Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση,το περιμενω αυριο κ το πηρα απο συγγενικο προσωπο απλα ανοιγμενο αχρησιμοποιητο...ελπιζω η καμερα του να ειναι αρκετα καλη γιατι με ενδιαφερει πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κατά τύχη από ένα Saturn στη Γερμανία και το είχε 499€ ( όσο τα media πριν ένα μήνα δηλαδή).

Note 8 - 666€

Lg v30 - 499€

 

Ήθελα να το γράψω στο επίσημο. Σε πολύ καλή τιμή το δίνει ο φίλος σου.

 

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κατά τύχη από ένα Saturn στη Γερμανία και το είχε 499€ ( όσο τα media πριν ένα μήνα δηλαδή).

Note 8 - 666€

Lg v30 - 499€

 

Ήθελα να το γράψω στο επίσημο. Σε πολύ καλή τιμή το δίνει ο φίλος σου.

 

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

φοβερές τιμές πραγματικά.. εννοείται όποιος έχει γνωστό/συγγενή εκεί του το αγοράζει και το στέλνει μετά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

φοβερές τιμές πραγματικά.. εννοείται όποιος έχει γνωστό/συγγενή εκεί του το αγοράζει και το στέλνει μετά
Αν έχει κατάστημα on line (που αν θυμάμαι καλά έχει) mailboxde.com.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κατάστημα on line (που αν θυμάμαι καλά έχει) mailboxde.com.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπορείς να μου εξηγήσεις με δυο λόγια τι κάνει αυτό; σορρυ για το οφτοπικ

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ειμαι αναμεσα σ αυτα τα 3 κινητα,με ενδιαφερει καμερα-ηχος-φωτο.

καθε αποψη δεκτη.

τωρα ειμαι με mate 9 κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα το μικροβιο της αλλγης......

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά το mi max 3 με την 18:9 αναλογία αντί για 7 πες ότι είναι 6.4. Δεν την λες και μικρή :p

 

Για το mix 2 θα πρότεινα να το δεις σε κατάστημα. Γενικά πρόσεχε την αναλογία. Το g6 για παράδειγμα είναι 5.7 ιντσες αναλογίας 18:9 (όχι 17:9 που είναι το mix). Το αποτέλεσμα είναι να ομοιάζει με οθόνη 5.15 ιντσες (σε υλικό 4:3 ή 16:9 αφήνει μαύρες μπάρες και ενώ προφανώς λόγο ότι η μία πλευρά παραμένει ίδια δεν είναι μεγαλύτερα τα εικονίδια ή γράμματα... Απλά δείχνει περισσότερα χωριά σκρολαρισματα)

 

Κατατοπιστικοτατος... ευχαριστώ!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό απο τα δύο να επιλέξω;

Είναι εξίσου γρήγορα; Επειδή έχω ακούσει ότι τα Huawei ''κολλάνε'' συχνά.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8857&idPhone2=8776

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα απο τα 2....ειμαι σε διλλημα....το ενα καλυτερη μπαταρια λειτουργικο και εμφανιση....το αλλο φαινομενικα καλυτερο σε ολα τα υπολοιπα....

το Α5 γενικα λιγο χειροτερες κριτικες....

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΑΑΑΑΣ....:lol::lol::lol::):D

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα κατοχος της συσκευης,συμπερασματα..ομορφο,μπαταρια φοβερη,οθονη καλη κ φωτεινη,καμερα τρομερη με ωραια κ ρεαλιστικα χρωματα...Πιστευω ως τα 500 ευρω δεν εχει συναγωνισμο...
Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα κατοχος της συσκευης,συμπερασματα..ομορφο,μπαταρια φοβερη,οθονη καλη κ φωτεινη,καμερα τρομερη με ωραια κ ρεαλιστικα χρωματα...Πιστευω ως τα 500 ευρω δεν εχει συναγωνισμο...

 

την καλύτερη επιλογή έκανες..καλορίζικο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αμα ειναι να συγκρινεις με xiaomi, κοιτα το note 5 plus που ειναι ποιο κοντα στο huawei σε design, μέγεθος οθονης κλπ

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_(redmi_5_plus)-8959.php

Στα 2 που συγκρινεις το huawei ειναι ποιο γρήγορο, καλύτερο, με καλυτερη καμερα κλπ.

Δεν κολαει φυσικά χωρις να ειναι κανα τερας, ενα mid rage κινητο ειναι.

Δες το απο κοντα ομως γιατι δεν μου αρεσει η οθονη του, ειναι πολυ σκοτεινή.

Αρκετα καλύτερο στο ιδιο στυλ, μέγεθος το p20 lite, που εχει πολυ πολυ καλύτερη οθονη και απο τα 2, αλλα αρκετά ακριβότερο γιατί βγηκε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ειμαι αναμεσα σ αυτα τα 3 κινητα,με ενδιαφερει καμερα-ηχος-φωτο.

καθε αποψη δεκτη.

