Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν πατάω ένα σύνδεσμο ανοίγει αυτόματα με τον φυλλομετρητή ενώ εγώ θέλω να ανοίγει με τον chrome.Πως μπορεί να γίνει;
Ρυθμίσεις - διαχείριση εφαρμογών - τρεις τελιτσες - προεπιλεγμένες εφαρμογές.

Εκεί επιλέγεις τον chrome αντί του φυλλομετρητή που είναι ήδη επιλεγμένος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει από προχθές πως όταν το φορτίζω το τηλέφωνο δεν μου το βγάζει σε γρήγορη φόρτιση αλλά σε σκέτο φόρτιση παρόλο που το φορτίζω στην πρίζα με τον μαμά φορτιστή.

Δοκίμασα και σε άλλη πρίζα και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα και με μία powerbank μπαταρία της xiaomi και πήρα το ίδιο αποτέλεσμα. Που μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί, πιο πριν με τον μαμά φορτιστή σου έβγαζε γρήγορη φόρτιση;Κάπου κανείς λάθος γρήγορη φόρτιση με τον εργοστασιακό φορτιστή αποκλείεται να είδες η να δεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει και με την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου η αυτοματη ηχογραφηση κλησεων? Το ρωταω γιατι διαβαζω οτι το εχουν αφαιρεσει απο το Redmi note 8 pro. Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Μια χαρα υπάρχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε το τηλέφωνο να φορτίζει με τον μάνα φορτιστή, δεν υπάρχει λόγος να στρεσαρεις την μπαταρία εκτός και κάθε 6 μηνο αλλάζεις κινητό.

 

Οι φορτιστές εξελίσσονται. Προφανώς και η Xiaomi εβαλε απλο φορτιστη για λόγους κόστους.

Πρέπει να συνεχίζουμε να φορτίζουμε με 2amp ? Γιατί όχι με 1amp για να ειναι ακομα πιο ήρεμη η μπαταρία?

Διαβάζω τόσα διαφορετικά πράγματα για τις μπαταρίες, και μου κάνουν εντύπωση.

Ανεκαθεν φόρτιζα ολο το βραδυ τα κινητα μου. ΠΟΤΕ οχι απλα δεν χαλασε μπαταρια, αλλά δεν έπεσε καν. Πρώτα έσπασε το τηλέφωνο.

Το τελευταιο τηλεφωνο που ειχε θεμα με την μπαταρια του ηταν το Lenovo a806 , ο οποιο και αυτο το κακομοιρο εφταιγε περισσοτερο το software που δεν εκανε calibration στην μπαταρία.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για δοκιμάστε αυτήν και πείτε μου αν δουλεύει το ψηφιακό ζουμ.

 

Υπάρχει ενα σοβαρό ενδεχόμενο να δουλεύει ενώ βλέπω έχει ιδια Libs και ρυθμισεις με την πρωτη προτεινόμενή μου...

 

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/Gcam_6.1.021_Advanced_V1.6-Fu24_5Lens-01h.apk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα προσέξει νωρίτερα: η συσκευή κάνει έναν ήχο στην περιοχή της κάμερας κάθε φορά που ανοίγει η εφαρμογή "Κάμερα", καθώς και κάθε φορά που αλλάζουμε mode (φωτογραφία, βίντεο, πορτρέτο, κλπ). Ακούγεται μόνο σε απόλυτη ησυχία εάν έχετε το αυτί σας κοντά στη συσκευή. Το κάνει και σε εσάς; Edited by greatst
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για δοκιμάστε αυτήν και πείτε μου αν δουλεύει το ψηφιακό ζουμ.

 

Υπάρχει ενα σοβαρό ενδεχόμενο να δουλεύει ενώ βλέπω έχει ιδια Libs και ρυθμισεις με την πρωτη προτεινόμενή μου...

 

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/Gcam_6.1.021_Advanced_V1.6-Fu24_5Lens-01h.apk

Καλημέρα φίλε όχι δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου κατέβασε με το έτσι θέλω την 10.3.10 PFGMIXM και μου ζητάει επανεκκίνηση για να την εγκαταστήσει...

Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω ή να επιστρέψω πάλι στην 10.3.06 που έχω τώρα? Το λέω για τις γνωστές αναφορές μεγαλύτερου battery drain με την τελευταία έκδοση MIUI...

Μοντέλο Μ1901F7G, global version

Εμένα πάλι (Global version) έχει την 10.3.10 πάνω και σε έλεγχο που κάνω για νέα έκδοση δεν υπάρχει κάποια άλλη διαθέσιμη μου γράφει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο του δεν νομιζω,εχεις δωσει δικαίωμα να το κανει στο αυτοματο.
Που υπάρχει αυτή η επιλογή γιατί στο θέμα <<αυτόματης ενημέρωσης>> την βρήσκω μόνο στο google play store για τις εφαρμογές και έχω έχω ψάξει όλο το μενού του τηλεφώνου για επιλογή, "χειροκίνητη ή αυτόματη" ενημέρωση συστήματος, δε βλέπω πουθενά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι καρτα μνημης προτεινετε για το τηλεφωνο; (χωρητικοτητα οσο δυνατον μεγαλυτερη)
Επειδή μ' ενδιαφέρει και μένα αυτό, γνωρίζει κάποιος να μας απαντήσει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για φόρτιση του τηλεφώνου σε desktop pc ή laptop με το καλώδιο του φορτιστή αντί για μπρίζα είναι ιδανικό, καλύτερα μπρίζα για την μπαταρία ή το ίδιο ή να το αποφεύγουμε;

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε όχι δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Κρίμα. Είχα μια ελπίδα οτι θα σας εφτιαχνα :)

