Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:mad: Δεν ειναι και το πιο φυσιολογικό να εχει ξεβάψει το κινητο σε 2 μήνες χρήσης...και δεν είναι στο πληκτρολόγιο,αλλα σε σημεία γύρω γύρω, που δεν τα χρησιμοποιούνται.(π.χ το πορτάκι για την κάρτα μνήμης)

 

Ουτε το motorola δεν ειχε ψεβάψει τοσο γρήγορα...

Είναι θέμα κακής ποιότητας υλικών :mad:

 

Στο χρόνο θα είναι trikolore καφέ, πορτοκαλί κ ασιμί:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalhspera 8elw na rwthsw 2-3 pragmata gia to g****to ayto kinhto...1on) enw vlepw ena video 3gp panw sta 59 deyterolepta mou to stamataei enw diarkei 17 lepta mporei kaneis na mou exhghsei ti ginetai? (xrhshmopoiw to AVS Smart Converter kai einai trial den xerw an paizei rolo ayto...) 2on yparxei kanenas player gia ayto to kinhto me parapanw leitourgies? p.x. na mporw na paw pio mprosta thn taineia pio pisw kai ktl...kai 3on) an yparxei kapoio programataki pou na mporw na kleidwnw kapoion fakelo h akoma kai to memory stick....Eyxaristw na pernate kala :)
Link to comment
Share on other sites

:mad: Δεν ειναι και το πιο φυσιολογικό να εχει ξεβάψει το κινητο σε 2 μήνες χρήσης...και δεν είναι στο πληκτρολόγιο,αλλα σε σημεία γύρω γύρω, που δεν τα χρησιμοποιούνται.(π.χ το πορτάκι για την κάρτα μνήμης)

 

Ουτε το motorola δεν ειχε ψεβάψει τοσο γρήγορα...

Είναι θέμα κακής ποιότητας υλικών :mad:

 

Στο χρόνο θα είναι trikolore καφέ, πορτοκαλί κ ασιμί:cry:

 

Τα κουμπιά που αφορούν την αυξομείωση του ήχου, έχουν ήδη ξεβάψει:mad: . Πρώτη φορά μου συμβαίνει σε κινητό.

Η ποιότητα των υλικών είναι άθλια. Μα, είναι δυνατόν να δίνουμε τόσα χρήματα σε ένα τόσο ''καλαίσθητο'' κινητό και να ξεβάφει λές και πρόκειται για ένα τυχαίο πραγματάκι;

Link to comment
Share on other sites

may day

paidia exo allaksei to security code to thlefonou kai to exo ksexasei .mporo na kano kati kanena prog h kati tetoio ? den mporo na mhdenhso kai na kano tipota

Nokia Club μόνο. Θα σκάσεις και 15-20€. Μόνο έτσι!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μήπως εχει κανεις τις ρυθμισεις απο το nokia 6270 για vodafone mms, wap;το επίσημο site της vodafone δεν τις εχει.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μήπως εχει κανεις τις ρυθμισεις απο το nokia 6270 για vodafone mms, wap;το επίσημο site της vodafone δεν τις εχει.

ευχαριστώ

 

Εδω κοιταξες ? http://europe.nokia.com/A4144805

http://europe.nokia.com/A4144889

 

https://nokiags.wdsglobal.com/standard?siteLanguageId=118

https://nokiags.wdsglobal.com/standard?step=explanation.vm&bearerId=5&contractId=191&captchaEnabled=true&locale=en_GB&siteLanguageId=118

 

Στελνονται οι ρυθμισεις με sms over the air .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:mad: Δεν ειναι και το πιο φυσιολογικό να εχει ξεβάψει το κινητο σε 2 μήνες χρήσης...και δεν είναι στο πληκτρολόγιο,αλλα σε σημεία γύρω γύρω, που δεν τα χρησιμοποιούνται.(π.χ το πορτάκι για την κάρτα μνήμης)

 

Ουτε το motorola δεν ειχε ψεβάψει τοσο γρήγορα...

