Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι γίνεται... Μόλις ανοίξεις την κατάσταση πτήσης κλείνουν. Αν μετά όμως πατήσεις εκ νέου το WiFi θα ανοίξει.

Συγνώμη για πριν, δεν είχα δει ότι έγραφε για το VoLTE ο φίλος

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του volte. Αν διαβάσετε στο σχετικό νήμα, θα δείτε ότι είναι από επιλογή της εταιρείας αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, πριν κάποιους μήνες μπορούσα να κατεβάσω τις developer rom από το miui.com

Τώρα γιατί βρίσκω μόνο τις stable?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω την 11.0.4.0.

Ξεφορτίζει λίγο πιο γρήγορα ή είναι ιδέα μου;;;;;

Το έχω εντοπίσει και εγώ αυτό με την μπαταρία, αλλά δεν βλέπω κινητικότητα περί του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του volte. Αν διαβάσετε στο σχετικό νήμα, θα δείτε ότι είναι από επιλογή της εταιρείας αυτό.

Φιλος με συσκευη την ιδια και τον ιδιο παροχο μου ειπε οτι του εμφανιζει κανονικα το σημα και δεν ειναι θεμα παροχου. Απο την εταιρια μου εχουν πει ειναι θεμα συσκευης λογω αναβαθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα link βρε παιδιά για τζαμάκι προστασίας χωρίς όμως αυτό να έχει μαύρο πλαίσιο περιμετρικά διότι κρύβει λίγο από την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, πριν κάποιους μήνες μπορούσα να κατεβάσω τις developer rom από το miui.com

Τώρα γιατί βρίσκω μόνο τις stable?

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/

Κοίταξε εδώ, μήπως μπορεί ς να βρει ς αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εντοπίσει και εγώ αυτό με την μπαταρία, αλλά δεν βλέπω κινητικότητα περί του θέματος.

 

Δυστυχώς αυτό βλέπω και εγώ...

Είναι όμως σοβαρό πρόβλημα..

Με την 11.0.3.0 δεν είχα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα link βρε παιδιά για τζαμάκι προστασίας χωρίς όμως αυτό να έχει μαύρο πλαίσιο περιμετρικά διότι κρύβει λίγο από την οθόνη.

 

https://www.skroutz.gr/s/19665135/Spigen-Tempered-Glass-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-2-%CE%A4%CE%B5%CE%BC%CE%AC%CF%87%CE%B9%CE%B1-Redmi-Note-7-7-Pro.html

Αυτό έχω.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι....στο messenger πλέον όταν έχεις νέο μήνυμα δε σου βγάζει αυτόν τον κύκλο με την επαφή που σου έστειλε μήνυμα ;;;

Τελευταία φορά σε android μου το έβγαζε...αλλά πριν αρκετά χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι....στο messenger πλέον όταν έχεις νέο μήνυμα δε σου βγάζει αυτόν τον κύκλο με την επαφή που σου έστειλε μήνυμα ;;;

Τελευταία φορά σε android μου το έβγαζε...αλλά πριν αρκετά χρόνια...

 

στα χιαομι δεν πεταει τη φούσκα by default, πρέπει να το ρυθμίσεις εσυ..θα πας ρυθμίσεις/εφαρμογές/messenger/άλλες άδειες και θα ενεργοποιησεις το αναδυόμενο παράθυρο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σήμερα στον φλοισβο τράβηξε η γυναίκα βίντεο την ταμτα υπαίθρια συναυλία και ο ήχος μπουκωνε τόσο που το βίντεο είναι άχρηστο! μου θυμησε κινητά που είχα πριν 5 χρόνια! αντιθέτως τράβηξα εγώ αντίστοιχο βίντεο με το mi a3 τέλειος ήχος! γιατί έτσι;

γιατί εάν είναι έτσι ο ήχος δεν το θέλει η γυναίκα πλέον!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/s4wNfBPXJzGW3DnN8

 

δεν ξέρω εάν μπορείτε να δείτε το βίντεο πόσο χάλια είναι ο ήχος σε σημείο να κολλάει το βίντεο!!!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ καλή η πλάκα lol αλλά δεν βοηθάτε!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιο πρόβλημα θα έχει.δεν νομίζω ότι είναι φυσιολογικό.
το είδες το βίντεο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές ,πηγαίνοντας να στείλω κάποιο λινκ μέσω messenger, δεν το στέλνει το μήνυμα.

