Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μήπως ξερει καποιος αν ειναι εφικτό να τραβάς video και να το προβάλεις ταυτόχρονα στο pc που το εχεις κανεις connect και να σώζεται κιολας στο σκληρό του pc???

 

Thanks a lot!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που παρατήρησα ύστερα από εκτεταμένη χρήση του κινητού απόψε είναι ότι τα παίζει... :D

Πιο συγκεκριμένα, κατέβασα από ένα site περί τα 30 themes και έκανα εναλλαγές. Νομίζω ότι κατάφερα να δω όλα τα μηνύματα λάθους που θα μπορούσε να εμφανίσει με αποκορύφωμα να μου ζητάει κωδικό αναίρεσης για κάτι "απαγορευμένο" που έκανα και είχε να κάνει με την κάρτα sim. :cry:

 

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να "μπω" στη λογική του, αλλά πού θα μου πάει...:O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα ύστερα από εκτεταμένη χρήση του κινητού απόψε είναι ότι τα παίζει... :D

Πιο συγκεκριμένα, κατέβασα από ένα site περί τα 30 themes και έκανα εναλλαγές. Νομίζω ότι κατάφερα να δω όλα τα μηνύματα λάθους που θα μπορούσε να εμφανίσει με αποκορύφωμα να μου ζητάει κωδικό αναίρεσης για κάτι "απαγορευμένο" που έκανα και είχε να κάνει με την κάρτα sim. :cry:

 

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να "μπω" στη λογική του, αλλά πού θα μου πάει...:O

 

Χεχε...περιμενε λιγο καιρο να "τρεξουν" κανα 2 εκδοσεις ακομα firmwire και μετα κανε κι εσυ (οπως θα κανω κι εγω) ενα update και νομιζω μετα δεν θα εχουμε κανενα προβλημα.

 

Α, κυκλοφορησε και η 3.81...

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, όσο δεν το σκαλίζω δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί του. Απλά δεν αντέχει την πίεση. :D
Link to comment
Share on other sites

τελικα ποια ειναι η σωστη ωρα??? μηπως εκανα αυτο λαθος?

Για τη θερινή ώρα, GMT+3.

Για τη χειμερινή ώρα, GMT+2.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. παντως εχει και μερικα αρνητικα σημεια...

Ενα απο αυτα (το σημαντικοτερο για μενα) ειναι το email application.

Ειναι επαρκες για να λαμβανεις/στελνεις text messages αλλα για κατι παραπανω απο αυτο (π.χ. attachments) ειναι "λιγο" και σου κανει τη ζωη δυσκολη.

 

Εξηγω:

 

1. Επειδη ειναι γραμμενο σε Java, ειναι και αργο. Οχι σε σημειο που να απελπιζεσαι αλλα η καθυστερηση (ειδικα οταν σβηνεις emails) ειναι διακριτη.

 

2. Δεν υποστηριζει κατευθειαν multiple email accounts. Αν θελεις π.χ. να λαβεις emails απο δευτερο account, πρεπει να βγεις απο το software, να ενεργοποιησεις αλλο set ρυθμισεων και μετα να ξαναμπεις στο email.

 

3. Οταν λαβεις ενα email, δεν σου δειχνει με καποιον τροπο οτι εχει συννημενο μεσα, πρεπει να πας στις "Πληροφοριες" για να το δεις αυτο.

 

4. Δεν εχει καθολου καλο integration με το τηλ. (ανυπαρκτο καλυτερα...) Αν θελεις δηλ. να στειλεις π.χ. μια φωτογραφια και ενω εισαι στην Εκθεση, δεν μπορεις να πεις "Αποστολη με email" και ν'ανοιξει ετσι ο email client για να μη χανεις χρονο. πρεπει οπωσδηποτε να πας να το κανεις μεσα απο το software του email. Αυτο, για να ειμαι ειλικρινης, δεν ειναι ακριβως προβλημα του email client αλλα κυριως του series 40 που δεν θελει να εχει (σε αντιθεση με το series 60) και "πολλα-πολλα" με αλλα applications .

 

5. Φαινεται οτι δεν του "αρεσουν" καποια directories που εχουν καποιους χαρακτηρες στο ονομα τους (τονουμενα ελληνικα ισως ?? θα κανω ενα test και θα διαπιστωσω τι ακριβως) με αποτελεσμα, οταν πας σ'ενα νεο email να του προσθεσεις καποιο attachment, αν αυτο βρισκεται σε ενα απο αυτα τα directories, σου βγαζει ενα "Invalid object name" και σε στελνει αδιαβαστο...Σε αυτη την περιπτωση πρεπει να κανεις move το αρχειο σε καποιο αλλο directory για να μπορεσεις να το στειλεις, αφου βγεις φυσικα απο τον email client και ξαναμπεις μετα το move (φεξε μου και γλιστρυσα δηλαδη...)

