Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αξίζει το 6s plus σε σχέση με 6plus???

 

Αξίζει ναι αν πεις ότι θα δώσεις κάποια χρήματα παραπανω αλλα θα εχεις μια συσκευή με διπλάσια ram που θα σε βγάλει και παραπανω καιρο με ομαλότητα ταχύτητα και αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά που μπορώ να βρω κάρτα sim για να δουλέψει σε iPhone 1 το πρώτο .

Πρέπει να είναι 2ff και όχι 3ff .

Καμμία ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα εχω ενα homtom ht3 με σπασμενο digitizer...ανταλακτικο εχω πως ομως αλλαζεται?στο παρελθον εχω αλλαχει σε αλλη συσκευη αλλα ηταν ενσωματομενο το digitizer με την lcd.

στην παρουσα κατασταση ειναι 2 ξεχωριστα κομματια.πως το ξεκολαω?και φυσικα πως το ξανακολαω?υπαρχει καποια κολλα αναμεσα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
καλησπερα εχω ενα homtom ht3 με σπασμενο digitizer...ανταλακτικο εχω πως ομως αλλαζεται?στο παρελθον εχω αλλαχει σε αλλη συσκευη αλλα ηταν ενσωματομενο το digitizer με την lcd.

στην παρουσα κατασταση ειναι 2 ξεχωριστα κομματια.πως το ξεκολαω?και φυσικα πως το ξανακολαω?υπαρχει καποια κολλα αναμεσα?

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τις συσκευές της Apple. Απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429096

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια αγορασα ενα Iphone 6 απο το ebay και ειναι κλειδωμενο με activation lock. Ζηταει κωδικο icloud.

Μπορω να το φορμαρω για να το χρησιμοποιησω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα ενα Iphone 6 απο το ebay και ειναι κλειδωμενο με activation lock. Ζηταει κωδικο icloud.

Μπορω να το φορμαρω για να το χρησιμοποιησω ?

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει.

Η θα το γυρίσεις πίσω η θα το έχεις για ανταλλακτικά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εννοείται πως η πλακέτα είναι άχρηστη και ως ανταλλακτικό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κατέθεσε το αίτημά σου εδώ, και θα εισακουστείς...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά για ένα περίεργο λόγο το παρήγγειλα στις 8 Οκτωβρίου Σάββατο και μου ήρθε σήμερα το πρωί στις 15! 1 εβδομάδα ακριβώς! Κουφό? iPhone 7 Plus 128GB Matte Black. Είναι το 1ο μου iPhone που είχα ποτέ. Έρχομαι από S7 edge. Αστεία γρήγορη η συσκευή... Με ζορίζει το iOS αλλά θα το συνηθίσω που θα πάει :D

 

Σε μια εβδομαδα θα το εχεις βαρεθει

Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομαδα θα το εχεις βαρεθει

 

Που το στηρίζεις αυτό? Η συσκευή είναι κορυφή...

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Που το στηρίζεις αυτό? Η συσκευή είναι κορυφή...

 

Γιατι και εγω s7 egde καλο κινητο μετα πιρα το iphone 7 που δεν με καληψε πιρα το iphone 7 plus το κρατησα μια εβδομαδα και το εδωσα απλα ειναι βαρετο λογισμικο καμερα τιν ημερα πολυ καλη το βραδυ χαλια μαυρα μονο γρηγορο ειναι στην αρχει δουλευε καλα μετα απεκτησε lagg καλουσε ι καμερα και στο μενου lag οταν εβγενα απο οποιαδιποτε εφαρμογη αυτα δεν τα εκανε απο τιν αρχει μετα απο ληγες μερες τα απεκτησε για μενα πρωσοπικα δεν αξηζει το κινητο 1079 ευρο

Edited by Petsali
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομαδα θα το εχεις βαρεθει

 

Σε μια εβδομάδα θα λέει ευτυχώς μου ήρθε η ΘΕΙΑ φώτιση και έφυγα από Samsung και πήρα επιτέλους ενα σοβαρό τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομάδα θα λέει ευτυχώς μου ήρθε η ΘΕΙΑ φώτιση και έφυγα από Samsung και πήρα επιτέλους ενα σοβαρό τηλέφωνο

 

Φιλε μου τα λεο παραπανο πολλα lagg στην καμερα κολαει δεν ανηγη οταν βγενης απο της εφαρμογες κανη σπασηματα ι καμερα καλη την ημερα αλλα το βραδυ χαλια πολυ ανοτερο καμερα εχει τι s7 edge καλο το κινητο αλλα 1079 δεν τα αξηζει μονο για την μαρκα και για λεζαντα τα λεο αυτα γιατι τα ειχα και το μικρο και το plus και ι οθονη πολυ κιτρινιλα βγαζει οταν ειναι τερμα ψηλα και εισαι σε εξωτερικο χορο ενο οταν εχεις στην μεση ειναι μια χαρα