Στις άδειες εφαρμογών, έχω ενεργές όλες τις σχετικές με το messenger

Πρέπει να ρυθμίσω και κάτι ακόμα;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σήμερα στον φλοισβο τράβηξε η γυναίκα βίντεο την ταμτα υπαίθρια συναυλία και ο ήχος μπουκωνε τόσο που το βίντεο είναι άχρηστο! μου θυμησε κινητά που είχα πριν 5 χρόνια! αντιθέτως τράβηξα εγώ αντίστοιχο βίντεο με το mi a3 τέλειος ήχος! γιατί έτσι;

γιατί εάν είναι έτσι ο ήχος δεν το θέλει η γυναίκα πλέον!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/s4wNfBPXJzGW3DnN8

 

δεν ξέρω εάν μπορείτε να δείτε το βίντεο πόσο χάλια είναι ο ήχος σε σημείο να κολλάει το βίντεο!!!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Φαίνεται να τερματίζουν τα μπάσα, λογικά ήταν πολύ δυνατά στο σημείο που ηχογραφούσε.

Εάν κάνει μια δοκιμή σε πιο ελεγχόμενες συνθήκες, έχει πάλι πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να τερματίζουν τα μπάσα, λογικά ήταν πολύ δυνατά στο σημείο που ηχογραφούσε.

 

Εάν κάνει μια δοκιμή σε πιο ελεγχόμενες συνθήκες, έχει πάλι πρόβλημα;

δεν ξέρω πως να το δοκιμάσω; πχ με ήχο σύστημα σπίτι με subwoofer;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως να το δοκιμάσω; πχ με ήχο σύστημα σπίτι με subwoofer;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Έτσι είναι τα redmi note 7 με την εφαρμογή της κάμερας που έχουν..και σε κλάμπ το ίδιο θα πάθει..γενικά όπου υπάρχει δυνατή μπασάτη μουσική η συγκεκριμένη εφαρμογή της κάμερας δεν μπορεί να ανταπεξέλθει..το έχουν πάθει όλοι..η μόνη λύση είναι να κατεβάσεις άλλη εφαρμογή για την κάμερα..π.χ open camera, ή μπορεί να τα καταφέρνει καλά και η gcam.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως να το δοκιμάσω; πχ με ήχο σύστημα σπίτι με subwoofer;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Δοκίμασε να μιλήσεις, εάν ακούγεται καλά. Μετά μπορείς να βάλεις τηλεόραση και να δυναμώνεις σιγά σιγά, ίσως καταφέρεις να αναπάράξεις το πρόβλημα. Εάν δεν εμφανίζεται σε λογικές εντάσεις, νομίζω είσαι ασφαλές να υποθέσεις ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σήμερα στον φλοισβο τράβηξε η γυναίκα βίντεο την ταμτα υπαίθρια συναυλία και ο ήχος μπουκωνε τόσο που το βίντεο είναι άχρηστο! μου θυμησε κινητά που είχα πριν 5 χρόνια! αντιθέτως τράβηξα εγώ αντίστοιχο βίντεο με το mi a3 τέλειος ήχος! γιατί έτσι;

γιατί εάν είναι έτσι ο ήχος δεν το θέλει η γυναίκα πλέον!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/s4wNfBPXJzGW3DnN8

 

δεν ξέρω εάν μπορείτε να δείτε το βίντεο πόσο χάλια είναι ο ήχος σε σημείο να κολλάει το βίντεο!!!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Αυτός ειναι και ένας απο τους λόγους που δεν μπορώ να παραμείνω για καιρό με mid range και μάλιστα της xiaomi. Δεν εχει κάτι η συσκευή σου. Απλά στα μπάσα και δυνατή ένταση ζορίζεται.

 

Αν θυμαμαι καλα και το α3 παρόμοια χάλια ηταν. Ισως ελάχιστα καλυτερο; Αλλα δεν σώζεσαι. Αν θες καλό ήχο σε βιντεο πρεπει να ανεβεις σε budget και να δεις lg, samsung, asus, sony κλπ

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...