Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το βρήκα επιτέλους! Όπως σωστά ειπώθηκε νωρίτερα από άλλους, τη βρήκα (και την αγόρασα!) επιτέλους την συσκευή στο Media Markt στο Μαρούσι σήμερα το πρωί. Και μάλιστα είχε 5-6 κομμάτια απ'ότι είδα, όλα σε χρώμα καφέ, το οποίο είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ (άποψή μου βέβαια, γούστα είναι αυτά!) Το κινητό που πήρα είχε την 3.66 πάνω και μέχρι στιγμής (στις 3 ώρες που το έχω ανοιχτό δηλαδή!) όλα πάνε καλά! Καλά ο πωλητής που με εξυπηρέτησε εκεί ήταν τελείως για τα μπάζα: Αφού πρώτα πήγα εκεί και είδα με τα μάτια μου ότι είχε διαθέσιμες συσκευές, πάω και τον ρωτάω:"Ε, συγνώμη μήπως έχετε το Νόκια 6270?". Και ο πανίβλ_κας που λέει "Όχι μας τελείωσαν!!!" Του λέω, ΝΟΜΙΖΩ πως είδα εκεί... Και αφού του τις δείχνω μου λέει, εεε ναί, συγνώμη, εννοούσα ένα συγκεκριμένο χρώμα!!! :-)

Τέλος πάντων, και η 3.66 και 299 ευρώ οπότε όλα ΟΚ! Ο ήχος είναι εκπληκτικός! Το μόνο άσχημο που παρατήρησα είναι ότι η ώρα αποστολής των μηνυμάτων που λαμβάνω δεν πρέπει να είναι η σωστή. (Νομίζω ότι αναφέρθηκε και από άλλους αυτό), αλλά δεν με χαλάει καθόλου αυτή την στιγμή! Επίσης θα μπορούσε να είχε περισσότερα προ-εγκατεστημένα wallpapers και themes. Αλλά κατεβάζουμε από το internet αφού η συσκευασία περιέχει και καλώδιο σύνδεσης με PC! Αχχ τί ωραία είναι η αίσθηση του καινούργιου κινητού! :-)

kaloriziko file mou !!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το κινητό μερικές μέρες και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος.. Παρόλα αυτά επείδή έχω προφανώς κάποιο εγκεφαλικό πρόβλημα και αλλάζω ανά 15 μέρες κινητό:lol: πάντα μου αρέσει να ψάχνομαι. Εχτές λοιπόν πήγα στο cosmos στη Θεσσαλονίκη όπου υπαρχει ένα κατάστημα που έχει ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ και μπορείς να παίξεις χωρίς να σε πολυ ενοχλούν οι πωλητές. Έστειλα λοιπόν με μπλε δόντι μια φωτο από το κινητό μου στο w900 στο 903 και σε ένα ν70... Παιδία έχει καλύτερη οθόνη και από τα 3... μάλιστα όταν το είπα σε ένα πωλητή δεν με πίστευε και ξαναστείλαμε μια εικόνα στο 903, που για αυτόν ήταν το κορυφάιο, και αναγκάστηκε και ο ίδιος να παραδεχτεί την καλύτερη φωτεινότητα και ευκρίνεια χρωμάτων... αν σκεφτείτε ότι αυτά σας τα λέει ένας ericssonakias (όσον αναφορά στο σύνολο) και sharpakias (όσον αναφορα στίς οθόνες) μάλλον η ΝΟΚΙΑ έκανε το τρελό βήμα και στην τιμή μάλιστα που το προσφέρει πιστέυω ότι αυτό θα έπρεπε να είναι η ναυαρχίδα και όχι κάτι ξεκάρφωτα n90 που δεν έχουν ούτε δόνηση για να μη χαλάσει ο carl zeiss...:p αυτά και θα επανέρθω!!!
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

SEARCH :rolleyes:

 

PTT= PUSH TO TALK

 

Nokia - How it Works - Push to Talk - Technologies - Phones

Mιλας με τον αλλο σαν walkie talkie μεσω gprs .

