Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην WIND

Δηλαδη τι πρεπει να κανει?

Από το site της Wind

 

Για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία, στείλε ένα γραπτό μήνυμα χωρίς χρέωση με την εντολή “ΝΑΙ” στο 1265, ενώ για την απενεργοποίηση της, στείλε ένα γραπτό μήνυμα με την εντολή “ΟΧΙ” στο 1265.

 

Για την ενεργοποίηση του μηνύματος απόκρυψης ενημέρωσης για την ύπαρξη της υπηρεσίας, στείλε την εντολή “KΡΥΦΑ NAI” στο 1265, ενώ για την απενεργοποίηση του μηνύματος απόκρυψης, στείλε στο ίδιο νούμερο την εντολή “ΚΡΥΦΑ ΟΧΙ”.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τίποτε φίλε μου, κάντε και μια δοκιμή μετά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι από υπολογιστή μπαίνοντας στο My Cosmote > shop > υπηρεσίες κλήσεων
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι από υπολογιστή μπαίνοντας στο My Cosmote > shop > υπηρεσίες κλήσεων

 

 

OK, ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

 

Edit: είναι η υπηρεσία που λέει "Ειδοποίηση κλήσεων με ενημέρωση του καλούντα";

Edited by A_gamer
++
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής νέος κάτοχος του global version 4/128 από χθες.

Στα sms, για 160 χαρακτήρες,εγκατεστησα εφαρμογή (την chomp sms). Γίνεται υποστήριξη των 160 χαρακτήρων και με την δική του εφαρμογή μηνυμάτων;

 

Επίσης ως περιοχή έβαλα την Ελβετία για μεγάλη ποικιλία διαθέσιμων θεμάτων.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

 

Edit: είναι η υπηρεσία που λέει "Ειδοποίηση κλήσεων με ενημέρωση του καλούντα";

 

Ναι αυτό είναι. Αν θυμάμαι καλά, έχει κ "Ειδοποίηση κλήσεων με μη ενημέρωση του καλούντα".

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής νέος κάτοχος του global version 4/128 από χθες.

 

Στα sms, για 160 χαρακτήρες,εγκατεστησα εφαρμογή (την chomp sms). Γίνεται υποστήριξη των 160 χαρακτήρων και με την δική του εφαρμογή μηνυμάτων;

 

 

 

Επίσης ως περιοχή έβαλα την Ελβετία για μεγάλη ποικιλία διαθέσιμων θεμάτων.

Στις ρυθμίσεις των SMS, έχεις επιλέξει το παρακάτω; εγώ έχω 160 χαρακτήρες (mi8 lite). 88edeb0c8ed052aeb369c29a8e8d04e4.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εάν με την μαμά εφαρμογή Κάμερα, σε φάση χωρίς φυσικό φως (νύχτα) σε δωμάτιο με φώτα (ή σε νύχτα πάλι φάση σε ανοικτό χώρο αλλά με ισχυρές πηγές φωτός) στρέψετε το κινητό προς το φως, σας δείχνει (αποτυπώνονται και στην φωτογραφία) αντανακλάσεις της/των πηγών φωτός σε άλλα σημεία (λίγο πιο πέρα από τις πηγές φωτός), σαν καθρεπτισμός, σαν φωτεινές κουκίδες;

 

Ανεβάζω το επίμαχο τμήμα μιας τέτοιας φωτογραφίας. Ακριβώς αριστερά από το φωτιστικό βλέπετε να "καθρεπτίζονται" οι λάμπες του!

 

https://www.dropbox.com/s/fjxlm49mfvtzxom/sample.jpg?dl=0

 

Παιδιά, θα παρακαλέσω κάποιον που έχει το συγκεκριμένο κινητό να δοκιμάσει αυτό που περιγράφω και με προβληματίζει και να μου πει εάν βλέπει κάτι αντίστοιχο, για να ξέρω εάν αυτό που με προβλημάτισε είναι φυσιολογικό/αποδεκτό ή εάν πρέπει να στείλω το κινητό στο σέρβις. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα παρακαλέσω κάποιον που έχει το συγκεκριμένο κινητό να δοκιμάσει αυτό που περιγράφω και με προβληματίζει και να μου πει εάν βλέπει κάτι αντίστοιχο, για να ξέρω εάν αυτό που με προβλημάτισε είναι φυσιολογικό/αποδεκτό ή εάν πρέπει να στείλω το κινητό στο σέρβις. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

 

Εγώ το δοκίμασα και ναί όταν το κέντρο της λήψης είναι κοντά στην λάμπα φένεται το είδωλό της..και εγώ που το δοκίμασα σε στρογγυλή λάμπα(led με φουσκίτσα) είδα στρογγυλό είδωλο.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αυτό το πρόβλημα δεν μου εμφανίζει την μπάρα με το WiFi φωτεινότητα κτλ όταν όμως την κατεβάζω κάτω επανέρχεται. ξέρετε κάτι για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα και ναί όταν το κέντρο της λήψης είναι κοντά στην λάμπα φένεται το είδωλό της..και εγώ που το δοκίμασα σε στρογγυλή λάμπα(led με φουσκίτσα) είδα στρογγυλό είδωλο.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απόκριση! :up:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι. Αν θυμάμαι καλά, έχει κ "Ειδοποίηση κλήσεων με μη ενημέρωση του καλούντα".