Edited by Petsali
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα λεο παραπανο πολλα lagg στην καμερα κολαει δεν ανηγη οταν βγενης απο της εφαρμογες κανη σπασηματα ι καμερα καλη την ημερα αλλα το βραδυ χαλια πολυ ανοτερο καμερα εχει τι s7 edge καλο το κινητο αλλα 1079 δεν τα αξηζει μονο για την μαρκα και για λεζαντα τα λεο αυτα γιατι τα ειχα και το μικρο και το plus

 

Εντάξει εγώ πιστεύω ότι θα διορθώσουν πολλά προβλήματα άμεσα στις επόμενες ενημερώσεις

Τόσο τραγικά δεν τα ειδα τα πράγματα. Το δούλεψα κανα μισάωρο το τηλέφωνο δεν έχω και πλήρη εικόνα

Η κάμερα έχει bug είναι γνωστό.

Η ποιότητα της από την πρώτη μέρα που βγήκε στα ράφια η συσκευή διάβασα ότι θα διορθωθεί σε επόμενη ενημέρωση

 

Ότι δεν αξίζει τα λεφτά του το ξέρω. Το είπα από την πρώτη στιγμή.

Κάποιοι έχετε συνηθίσει με συσκευές άλλων εταιριών και σαν ξενίζει το iPhone

Κάποιοι άλλοι μας βολεύει το iPhone το έχουμε μάθει και τα android τηλέφωνα μας φαίνονται για παιδάκια να παίζουν

 

Όλες οι σημερινές συσκευές είναι κορυφαίες με τα υπέρ και τα κατα τους

 

Γι αυτό υπάρχει πλήθος επιλογών. Διαλέγουμε και περνούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εγώ πιστεύω ότι θα διορθώσουν πολλά προβλήματα άμεσα στις επόμενες ενημερώσεις

Τόσο τραγικά δεν τα ειδα τα πράγματα. Το δούλεψα κανα μισάωρο το τηλέφωνο δεν έχω και πλήρη εικόνα

Η κάμερα έχει bug είναι γνωστό.

Η ποιότητα της από την πρώτη μέρα που βγήκε στα ράφια η συσκευή διάβασα ότι θα διορθωθεί σε επόμενη ενημέρωση

 

Ότι δεν αξίζει τα λεφτά του το ξέρω. Το είπα από την πρώτη στιγμή.

Κάποιοι έχετε συνηθίσει με συσκευές άλλων εταιριών και σαν ξενίζει το iPhone

Κάποιοι άλλοι μας βολεύει το iPhone το έχουμε μάθει και τα android τηλέφωνα μας φαίνονται για παιδάκια να παίζουν

 

Όλες οι σημερινές συσκευές είναι κορυφαίες με τα υπέρ και τα κατα τους

 

Γι αυτό υπάρχει πλήθος επιλογών.Διαλέγουμε και περνούμε

 

Ναι λογηκο αυτο που λες αλλα στην αρχει δουλευε τελεια το κινητο πουθενα lagg μετα απο μια εβδομαδα αρχησε να λαγκαρι στιν καμερα και στην εφαρμογες εκανε σπασιματα οταν εκληνες μια εφαρμογη και πιγενες στο μενου ι καμερα το βραδυ δεν μπωρει να εστιασει και για βγαλη μια φωτο σου βγενη ι πιστη ι οθονη κιτρηνιζει πολι οταν φτανη πολυ ψηλα ι φωτινοτητα μονο θετηκο που ειχε ηταν ι διαρκια της μπανταριας και μου φενεται παραξενο γιατι να μιν τα ειχα απο την αρχει τα λαγκ και τα απεκτισε μετα απο μια εβδομαδα χρισης

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογηκο αυτο που λες αλλα στην αρχει δουλευε τελεια το κινητο πουθενα lagg μετα απο μια εβδομαδα αρχησε να λαγκαρι στιν καμερα και στην εφαρμογες εκανε σπασιματα οταν εκληνες μια εφαρμογη και πιγενες στο μενου ι καμερα το βραδυ δεν μπωρει να εστιασει και για βγαλη μια φωτο σου βγενη ι πιστη ι οθονη κιτρηνιζει πολι οταν φτανη πολυ ψηλα ι φωτινοτητα μονο θετηκο που ειχε ηταν ι διαρκια της μπανταριας και μου φενεται παραξενο γιατι να μιν τα ειχα απο την αρχει τα λαγκ και τα απεκτισε μετα απο μια εβδομαδα χρισης

 

 

Μήπως αγαπητέ μου φίλε έχεις μπερδέψει την συμπεριφορά του iPhone με αυτή των Android και των cached binaries που αρχίζουν το lag μετά από ημέρες χρήσης; :p

 

Δεν ισχύουν αυτά που περιγράφεις στο iPhone, το οποίο όπως ακριβώς λειτουργεί την πρώτη μέρα, λειτουργεί και καθημερινά!