τωρα ειμαι με mate 9 κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα το μικροβιο της αλλγης......

Κοντά ειναι ολα σε φωτο.. Λογικά το s8 ένα προβάδισμα. Αν και προσωπικά θα έπαιρνα το Mate 10. Μπορεί να ειναι λιγο πίσω σε φωτο αλλα εχει μεγαλυτερη οθονη και μπαταρία.

Για ήχο δεν ξερω. Λογικά πολυ κοντά ολα. Στα ακουστικά καλύτερο το s8.

Link to comment
Share on other sites

Καιρός να αλλάξω το ταλαιπωρημένο Huawei P8, και θα στραφώ και πάλι στην αγορά της Κίνας.

 

Αυτά μου έχουν κεντρίσει το ενδιαφέρον είναι

 

https://www.geekbuying.com/item/Package-Nubia-Z17-Lite-5-5-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Blue-390313.html

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-honor-9-lite-4gb (που δεν μπορώ να το βρω σε κανένα κατάστημα στα 4gb ram (!)

 

https://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-7X-5-93-Inch-4GB-32GB-Smartphone-Black-390085.html

 

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Note-3-5-5-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Black-385801.html

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πας mi note 3 αν δεν σε πειράζει η έλλειψη 800αρας. Είναι από τα καλύτερα vfm που χω πιάσει, με εντυπωσιακή αυτονομία και κάμερα που συγκρίνεται με πολύ ακριβότερες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Καλά σε "πραγματική" οθόνη δεν διαφέρουν τόσο. Σε αναλογία είναι που διαφέρουν. Θέλω να πω ότι αυτό που κερδίζουν οι 18:9 είναι σε σκρολαρισματα και υλικό που προβάλουν (πχ περισσότερα εικονίδια, περισσότερες σειρές στο browser κλπ)

 

Η μία πλευρά παραμένει ίδια άρα δεν είναι δυνατόν να δείχνουν μεγαλύτερα τα γράμματα, εικονίδια κλπ. Ειδικά σε υλικό 16:9 ή 4:3 οι οθόνες 18:9 θα έχουν απλά μαύρες μπάρες. Οπότε οι κοντά 6 ντσες αναλογιας 18:9 ειναι σαν 5.5αρη με τραβηγμένη την μια πλευρά.

Link to comment
Share on other sites

To NOKIA 7 plus εχει καλυτερη ή χειροτερη κάμερα από το honor 8;

 

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις huawei αγόρασε το από Ελλάδα, συνήθως είναι πιο φθηνά από Κίνα, έχεις και εγγύηση 2 χρόνια και όλες τις μπάντες. Δες και το mate 10 lite εκτός από αυτά που σου προτείνουν τα παιδιά. Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία, τα nubia Εγώ θα τα απέφευγα προς το παρόν με αυτά που διαβάζω. Κάποια καταστήματα δεν δίνουν καν εγγύηση για κάποια μοντέλα της.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλά σε "πραγματική" οθόνη δεν διαφέρουν τόσο. Σε αναλογία είναι που διαφέρουν. Θέλω να πω ότι αυτό που κερδίζουν οι 18:9 είναι σε σκρολαρισματα και υλικό που προβάλουν (πχ περισσότερα εικονίδια, περισσότερες σειρές στο browser κλπ)

 

Η μία πλευρά παραμένει ίδια άρα δεν είναι δυνατόν να δείχνουν μεγαλύτερα τα γράμματα, εικονίδια κλπ. Ειδικά σε υλικό 16:9 ή 4:3 οι οθόνες 18:9 θα έχουν απλά μαύρες μπάρες. Οπότε οι κοντά 6 ντσες αναλογιας 18:9 ειναι σαν 5.5αρη με τραβηγμένη την μια πλευρά.

Ποιες είναι πλεον αυτες οι εφαρμογές που δεν εκμετάλλευονται ολη την οθονη και βλέπεις μαυρες μπαρες?

Γιατι στο νοτε 8 εχω πανω απο 300 εφαρμογές και ουτε 1 δεν εχει μαυρες μπαρες. (ολες οι παλαιες εχουν επιλογή να καλύψουν ολη την οθονη, φαντάζομαι το κανουν ολα τα κινητα).

Ακομα και utube απο οταν εφαρμοσαν το κολπακι που με τα 2 δάχτυλα καλύπτει ολη την οθονη εστω κοβοντας κομμάτι του βίντεο, πρακτικά μια χαρα ειναι..

Αν παει σε xiaomi δε βλεπω ουτε ενα λογο να παρει αυτο που γραφει σε σχεση με αυτο που προτείνω. Η τιμή του ειναι ετσι και αλλιως χωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από ένα bootloop του G4 (εκτός εγγύησης πιά), θέλω να αγοράσω ένα κινητό με πολύ καλή κάμερα, με απόδοση εξαιρετική και την ημέρα αλλά οπωσδήποτε και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Μέγεθος 5,5''-6''. Διαθέτω 550-600€(δόσεις). Τι μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...