Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το gps πως πάτε; Σε εμένα αδυναμία που και που να βρε δορυφόρο και ανακριβεια στα μέτρα πριν τις στροφες. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Εμένα εντοπίζει γρηγορότερα δορυφόρο αλλά χάνει σε ακρίβεια όπως και με την προηγούμενη έκδοση. Μιλάω πάντα για την επιλογή μόνο δορυφόρος.Χρησιμοποιώ και here maps και sygic.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα το Sygic για να βρω το δρόμο που έψαχνα, χωρίς να τον γράψω αφού βρισκόμουν εκεί γύρω, και αμέσως έδειξε που βρισκόμουν και ο επόμενος ήταν αυτός που ήθελα.
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την ..10.3.10 global stable, αφού πρώτα ελεγξα την arb ant:4, δηλαδή είναι ενεργοποιημένη. Φοβόμουν μήπως brick, ευτυχώς όχι, από EU σε global stable.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάτοχοι RN7 που δεν έχουν πάρει την αναβάθμιση ή μόνο σε μένα συμβαίνει. Θέλω την επίσημη μέσω και κινητού όχι από εφαρμογή.
Συνάδελφος ομοιοπαθής. :lol:

Την MIUI Global 10.3.6.0 PFGEUXM φοράω εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη αλλά δεν έχω καταλάβει (ακόμα) ποια η λειτουργία του μεσαίου κάτω "κουμπιού" δηλαδή της στρογγυλής βούλας ανάμεσα από το τετράγωνο και το τρίγωνο. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος ομοιοπαθής. :lol:

Την MIUI Global 10.3.6.0 PFGEUXM φοράω εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη αλλά δεν έχω καταλάβει (ακόμα) ποια η λειτουργία του μεσαίου κάτω "κουμπιού" δηλαδή της στρογγυλής βούλας ανάμεσα από το τετράγωνο και το τρίγωνο. :rolleyes:

 

κι εμένα δε μου εμφάνισε την ενημέρωση ακόμα, αλλά χου κέαρς

 

Ο κύκλος δεν είναι το home button και για να ανοίγει το google assistant? (χρησιμοποιώ gestures, οπότε δεν είμαι σίγουρος)

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Συγνώμη αλλά δεν έχω καταλάβει (ακόμα) ποια η λειτουργία του μεσαίου κάτω "κουμπιού" δηλαδή της στρογγυλής βούλας ανάμεσα από το τετράγωνο και το τρίγωνο. :rolleyes:

 

είναι το Home

το πατάς και πας στην επιφάνεια εργασίας και στην 1η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως κατεβάζει πολύ αργά τις εφαρμογές και ενημερώσεις από το play store. Στο ίδιο WIFI του σπιτιού μου, έχω συνδεδεμένο το παλιό μου redmi 4a και το RN7 και τα βάζω να κατεβάσουν τις ενημερώσεις. Το 4a τις κατεβάζει σφαίρα, το RN7 σαν τη χελώνα... Γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως κατεβάζει πολύ αργά τις εφαρμογές και ενημερώσεις από το play store. Στο ίδιο WIFI του σπιτιού μου, έχω συνδεδεμένο το παλιό μου redmi 4a και το RN7 και τα βάζω να κατεβάσουν τις ενημερώσεις. Το 4a τις κατεβάζει σφαίρα, το RN7 σαν τη χελώνα... Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Ισχύει. Το έχω παρατηρήσει και εγώ.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ, πως μετά την τελευταία ενημέρωση ο καιρός δεν ανανεώνει την τοποθεσία αυτόματα (πριν λειτουργούσε κανονικά).

 

Είναι γενικά καλύτερο το τηλέφωνο με την τελευταία, αλλά έχει θεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγόρασα με eu rom, μεκανε εντύπωση πόσο αργά κατέβαζε από play store, είπα είναι της πλάκας, , με global stable είναι πιο γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Στην miui 10 στις ρυθμίσεις - αποθηκευτικός χώρος είχε να απελευθερώσεις χώρο αδειάζοντας την cache μνήμη. Στην miui 11 δεν μπορώ να την βρω αυτήν την ρύθμιση. Υπάρχει πουθενά ή το αφαίρεσαν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Φίλη πήρε το κινητό κι έχει θέμα σρη δουλειά της. Δεν πιάνει από σήμα. Το προηγούμενο κινητό της (galaxy j3 2016) έπιανε μια χαρά. Αυτό 0 σήμα και χάνει όλες τις κλήσεις. Με Vo WiFi θα φτιαχτεί λέτε; Έχει miui 10. Δεν της πέρασα το 11 ακόμη Αλλιώς τι άλλο μπορεί να κάνει;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως κατεβάζει πολύ αργά τις εφαρμογές και ενημερώσεις από το play store. Στο ίδιο WIFI του σπιτιού μου, έχω συνδεδεμένο το παλιό μου redmi 4a και το RN7 και τα βάζω να κατεβάσουν τις ενημερώσεις. Το 4a τις κατεβάζει σφαίρα, το RN7 σαν τη χελώνα... Γιατί συμβαίνει αυτό;
Κάνε clear cache το play store και θα φτιάξει αλλά προσωρινά
Link to comment
Share on other sites

