Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είναι καλή η Samsung Bright S5KHMX ??? την ίδια φοράει και το 11,

έχεις δουλέψει gcam ??

Το miui πάλι τι έχει?

εδώ δεν βλέπω θέματα με τον ταπεινό 710 .....και έχει το mi10?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι καλή η Samsung Bright S5KHMX ??? την ίδια φοράει και το 11,

έχεις δουλέψει gcam ??

Το miui πάλι τι έχει?

εδώ δεν βλέπω θέματα με τον ταπεινό 710 .....και έχει το mi10?

 

Για εμένα όχι δεν είναι καλή μπορεί να είναι ο αισθητήρας μπορεί το software υπάρχει κάτι σαν θαμπό περίγραμμα στα αντικείμενα όταν τραβάς από κοντά επίσης σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό σε σκοτεινά σημεία ο θόρυβος είναι μεγάλος η υλοποίηση του pixel bining είναι πολύ μέτρια έχω δοκιμάσει συνολικά 3 mi 10 για να εξακριβωθεί ότι δεν φταίει το κινητό μου...

 

Για το miui τι να πω για να δω άσπρη μέρα έπρεπε να βάλω xtrv...

 

Gcam δεν έχω δουλέψει πολύ γιατί ΚΑΜΙΑ δεν τα κάνει όλα τέλεια και δεν μπορώ να ψάχνω το ιερό δισκοπότηρο δεν έχω και τις γνώσεις να το κάνω σε gcam

Link to comment
Share on other sites

12 ως πιο future proof και με καλύτερη μεταπωλητική αξία μακροχρόνια.

 

Σε μια 3 ετία το 4G θα σου φαίνεται όπως το 3G τωρα. Παρωχημένο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κινητό με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά σε σειρά σημαντικότητας:

1. Χαμηλό head SAR

2. Άριστη ποιότητα ομιλίας (ακουστικό-mic)

3. Καλή οθόνη (oled κατά προτίμηση, 300+ dpi)

4. Να μην τρώει κολλήματα στη χρήση που κάνω (η οποία περιλαμβάνει αποκλειστικά: ομιλία, emails, viber, πλοήγηση gps, λίγο web browsing, και podcasts)

4. Εύχρηστο και smooth UI (όχι xiaomi το οποίο έχω και δεν πολύ αντέχω)

5. Όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα ανοικτής ακρόασης

 

 

Αγορά από Ελλάδα, 800αρα μπάντα αδιάφορη, παιχνίδια δεν παίζω, dual οπωσδήποτε, αν γίνεται να είναι και λίγο ποιοτικό (όχι σκέτη πλαστικούρα) καλύτερα.

 

Τιμή κάτι σε value for money ψάχνω γύρω στα 250 αλλά μπορώ να κάνω και υπέρβαση για κάτι που ικανοποιεί πολύ καλά τις απαιτήσεις μου.

 

Σας ευχαριστώ!

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά στην ομάδα. Είμαι ανάμεσα σε samsung και Xiaomi. Όσες φορές εχω πάρει samsung έχω θέμα με την μπαταρία ενώ μου αρέσουν. Θέλω να έχει καλή μπαταρία, καλή κάμερα και σε νυχτερινη λήψη, selfies και γενικά να αξίζει. Καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ αυτό σκεφτόμουν A72. Θα περιμένω και την 5G έκδοση, θα διαβάσω καμία κριτική, θα το δω και από κοντά κ βλέπω! Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Αν και τα Xiaomi έχουν βγει καλά και αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πηγαίνε σε mi10. Δε συγκρίνεται με το a72

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η σύζυγος θέλει να αλλάξει κινητό και θέλει iPhone. Σκέφτηκα να πάει στο νέο (όχι πλέον τόσο νέο) σχήμα που μπήκε με το Χ. Όποτε πάμε σε μεταχειρισμένο Χ, Χs, XR. Μεταχειρισμένο για να έχει μια λογική τιμη. Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέξουμε ή να αποφύγουμε; Πέρα από τα γνωστά, να μην είναι κλειδωμένο με iCloud , σπασίματα, υγεία μπαταρίας (αυτά που βλέπω παίζουν γύρω στο 85-90%). Εγώ μάλλον προσανατολίζονται να πάρουμε κάποιο Xs 64GB γύρω στα 400€.