Link to comment
Share on other sites

[/color]Για φόρτιση του τηλεφώνου σε desktop pc ή laptop με το καλώδιο του φορτιστή αντί για μπρίζα είναι ιδανικό, καλύτερα μπρίζα για την μπαταρία ή το ίδιο ή να το αποφεύγουμε;

 

Η φόρτιση σε pc είναι πολύ καλή γιατί γίνεται με αργό ρυθμό λογω των Ampere εξόδου των θυρών usb (0,5Α).είναι ότι πρέπει για να φορτίζεται ξεκούραστα μια μπαταρία..όμως θα σου πάρει πάνω απο τρείς ώρες για φτάσει στο 100% η φόρτιση..αυτός είναι ο λόγος.κανείς δεν θέλει να περιμένει τόσες ώρες για μια φόρτιση..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι περισσότεροι κάνετε λιγότερο από 1 κύκλο φόρτισης την ημέρα και συνήθως έχετε την πολυτέλεια να το φορτίσετε αρκετά ψηλότερα πριν αδειάσει. Ως εκ τούτου, μέχρι να φθείρετε και να την καταστήσετε σημαντικά/προβληματικά χαμηλότερη την αυτονομία το πιθανότερο είναι να έχετε ήδη αλλάξει τη συσκευή.

 

Για αυτό χαρείτε τη συσκευή σας και φορτίστε την με γρήγορους φορτιστές. Απλά φροντίστε να μην την αδειάζετε και να έχετε παντα επώνυμους φορτιστές

Link to comment
Share on other sites

Δουλέυω ώρες πάνω σε PC, desktop & laptop, οπότε δεν έχω θέμα χρόνου και είναι η καλύτερή μου.

Όποτε φαντάζομαι και με όλες τις θύρες USB το ίδιο θα ισχύει σε τάση ρεύματος ή είναι απλό USB ή USB 2.0 ή USB 3.0 κλπ.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα έρθει η MIUI 11 σε global έκδοση;
16 Οκτωβρίου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το chrome το έφτιαξα όπως μου είπατε αλλά θέλω να απενεργοποιήσω και το youtube και να ανοίγουν τα βίντεο με το youtube vanced αλλά δεν ξέρω πως.Εκανα απεγκατασταση ενημερώσεων και αναγκαστική διακοπή αλλά πάλι με το youtube τα ανοίγει.Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Κοιμάμαι και το κινητό φορτίζει δίπλα μου αφού έχει κλείσει από μπαταρία. Το πρωί λοιπόν και ώρα 11 ανοίγει γιατί έχω βάλει ξυπνητήρι. Ανοίγει μόνο του λόγω του ξυπνητήριού και βάζω το πιν μου και ολα καλά. 2μιση ώρες μετά χωρίς καθόλου οθόνη με wifi ανοιχτό έχει χάσει 8%!!!!! Νομίζω είναι υπερβολικό!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις το τηλέφωνο; , όπως έχει συζητηθεί και σε διπλανό θέμα η μπαταρία αν την αφήσεις να αδειάζει καταστρέφετε, αν το κάνεις συχνά πιθανόν έχει χάσει η μπαταρία την απόδοση της.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Μήπως έχει το τηλέφωνο εξ ορισμού ipv6 enable??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να ανοίξει σελίδες αποκλεισμένες??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τπτ στις ρυθμίσεις της gcam να μπορεί να εμφανίζεται η ημερομηνία στις φωτογραφίες κάτω δεξιά όπως και στην στοκ κάμερα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις το τηλέφωνο; , όπως έχει συζητηθεί και σε διπλανό θέμα η μπαταρία αν την αφήσεις να αδειάζει καταστρέφετε, αν το κάνεις συχνά πιθανόν έχει χάσει η μπαταρία την απόδοση της.
Σε μια βδομάδα κλείνω 2 μήνες. Γενικά 3 πρώτες το έκανα 0-100% αλλά από τότε περίπου πάνω από το 20% το φορτίζω μέχρι

85-90% . Χθες έτυχε και έκλεισε από μπαταρία και το έβαλα κλειστό... Γενικά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος από 4000 mah... Να δούμε το update τι θα κάνει τώρα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Σε μια βδομάδα κλείνω 2 μήνες. Γενικά 3 πρώτες το έκανα 0-100% αλλά από τότε περίπου πάνω από το 20% το φορτίζω μέχρι

85-90% . Χθες έτυχε και έκλεισε από μπαταρία και το έβαλα κλειστό... Γενικά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος από 4000 mah... Να δούμε το update τι θα κάνει τώρα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από μπαταρία δεν είναι αυτό που περιμέναμε, ένα 15% κάτω θεωρώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το chrome το έφτιαξα όπως μου είπατε αλλά θέλω να απενεργοποιήσω και το youtube και να ανοίγουν τα βίντεο με το youtube vanced αλλά δεν ξέρω πως.Εκανα απεγκατασταση ενημερώσεων και αναγκαστική διακοπή αλλά πάλι με το youtube τα ανοίγει.Καμια ιδέα;
Εκκαθάριση προεπιλογων στο YouTube έκανες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρία. Σήμερα έχω 33 % με 5 ώρες και 43 λεπτά οθόνη.

Τόσα χρόνια το βάζω κάθε βράδυ στην πρίζα και με κανένα xiaomi δεν είχα θέμα. Από το πρώτο note, το 3 pro, το redmi 5 plus. Όλα μα όλα δουλεύουν ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου πείτε γιατί δεν το βλέπει ο υπολογιστής το κινητό.

Εχω Windows 10 και τις τελευταίες ενημερώσεις

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...