Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξέρουμε ότι παίζουν ρόλο, εγώ δε κλείνω προσωπικά τίποτα και το έχω αυτόματη φωτεινότητα. Βγάζω περίπου 6,5 ώρες μ.ο οθόνη. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο θεωρώ. Το καλό είναι ότι δεν έχει σκαμπανεβάσματα πχ να αρχίζει να χάνει που και που αβέρτα μπαταρία και να χρειάζεται restart για να στρώσει. Οπότε και με ένα 30% να βγεις έξοδο, ξέρεις δε θα σε προδώσει. Πχ σήμερα που είμαι έξω με μετακινήσεις πέρα δώθε, ηλιόλουστη μέρα, δε θεωρώ ότι είναι καλό το νούμερο

308343765434b1c522329058c4f181d1.jpgcb3c3399a3ef0ce7d81c78c0879f0f43.jpg

 

Δεν υπάρχουν πολλές συσκευές φίλε με καλύτερα νούμερα σε αυτό τα χρήματα το ξέρατε αυτό πριν αγοράσετε υποθέτω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει φορτίσει το κινητό το βράδυ (πχ 23:00) το πρωί (πχ 08:00), πόση μπαταρία έχει??

Επίσης, στο viber κ στο instagram οι ειδοποιήσεις αργούν να χτυπήσουν? Στο G4 που είχα πριν, δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Βλέπω κ στις 2 εφαρμογές μια καθυστέρηση στα μηνύματα!

 

Μην υπολογίζεται τις πρώτες μονάδες από 100 μετά από φόρτιση γιατί δεν ειναι αντιπροσωπευτικές της απόδοσης της μπαταρίας.

 

Άλλες συσκευες η πρώτη μονάδα κρατάει σαν 4-5 και σε άλλες οι πρωτες τρεις μονάδες φεύγουν αέρα. Οπότε την επόμενη φορά, φόρτισε το πλήρως και μέτρα ποσο καιει το βράδυ από 96 και μετα (πχ φορτισε το μερικες ωρες πιο πριν ώστε να προλάβει να πέσει 3-4 μονάδες).

 

Στο α3 για παράδειγμα η πρώτη μονάδα μου βγάζει πάνω από 22 λεπτά sot ενώ οι επόμενες είναι γυρω στα 6 λεπτα. Αντίθετα, σε άλλα τηλέφωνα μου χει τύχει οι πρωτες 3 μονάδες να φεύγουν αέρα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει φορτίσει το κινητό το βράδυ (πχ 23:00) το πρωί (πχ 08:00), πόση μπαταρία έχει??

 

Επίσης, στο viber κ στο instagram οι ειδοποιήσεις αργούν να χτυπήσουν? Στο G4 που είχα πριν, δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Βλέπω κ στις 2 εφαρμογές μια καθυστέρηση στα μηνύματα!

Βαλε το accubattery για να εχεις μια ιδεα του ποσο κραταει η μπαταρια σου συνολικα. Μονο αυτο εχει αξια. Ο συνολικος χρονος...

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, δεν έχω μείνει ποτέ από μπαταρία μέσα στη μέρα. Αλλά δεν κάνω κ τρελά βαριά χρήση. Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Είμαι συνέχεια με φουλ ανοιχτά δεδομένα κ στο σπίτι wifi.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.Μου δίνετε η δυνατότητα για μετάβαση από αυτό το κινητό που είμαι κάτοχος στο redmi note 8 προ.Σαν μέσος χρήστης που είμαι πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.Μου δίνετε η δυνατότητα για μετάβαση από αυτό το κινητό που είμαι κάτοχος στο redmi note 8 προ.Σαν μέσος χρήστης που είμαι πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση?
Το μόνο που με χαλάει σε αυτό το τηλέφωνο είναι ο mediatek,αλλά νομίζω καλύτερα να το πάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.Μου δίνετε η δυνατότητα για μετάβαση από αυτό το κινητό που είμαι κάτοχος στο redmi note 8 προ.Σαν μέσος χρήστης που είμαι πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση?

 

Οχι να μεινεις εκει που εισαι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.Μου δίνετε η δυνατότητα για μετάβαση από αυτό το κινητό που είμαι κάτοχος στο redmi note 8 προ.Σαν μέσος χρήστης που είμαι πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση?

 

Άν είχες πιό παλιά σειρά της redmi ναί να το έπαιρνες..όμως με την χρήση που κάνεις δεν θα δείς διαφορά. ή αν είχες συσκευή με πολλά περιθώρια τότε ναι..αλλα αφου έχεις καλή αναλογία οθόνης τότε γιατί να προσθέσεις extra μέγεθος;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έπαιρνα με χίλια ,καλύτερη κάμερα 64 mp,μεγαλύτερη ram,μπαταρια 4500 mAh που πάνω κάτω θα σε βγάζει τα ίδια με αυτό,πιο καινούρια συσκευή με ότι συνεπάγεται αυτό ,η δικιά μας πλέον έχει 150€ ,στην τελική πάρτο ,πουλά το και πάρε ένα 7 να σου μείνουν και λεφτά,η απόφαση δικιά σου.Ολα αυτά για αλλαγή γιατί έτσι κατάλαβα,αν είναι να το αγοράσεις όχι δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, είδα ξανά το βίντεο από το άνοιγμα, το έχω σε βίντεο, ΑΠΕΞΩ ΗΤΑΝ, συγνωμη.