 

Το έβαλα. Δεν είδα τον λόγο να βάλω χωρίς ενημέρωση για τον καλούντα, ούτε να το συνοδεύσω με τηλεφωνητή, οπότε επέλεξα αυτό.

 

Θα επανέλθω αν έχει πρόβλημα την επόμενη φορά που θα με πάρουν τηλέφωνο ενώ έχω τη συσκευή σβηστή. Ευχαριστώ πολύ.

Edited by A_gamer
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!

 

Ευχαριστώ!

Απλά εξαιρετικό, αυτό το εξόγκωμα της κάμερας όμως, αγχωτικό .. (ειδικά μέχρι να παραλάβω τα tempered glass για τον φακό κάμερας που παρήγγειλα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις ρυθμίσεις των SMS, έχεις επιλέξει το παρακάτω; εγώ έχω 160 χαρακτήρες (mi8 lite). 88edeb0c8ed052aeb369c29a8e8d04e4.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν βρήκα τέτοιο πεδίο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων μου...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα παρακαλέσω κάποιον που έχει το συγκεκριμένο κινητό να δοκιμάσει αυτό που περιγράφω και με προβληματίζει και να μου πει εάν βλέπει κάτι αντίστοιχο, για να ξέρω εάν αυτό που με προβλημάτισε είναι φυσιολογικό/αποδεκτό ή εάν πρέπει να στείλω το κινητό στο σέρβις. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)
Είναι λογικό αυτό που σου κάνει και σε εμένα το κάνει,αντανακλαει το φως στο τζάμι της κάμερας και αποτυπώνεται το είδωλο δεν είσαι για σερβις

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ!

Απλά εξαιρετικό, αυτό το εξόγκωμα της κάμερας όμως, αγχωτικό .. (ειδικά μέχρι να παραλάβω τα tempered glass για τον φακό κάμερας που παρήγγειλα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν βρήκα τέτοιο πεδίο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων μου...

Καλοδουλευτο,τελικά το πήρες και καλά έκανες.Ειναι ωραία συσκευή ,θα την χαρείς.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό αυτό που σου κάνει και σε εμένα το κάνει,αντανακλαει το φως στο τζάμι της κάμερας και αποτυπώνεται το είδωλο δεν είσαι για σερβις

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοδουλευτο,τελικά το πήρες και καλά έκανες.Ειναι ωραία συσκευή ,θα την χαρείς.

 

Ευχαριστώ!

Πραγματικά εξαιρετικό, xiaomi rules.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Απλά εξαιρετικό, αυτό το εξόγκωμα της κάμερας όμως, αγχωτικό .. (ειδικά μέχρι να παραλάβω τα tempered glass για τον φακό κάμερας που παρήγγειλα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν βρήκα τέτοιο πεδίο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων μου...

Για το εξόγκωμα, η λύση λέγεται θηκη Spigen rugged armor και με έσωσε.

 

https://www.skroutz.gr/s/18241650/Spigen-Rugged-Armor-Μαύρο-Xiaomi-Redmi-Note-7-7-Pro.html

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το εξόγκωμα, η λύση λέγεται θηκη Spigen rugged armor και με έσωσε.

 

https://www.skroutz.gr/s/18241650/Spigen-Rugged-Armor-Μαύρο-Xiaomi-Redmi-Note-7-7-Pro.html

 

H θήκη αυτή είναι αντιολισθιτική ;;

 

Δηλαδή σε ένα τραπέζι γυάλινο είναι σαν να κολλάει και δε γλιστράει στο γυαλί ;;

Link to comment
Share on other sites

H θήκη αυτή είναι αντιολισθιτική ;;

 

Δηλαδή σε ένα τραπέζι γυάλινο είναι σαν να κολλάει και δε γλιστράει στο γυαλί ;;

Ακριβώς. Δεν κολλάει.

Και είναι πολύ ποιοτική.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για το εξόγκωμα, η λύση λέγεται θηκη Spigen rugged armor και με έσωσε.

 

https://www.skroutz.gr/s/18241650/Spigen-Rugged-Armor-Μαύρο-Xiaomi-Redmi-Note-7-7-Pro.html

 

Προς το παρόν, το έχω στην θήκη διάφανη σιλικόνης ώστε να φαίνεται και το ωραίο μπλε χρώμα του και σε θήκη πουγκί για τις μεταφορές.

Μάλλον πρέπει να συνηθίσουμε να το ακουμπάμε με την οθόνη προς τα κάτω το κινητό μας...

Σκέφτομαι πάντως πόσο μπροστά απ' την εποχή της ήταν η νόκια με το 1020 και τον απίστευτο μηχανισμό κλείστρου της κάμερας του. Ευτυχώς το έχω ακόμα και δε βλέπω να το πουλάω ποτέ.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει θες να πεις και δεν γλιστράει εύκολα ;;;

Σαν ελαστικό είναι το υλικό, δεν γλιστράει.

Την πήρα για το 7αρι της κόρης μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...