Είναι θέμα κακής ποιότητας υλικών :mad:

 

Στο χρόνο θα είναι trikolore καφέ, πορτοκαλί κ ασιμί:cry:

Δυστηχως θα συμφνησω μαζι σου, το 6270 δεν βγηκε καλο και δεν ξερω το γιατι.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

AFISTE PAIDIA KAI MENA TA IDIA XALIA!!!EMENA KSETHORIASE H METALIKH EPIFANEIA PU EINAI DIPLA APO TO KUBAKI THS CAMERAS!TO PHGA STO PLAISIO APO OPU KAI TO PHRA KAI MU EIPAN OTI BOREI NA EGINE APO YDRWMENA DAXTYLA!!!:blink: KALA ME GADIA THA TO PIANW????KATA TA ALLA EXEI BGEI KALO MOBILE AN EKSERESEIS THN APARADEXTH BATARIA TOY!!!:(
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πρόσφατα πήρε το 6270 και πραγματικά έμεινα απο κάποια χαρακτηριστικά του:1ον η οθόνη του με εξέπληξε (τεράστια διαφορά με του δικού μου ν70)και 2ον μου άρεσε πολύ το dual πολύ δυνατο ηχείο.

Το μόνο μειονέκτημα που του βρήκα είναι το πολύ μεγάλο κατά την άποψη μου πάχος του.:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια και εμενα το 6270 εινα σε αθλια κατασταση. Τα σημεια που εχουν γινει τωρα πορτοκαλι αλλαζουν;; Λες και εχουν σκουριασει ειναι.!! Ξερετε που να απευθυνθω και ποσο κοστιζει;; Κατα προτιμηση αν ξερει καποιος απο Καλαματα. Σας ευχαριστω.

"I am the lizard king,

I can do anything..."

 

http://www.morrisonhotelgallery.com/Merchant2/graphics/00000001/triptychs-jim-morrison-thm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και εμενα το 6270 εινα σε αθλια κατασταση. Τα σημεια που εχουν γινει τωρα πορτοκαλι αλλαζουν;; Λες και εχουν σκουριασει ειναι.!! Ξερετε που να απευθυνθω και ποσο κοστιζει;; Κατα προτιμηση αν ξερει καποιος απο Καλαματα. Σας ευχαριστω.

 

Θα πρέπει να απευθυνθείς σε Nokia Shop για αντικατάσταση. Παρ'ότι έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα δε πρόκειται να ασχοληθώ. Βέβαια, στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα κάποιος φίλος έχει γράψει σχετικά. Σου παραθέτω το post του:

 

Περασα απο το Νokia shop για να ρωτησω για αναβάθμιση κ τους έδειξα τη συσκευή μου...το αλουμίνιο εχει ξεβάψει σε μερικά σημεία,π.χ το κουμπί για τις φώτο είναι πλέον πορτοκαλί...

τους ρώτησα αν είναι φυσιολογικό αυτό? (που φυσικά δεν είναι, αλλα... )΄

Μου απάντησαν πως όχι, αλλα θα κοστίσει 40 € και θα κάνει 1-2 βδομάδες να το φτιάξουν...

 

Την εγγύηση τι την εχουμε???

 

Για να βρείς που υπάρχει Nokia Shop στη περιοχή σου, κάνε μια επίσκεψη στην ιστοσελίδα της Nokia(http://www.nokia.gr).

 

Για περαιτέρω πληροφορίες περίμενε να σου απαντήσει κάποιος άλλος:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το μόνο που έχει πάθει είναι να γρατζουνιστεί η οθόνη και να φύγει το χρώμα από το πλήκτρο περιήγησης.Άμα εξαιρέσεις την μπαταρία του κινητού είμαι γενικά ευχαριστημένος........Αλήθεια,αυτά φτιάχνονται???
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μού έσπασε το τζαμάκι της οθόνης και μου έδωσαν από το ΝΟΚΙΑ club 3-4 τηλέφωνα από ένα service στη Γλυφάδα αλλά δεν σηκώνουν κανένα. Σε όσα καταστήματα ALPHA COPY στο κέντρο της Αθήνας μου είπαν ότι υπάρχει ανταλλακτική πρόσοψη, αλλά οι ίδιοι δεν την έχουν. Μήπως ξέρει κανείς κάποιο υποκατάστημά τους στο οποίο να μπορώ να βρω αυτή την πρόσοψη που θεωρώ ότι θα ήταν το απλούστατο να την είχαν όλα τα καταστήματά τους.
http://www28.brinkster.com/fananna/%CE%96.jpg
Link to comment
Share on other sites