 

https://postimg.cc/XZnTNh3g

 

Να μην ξαναγίνει

Link to comment
Share on other sites

Όποτε το καλύτερο είναι να κάνουμε κρατεί για το 9.Σας ευχαριστώ.

 

Ναι περίμενε και το 11....:p

Κοιτα φιλε να χαρεις οτι εχεις τωρα και ασε της αναμονες,δεν ξερεις τι θα ερθει αυριο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι περίμενε και το 11....:p

Κοιτα φιλε να χαρεις οτι εχεις τωρα και ασε της αναμονες,δεν ξερεις τι θα ερθει αυριο.

 

 

Μην νομίζεις πάντως ότι με τους ρυθμούς που βγάζει σειρές η Xiaomi oτι θα αργήσει και πολύ:lol:lol::lol:

Edited by botman2
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.Μου δίνετε η δυνατότητα για μετάβαση από αυτό το κινητό που είμαι κάτοχος στο redmi note 8 προ.Σαν μέσος χρήστης που είμαι πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση?

 

Αν δεν σε πειράζει το οτι θα χάσεις σε κάμερα, σε όλα τα άλλα ειναι πολυ ανώτερο (αυτονομία, ταχύτητα, θερμοκρασίες, μέγεθος οθόνης, φωτεινότητα οθόνης)

 

Τωρα για updates δεν γνωρίζω τι θα παίξει αλλά ούτως ή αλλος τα redmi παίρνουν ένα και μοναδικό android update. Οπότε μικρό το κόστος.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει το οτι θα χάσεις σε κάμερα...

Αναφέρεσαι σε σύγκριση καμερών στοκ Vs στοκ?

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε σύγκριση καμερών στοκ Vs στοκ?

 

Όχι αλλα rn7 gcam vs rn8pro stock.

 

Δεν δουλεύει το hdr+ στο rn8pro. Μην κοιτας τι λένε οι reviewers... οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν το αντικείμενο και ας πληρώνονται για αυτό. Δουλεύει μεν η gcam αλλα δεν δουλεύει το hdr+ (βγάζει την ιδια φωτογραφία αλλα απλά με μικρότερο noise reduction).

 

Τώρα αν κάποια στιγμή κάποιος dev καταφέρει port για mtk εκει ίσως αλλάξουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εάν με την μαμά εφαρμογή Κάμερα, σε φάση χωρίς φυσικό φως (νύχτα) σε δωμάτιο με φώτα (ή σε νύχτα πάλι φάση σε ανοικτό χώρο αλλά με ισχυρές πηγές φωτός) στρέψετε το κινητό προς το φως, σας δείχνει (αποτυπώνονται και στην φωτογραφία) αντανακλάσεις της/των πηγών φωτός σε άλλα σημεία (λίγο πιο πέρα από τις πηγές φωτός), σαν καθρεπτισμός, σαν φωτεινές κουκίδες; Edited by greatst
αναδιατύπωση για καλύτερη επεξήγηση του ερωτήματος
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το κινητό στην γυναίκα μου,μιας και πήρα το One Vision,και όταν προσπάθησα να περάσω την Gram,ενω την πρώτη φορά μέσω Chrome έγινε το κατέβασμα άμεσα,χθες ενω πατούσα το link,δεν ένανε το κατέβασμα...Τελικά έβαλα Samsung internet browser,και την κατέβασα...

Εντομεταξη ξαναπροσπαθησα με Chrome και τότε την κατέβασε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εάν με την μαμά εφαρμογή Κάμερα, σε φάση χωρίς φυσικό φως (νύχτα) σε δωμάτιο με φώτα (ή σε νύχτα πάλι φάση σε ανοικτό χώρο αλλά με ισχυρές πηγές φωτός) στρέψετε το κινητό προς το φως, σας δείχνει (αποτυπώνονται και στην φωτογραφία) αντανακλάσεις της/των πηγών φωτός σε άλλα σημεία (λίγο πιο πέρα από τις πηγές φωτός), σαν καθρεπτισμός, σαν φωτεινές κουκίδες;
Έχεις τζαμακι στην κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η κοπέλα μου που έχει το κινητό έχει πρόβλημα καθώς ενεργοποιειται συνεχώς η οθόνη στις κλήσεις με αποτέλεσμα να πατιούνται διαφορά... Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο Mi9 και άλλαξα μια ρύθμιση και έφτιαξε... Απλά δεν μπορώ να βρω ποια ήταν... Έχει κάποιος καμία ιδεα;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τζαμακι στην κάμερα;

 

