Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια.......εχω προβλημα με το τροφοδοτικο usb......σημερα που το εβαλα να φορτισει στην πριζα δεν φορτιζε ενω στον υπολογιστη κανονικα....οποτε το προβλημα ειναι στο τροφοδοτικο Usb....πηρα το i phone πριν ενα μηνα....με καλυπτει η εγγυηση για την συγκεκριμενη βλαβη????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα παιδια.......εχω προβλημα με το τροφοδοτικο usb......σημερα που το εβαλα να φορτισει στην πριζα δεν φορτιζε ενω στον υπολογιστη κανονικα....οποτε το προβλημα ειναι στο τροφοδοτικο Usb....πηρα το i phone πριν ενα μηνα....με καλυπτει η εγγυηση για την συγκεκριμενη βλαβη????

 

Η εγγύηση σε καλύπτει για ένα ολόκληρο χρόνο αλλά δεν είμαι σίγουρος εάν περιλαμβάνει και τα περιφερειακά ή μόνο το τηλέφωνο. Ας απαντήσει και κάποιος φίλος που είναι σίγουρος.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να περιλαμβάνει και τα περιφερειακά και να ισχύει για δύο χρόνια.

 

 

Βέβαια το κανονικά δε βλέπω να εφαρμόζεται και πολύ...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.......εχω προβλημα με το τροφοδοτικο usb......σημερα που το εβαλα να φορτισει στην πριζα δεν φορτιζε ενω στον υπολογιστη κανονικα....οποτε το προβλημα ειναι στο τροφοδοτικο Usb....πηρα το i phone πριν ενα μηνα....με καλυπτει η εγγυηση για την συγκεκριμενη βλαβη????

 

LIMITED WARRANTY – APPLE ACCESSORY

THIS WARRANTY DOES NOT AFFECT YOUR STATUTORY RIGHTS

Your APPLE hardware product is warranted against defects in materials and workmanship for a period of ONE (1) YEAR fromthe date of original retail purchase. If a defect exists, Apple, at its option and to the extent permitted by law will (1) repair the product at no charge using new or refurbished parts, (2) exchange the product with a functionally equivalent product that is new or refurbished, or (3) refund the original purchase price. This warranty excludes damage resulting from abuse, accident,modifications or other causes that are not defects in materials and workmanship.

 

απο εδώ

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τελικως εγινε αυτο που περιμενα.......υπαρχει περιπτωση μου ειπε να το βγαλουν εκτος εγγυησης αν εχει καει απο την ταση......κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο??? τον ανταπτορα τον κρατησα για καλο και για κακο.....
Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεί ν'αποδεχτεί κάτι τέτοιο,τότε ναι,μπορούν να το κάνουν.Σε κάθε περίπτωση,ζήτα έγγραφη βεβαίωση απο τον τεχνικό που διαπίστωσε το πρόβλημα,ωστε να είσαι κατοχυρωμένος.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σε 3gs,τις τελευταιες μερες παρατηρησα οτι εχει αλλαξει η αισθηση πατηματος του home button...

δεν βλεπω καποια ζελατινα ξεκολλημενη ,οπως του φιλου πιο πανω,αλλα αν κ κατα το πατημα του home αποκρινεται φαινεται σαν να μενει πατημενο κ να μην επανερχεται...ειδικα αν το πατησω λιγο παρακεντρα τοτε ειναι πολυ πιο αισθητο κ πρεπει να το ακουμπησω ελαφρα στην αντιθετη πλευρα για να επανερθει...

κ οταν επανερχεται ακουγεται καθαρα ο ηχος της επαναφορας...

σαν να εχει υποχωρησει προς τα κατω το κουμπι ,ελαχιστα μεν αλλα αρκετα για να δημιουργει την πιο πανω κατασταση..

τελος,οταν περναω το νυχι μου ελαφρια στην περιοχη του home button, βρισκει εμποδιο στο κουμπι...(μην μου πειτε να λιμαρω το νυχι:) )

τι λετε?

Edited by avid
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, τις προχτές ΧΩΡΙΣ να μου πέσει το κινητό ή να γίνει κάτι, μιλούσα στο κινητό και κλείνω. Έχω κωδικό. Οπότε μετά θέλησα να πάρω ξανά τηλέφωνο και προσπαθώ να ξεκλειδώσω. Η οθόνη μπορούσα να πατάω μόνο μέχρι το 1.2.3 και από εκεί και κάτω δεν μπορώ να πατήσω τίποτα.

Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ξεκλειδώσω και να μην μπορώ να απαντήσω κανένα τηλέφωνο. Η μισή οθόνη λειτουργεί από την μέση και πάνω και η άλλη μισή τίποτα. Το έκανα shut down το έκανα restart τίποτα. Το φόρτισα το άφησα όπως ήταν για 4 μέρες κλειστό τίποτα.