re paidia enas filos pou exei kai autos to kinito otan paei na mpei stin karta mnimis tou zitaei kodiko...enas filos tou epaize me to kinito kai egine auto, toulaxiston etsi mou eipe...kserei kaneis an yparxei kati san ergostasiakos kodikos px 12345 i einai i karta gia petama?
Link to comment
Share on other sites

re paidia enas filos pou exei kai autos to kinito otan paei na mpei stin karta mnimis tou zitaei kodiko...enas filos tou epaize me to kinito kai egine auto, toulaxiston etsi mou eipe...kserei kaneis an yparxei kati san ergostasiakos kodikos px 12345 i einai i karta gia petama?
Προφανώς ο φίλος του που έπαιζε με το κινητό έβαλε κωδικό. Αν δε θυμάται τον κωδικό, δύσκολα τα πράγματα... :O
paidia na kano mia erwtisi?

sta series 40 nokia mporeis na apothikeyeis ta sms stin karta mnimis dld aperiorista opws sta series 60 i exei enan prokathorismeno arithmo px 200?

Οχι, στο 6270 δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τα μηνύματα στην κάρτα... :(
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάποιο site με "ολόκληρες" εφαρμογές και παιχνίδια, για το 6270;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Το getjar έχει πάρα πολλά προγράμματα και επιλέγεις ποιό τηλέφωνο έχεις και σου δείχνει ποιά προγράμματα είναι συμβατά με αυτό. Είναι πολύ καλό και έχει αμέτρητα προγράμματα. Πάντως δεν είναι όλα freeware και ολόκληρα.

 

Σκέφτομαι σοβαρότατα να αγοράσω αυτό το κινητό. Πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο ή να προτιμήσω κάτι σε smartphone με 3G ή κάτι τέτοιο (που βέβαια θα στερείται πολλών δυνατοτήτων ομοίων του 6270). Πάντως, τα 270-300€ που κάνει περίπου (150€ με σύνδεση για να έιμαι ειλικρινής) είναι οριακά στα επιτρεπτά επίπεδα τιμής που μπορώ να δώσω.

 

Με έχει τρελάνει, όμως, ο φοβερός του ήχος, η πολύ καλή οθόνη και η φωτογραφική (που έχει πολύ καλό ζουμ που δε χαλά πολύ την ποιότητα της φωτό όταν ζουμάρεις) και το όλο σύνολο σε σχέση με τη χαμηλή (για όσα προσφέρει) τιμή. Πιστεύετε ότι τώρα πια είναι παρωχημένη η τεχνολογία του ή αξίζει ακόμα; Όσοι το έχουν ας πούνε μια γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Με έχει τρελάνει, όμως, ο φοβερός του ήχος, η πολύ καλή οθόνη και η φωτογραφική (που έχει πολύ καλό ζουμ που δε χαλά πολύ την ποιότητα της φωτό όταν ζουμάρεις) και το όλο σύνολο σε σχέση με τη χαμηλή (για όσα προσφέρει) τιμή. Πιστεύετε ότι τώρα πια είναι παρωχημένη η τεχνολογία του ή αξίζει ακόμα; Όσοι το έχουν ας πούνε μια γνώμη.