είναι το Home

το πατάς και πας στην επιφάνεια εργασίας και στην 1η οθόνη

Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παρατηρήσει πως κατεβάζει πολύ αργά τις εφαρμογές και ενημερώσεις από το play store. Στο ίδιο WIFI του σπιτιού μου, έχω συνδεδεμένο το παλιό μου redmi 4a και το RN7 και τα βάζω να κατεβάσουν τις ενημερώσεις. Το 4a τις κατεβάζει σφαίρα, το RN7 σαν τη χελώνα... Γιατί συμβαίνει αυτό;
Το ίδιο ισχύει και σε 'μένα. Δεν είχα δώσει όμως βάρος οπότε ευτυχώς δεν είναι και κάτι πως φταίει στη συσκευή μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Φίλη πήρε το κινητό κι έχει θέμα σρη δουλειά της. Δεν πιάνει από σήμα. Το προηγούμενο κινητό της (galaxy j3 2016) έπιανε μια χαρά. Αυτό 0 σήμα και χάνει όλες τις κλήσεις. Με Vo WiFi θα φτιαχτεί λέτε; Έχει miui 10. Δεν της πέρασα το 11 ακόμη Αλλιώς τι άλλο μπορεί να κάνει;

νομιζω ότι η miui 11, ΠΡΟΣ το Παρων, εχει bug και δεν δουλευει τα WiFi κλησεις, ενώ με τιην ..10, πολλοι εχουν αυτές τις κλησεις.

καλυτερα καθυστερησε την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ότι η miui 11, ΠΡΟΣ το Παρων, εχει bug και δεν δουλευει τα WiFi κλησεις, ενώ με τιην ..10, πολλοι εχουν αυτές τις κλησεις.

καλυτερα καθυστερησε την ενημερωση.

 

Thanks a lot!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά την αναβάθμιση έχει σοβαρά θέματα... Χτυπάνε οι ειδοποιήσεις σε άσχετο χρόνο...

Ανοίγει η οθόνη...

Κολλάει παγώνει....

Μια χαρά χάλια

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά την αναβάθμιση έχει σοβαρά θέματα... Χτυπάνε οι ειδοποιήσεις σε άσχετο χρόνο...

 

Ανοίγει η οθόνη...

 

Κολλάει παγώνει....

 

Μια χαρά χάλια

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά την αναβάθμιση έχει σοβαρά θέματα... Χτυπάνε οι ειδοποιήσεις σε άσχετο χρόνο...

 

Ανοίγει η οθόνη...

 

Κολλάει παγώνει....

 

Μια χαρά χάλια

Το δικό μου δεν έχει κανένα θέμα μια βδομάδα τώρα και δεν έχω κάνει εργοστασιακές ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει "κάτσει" σωστά. Πήγαινε και κατέβασε την με καθαρή εγκατάσταση αυτή τη φορά.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ότι η miui 11, ΠΡΟΣ το Παρων, εχει bug και δεν δουλευει τα WiFi κλησεις, ενώ με τιην ..10, πολλοι εχουν αυτές τις κλησεις.

καλυτερα καθυστερησε την ενημερωση.

 

Διαβάζω για πρόβλημα στις WiFi κλήσεις. Τι ακριβώς εννοείς.

Κλήσεις μέσω Viber πχ κλήσεις VOIP μέσω εφαρμογής Grandstream, Zoiper κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και πάλι. Το κινητό παίζει να είναι δαιμονισμένο. Πήγα στη δουλειά της κοπέλας και ενώ είχε 2 σήμα, την καλούσα από το δικό μου και δεν έβγαινε γραμμή. Είναι εικονικό το σήμα μήπως; όντως στο σημείο εκείνο το σήμα είναι δύσκολο να βρεθεί (εμένα είχε 1 σήμα-galaxy note 9) αλλά και πάλι δε γίνεται να δείχνει σήμα και να μην έχει στην ουσία. Τι μπορεί να κάνει; Αυτό συμβαίνει μόνο σε εκείνο το σημείο πουθενά αλλού

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Εταιρία δε μας είπες.

Αν είναι wind, τότε πολυ πιθανο είναι να μη βγάζει κλήση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Και το προηγούμενο κινητό της σε cosmote το είχε κι έπιανε καλά. Μήπως να το βάλω στο 3G?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Και το προηγούμενο κινητό της σε cosmote το είχε κι έπιανε καλά. Μήπως να το βάλω στο 3G?

 

Με 3G δεν θα δείς διαφορά..στο 2G πιθανόν να γίνει κάτι όμως μετά πρέπει να το ξαναγυρίζει LTE για να έχει δεδομένα internet και ταχύτητα.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...