Όχι! Καλό είναι -όποιος έχει το κινητό και θα ήθελε- να το δοκιμάσει: μπορεί να μην το προσέξατε ότι το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εάν με την μαμά εφαρμογή Κάμερα, σε φάση χωρίς φυσικό φως (νύχτα) σε δωμάτιο με φώτα (ή σε νύχτα πάλι φάση σε ανοικτό χώρο αλλά με ισχυρές πηγές φωτός) στρέψετε το κινητό προς το φως, σας δείχνει (αποτυπώνονται και στην φωτογραφία) αντανακλάσεις της/των πηγών φωτός σε άλλα σημεία (λίγο πιο πέρα από τις πηγές φωτός), σαν καθρεπτισμός, σαν φωτεινές κουκίδες;

 

Ειναι σαν πυρακτωμένα παράλληλα δαχτυλίδια που ειναι λιγο πιο περα απο την φωτεινή πηγή; Αν ναι, δεν φταις εσύ. Όντως το κάνει αλλά μόνο υπό κατάλληλες συνθήκες, κλίση κλπ. Αυτό το έχω δει πολύ πιο έντονα σε συσκευές της lg.

 

Τώρα αν εννοείς κάποια κυλίδα/τελεία, είναι η αντανάκλαση από το φως που μπαινει στο φακό και επιστρέφει πίσω στο τζαμάκι της κάμερας (που αυτό ισχύει στις περισσότερες κάμερες).

 

Βασικά μια εικόνα χίλιες λέξεις. Τράβα μια φωτογραφία και ανέβασέ την να την δούμε. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η κοπέλα μου που έχει το κινητό έχει πρόβλημα καθώς ενεργοποιειται συνεχώς η οθόνη στις κλήσεις με αποτέλεσμα να πατιούνται διαφορά... Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο Mi9 και άλλαξα μια ρύθμιση και έφτιαξε... Απλά δεν μπορώ να βρω ποια ήταν... Έχει κάποιος καμία ιδεα;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατά πάσα πιθανότητα, είναι ο αισθητήρας εγγύτητας,, (στα αγγλικά δεν ξέρω πως γράφεται),

(Το ίδιο είχα σε Samsung note 4).

Διαβάζοντας στην Google, γράφουν πολλοί ότι έχουν αυτό το πρόβλημα, σε redmi note 7.

Κάνε μια αναζήτηση, μήπως βγάλεις άκρη.( Νομίζω γράφανε, ότι είναι πρόβλημα software, λογισμικού,, σε λίγες μέρες θα γίνει η ενημέρωση σε miui 11, μήπως φτιάξει.).

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/37134-Xiaomi-Redmi-Note-7/?pageNo=43

 

Αν θέλεις διάβασε και στο λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν πυρακτωμένα παράλληλα δαχτυλίδια που ειναι λιγο πιο περα απο την φωτεινή πηγή; Αν ναι, δεν φταις εσύ. Όντως το κάνει αλλά μόνο υπό κατάλληλες συνθήκες, κλίση κλπ. Αυτό το έχω δει πολύ πιο έντονα σε συσκευές της lg.

 

Τώρα αν εννοείς κάποια κυλίδα/τελεία, είναι η αντανάκλαση από το φως που μπαινει στο φακό και επιστρέφει πίσω στο τζαμάκι της κάμερας (που αυτό ισχύει στις περισσότερες κάμερες).

 

Βασικά μια εικόνα χίλιες λέξεις. Τράβα μια φωτογραφία και ανέβασέ την να την δούμε. :)

 

Ανεβάζω το επίμαχο τμήμα μιας τέτοιας φωτογραφίας. Ακριβώς αριστερά από το φωτιστικό βλέπετε να "καθρεπτίζονται" οι λάμπες του!

 

https://www.dropbox.com/s/fjxlm49mfvtzxom/sample.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Καλό είναι -όποιος έχει το κινητό και θα ήθελε- να το δοκιμάσει: μπορεί να μην το προσέξατε ότι το κάνει!

Μοιάζει για κανονικό lens flare, όλοι οι φακοί το παθαίνουν σε κάποιο βαθμό, ακόμη και σε DSLR.

 

Παιδιά καλησπέρα. Η κοπέλα μου που έχει το κινητό έχει πρόβλημα καθώς ενεργοποιειται συνεχώς η οθόνη στις κλήσεις με αποτέλεσμα να πατιούνται διαφορά... Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο Mi9 και άλλαξα μια ρύθμιση και έφτιαξε... Απλά δεν μπορώ να βρω ποια ήταν... Έχει κάποιος καμία ιδεα;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιθανόν να υπάρξει και κάποια βελτίωση σε software, αλλά για αρχή ας σιγουρευτεί ότι ακουμπάει το τηλέφωνο στο αυτί ακριβώς δεξιά από το notch. Εκεί βρίσκεται ο αισθητήρας. Είναι σίγουρα μία από τις αδυναμίες τις συσκευής, θα έπρεπε να δουλεύει καλύτερα εξαρχής...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...