 

6. Δεν υποστηριζει αυτοματη αποστολη/ληψη σε οριζομενα απο το χρηστη χρονικα διαστηματα.

 

Με λιγα λογια, ειναι αυτο που λεμε "καλο αλλα λιγο". Τηλ. που υποστηριζει 3G για μεγαλυτερες ταχυτητες δεδομενων (στο email αυτο ειναι must) θα επρεπε να εχει καλυτερη υποστηριξη σε αυτο το σημειο...

Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis an yparxei word kai excel gia to 6280?kai an nai pou mporo na to vro?

 

kai ego to psaxno toso kairo....xero oti ginete epidi iparxi to programa fonefolio

http://www.getjar.com/products/4150/FoneFolio

ara ine efikto

ala na vlepoume apto to kinito mas word den boro na vro pouthena...any help re pedia???:O

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατας να γραψει μια συνομιλια ακουγετε ο ηχος μια απο το ακουστικο και μια απο το μεγαφωνακι,ετσι εναι σε ολα η φταιει η version? εχω την 3.60.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

σημερα παιδια που επαιζα το rally 3d που εχει μεσα απο την αρχη το 6280 οταν μπηκα σε μια νεα πιστα με νεο αυτοκινητο,επαιξα λιγο και τις δυο φορες εκλεισε μονο του το κινητο!!!!!!!!!!!!!!!!!!στις προηγουμενες δεν ειχε προβλημα....ειναι θεμα λογισμικου???

SAXO VTS-ex Mazda 6 MPS

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

MAZDASPEEDCLUB

Link to comment
Share on other sites

σημερα παιδια που επαιζα το rally 3d που εχει μεσα απο την αρχη το 6280 οταν μπηκα σε μια νεα πιστα με νεο αυτοκινητο,επαιξα λιγο και τις δυο φορες εκλεισε μονο του το κινητο!!!!!!!!!!!!!!!!!!στις προηγουμενες δεν ειχε προβλημα....ειναι θεμα λογισμικου???

 

 

Παιδια...οτιδηποτε τετοιο προβλημα βλεπετε (crash, reboot κτλ κτλ) ειναι καθαρα προβλημα του software του τηλ. Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση το τηλ. πρεπει να απανταει με καποιο συγκεκριμενο μυνημα και να μην κανεις τα ...δικα του.

 

Οσο προχωρανε οι εκδοσεις update που βγαινουν για το τηλ. (η τρεχουσα ειναι η 6.81) τοσο λιγοτερα προβληματα θα εχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, διαβάζω παραπάνω ότι σας κρατάει η μπαταρία κοντά στις 4 μέρες. Εγώ 2 μήνες που το έχω, δεν έχει βγάλει πάνω από εικοσιτετράωρο συνεχόμενης λειτουργίας και χωρίς να μιλήσω πάνω από δέκα λεπτά.. Και δεν το έχω σε UMTS, αλλά σε GSM. Σε Νokia shop που το πήγα μου είπαν ότι τόσο κρατάει και απλά έκαναν μια αναβάθμιση μήπως και έτσι κρατάει περισσότερο, αλλά τζίφος. Σημειωτέον ότι πρώτη φόρτιση του έκανα περίπου 5 ώρες. Τι να κάνω? Έπεσα σε ελλατωματική μπαταρία? Να πάρω καινούρια, ή θα πετάξω τα λεφτά μου τζάμπα? Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, διαβάζω παραπάνω ότι σας κρατάει η μπαταρία κοντά στις 4 μέρες. Εγώ 2 μήνες που το έχω, δεν έχει βγάλει πάνω από εικοσιτετράωρο συνεχόμενης λειτουργίας και χωρίς να μιλήσω πάνω από δέκα λεπτά.. Και δεν το έχω σε UMTS, αλλά σε GSM. Σε Νokia shop που το πήγα μου είπαν ότι τόσο κρατάει και απλά έκαναν μια αναβάθμιση μήπως και έτσι κρατάει περισσότερο, αλλά τζίφος. Σημειωτέον ότι πρώτη φόρτιση του έκανα περίπου 5 ώρες. Τι να κάνω? Έπεσα σε ελλατωματική μπαταρία? Να πάρω καινούρια, ή θα πετάξω τα λεφτά μου τζάμπα? Καμιά ιδέα?

 

Κατι "παιζεται" σιγουρα με την μπαταρια σου...Το δικο μου μου κραταει οντως 4 μερες και με gprs καθημερινα και ομιλια, δεν ασχολουμαι ομως συνεχεια με το τηλεφωνο.

