Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, μήπως είναι λίγο υπερβολικά αυτά? 1GB τί να το κάνεις?

Η ποιότητα δεν είναι τόσο καλή ώστε να αξίζει να αποθηκεύεις φωτογραφίες...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To Nokia 6270 ήλθε χθες ως δώρο στη γυναίκα μου. Πολύ ωραίο και με πλήρεις δυνατότητες ακόμη και για μένα με το SE P910 (εχω όμως συνηθίσει σε touchscreen). Μια λεπτομέρεια όμως που με έκανε να αισθανθώ αμηχανία. Πως στην ευχή βγαίνει το φισάκι του handsfree?? Δεν φαίνεται να έχει κάποια ασφάλεια και δεν ξέρω καθόλου αν βγαίνει σε στυλ Sony Ericsson δηλ. κουνώντας το φισάκι προς τα επάνω; Το ωραίο είναι ότι το manual δεν λέει τίποτε σχετικό.

<Καθόλου διαφωτιστικό manual επί τη ευκαιρία και με απειροελάχιστα διαγράμματα και εικόνες/σκίτσα>

:)
Link to comment
Share on other sites

Απλα γυρνα το προς τα κατω και θα βγει μονο του.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως είναι λίγο υπερβολικά αυτά? 1GB τί να το κάνεις?

Η ποιότητα δεν είναι τόσο καλή ώστε να αξίζει να αποθηκεύεις φωτογραφίες...

Τι άλλο...mp3 :wink: :music:
Link to comment
Share on other sites

παιδια plzzz 2 ερωτησεις μονο

 

1- συχρονιζει επαφες μεσω του outlook ? opvw to N70 ?

2.-υπαρχει δυνατοτητα να εμφανιζει την φωτογραφια του καλουντος ???

 

ας μου απαντησει καποιος !!!!!!!!!!!!

 

---------------------------------------------------------------------

Παιδιά SOS.

 

Παραλαμβάνω σήμερα το 6270, αλλά ας απαντήσει κάποιος για τις 2 αυτές δυνατότητες.

Οντως ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ την εικόνα του καλούντος ; και

όντως ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ με Outlook ;

Είναι σίγουρο αυτό ;

 

Είναι ίσως οι κυριότερες λειτουργίες για τις οποίες χρειάζομαι το κινητό.

 

Πείτε μου παρακαλώ αν δεν τα κάνει, ώστε να το ακυρώσω.

 

 

---------------------------------

gandrian@panafonet.gr

---------------------------------

 

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να δω την έκδοση που έχει το κινητό μου ;

Είναι συνδυασμός κάποιων πλήκτρων ή πηγαίνω από το menu ?

 

Ευχαριστώ.

 

 

----------------------------------

gandrian@panafonet.gr

----------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο...mp3 :wink: :music:

 

Προς το παρόν όμως ναι μεν παίζει mp3 και βγάζει φωτογραφίες, αλλά κατά τη γνώμη μου πάντα, ούτε mp3 player μπορεί να αντικαταστήσει ούτε φωτογραφική μηχανή...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όμως ναι μεν παίζει mp3 και βγάζει φωτογραφίες, αλλά κατά τη γνώμη μου πάντα, ούτε mp3 player μπορεί να αντικαταστήσει ούτε φωτογραφική μηχανή...
Δε συμφωνώ με τη λογική σου :O . Αν ήταν έτσι θα είχαμε πάρει ενα 1100 μόνο για τηλέφωνο και μηνύματα και θα κουβαλάγαμε άλλες 10 συσκευές για τα υπόλοιπα, πράγμα καθόλου πρακτικό. Μπορεί να μην έχει την απόδοση ενος mp3 player αλλα είναι καρυφαία για κινητό... ;)

 

Φιλικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό. Όπως το βλέπει ο καθένας. :)

 

Αν πχ. δηλαδή πας ταξίδι στο εξωτερικό, θα προτιμήσεις να πάρεις μαζί με το κινητό σου και μια καρτούλα του 1GB ή μια φωτογραφική μηχανή?... :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εγώ δυστυχώς το περιμένω απο τη vodafone λόγω μεγάλης επιδότησης αλλά ρε παιδιά δεν παραλαμβάνουν ποτέ!!! τι προτίνετε να κάνω? αν πάω πουθενά αλλού θα το βρω ετοιμοπαράδοτο?