 

Τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

1) Επειδή λόγω διαφόρων δεδομένων που έχω μέσα ΔΕΝ θέλω να το πάω για service τι μπορώ να κάνω για να αντιγράψω και να κάνω back up τα πάντα έτσι όπως είναι το κινητό? Καθότι δεν ξεκλειδώνει πως μπορώ να το κάνω από το pc? Η έστω υπάρχει τρόπος να το κάνω format και να το στείλω για service?

2) Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω τίποτα άλλο να το διορθώσω?

 

Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το 3GS εδώ και 10 μήνες και τον τελευταίο καιρό μου έχει αρχίσει και κάνει νερά.

 

Καταρχήν πολλές φορές όταν μιλάω μου παραπονιουνται ότι δεν ακούγεται δυνατά στο άλλο τηλέφωνο και σχεδόν παντα όταν απαντάω δεν ακούνε την πρώτη λέξη που λέω.

 

Και δευτερο πρόβλημα έχω με το ότι την τελευταία βδομάδα η μπαταρία κρατάει πολύ λιγότερο. Δηλαδή με την ίδια δραστηριότητα (τηλέφωνα - παιχνίδια κτλ) μου κρατούσε 3 με 4 μέρες τώρα σίγουρα χρειάζεται φόρτιση κάθε δευτερη μέρα τουλάχιστον.

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει καμιά λύση;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

i vodafone τελικα μου αρνηθηκε την εγγυηση και μου ζηταει 409 ευρω για αντικατασταση. εχει ενας γνωστος μου παρτσ απο iphone. τι λετε μπορω να παρω την οθονη απο τα parts και να την βαλω στο δικο μου? και εαν ναι πως? επισης επειδη απλα υποψιαζομαι οτι φταιει η οθονη πως μπορω να το σιγουρεψω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια. εχω μεγαλο προβλημα κ ελπιζω να με βοηθησει καποιος. εχω το iphone 3g black 8gb . το πηρα απο την βοδαφον τον οκτωβρη. απο φεβρουαριο αρχισε να γεμιζει σκονη η οθονη απο μεσα. μεχρι πριν 2 βδομαδες λες κ ειχε πεσει στην αμμο. το προβλημα δεν ειναι μονο αυτο. εγκατεστησα κ το λογισμικο 4 κ δεν μου εμφανιζει την επιλογη μμς. αποφασισα λοιπον να το στειλω για σερβις πριν 1 βδομαδα. με παιρνουν σημερα λοιπον απο την βοδαφον κ μου λενε οτι το κιν εχει παρει υγρασια( πραγμα αδυνατο, το προσεχω απειρα) κ οτι θελουν 180+φπα να μου το αντικαταστησουν με νεο. επισης μου ειπαν οτι αμα δεν τους πιστευω να μου στειλουν φωτο να το δω οντως οτι υπαρχει υγρασια. κ σαφως το ζητησα πισω χωρις επισκευη. γνωριζει κανεις κατι ? ( εχω ακουσει οτι αμα τους πιεσω μπορουν να μου το αλλαξουν χωρις χρηματα, ισχυει κατι τετοιο? επισης ειμαι καλος νομιζω πελατης της αφου ακουμπαω το μηνα 150-200ευρω) παρακαλω βοηθηστε.

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω μεγαλο προβλημα κ ελπιζω να με βοηθησει καποιος. εχω το iphone 3g black 8gb . το πηρα απο την βοδαφον τον οκτωβρη. απο φεβρουαριο αρχισε να γεμιζει σκονη η οθονη απο μεσα. μεχρι πριν 2 βδομαδες λες κ ειχε πεσει στην αμμο. το προβλημα δεν ειναι μονο αυτο. εγκατεστησα κ το λογισμικο 4 κ δεν μου εμφανιζει την επιλογη μμς. αποφασισα λοιπον να το στειλω για σερβις πριν 1 βδομαδα. με παιρνουν σημερα λοιπον απο την βοδαφον κ μου λενε οτι το κιν εχει παρει υγρασια( πραγμα αδυνατο, το προσεχω απειρα) κ οτι θελουν 180+φπα να μου το αντικαταστησουν με νεο. επισης μου ειπαν οτι αμα δεν τους πιστευω να μου στειλουν φωτο να το δω οντως οτι υπαρχει υγρασια. κ σαφως το ζητησα πισω χωρις επισκευη. γνωριζει κανεις κατι ? ( εχω ακουσει οτι αμα τους πιεσω μπορουν να μου το αλλαξουν χωρις χρηματα, ισχυει κατι τετοιο? επισης ειμαι καλος νομιζω πελατης της αφου ακουμπαω το μηνα 150-200ευρω) παρακαλω βοηθηστε.

