μπαταρίας και πάτα κάτω αυτό που θα σου βγάλει (προσθήκη). Οτι έχει πάει προς το χειρότερο λίγο η μπαταρία ισχύει αλλα όχι τόσο κακό όσο λές..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έχει μεγαλύτερη κατανάλωση αλλά όχι τόσο. Εγώ το έβγαλα από τον φορτιστή χθες αργά πριν κοιμηθώ με 100% μπαταρία, έχω BT & WiFi όλο το βράδυ ανοιχτά κι από το πρωί στις 10:00 το έχω σκίσει κάνοντας διάφορες δουλειές ( σχεδόν μόνιμα αναμμένη οθόνη, άντε να έκλεισε 15 λεπτά) και τώρα είμαι στο 75%. Προ αναβάθμισης άντε να ήμουν στο 79% - 85%.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις--> Μπαταρία & απόδοση--> και κάνε βελτιστοποίηση μπαταρίας και πάτα κάτω αυτό που θα σου βγάλει (προσθήκη). Οτι έχει πάει προς το χειρότερο λίγο η μπαταρία ισχύει αλλα όχι τόσο κακό όσο λές..

 

Το έκανα το πρωί αυτό. Θα δω αμα είναι να κάνω κ κανένα καλιμπράρισμα. Βλέπω χωρίς να το χρησιμοποιώ ξεφορτιζει εύκολο, ενώ πριν με ίδια χρήση δεν ήταν έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Sheets της Google. Μόλις ανοίξω ένα spreadsheet με πετάει έξω βγάζοντας το εξής μήνυμα:

 

"Sheets keeps stopping"

(Send bug report to Mi for analysis? This report may contain Personally Identifiable Information. Your report will be used to help fix this bug and will never be shared in any commercial context)

 

'Εχω δοκιμάσει επανεκκίνηση κινητού, απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής κτλ αλλά τίποτα :wacko: Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ!

Edited by g9efthymios
Πρόσθεση φωτογραφίας
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Sheets της Google. Μόλις ανοίξω ένα spreadsheet με πετάει έξω βγάζοντας το εξής μήνυμα:

 

"Sheets keeps stopping"

(Send bug report to Mi for analysis? This report may contain Personally Identifiable Information. Your report will be used to help fix this bug and will never be shared in any commercial context)

 

'Εχω δοκιμάσει επανεκκίνηση κινητού, απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής κτλ αλλά τίποτα :wacko: Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Ευχαριστώ!

 

Εφαρμογές -> Sheets -> clear cache, clear data

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Άμα κάνω εκκαθάριση δεδομένων στο launcher συστήματος θα μου έρθει update για το συρτάρι εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η αναβαθμιση για την 11.07.Υπαρχει τροπος να εξαφανιστει η ειδοποιηση ή το μονο που μπορω να κανω ειναι απλα να την αγνοω?
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η αναβαθμιση για την 11.07.Υπαρχει τροπος να εξαφανιστει η ειδοποιηση ή το μονο που μπορω να κανω ειναι απλα να την αγνοω?

 

Γιατι δεν την κανεις; Χρησιμη ειναι.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με την 11.04 δε δούλευε κ σε μένα. Με την 11.07 δουλεύει.

Είμαι με την 11.05 δεν μου έχει έρθει ακόμα το update θα περιμένω την ανανέωση και ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να κάνω για να φαίνεται στην μπάρα πάνω αριστερά το notification του playstore όταν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής; Μέχρι την 04 μου το έβγαζε, με την 06 και την 07 δεν μου το βγάζει πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να κάνω για να φαίνεται στην μπάρα πάνω αριστερά το notification του playstore όταν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής; Μέχρι την 04 μου το έβγαζε, με την 06 και την 07 δεν μου το βγάζει πλέον.

 

Να πάρεις άλλο κινητό που να μην έχει miui

 

Μην με παρεξηγήσεις....

Αστείο είναι...

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να κάνω για να φαίνεται στην μπάρα πάνω αριστερά το notification του playstore όταν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής; Μέχρι την 04 μου το έβγαζε, με την 06 και την 07 δεν μου το βγάζει πλέον.

είδες στις ρυθμίσεις/ειδοποιήσεις αν είναι τικαρισμένο?(και στις κατηγορίες)

μήπως ενεργοποιήθηκε η αυτόματη ενημέρωση από τις ρυθμίσεις του play store?

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πάρεις άλλο κινητό που να μην έχει miui

 

Μην με παρεξηγήσεις....

Αστείο είναι...

 

γελάσαμε:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν την κανεις; Χρησιμη ειναι.

Δουλευει η ηχογραφηση κλησεων και το ξυπνητηρι οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο?Μου ειναι απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...