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό. Όπως το βλέπει ο καθένας. :)

 

Αν πχ. δηλαδή πας ταξίδι στο εξωτερικό, θα προτιμήσεις να πάρεις μαζί με το κινητό σου και μια καρτούλα του 1GB ή μια φωτογραφική μηχανή?... :rolleyes:

 

Σε κάτι προγραμματισμένο φυσικά και θα πάρει κάποιος την φωτογραφική αλλά την φωτογραφική δεν την κουβαλάμε παντού και πάντα όπως το κινητό σωστά; Που σημαίνει ότι καλό είναι να μπορεί το κινητό σου να τραβήξει όσο το δυνατόν καλύτερες φωτογραφίες και βίντεο αν το χρειαστείς κάποια στιγμή που δεν θα έχεις μαζί σου την φωτογραφική ή την βιντεοκάμερα παρά να χάσεις την στιγμή που θες να αποθανατίσεις. Τώρα για τον τομέα mp3 δεν μπορώ να πώ το ίδιο. Τα mp3 flash disks είναι τόσο μικρά που τα παίρνεις σχεδόν πάντα μαζί σου. Γιαυτό και δεν έχω αγοράσει ακόμα το 6270 και περιμένω το 6280 :lol:

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

εγώ δυστυχώς το περιμένω απο τη vodafone λόγω μεγάλης επιδότησης αλλά ρε παιδιά δεν παραλαμβάνουν ποτέ!!! τι προτίνετε να κάνω? αν πάω πουθενά αλλού θα το βρω ετοιμοπαράδοτο?

 

Είναι δυνατόν να μην παραλαμβάνουν σε κανένα μαγαζί Vodafone? Πήγες σε πολλά ή μόνο σε αυτό που είναι ποιο κοντά σε σένα;

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

---------------------------------------------------------------------

Παιδιά SOS.

 

Παραλαμβάνω σήμερα το 6270, αλλά ας απαντήσει κάποιος για τις 2 αυτές δυνατότητες.

Οντως ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ την εικόνα του καλούντος ; και

όντως ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ με Outlook ;

Είναι σίγουρο αυτό ;

 

Είναι ίσως οι κυριότερες λειτουργίες για τις οποίες χρειάζομαι το κινητό.

 

Πείτε μου παρακαλώ αν δεν τα κάνει, ώστε να το ακυρώσω.

 

 

---------------------------------

gandrian@panafonet.gr

---------------------------------

 

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να δω την έκδοση που έχει το κινητό μου ;

Είναι συνδυασμός κάποιων πλήκτρων ή πηγαίνω από το menu ?

 

Ευχαριστώ.

 

 

----------------------------------

gandrian@panafonet.gr

----------------------------------

1)ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ την εικόνα του καλούντος

2)ΚΑΝΕΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ με Outlook

3)*#0000# θα πληκτρολογισης σε κατασταση αναμονης και θα εμφανιστει η έκδοση που έχει το κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όμως ναι μεν παίζει mp3 και βγάζει φωτογραφίες, αλλά κατά τη γνώμη μου πάντα, ούτε mp3 player μπορεί να αντικαταστήσει ούτε φωτογραφική μηχανή...

 

όσον αφορά το ΜΡ3 Player, διαφωνώ. :)

 

Μπορεί να το αντικαταστήσει, και το έχει αντικαταστήσει.

 

Η κάμερά του δεν μου λέει και πολλά πράγματα.

 

Εμπάσει περιπτώσει, είναι ανάλογα τι θέλει ο καθένας. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι σελίδες για το συγκεκριμένο κινητό είναι αρκετές έχω κάποιες απορείες.Όποιος μπορεί ας απαντήσει:

1.Ποια η διαφορά από το Sony Ericsson K750i???

2.Αν έχω το 6270 μπορώ μέσω της κάρτας μνήμης να περνάω παιχνιδάκια για το κινητό ή θα πρέπει να τα κατεβάζω από το κινητό???

3.Σε σχέση με το gx30 πιο είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος???

4.Μπορώ να περνάω εφαρμογές μέσω της κάρτας μνήμης.Δηλαδή να περάσω για παράδειγμα μια εφαρμογή που ανοίγει pdf αρχεία???

