Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω οτι με EU MIUI με χώρα Ελβετία και new update σε 11.0.6.0 το wificall επανήλθε ενώ πριν δεν δούλευε οπότε ορμάτε!:dance:
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε το 11.0.6.0, κάνω enable το VoWifi αλλά τπτ. Δεν πρέπει να δουλεύει σε πτήση και με ανοιχτό wifi? Να βγάζει και κάποιο σήμα?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το wificall με τα δίκτυα να είναι η επιλογή ''κατα προτίμηση wifi'' και όχι ''κατα προτίμηση δίκτυα κινητης τηλεφωνίας'' κάνοντας μια κλήση κοντά στο router που είχε φούλ σήμα wifi και η κλήση είχε το εικονιδιάκι του wificall...ενώ απομακρυνομουν απο το ρούτερ απο ένα σημείο και μετά ενώ κανονικά έπρεπε να κάνει την μετάβαση σε δίκτυο 4G, για λίγο δέν άκουγα τον άλλον συνομιλητή και μετά απο λίγο κόπηκε και η κλήση...σε flight mode δουλεύει κανονικά όσο είσαι εντός εμβέλιας router..όμως τις άλλες στιγμές δεν είναι και 100% αποδοτικό...μετά γυρίζω την επιλογή ''κατα προτίμηση δίκτυα κινητής τηλεφωνίας'' και ενώ έβλεπα μία μπαρίτσα σήματος δυσκολευόταν να πάει σε wificall..Δέν ξέρω,θα δείξουν οι επόμενες μέρες..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε το 11.0.6.0, κάνω enable το VoWifi αλλά τπτ. Δεν πρέπει να δουλεύει σε πτήση και με ανοιχτό wifi? Να βγάζει και κάποιο σήμα?

 

Ναί πρέπει..τί εταιρία έχεις και έχεις στείλει sms ενεργοποίησης της υπηρεσίας;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Vodafone. Ναι είναι ενεργή η υπηρεσία, την λειτουργούσα με την εφαρμογή της Vodafone

 

Ας σου απαντήσουν αυτοί που έχουν vodafone..Με cosmote πάντως δουλεύει άν και κάνει κάτι κολπάκια όπως είπα πιο πάνω..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει το vowifi με την 11.0.6 έχω vodafone.

Χρειάζεται την εφαρμογή που είναι άθλια

 

Μεγάλη απογοήτευση.....

Edited by d1969
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλαξε με την αναβάθμιση;επίσης που βρίσκω την επιλογή wificall με wind;

Δεν την βγάζει γιατί δεν την παρέχει η WIND. Μόνο Cosmote και Voda. Και εγώ έχω δύο sim Cosmote και Wind και μόνο στην Cosmote μου βγάζει επιλογή για wificall το οποίο το τσέκαρα και μόλις με λειτουργία αεροπλάνου και δουλεύει άψογα μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι λειτουργεί το VoWiFi σε cosmote με την 11.0.6 EU. Επιτέλους!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει το vowifi με την 11.0.6 έχω vodafone.

Χρειάζεται την εφαρμογή που είναι άθλια

 

Μεγάλη απογοήτευση.....

Και εγω με vodafone σε λειτουργεια πτησης και wifi on δεν μου βγαζει εικονιδιο. Ειχα την v11.0.4.0 xtrv stable cn και δεν ειχα vowifi. τωρα με την v11.0.6.0 stable cn παλι τιποτα. Και απο την εταιρια ειναι ενεργη υπηρεσια απο 09/2019.Και μολις εκανα τεστ και δεν εχω με την νεα rom ουτε volte. Αντε παλι μια πισω στην παλια.

Edited by manos1958_
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό ρε παιδιά; δηλαδή η Xiaomi κάνει εξαίρεση και κάνει την χάρη στην cosmote και στους συνδρομητές της και τους δίνει λειτουργικό wificalling; δέν νομίζω..αφού η 11.0.6.0 έκανε στα cosmote να παίζει πάει να πεί οτι μπορεί να παίξει με αυτήν την έκδοση MIUI oπότε μάλλον οι εταιρίες(vodafone,wind) φταίνε..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο από Γερμανό με EU υπάρχει τρόπος να το ξυπνήσω να μου έρθει η αναβάθμιση;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο από Γερμανό με EU υπάρχει τρόπος να το ξυπνήσω να μου έρθει η αναβάθμιση;

 

Βάλε χώρα Ελβετία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έβαλα Ελβετία μου κατέβασε την 11.0. 4.0 και δεν βρίσκει άλλη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατέβασε κανονικά την 11.0.6.0 PFGEUXM κ το wificall με cosmote δουλεύει κανονικά.

 

Το έβαλα Ελβετία έκανα έναν έλεγχο τίποτα. Το ξαναγύρισα Ελλάδα, λογικά θα φανεί.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα Ελβετία έκανα έναν έλεγχο τίποτα. Το ξαναγύρισα Ελλάδα, λογικά θα φανεί.

 

Ξαναδοκίμασε αύριο ή τις επόμενες μέρες με Ελβετία, Ιταλία ή Ισπανία.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα Ελβετία έκανα έναν έλεγχο τίποτα. Το ξαναγύρισα Ελλάδα, λογικά θα φανεί.

Εγώ το είχα Ελλάδα και ήρθε ειδοποίηση το μεσημέρι αυτόματα για να κάνω το update. Στις προηγούμενη την 0.4 έπρεπε να του βάλω Ελβετία για να την κατεβάσει. Περίμενε λίγο και θα έρθει αυτόματα. Δεν έρχεται την ίδια στιγμή σε όλους. Λογική που δεν μπορώ να καταλάβω αλλά έτσι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα Ελλάδα και ήρθε ειδοποίηση το μεσημέρι αυτόματα για να κάνω το update. Στις προηγούμενη την 0.4 έπρεπε να του βάλω Ελβετία για να την κατεβάσει. Περίμενε λίγο και θα έρθει αυτόματα. Δεν έρχεται την ίδια στιγμή σε όλους. Λογική που δεν μπορώ να καταλάβω αλλά έτσι συμβαίνει.

 

Το ίδιο ακριβώς έγινε και με μένα.

Όμως επειδή έφευγα για μια δουλειά είπα να το αφήσω για το βράδυ.

Δυστυχώς απόψε δε μου βγάζει αναβάθμιση δοκίμασα με Ελλάδα, Κύπρο, Ελβετία, Ισπανία...

ούτε και θυμάμαι πόσες δοκίμασα. ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ πλέον πουθενά. :confused:

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...