Eίσαι σίγουρος για την ποιότητα της φωτογραφικής μηχανής? Εγώ που το έχω δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Ενας φίλος μου έχει το Κ750 της Εrricson και έχω πάθει πλάκα με τις φωτογραφίες που τραβάει. Και να φανταστείς ότι είχε βγει πριν από αυτό της ΝΟΚΙΑ. Πάντως εγώ αν δεν βρω τελικά τζαμάκι να αντικαταστήσω αυτό που έσπασε, θα το αλλάξω και θα πάρω το καινούργιο της Ερικσον, το cybershot.

http://www28.brinkster.com/fananna/%CE%96.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαίρέσεις την ποιότητα κατασκευής που κατα τη γνώμη μου είναι πολύ χάλια (για ΝΟΚΙΑ) είναι γενικά πολύ καλο. Εξαρτάται τι θές...

Η οθόνη είναι κορυφαία,:D βέβαια τρώει κ πολύ μπαταρία, με αποτέλεσμα να το φορτίζεις κάθε 2 μέρες περίπου.

Γενικά έχει τα πάντα και είναι αξιόπιστο.(μεχρι στιγμής κανένα πρόβλημα σ αυτο το τομέα ευτυχώς)

Δεν το έχω μετανιώσει που το αγόρασα, απλά το χρώμα που έχει ξεβάψει με έχει ξενερώσει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Ενας φίλος μου έχει το Κ750 της Εrricson και έχω πάθει πλάκα με τις φωτογραφίες που τραβάει.

 

Βασικά να πω ότι δε μιλούσα για τη φωτογραφική συνολικά αλλά κυρίως για το γεγονός ότι έχει πολύ καλό ζουμ που δε χαλάει την ανάλυση! Συγκεκριμένα σύγκρινα το ζουμ του 6270 με το Ν80 και αυτό του 6270 ήταν πολύ καλύτερο από του Ν80 (στο ίδιο επίπεδο μεγένθυσης). Γενικά, πάντως, η ποιότητα της φωτό είναι αρκετή ώστε να υποφέρεται αν εμφανιστεί σε οθόνη υπολογιστή (δε θέλω κάτι το φοβερό σε αυτό τον τομέα);

 

To K750 το είχα βάλει στο μάτι πριν το 6270 αλλά όταν μου είπε ένας φίλος μου για τα προβλήματα που βγάζει (και δεν ήταν το κινητό του από τις πρώτες ελατωματικές παρτίδες του Κ750) και γενικά επειδή έχω Sony Ericsson και τα έχω γνωρίσει και από την καλή και από την ανάποδη ξενέρωσα με αυτό. Συν του ότι αυτό το κακόμοιρο το joystick που έχουν τα Sony Ericsson δεν είναι για τσέπη γιατί χαλάει μετά από λίγο!

 

Να προσθέσω ότι ευχαριστήθηκα και από το γεγονός ότι έχει επιστημονικό κομπιουτεράκι (με cos, sin, tan) από μόνο του και μου χρειάζεται για τη σχολή ;) !

Link to comment
Share on other sites

Βασικά να πω ότι δε μιλούσα για τη φωτογραφική συνολικά αλλά κυρίως για το γεγονός ότι έχει πολύ καλό ζουμ που δε χαλάει την ανάλυση! Συγκεκριμένα σύγκρινα το ζουμ του 6270 με το Ν80 και αυτό του 6270 ήταν πολύ καλύτερο από του Ν80 (στο ίδιο επίπεδο μεγένθυσης). Γενικά, πάντως, η ποιότητα της φωτό είναι αρκετή ώστε να υποφέρεται αν εμφανιστεί σε οθόνη υπολογιστή (δε θέλω κάτι το φοβερό σε αυτό τον τομέα);

 

To K750 το είχα βάλει στο μάτι πριν το 6270 αλλά όταν μου είπε ένας φίλος μου για τα προβλήματα που βγάζει (και δεν ήταν το κινητό του από τις πρώτες ελατωματικές παρτίδες του Κ750) και γενικά επειδή έχω Sony Ericsson και τα έχω γνωρίσει και από την καλή και από την ανάποδη ξενέρωσα με αυτό. Συν του ότι αυτό το κακόμοιρο το joystick που έχουν τα Sony Ericsson δεν είναι για τσέπη γιατί χαλάει μετά από λίγο!

