Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω αγοράσει από skroutzομαγαζο με εκδοση 10.3.10.0 PFGMIXM και αρνείται να την βρει την αναβάθμιση. Και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σε κάποιες χώρες που δοκιμάζω όταν πατάω πάνω τους μου βγάζει ένα μήνυμα ότι έγινε αλλαγή χώρας και γυρίζει πίσω στις ρυθμίσεις ενώ σε κάποιες άλλες ναι μεν δείχνει ότι την έχει πάρει την γλώσσα αλλά δεν κάνει αυτό που κάνει στις άλλες. Edited by Nikos4p
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αγοράσει από skroutzομαγαζο με εκδοση 10.3.10.0 PFGMIXM και αρνείται να την βρει την αναβάθμιση

 

Δοκίμασες με Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλέφωνο/Ενημέρωση συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το πρόβλημα με το wifi calling είναι σημαντικότερο από τα νέα skins κλπ. Παραμένω στην 10!
Link to comment
Share on other sites

Στις κλησεις εχει αλλαξει ο dialer

 

Η γλώσσα παραμένει στα Ελληνικά ότι περιοχή και να βάλω. Το ότι έχω την 128gb έκδοση παίζει ρόλο;

Edited by Nikos4p
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα παραμένει στα Ελληνικά ότι περιοχή και να βάλω. Το ότι έχω την 128gb έκδοση παίζει ρόλο;
Δεν έχει καμία σχεση η περιοχή με την γλώσσα συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχεση η περιοχή με την γλώσσα συστήματος.

 

Εγώ το γνωρίζω αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο κινητό με τίποτα και δεν ξέρω τι φταίει;

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο θέματα που είχα με το κινητό λύθηκαν! Ο αισθητήρας που δεν δούλευε στην κλήση και οι ειδοποιήσεις που εξαφανίζονταν!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την global PFGMIXM και δεν έχει έρθει ακόμα ,κάνε υπομονή.

 

Ποια η διαφορά με τις άλλες εκδόσεις global που έχουν κάποιοι άλλοι και σε αυτούς έχει έρθει;

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό αξίζει στα 165€ από Skroutzομάγαζο; Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά με τις άλλες εκδόσεις global που έχουν κάποιοι άλλοι και σε αυτούς έχει έρθει;

 

Είναι η Global International (PFGMIXM) και η Global EU (PFGEUXM)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη με παρεξηγήσετε, ποτέ δεν είχα Xiaomi, τώρα κοιτάζω προς τα κει αλλά προβληματίστηκα:

Περιέχει κάτι πολύ σημαντικό η 11 και τόσο ανυπομονείτε ή έχει τόσα προβλήματα το κινητό και ελπίζετε μήπως τα φτιάξει η καινούργια;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την 11αρα και ομολογουμένως είναι πολύ όμορφη. Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα με τα γράμματα πάνω στην γραμμή ειδοποίησης που είναι πολύ μικρά.

Στην 10αρα είχα το Light v10 και τα μεγάλωνε αρκετά. Τώρα όμως δυσκολεύομαι (ας οψεται η γκαβομαρα της ηλικίας)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ας μας διαφωτίσει κάποιος που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γνωρίζει... προτού κατεβάσουμε την 11, κάνουμε (για καλύτερα) factory reset;

 

Και κάτι ακόμα... πως "αντικατοπτρίζεται" πρακτικά το πρόβλημα του wifi calling στην 11 για να καταλάβω πόσο πρόβλημα αποτελεί για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ δεν καταλαβαίνω ακόμη καμία διαφορά. Βεβαια είναι νωρίς. Μια ταπετσαρία μου άρεσε αυτή η μπλε σκούρη και τώρα εξαφανίστηκε.
Link to comment
Share on other sites

στην 11 πως φεύγει το εικονίδιο κάτω δεξιά το accessibility?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

εδώ κανείς;

επίσης στον dialer με ΕΛΛΗΝΙΚΉ γλώσσα δεν θα έπρεπε να έχει και ελληνικά γράμματά κάτω από τα νούμερα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ας μας διαφωτίσει κάποιος που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γνωρίζει... προτού κατεβάσουμε την 11, κάνουμε (για καλύτερα) factory reset;

 

Και κάτι ακόμα... πως "αντικατοπτρίζεται" πρακτικά το πρόβλημα του wifi calling στην 11 για να καταλάβω πόσο πρόβλημα αποτελεί για εμένα.

 

Και οι δύο απόψεις έχουν ερείσματα. Η πλειοψηφία επιλέγει να μην κάνει factory reset και συνήθως δεν αντιμετωπίζει προβλήματα.

 

Εάν δεν έχεις σήμα κινητής και είσαι σε WiFi με πρόσβαση στο internet, με την 11 δεν θα έχεις τηλεφωνία, ενώ με την 10 θα έχεις (εφόσον το υποστηρίζει ο παροχός σου).

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως εξελίχθηκε το android, το factory reset το κάνεις πλέον μόνο όταν αντιμετωπίζεις σοβαρά προβλήματα δυσλειτουργίας ή θες να παραδώσεις καθαρή τη συσκευή. Δεν έχει πια νόημα να το κάνεις με κάθε αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε εσάς με την 11 κάτω δεξιά σας έχει εμφανιστεί το ανθρωπάκι εικονίδιο του accessibility;; πήγα στο μενού του accessibility έβγαλα την επιλογή του να φαίνεται αυτό το εικονίδιο αλλά δεν φεύγει!!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κ μένα Το μεσημέρι μου την εμφανίζει κατά τις 1500.. Λέω θα τη κατεβάσω το βραδάκι χαλαρά στο σπίτι..

Ε τώρα εξαφανίστηκε δια μαγείας κ δε μου τη εμφανίζει πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο απόψεις έχουν ερείσματα. Η πλειοψηφία επιλέγει να μην κάνει factory reset και συνήθως δεν αντιμετωπίζει προβλήματα.

 

Εάν δεν έχεις σήμα κινητής και είσαι σε WiFi με πρόσβαση στο internet, με την 11 δεν θα έχεις τηλεφωνία, ενώ με την 10 θα έχεις (εφόσον το υποστηρίζει ο παροχός σου).

 

η vodafone έχει την εφαρμογή wifi calling η οποία δουλεύει κανονικά και στην 11, cosmote - wind δεν ξέρω

factory reset φυσικά δεν χρειάζεται, αν έχετε πρόβλημα με μεμονωμένη εφαρμογή κάνετε διαγραφή των δεδομένων της

*το μενού στο παρατεταμένο πάτημα των εικονιδίων δεν σας το βγάζει? δεν άκουσα κάτι;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...