Τι χρηση του κανεις ? Εννοω, αν το δουλευεις συνεχεια π.χ. για να βγαζεις ολη μερα φωτογραφιες η να παιζει μουσικη ολη την ωρα, ε τοτε θα εχεις παρα πολυ μικροτερο χρονο αναμονης.

 

Επισης, εχεις κανενα animated screen saver η κατι αλλο που να γονατιζει την μπαταρια ??

 

Αν κανεις νορμαλ χρηση και κραταει μονο μια μερα, ζητα αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα και από μενα που λειπω αρκετω καιρο από το forum.Λοιπόν στο θέμα, υπάρχει περίπτωση να αλλάξω τον ήχο κλήσης στο ξυπνητηρι , γιατι αυτόν που έχει δεν τον ακούω ποτε και αργω να παω για δουλεια.....ειναι πολυ σοβαρο το θεμα..........:!: :cry:

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινετε μετα την επιλογη πολλων αντικειμενων να γινει αποστολη ολων μαζι;;

Ειναι βαρετο να τα στελνεις ενα-ενα...:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Αν και εψαξα αρκετα και αυτα που βρηκα δεν με ικανοποιησαν (δεν δουλευαν σωστα, ηθελαν συνδρομες κτλ κτλ),

μηπως εχει βρει καποιος καποιο Java application τυπου Msn Messenger ??

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paides....

Eimai k egw katoxos toy 6280 sxedon mias bdomadas...

Kanadyo fores moy ekane restart ,prepei na kanw anaba8misi?

(an kserete)Poy 8a ginei k ti 8a stoixisei ???/pws 8a dw pia ekdosi exei?

 

 

Oso gia tin mpataria poy leei o filos pio panw ki emena sti deyteri mera arxizei k peftei...panw apo 3 dn mou exei anteksei(bluetooth antallages+ligo radio)

8a strwsei??

 

Eyxaristw :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα και από μενα που λειπω αρκετω καιρο από το forum.Λοιπόν στο θέμα, υπάρχει περίπτωση να αλλάξω τον ήχο κλήσης στο ξυπνητηρι , γιατι αυτόν που έχει δεν τον ακούω ποτε και αργω να παω για δουλεια.....ειναι πολυ σοβαρο το θεμα..........:!: :cry:

 

menu-ρυθμίσεις-ήχοι-ήχος ειδοποίησης :)

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paides....

Eimai k egw katoxos toy 6280 sxedon mias bdomadas...

Kanadyo fores moy ekane restart ,prepei na kanw anaba8misi?

(an kserete)Poy 8a ginei k ti 8a stoixisei ???/pws 8a dw pia ekdosi exei?

 

Την εκδοση του firmwire την βλεπεις αν πατησεις *#0000#

Καλο θα ειναι να κανεις καποια στιγμη ενα update, αν το κανεις εντος ενος ετους εισαι σε εγγυηση και δεν σε χρεωνουν κατι.

Μπορεις να το κανεις σε Nokia Center, δες εδω ποιο σε βολευει :

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/storeLocator_main.html

 

 

Oso gia tin mpataria poy leei o filos pio panw ki emena sti deyteri mera arxizei k peftei...panw apo 3 dn mou exei anteksei(bluetooth antallages+ligo radio)

8a strwsei??

Eyxaristw :)

 

Η μπαταρια αρχιζει και στρωνει μετα το 3-4 φορτισμα-αποφορτισμα.

Παντα ομως, η αναμονη εξαρταται απο την χρηση που του κανει καποιος και βεβαια αν την "εστρωσε" καλα και στην αρχη...(πληρης κυκλος φορτισης - αποφορτισης)

Link to comment
Share on other sites

το μονο που βρηκα εκει μέσα , ειναι ηχος ειδοποιησης ΑΜ και μετά τα γνωστά ηχοι κλήσης, sorry για το 6280 μιλάω, ξέρω οτι είναι ψιλοασχετο το post αλλά ειναι σχεδόν ίδια τα κινητά.:rolleyes: :D

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

το μονο που βρηκα εκει μέσα , ειναι ηχος ειδοποιησης ΑΜ και μετά τα γνωστά ηχοι κλήσης, sorry για το 6280 μιλάω, ξέρω οτι είναι ψιλοασχετο το post αλλά ειναι σχεδόν ίδια τα κινητά.:rolleyes: :D

 

Γιατί δεν ρωτάς στο topic του 6280?:p :)

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες... ερώτηση , αλλάζει ο ήχος από το ξυπνητήρι; δεν το έχω ψαξει πολυ αλλά απότι ειδα μαλλον οχι.... και πως αν αλλάζει.... από το προφιλ που ειδα οχι , ούτε και από τους ηχους ..εκτός και αν μου διεφυγε κάτι.

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...