 

ευχαριστω!

 

Καλα αυτη η καραμελα με την υγρασια ειναι το σημα κατατεθεν στην βοντα μην την ψαχνεις... για μενα ψαξε να ερθεις σε αμεση επαφη με την apple η πολυ απλα τσεκαρε εδω ... http://www.iphonerepair.gr/

Link to comment
Share on other sites

το ξερω γι αυτο ρωταω εδω. το εχω χιλιοδιαβασει κ γω. αυτο το λινκ που εβαλες ειναι αντιπροσωπος τησ απλε? Edited by nikmylo
Link to comment
Share on other sites

το ξερω γι αυτο ρωταω εδω. το εχω χιλιοδιαβασει κ γω. αυτο το λινκ που εβαλες ειναι αντιπροσωπος τησ απλε?

 

Όχι φίλε δεν είναι. Είναι κατάστημα που ασχολείται με τις επισκευές iPhone. Επίσημος αντιπρόσωπος της Apple για θέματα service είναι οι εκάστοτε εταιρίες κινητής που προμηθεύουν την συσκευή εάν και οι ίδιες δεν έχουν δικό τους τμήμα service αλλά συνεργάζονται με μία εταιρία στο εξωτερικό.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους υπαρχει λυση για το error 1601 οταν κανεις restore? Δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε με official ουτε με custom.. (2g)

 

Φίλε μου το παρών θέμα ασχολείται με προβλήματα στο Hardware της συσκευής και όχι στο Software. Θα σου πρότεινα να πραγματοποιήσεις την ερώτηση σου στο ανάλογο θέμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=253155

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φορτιζεις καθε μερα?λογικο ειναι αν εχεις ολη την ωρα το 3g ενεργοποιημενο, παιζεις παιχνιδια, σερφαρεις και μιλας αρκετα. δωσε περισσοτερες λεπτομερεις οπως τι χρηση του κανεις, μηπως εχεις περασει καποιο περιεργο πακετο απο cydia -αν εισαι jailbroken- , μηπως καποιος email client ειναι συνεχεια ανοικτος, αν εχεις wifi ανοικτο(default το τηλεφωνο οταν το παρεις εχει μονιμα το wifi ανοικτο). Δοκιμασε να κανεις χειροκινητα τα push in notifications...εγω οταν ειχα το 3gs μου χει τυχει να βγαλει και μιση μερα και το απογευμα φορτιση και αλλες φορες με λογικη χρηση 1 ημερα και κατι και σπανιοτερα 2 ημερες. οπως καταλαβαινεις ειναι ολα σχετικα. Δες λιγο αυτα που σου ειπα. επισης μετα απο μια πληρη φορτιση οταν πεσει η μπαταρια δες απο τις ρυθμισεις τις πληροφοριες χρησης του κινητου,να δεις ποσες ωρες αναμονης εχεις και ποσες ωρες χρησης. Αν ενω το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη και παρολα αυτα σου γραφει αρκετες ωρες χρησης κατι ειναι ανοικτο που τρωει μπαταρια οπως καπoιοs email client η καποιο μπαταριοβωρο πακετο απο cydia. Αν δε βρισκεις ακρη μπες στον κοπο να κανεις ενα restore και set up as new. Αν και μετα απο αυτο παλι δεν δεις τα επιθυμητα αποτελεσματα τοτε χρειαζεσαι να επισκευτεις καποιο service-που δε το νομιζω... Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα απο αγγλια το 4 αλλα καθε μερα φορτιζω την μπαταρια ,:blink:

 

Προσπαθησε να το φορτισεις την επομενη μερα ή την μεθεπομενη και θα εισαι οκ. :lol:

 

Περα απο τη πλακα σε αλλο forum εχω διαβασει οτι υπηρξαν περιπτωσεις οπου καποιες συσκευες τους ειχαν καποιο θεμα με την μπαταρια και τα επεστρεψαν πισω για αλλαγη συσκευης. Επισης ενα αλλο προβλημα, ειχε να κανει με το led και τη καμερα αλλα αυτο δεν ειναι επι του παροντος τωρα. Σιγουρα παιζει ρολο η χρηση που του κανεις αλλα το θεμα επιλογης 3G δεν θα ελεγα οτι σου ξεζουμιζει τη μπαταρια. Εδω με το 3GS με 3G και χρηση και περναει ανετα τη μερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το 3G το εχω απενεργοποιημενο τα push το ιδιο ,ενα θα σας πω το φορτισα στο 100% το εβγαλα απο την μπριζα και μιλησα για 1 λεπτο ακριβως και χωρις να κανω τιποτα αλλο επεσε στα 98%.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...