Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι έτσι, καλύτερα κάνε όπως λες.

Σε αυτό το budget δεν ξέρω πόσο καλές κάμερες μπορείς να βρεις, αλλά μιας και πριν λίγες μέρες σεταρα ένα redmi 7a στον θείο μου, θα σου έλεγα να το δεις από κοντά. Από επεξεργαστή, μπαταρία είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Το redmi 6a που το εχω δουλέψει έχει τίμια κάμερα για τα χρήματά του, δες και το νεώτερο μοντέλο το redmi 7a. Επίσης και τα Alcatel έχουν τίμιες κάμερες, αν και δεν ξέρω σε πιο μοντέλο αναφέρεσαι.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το nokia 8 είναι ένα πολύ ωραίο πακέτο και με στοκ Android. Αυτό θα σε δυσκολέψει αρκετά να βρεις επόμενη συσκευή εκτός αν δεν σε καίει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. έως 300€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Αδιάφορο

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Από Ελλάδα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) ας την εχουμε

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Αν υπάρχουν εννοειται πως ειναι μεγαλο συν αλλιως δεν πειραζει

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Ελληνικό μενού

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Αδιάφορο

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. ταχύτητα,Αυτονομία, κάμερα, βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. xiaomi note 5 pro

 

θελω να παρω σε συγγενικο μου προσωπο ενα κινητο εκει στα 300Ε. Παιχνιδια δεν παιζει αλλα δεν αλλαζει συχνα κινητα οποτε θελει κατι να του κρατησει. Με μια ματια που εριξα ειδα οτι παιζουν πολυ τα mi 8 και το honor 20.

Τι προτεινετε εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το honor view 20 νομίζω είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις στα 300€. Πλήρες κινητό, φετινή ναυαρχίδα και έχεις και 2 χρόνια εγγύηση από το επίσημο service.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το honor view 20 νομίζω είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις στα 300€. Πλήρες κινητό, φετινή ναυαρχίδα και έχεις και 2 χρόνια εγγύηση από το επίσημο service.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Αξιζει η διαφορα απο το mi 8 ?

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η διαφορα απο το mi 8 ?
Χτες στο best price έπαιζαν στη ίδια τιμή, σήμερα το Honor view το βλέπω 30€ πιο ακριβό στο σκρουτζ και best price. Για εμένα εννοείται ότι αξίζει, είναι φετινή ναυαρχίδα και σκέψου μόνο ότι θα έχεις εγγύηση από επίσημη αντιπροσωπεία ενώ στο mi8 θα έχεις απλά εγγύηση καταστήματος.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετα απο s9 plus που κινητό μου προτεινετε;

Είμαι ανάμεσα σε galaxy s10 και p30 pro.

Κάποια από αυτά η κάποιο αλλο;

Να πάμε σε κάτι καλύτερο φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετα απο s9 plus που κινητό μου προτεινετε;

 

Είμαι ανάμεσα σε galaxy s10 και p30 pro.

 

Κάποια από αυτά η κάποιο αλλο;

 

Να πάμε σε κάτι καλύτερο φυσικά.

Εγώ θα πήγαινα σε p30 pro. Για την αλλαγή κυριως

Και για την καλύτερη κάμερα της αγοράς εννοείται

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Ειμαι ετοιμος για αγορα κινητου και ειμαι αναμεσα σε p30 pro και s10 plus

 

Τι πιστευετε??

 

ειμαι 50-50 και δυστυχως η ζυγαρια δεν γερνει καπου ακομα

 

τωρα δεν ξερω τι γινεται με τις αναβαθμισεις στα huawei αν και ειδα οτι λυθηκε το θεμα

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολη επιλογή πραγματικά.κορυφαιες συσκευές και οι δυο.καπου κερδίζει η μία κάπου η άλλη.ναι το πρόβλημα με τα χουαγει λύθηκε.οποιο και να πάρεις είναι πολύ δυνατο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως είναι ξεκάθαρα δική σου επιλογή. Αντικειμενικά το s10 είναι λίγο καλύτερο, προσωπικά για p30 θα πήγαινα
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία αυτό που λες με το stock android είναι αυτό που κάνει δύσκολη την επιλογή. Ίσως θα έκανα μαι υπέρβαση για One plus αλλά με χαλάει που έχει και μεγάλο δείκτη sar.

 

Γενικά από το νοκια δεν έχω παράπονο, με εξαίρεση το ότι άρχισαν να καθυστερούν οι αναβαθμίσεις. Απλά βαρέθηκα τα bezels κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Xiaomi Mi Max τώρα. Ποιό μου προτείνετε να πάρω;;;

 

Με ενδιαφέρει να βγάζει καλές φωτογραφίες και να έχει σχετικά μεγάλη μπαταρία. Οθόνη θα ήθελα μικρότερη απ' αυτό που ήδη έχω.

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Xiaomi Mi Max τώρα. Ποιό μου προτείνετε να πάρω;;;

 

Με ενδιαφέρει να βγάζει καλές φωτογραφίες και να έχει σχετικά μεγάλη μπαταρία. Οθόνη θα ήθελα μικρότερη απ' αυτό που ήδη έχω.

 

Καλησπέρα.Αγορα από Ελλάδα ή μπορείς και από Κίνα;

Link to comment
Share on other sites

P30 lite αξίζει στα λεφτά αυτά

 

Για να το τσεκάρω και το p30 lite.

Το Mi 8; Αν έδινα κάτι παραπάνω;

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Για να το τσεκάρω και το p30 lite.

 

Το Mi 8; Αν έδινα κάτι παραπάνω;

Ναι αν σε παίρνει για mi8 χτυπά το

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά του s9+ ή S10+ ή και κάποιου άλλου αντίστοιχου. Αρχικά έλεγα για s9+ αλλά είδα ότι το S10+ δεν απέχει πολύ στην τιμή, δεδομένου ότι θα αγοραστεί με τιμολόγιο. Στο S10 πρέπει να προσέξω τίποτα στις εκδόσεις 9?

 

Επίσης τι διαφορές έχει το dual και είναι πιο φτηνό? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο αντίστοιχο ? Φαντάζομαι p30, αλλά σαν σύνολο συσκευής ποιο υπερέχει?

 

Κύρια χαρακτηριστικά, μπαταρία κάμερα.

 

Δεν συμπλήρωσα την φόρμα, καθώς είναι για αγορά τρίτου, και δεν ξέρω τα περισσότερα από όσα ζητάει η φόρμα. Ξέρω την γενική εικόνα ότι θέλει κάτι σε επίπεδο s9.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και αρκετή μνήμη. Φωτογραφίες κλπ δε με ενδιαφέρουν.

Τώρα έχω ένα huawei p9 lite, το οποίο δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα, εκτός από τη μπαταρία που τελειώνει πολύ γρήγορα.

Έχετε κάποιο αντίστοιχο κινητό να προτείνετε, μέχρι 200 Ε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...