 

ΥΓ. Αυτή την στιγμή είναι με Huawei P10. Είχαμε παλιότερα iPhone 5.

Link to comment
Share on other sites

Τα είχες πει όλα, να μπει στο διαγωνιστικό Σάτο στο 3u tools για να δεις report μηπος και έχει αλλαχθεί κάτι και όλα αυτά που προανεφρρες
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Ψαχνω συσκευή να αντικαταστήσω το f1. Γύρω στα 300+. Σα μοναδική λύση βλέπω μόνο το mi 10t.

 

Υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει?

 

Να πω ότι δε συνηθίζω να παίρνω κινητό της ίδιας εταιρίας, ώστε να καταλαβαινω τη διαφορά, αλλά δε βλέπω κάτι άλλο αξιόλογο

Το poco f1 με καλύπτει απόλυτα αλλά πλέον πνέει τα ολοισθια

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To tcl 10 pro θα το κοίταζες;
Ε όχι. Ο σκοπός είναι να πάρω καλύτερη overall συσκευή. Με το tcl πέφτω πολύ σε επεξεργαστή σε σχέση με το poco

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι μόνο ξερά νούμερα ένα κινητό.ειναι και η εμπειρία χρήσης όπου το 10pro λένε ότι είναι πάρα πολύ καλό.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε αγορά του mi 10t 6/128 στα 330. Νομίζω δυνατή τιμή γι αυτά που προσφέρει

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι κάτοχος Redmi Note 4x από το 2018. Ήταν ευχάριστη έκπληξη στην ζωή μου το πόσο καλά και γρήγορα κινητά λάνσαρε η xiaomi σε λογικές τιμές. Τώρα όμως πρέπει να αλλάξω κινητό λόγω φθοράς. Θα ήθελα να ανέβα λίγο κλίμακα budget αυτή την φορά όμως από 300-400€ κ με βολεύουν οι δόσεις. Ποιό από τα 2 κινητά θα με συμβουλεύατε να πάρω; Υπάρχει κάποια συσκευή που παραπέμπει σε flaghship εταιρείας που με λίγα χρήματα παραπάνω θα μπορούσα να επιλέξω κ γιατί; Αυτό που με ενδιαφέρει να είναι γρήγορο, μπαταρία κ κάνω εργασίες συνέχεια με email, office, παρουσιάσεις στο κινητό, κλπ. Απλά τώρα ίσως να κοιτάξω και την καμέρα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Realme μην μπλέξεις με την Xiaomi. Δες όμως και τα TCL, οι συσκευές της είναι πολύ καλύτερες από ότι νομίζεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Είμαι κάτοχος Redmi Note 4x από το 2018. Ήταν ευχάριστη έκπληξη στην ζωή μου το πόσο καλά και γρήγορα κινητά λάνσαρε η xiaomi σε λογικές τιμές. Τώρα όμως πρέπει να αλλάξω κινητό λόγω φθοράς. Θα ήθελα να ανέβα λίγο κλίμακα budget αυτή την φορά όμως από 300-400€ κ με βολεύουν οι δόσεις. Ποιό από τα 2 κινητά θα με συμβουλεύατε να πάρω; Υπάρχει κάποια συσκευή που παραπέμπει σε flaghship εταιρείας που με λίγα χρήματα παραπάνω θα μπορούσα να επιλέξω κ γιατί; Αυτό που με ενδιαφέρει να είναι γρήγορο, μπαταρία κ κάνω εργασίες συνέχεια με email, office, παρουσιάσεις στο κινητό, κλπ. Απλά τώρα ίσως να κοιτάξω και την καμέρα. Ευχαριστώ

Mi 10t

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...