 

Να προσθέσω ότι ευχαριστήθηκα και από το γεγονός ότι έχει επιστημονικό κομπιουτεράκι (με cos, sin, tan) από μόνο του και μου χρειάζεται για τη σχολή ;) !

 

Πάντα το κινητό εξυπηρετεί τις ανάγκες του καθένα. Επειδή εγώ εκτός από τις κλήσεις και τα μηνύματα, το κινητό το χρησιμοποιώ για να βγάζω καμμιά φωτογραφία σε κάποια σημαντική στιγμή που δεν έχω τη φωτογραφική μου κάμερα και για να παίζω κανένα παιχνίδι όταν δεν έχω τι να κάνω. Και στα 2 δεν το ευχαριστιέμαι το συγκεκριμένο μοντέλο.Οι φωτογραφίες όταν τις περάσεις στον υπολογιστή δείχνουν πιο χάλια απ' ότι στο κινητό-ειδικά όταν έχεις κάνει και ζουμ όπως λες είναι εντελώς θολές.Αν έχεις βγάλει τοπίο ή σε φως της μέρας γενικότερα είναι καλές, σε σχέση και με άλλα κινητά. Αλλά μην περιμένεις τίποτε άλλο, ούτε από θέμα εφέ όπως το Ερικσον, ούτε από θέμα εστίασης. Το Κ750 είχε το καλό ότι πατούσες το κουμπάκι λίγο, εστίαζε σ' αυτό που θες να βγάλεις και έβγαζε πολύ καλή λεπτομέρεια. Αυτό εδώ εστιάζει -υποτίθεται - αυτόματα.

Επίσης, δεν μπορώ να παίξω εύκολα παιχνίδια λόγω του ότι δεν έχει μοχλό. Πάντως από την μεγάλη χρήση λογικό είναι και ο μοχλός να χαλαρώνει και τα κουμπιά να ..."παίζουν".

Εγώ έχω το μαύρο χρώμα στο 6270 και έχει μόνο μια γρατσουνίτσα σε μια γωνία από ένα πέσιμο,δεν ξέβαψε όπως διαβάζω σε άλλους.

Επίσης ένα άλλο αρνητικό σε σχέση με το Κ750 είναι ότι ενώ το Κ750 όταν το έχεις συνδεδεμένο με υπολογιστή παράλληλα φορτίζει κίόλας η μπαταρία του, το 6270 ξεφορτίζει! Καταναλώνει πολλή μπαταρία όταν το συνδέεις με υπολογιστή και ασχολείσαι με τη διαχείρηση των αρχείων.Πολύ αρνητικό αυτό. Πάντως γενικά θα έλεγα ότι είναι καλό κινητό. Αν είχα σήμερα να διαλέξω μεταξύ αυτού και του αντίστοιχου της Ερικσον θα έπαιρνα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ της Ερικσον (που κάλύπτεται με καπάκι και η κάμερα και δεν γρατσουνιέται ούτε λερώνεται), αλλά δεν μετάνιωσα ούτε γι' αυτό. Στο κάτω κάτω αφού είχες πάντα Ερικσον δοκίμασε τώρα και τη γλύκα της ΝΟΚΙΑ (αλλά μην πεις μετά ότι δεν σε προειδοποίησα!!!:X ).

http://www28.brinkster.com/fananna/%CE%96.jpg
Link to comment
Share on other sites

may i ask?otan paw na balw energh anamonh exei k thn epilogh op logo alla mou leei oti den exei brei kanena op logo sthn mhnmh tou kin?exw balei kapoies fwtos alla den.prepei na einai se sygkekrimeno fakelo?na tis katebasw mesw wap?k kati allo.epeidh paizei to portaki opou k na to phgan mu eipan oti eini etsi k den to anoigei kaneis.yparxei pou8ena kana tuto gia to pws anoigei giati den exw ksanaanoiksei slide up kinito k mhn to kanw kammia zhmia...thanks anyway

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...