 

Μια σοβαρή απάντηση στα παραπάνω θα με βοηθούσε ιδαίατερα να αποφασίσω πιο από τα δύο κινητά να πάρω τελικά...Ευχαριστώ πολύ!!!

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην παραλαμβάνουν σε κανένα μαγαζί Vodafone? Πήγες σε πολλά ή μόνο σε αυτό που είναι ποιο κοντά σε σένα;

 

Οντος δεν υπαρχει σε μαγαζι Vodafone και για εμενα εχει ξεφτιλιστει τελειος το ονομα της μετα την συμπεριφορα της σε κινητα και επιδοτισεις. Γι'αυτο θα κανω διακοπη συμβολαιου και Cosmote αλλα απο Γερμανο αυτη την φορα που παντα εχει κιν.:D .

^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

kala ase !!xeftila me tn vodafone !!ki ego sthn telikh apo germano to phra prin duo vdomades !! eixa gurisei 10 vodafone kai dn to eixe kamia(ithela na kano kai sumvolaio gi auto phgaina sth vodafone)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι σελίδες για το συγκεκριμένο κινητό είναι αρκετές έχω κάποιες απορείες.Όποιος μπορεί ας απαντήσει:

1.Ποια η διαφορά από το Sony Ericsson K750i???

2.Αν έχω το 6270 μπορώ μέσω της κάρτας μνήμης να περνάω παιχνιδάκια για το κινητό ή θα πρέπει να τα κατεβάζω από το κινητό???

3.Σε σχέση με το gx30 πιο είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος???

4.Μπορώ να περνάω εφαρμογές μέσω της κάρτας μνήμης.Δηλαδή να περάσω για παράδειγμα μια εφαρμογή που ανοίγει pdf αρχεία???

 

Μια σοβαρή απάντηση στα παραπάνω θα με βοηθούσε ιδαίατερα να αποφασίσω πιο από τα δύο κινητά να πάρω τελικά...Ευχαριστώ πολύ!!!

1.to 6270 exei poli kalitero eixo logo stereo hxeion kai poli kaliteri othoni me apotelesma oi foto fenontai sto kinito poli kaliteres.to k750 einai pio mikro kai h foto fainontai ligo pio kala ston ypologisti logo tou autofocus pou diatheti.

2.den mporeis na katevaseis paixnidia meso tis kartas mnimis alla mporeis meso tou usb pou diatheti to paketo se syndiasmo me to pc suite.fisika kai me yperythres kai me bt panta se syndiasmo me to pc suite.

3.einai ligo pio megalo to 6270, alla prepei na ta valeis dipla dipla gia na katalaveis.

4.den einai series 60 gia na pairnei teties efarmoges.mono kati aples kamia sxesei me ta series 60.:)

elpizw na einai sovari apantisi ayth !:D

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το 6270 από το vodafone Καστοριάς στις 31 Ιανουαρίου. Βέβαια ήταν το δεύτερο που είχα παραλάβει, οπότε υπήρξα τυχερός.

Το 6270 που έχω δε μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα. Εάν το πάω για αναβάθμιση, υπάρχει περίπτωση να του δημιουργηθεί καμία δυσλειτουργία; Αυτό που ακούστηκε ότι διαρκεί περισσότερο η μπαταρία αληθεύει; Τελικά με τον ήχο κλήσης τι γίνεται; Άλλοι λένε ότι ακούγεται από την αρχή δυνατός και άλλοι ότι δυναμώνει. Τι ισχύει τελικά; Αν δεν μπορούν να μου το αναβαθμίσουν εκείνη τη στιγμή και μου το κρατήσουν, θα μου δώσουν άλλο κινητό για το διάστημα της αναβάθμισης;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Με αναβαθμιση στην 3.66 παρατηρησε κανεις καποιο προβλημα στα ονομα τα των mp3 οπως τα διαβαζει το κινητο;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα Nokia 6270 Blue απο το Πλαισιο :) Ας ελπισουμε οτι υπαρχουν διαθεσιμα και Παρασκευη θα το εχω ;) Ξερει κανεις υπαρχουν?
Link to comment
Share on other sites

pos einai dunaton na mn exei kanena magazi? poulhse tosa polla kommatia? kala kai an ta xepoulhsan ola giati dn xanaferane? h vodafone dn exoun 6270 edo kai para polu kairo !!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...