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογηκο αυτο που λες αλλα στην αρχει δουλευε τελεια το κινητο πουθενα lagg μετα απο μια εβδομαδα αρχησε να λαγκαρι στιν καμερα και στην εφαρμογες εκανε σπασιματα οταν εκληνες μια εφαρμογη και πιγενες στο μενου ι καμερα το βραδυ δεν μπωρει να εστιασει και για βγαλη μια φωτο σου βγενη ι πιστη ι οθονη κιτρηνιζει πολι οταν φτανη πολυ ψηλα ι φωτινοτητα μονο θετηκο που ειχε ηταν ι διαρκια της μπανταριας και μου φενεται παραξενο γιατι να μιν τα ειχα απο την αρχει τα λαγκ και τα απεκτισε μετα απο μια εβδομαδα χρισης

Τα ματάκια μας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογηκο αυτο που λες αλλα στην αρχει δουλευε τελεια το κινητο πουθενα lagg μετα απο μια εβδομαδα αρχησε να λαγκαρι στιν καμερα και στην εφαρμογες εκανε σπασιματα οταν εκληνες μια εφαρμογη και πιγενες στο μενου ι καμερα το βραδυ δεν μπωρει να εστιασει και για βγαλη μια φωτο σου βγενη ι πιστη ι οθονη κιτρηνιζει πολι οταν φτανη πολυ ψηλα ι φωτινοτητα μονο θετηκο που ειχε ηταν ι διαρκια της μπανταριας και μου φενεται παραξενο γιατι να μιν τα ειχα απο την αρχει τα λαγκ και τα απεκτισε μετα απο μια εβδομαδα χρισης

 

Με τόσες συσκευες που θεωρητικά εχουν περάσει απο τα χέρια σου γιατι δεν αφήνεις την αυτόματη διόρθωση των λέξεων ανοιχτή να μη βγάζουμε τα μάτια μας;;;; :X

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ!

 

Μια φιλη προχθες πηγε το κινητο της Iphone 6 black, για αλλαγη οθονης στο συγκεκριμενο καταστημα..

Χθες το πρωι, την ενημερωσαν να παει να το παραλαβει...

 

ο Τεχνικος, αποφασισε να τσακισει το Κινητο για να βγαλει την οθονη, με την δικαιολογια οτι δν εβγαινε αλλιως...

παρολα αυτα, δν υπηρξε Επικοινωνια με την φιλη μου για το οτι θα κανει ζημια στο κινητο και να παρει την εγκριση της...

 

το αποτελεσμα ειναι αυτο!!!! τα ΣΧΟΛΙΑ δικα σας!!!

 

http://i1380.photobucket.com/albums/ah169/skinskinz/IMG_42951_zpslph5vhjd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ!

 

Μια φιλη προχθες πηγε το κινητο της Iphone 6 black, για αλλαγη οθονης στο συγκεκριμενο καταστημα..

Χθες το πρωι, την ενημερωσαν να παει να το παραλαβει...

 

ο Τεχνικος, αποφασισε να τσακισει το Κινητο για να βγαλει την οθονη, με την δικαιολογια οτι δν εβγαινε αλλιως...

παρολα αυτα, δν υπηρξε Επικοινωνια με την φιλη μου για το οτι θα κανει ζημια στο κινητο και να παρει την εγκριση της...

 

το αποτελεσμα ειναι αυτο!!!! τα ΣΧΟΛΙΑ δικα σας!!!

 

http://i1380.photobucket.com/albums/ah169/skinskinz/IMG_42951_zpslph5vhjd.jpg

 

Τραγικό. Εντελώς άσχετοι μερικοί άνθρωποι.

Δεν είναι πουθενά να πας στην Ελλάδα. Όλοι μόνο σαν ευρώ σε βλέπουν.

Κρίμα.

Πάει η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως Τασο, που μηγα απο κοντα να τους μιλησω, απλα θελουν την αρπαχτη τους..! κριμα γιατι ειναι συνοικιακο μαγαζι με ονλινε σελιδα, και δεν βλεπω να αντεχουν ουτε Χρονο!!

 

κανεισ λαθος...το Παραδεχεσαι (ανθρωποι ειμαστε) και λες παρτο Τσαμπα μαλ**ια μου! ή δωσε μου 20 ευρω.... ή στην τελικη αν μπορω να στο φτιαξω!!!

 

ετσι κραταει και τον πελατη, αλλα και θα εχει καινουριους!! Τραγικο!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...