ΔΕΝ υποστηριζεται ακομα στην Ελλαδα απο τα δικτυα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

SEARCH :rolleyes:

 

PTT= PUSH TO TALK

 

Nokia - How it Works - Push to Talk - Technologies - Phones

Mιλας με τον αλλο σαν walkie talkie μεσω gprs .

ΔΕΝ υποστηριζεται ακομα στην Ελλαδα απο τα δικτυα .

για πότε αναμένουμε το PTT στα τοπικά δίκτια;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

ki auto dn uposthrizetai? gmt !! oti einai kati san walkie talkie to eixa katalavei alla nomiza oti dn xreiazetai gprs kai tetoia !!oti apla to anoigeis kai sta dio kinita kai oti to ena entopizei to allo !!(san to bluetooth )
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς με ποιόν τρόπο μεταφέρεται αυτούσιος ο τηλεφωνικώς κατάλογος από μία συσκευή Νόκια, πχ το 6230i (που έχει και bluetooth) στο Nokia 6270? Δεν εννοώ τον τηλ. κατάλογο της κάρτας sim, εννοώ τον τηλεφωνικό κατάλογο όπου πχ υπάρχει ένα όνομα με 5 τηλέφωνα. Εγώ τα μετέφερα ως business card, μία μία επαφή μέσω bluetooth. Μήπως υπάρχει όμως πιο γρήγορος τρόπος (και είμαι Πόντιος) ; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς με ποιόν τρόπο μεταφέρεται αυτούσιος ο τηλεφωνικώς κατάλογος από μία συσκευή Νόκια, πχ το 6230i (που έχει και bluetooth) στο Nokia 6270? Δεν εννοώ τον τηλ. κατάλογο της κάρτας sim, εννοώ τον τηλεφωνικό κατάλογο όπου πχ υπάρχει ένα όνομα με 5 τηλέφωνα. Εγώ τα μετέφερα ως business card, μία μία επαφή μέσω bluetooth. Μήπως υπάρχει όμως πιο γρήγορος τρόπος (και είμαι Πόντιος) ; :lol:

Αν έχεις εγκαταστλησει το Microsoft Outlook, μέσω του Nokia PC Suite μπορείς να κάνεις συγχρονισμό επαφών. Αρχικά μπορείς να αντιγράψεις με συγχρονισμό όλες τις επαφές από το 6230i στο Outlook. Mετά μπορείς με συγχρονισμό πάλι να αντιγράψεις όλες επαφές του Outlook στο 6270.

 

Αν χρησιμοποιήσεις το USB καλώδιο του 6270, η όλη διαδικασία δεν θα σου πάρει πάνω από 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω...αυτό που στον ΟΤΕ μου είχαν ονομάσει ως Πανελλήνια Έλλειψη...πλέον δεν ισχύει...η συσκευή είναι και πάλι διαθέσιμη, ή απλά υπήρχαν μερικά κομμάτια στο συγκεκριμένο κατάστημα??
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω...αυτό που στον ΟΤΕ μου είχαν ονομάσει ως Πανελλήνια Έλλειψη...πλέον δεν ισχύει...η συσκευή είναι και πάλι διαθέσιμη, ή απλά υπήρχαν μερικά κομμάτια στο συγκεκριμένο κατάστημα??

pleon nomizo oti uparxei se polla magaia !! dn xero an thn exoun ola alla sigoura uparxei sta perissotera!!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά θα έχει έρθει και στον ΟΤΕ οπότε από Τριτή λογικά θα το έχω κι εγώ...Ωραία ωραία πολυ χαίρομαι :D Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα,η αναπλήρωση σε αλυσίδες καταστημάτων είναι σαφέστατα πιο δύσκολη και ποσοτικά και χρονικά,αλλά πχ.το Mediamarkt διατηρεί το πλεονέκτημα του συγκεντρωτισμού εμπορευμάτων γιατί είναι μόνο ένα κατάστημα(μέχρι στιγμής).

