Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστή φόρτιση είναι π.χ όταν πέσει στο 20% να το φορτίζουμε και όταν φτάσει στο 90% να το αποσυνδέουμε από το φορτιστή ;;

 

Ή είναι λάθος ;;;

20-80.Αλλά μη σε πολυνοιαζει αυτό..Εκτός αν σκοπεύεις να το κρατήσεις πάνω απο 2 χρόνια,όπου θεωρητικά τότε θα δεις διαφορά στη μπαταρία..Αλλά ως τότε θα επέλθει και η φυσιολογική φθορά..Οπότε δεν αξίζει καν να μπεις στον κόπο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία πρόταση

 

tempered glass που να εφαρμόζει σε όλη την οθόνη

Nillkin φίλε μου... Το έβαλα στης κοπέλας μου το 7 και είναι αψογο

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη θα ήθελα,. Το κινητό το ξεκλείδωσα bootloader, πέρασα twrp, custom rom, και τώρα πρόσεξα ότι μια περιοχή στην μέση της οθόνης, είναι πιο φωτεινη στο λευκό χρώμα, μεγέθους στραγάλι,, κάτι σαν φόλα από λευκό φως. Στα άλλα χρώματα δεν εμφανίζεται. Ενδεχομένως να ήτανε έτσι και με την official rom, η , να οφείλεται στο tempered glass, spigen.
Link to comment
Share on other sites

20-80.Αλλά μη σε πολυνοιαζει αυτό..Εκτός αν σκοπεύεις να το κρατήσεις πάνω απο 2 χρόνια,όπου θεωρητικά τότε θα δεις διαφορά στη μπαταρία..Αλλά ως τότε θα επέλθει και η φυσιολογική φθορά..Οπότε δεν αξίζει καν να μπεις στον κόπο..

 

Δεν νομίζω να ισχύουν αυτά. Εγώ είχα και χρησιμοποιώ ακόμη το redmi 4a και το φόρτιζα πάντα στο 50 με 60 μέχρι το 100 όλο το βράδυ και η μπαταρία είναι ακόμη σαν καινούργια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

20-80.Αλλά μη σε πολυνοιαζει αυτό..Εκτός αν σκοπεύεις να το κρατήσεις πάνω απο 2 χρόνια,όπου θεωρητικά τότε θα δεις διαφορά στη μπαταρία..Αλλά ως τότε θα επέλθει και η φυσιολογική φθορά..Οπότε δεν αξίζει καν να μπεις στον κόπο..

 

Δεν νομίζω να ισχύουν αυτά. Εγώ χρησιμοποιώ ακόμη το redmi 4a εδώ και τρία χρόνια και το φόρτιζα πάντα στο 50 με 60 μέχρι το 100 όλο το βράδυ και η μπαταρία είναι ακόμη σαν καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί, αλλά μήπως κάποιος γνωρίζει γιατί κάθε φορά που απενεργοποιώ την συσκευή μου αλλάζει η οθόνη κλειδώματος και μπαίνει του θέματος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία πρόταση

tempered glass που να εφαρμόζει σε όλη την οθόνη

 

Έβαλα από στουκι φουλ τζάμι στα 9 ευρω..... Απίστευτο καμιά σχέση με τα υπόλοιπα φίλε. Πιάνει όλο το κινητό όλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει πάρει κανείς την αναβάθμιση ,?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ τίποτα... Όντως θα πάρουμε η μας πουλάνε τρέλα;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να την δίνουν στις 31 στις 23:59,η πιο πιθανό να μην την δώσουν και στις 1 να πούνε ότι είχαν πρόβλημα με τον server
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα στο νήμα του redmi 7 ότι την πήρανε την αναβάθμιση σε miui 11

 

Καλά έδωσαν πρώτα στο μικρό;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλά έδωσαν πρώτα στο μικρό;
Ναι δεν είναι περίεργα αυτά για την xiaomi, π.χ το Mi 9T την πήρε την 11 το Mi 9T Pro που ειναι πίο ακριβό όχι ακόμα πάει για το δεύτερο κύμα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι περίεργα αυτά για την xiaomi, π.χ το Mi 9T την πήρε την 11 το Mi 9T Pro που ειναι πίο ακριβό όχι ακόμα πάει για το δεύτερο κύμα...

 

Και πότε είναι το. Δεύτερο κύμα;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχουν πάρει ως τώρα τα mi9t,redmi7 και redmi7a.Το mi9t pro και το δικό μας είναι το πρώτο κύμα μέχρι τις 31 ,οπότε υπομονή,μπορεί να έρθει σε μια ώρα μπορεί να κάνει άλλες 5 ημέρες,με την σαομι κανείς δεν ξέρει. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχουν πάρει ως τώρα τα mi9t,redmi7 και redmi7a.

 

Ακριβώς όπως τα λες είναι.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην έδιναν πρώτα στα ακριβά, οι σωστές δοκιμές γίνονται πρώτα σε πειραματόζωα :lol:

 

Μα καμια σχεση.............:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, θα ήθελα τα φώτα σας για ένα θέμα που αντιμετωπίζω με την συνδεση του ps4 controller με το redmi note 7 μου. Μέσω Bluetooth συνδέεται κανονικά, δουλεύουν όλα τέλεια για 1 λεπτό ή μόλις μπω σε μια εφαρμογή μετά έχει delay input και τα πάντα είναι unplayable. Δοκίμασα κάποια fix που προτείνουν με continuous connect κτλ δεν δουλεύει με τίποτα. Αγόρασα λοιπόν ένα otg καλώδιο για wired connection Και εδώ αρχίζουν τα περίεργα, όταν το συνδέω ανάβει για λίγο το πορτοκαλί χρώμα στο χειριστήριο, φορτίζει δλδ αλλά δεν λειτουργεί, είναι νεκρό. Πήγα στα developer options ενεργοποίησα το usb debugging και τις συναφείς ρυθμίσεις, τίποτα, κάνει συνεχώς το ίδιο πράγμα, πορτοκαλί φως για 1 δευτερόλεπτο μόλις συνδέεται Και μετά νεκρό. Στο mi9t ενός φίλου που το συνδεσαμε δούλεψε κανονικά, το ίδιο χειριστήριο, με τα ίδια καλώδια χωρίς κάμμια επιπλέον ρύθμιση. Γνωρίζει κανείς κάτι για το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Όντως το μικρό πήρε αλλά το δικό μας τπτ.... Περίεργα πράγματα065a406af98a0bc8bc6c44d91e9b48d7.jpg6ea9306395db5ac83aa82e08f683ab95.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Αντιμετωπιζει ένα πρόβλημα η γυναίκα μου με το κινητό

Όταν το κινητό είναι κλειστό η εκεί που βρίσκετε δεν έχει καθόλου σήμα δεν έρχονται ειδοποιήσεις για τις αναπάντητες κλείσεις

Υπάρχει λύση για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν δείχνει θέμα συσκευής αλλά παρόχου.

Ίσως δεν έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία ενημέρωσης χαμένων κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς θέμα παροχου δείχνει να είναι.

Σε ποια εταιρεία είναι συνδρομητρια;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...