Αν η τροφοδοσία των αλυσίδων καταστημάτων δεν γίνεται ομαλά και σωστά είναι βέβαιο ότι η ευθήνη βαραίνει την Alpha Copy.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι στο θέμα αυτό οι πιο πολλοί χρήστες θα σου συστήσουν ανεπιφύλακτα την αγορά του 6270 και καλά θα κάνουν διότι είναι καλό κινητό.Εάν έχεις ενδοιασμούς όμως,που δεν θα έπρεπε αν το έχεις βάλει στο μάτι,θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και τα αρνητικά σημεία της συσκευής(ελάχιστα)είτε στο παρών θέμα ή στους Διαξιφισμούς(ενδεικτικά).

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε rostropol..

Όντως περισσότερα θετικά αντιλαμβάνομαι παρά αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites

παντως μην περιμενεις και να ξετρελλαθεις.Κινητο των 300 ευρω ειναι

einai ena apo ta pio plhrh mh smartphone kinita!! giati na mn xetrelathei? ti parapano mporei na thelei?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες πέρασα τα πρώτα μου θέματα στο κινητό και έχω την εξής απορία: πάρα πολύ καλά και με ωραία χρώματα, αλλά σε περίπτωση που θέλω να εξάγω τα ή το ringtone/s, wallpaper/s, screensaver/s, πώς μπορώ να το κάνω; Στον υπολογιστή υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να τα ανοίγει ή και να τα διαχειρίζεται; (Γιατί μου τα βγάζει σαν άγνωστο αρχείο, δηλαδή που δεν έχει συνδεθεί με κάποιο πρόγραμμα). Κάπου διάβασα ότι από κάποιο θέμα εξήγαγε κάποιος χρήστης τα mp3. Πώς γίνεται κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες πέρασα τα πρώτα μου θέματα στο κινητό και έχω την εξής απορία: πάρα πολύ καλά και με ωραία χρώματα, αλλά σε περίπτωση που θέλω να εξάγω τα ή το ringtone/s, wallpaper/s, screensaver/s, πώς μπορώ να το κάνω; Στον υπολογιστή υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να τα ανοίγει ή και να τα διαχειρίζεται; (Γιατί μου τα βγάζει σαν άγνωστο αρχείο, δηλαδή που δεν έχει συνδεθεί με κάποιο πρόγραμμα). Κάπου διάβασα ότι από κάποιο θέμα εξήγαγε κάποιος χρήστης τα mp3. Πώς γίνεται κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ

 

Μπορεις να τα ανοιξεις (open with ) με το winzip κανοντας extract το περιεχομενο του θεματος.

Διαχειρηση-κατασκευη μπορεις να κανεις με το Nokia Series 40 Theme Studio 2.0

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,034-601,00.html

Συνεχεια στο αναλογο θεμα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το κανα αναβάθμιση το κινητάκι αλλά ο ήχος είναι όπως πριν.Χτυπάει στην αρχή σχετικά σιγά και μετά δυναμώνει....Γιατι?

δυστυχως το προβλημα αυτο αν κρινω και με το 6230i λιγο παλιοτερα μαλλον πως θα καθυστερησει λιγο να φτιαχτει και ισως και να μην το φτιαξουν και ποτε,το ιδιο το εχει και το 7370 μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κανα αναβάθμιση το κινητάκι αλλά ο ήχος είναι όπως πριν.Χτυπάει στην αρχή σχετικά σιγά και μετά δυναμώνει....Γιατι?

kai se mena den diorthothhke ayto

Link to comment
Share on other sites

ωστοσο δεν θυμαμαι αν και στο 6230i εχει λυθει αυτο το προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...