Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει κανεις προβλημα με το σημα; Στη λειτουργια δικτύου εχω βαλει διπλη λειτουργια.Ετσι πρεπει;

Αν εχεις καρτα 3G ναι,αλλιως καντο μονο GSM.:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με το σημα; Στη λειτουργια δικτύου εχω βαλει διπλη λειτουργια.Ετσι πρεπει;
αν δεν χρησιμοποιεις 3G υπηρεσιες, αφησε το στο gsm,θα κερδισεις τουλαχιστον μια μερα ακομα μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

και το umts τι ειναι? εμενα αλλες φορες βγαζει την κεραια πανω αριστερα και αλλες γραφει 3g.

επισης να ρωτησω,τι ειναι ο κωδικος προσβασης για την καρτα μνημης?

εβαλα και παλι ανοιγει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Simera to 6280 mou ekane tin prwti tou voutia..alla ti voutia...Milousa sto kinito kai otan teliewsa to evala stin thiki tou.Tin stigmi pou to evaza sto tsantaki mou tupou banana epese katw(eutuxws mesa stin thiki)!Omws o filos mou pou perpatouse dipla mou ekeini tin stigmi to patise..:cry:

Me tremamena xeria to sikwsa gia na dw an zei...Eutuxws ola itan ok.Omws..uparxei ena allo psiloprovlimataki.To tarakounisa konta sto auti mou kai kanei ena thorivo mesa sto kinito..kati exei spasei mesa kai den kserw ti...:ninja:

Kserw oti tha mou proteinete na paw gia service omws...skeftika na to dwsw pisw stin cosmote apo opou to pira me epidotisi me aitima na mou to allaksoun...Vevaia den skopevw na tous pw tin alitheia giati etsi apokleietai na exw apotelesma..Prin me katigorisete oti prospathw na "klepsw" tin cosmote na uperaspistw ligo to euato mou....sto kinito mou eimai ligo trixas kai den mou aresei na kserw oti exei paei se service akoma kai gai to pio aplo pragma...Pistevw oti uparxoun omoioi me mena sto site auto oson afora tin nootropia mou auti:happy:

TO erwtima mou loipon einai...ti dikaiologia mporw na parousiasw stin cosmote gia na mou antikatastisei to tilefwno mou?

Syggnwmi an sas kourasa...

:!: :!: :!:

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

και το umts τι ειναι? εμενα αλλες φορες βγαζει την κεραια πανω αριστερα και αλλες γραφει 3g.

 

Αν π.χ. το εχεις στη "διπλη λειτουργια", οπου εχει καλυψη για το 3G θα το βλεπεις σαν συμβολακι πανω αριστερα, ενω οποτε δεν εχει θα βλεπεις την κεραια μονο.(GSM)

 

EDIT: Το τηλ. μου, με μετρια χρηση (καθε μερα ομως ομιλια γυρω στα 15-20 λεπτα, και GPRS) εκλεισε χθες τη νυχτα μετα απο 4.5 μερες συνεχομενης λειτουργιας...:D

Link to comment
Share on other sites

TO erwtima mou loipon einai...ti dikaiologia mporw na parousiasw stin cosmote gia na mou antikatastisei to tilefwno mou? :!: :!: :!:

Κάνει πολύ συχνά από μόνο του reset ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Κάνει πολύ συχνά από μόνο του reset ! :happy:

 

Χμμμ...μπορει βεβαια να προσπαθησει αλλα με αυτη τη δικαιολογια μαλλον θα στειλουν το τηλ. για αναωαθμιση software οποτε το ιδιο θα ερθει πισω...:(

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάνει κάποια αλλαγή, ο κωδικός ασφαλείας είναι ο "12345". Φυσικά μπορείς να τον αλλάξεις. Όσο για το κλείδωμα αρχείων κλπ, υπάρχει κάποια εφαρμογή σε java που κάνει αυτή τη δουλειά. Δεν θυμάμαι όμως ποια είναι :(

 

Ok σ'ευχαριστώ, εγώ έβαζα μέχρι το 4 :cool:

 

Την εφαρμογή αυτή σε java που μπορώ να ψάξω τουλάχιστον μπας και την βρώ?

Link to comment
Share on other sites

Ας πει καποιος,οταν γραφεται καποια συνομιλια ακουγεται ο ηχος εναλαξ μια απο το ακουστικο μια απο το ηχειο? ολα ετσι ειναι φταιει η 3.6 version?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

To radio πιανει καλά? Στο πλαισιο που το δοκίμασα είχε πολλά παράσιτα, καμια σχέση με Κ750 που γνωρίζω.Οποιος ξέρει ας με βοηθήσει.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

To radio πιανει καλά? Στο πλαισιο που το δοκίμασα είχε πολλά παράσιτα, καμια σχέση με Κ750 που γνωρίζω.Οποιος ξέρει ας με βοηθήσει.Ευχαριστώ.

Με το καλωδιο των ακουστικων χωρις να ειναι διπλωμενο πιανει τελεια.:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο αγαπημένο μου topic με 1-2 ερωτησούλες/διαπιστώσεις.

 

Χτες λοιπόν διαπίστωσα τα εξής:

 

Το γεγονός ότι το κινητό όποτε βάζω μια υπενθύμιση (πχ. γενέθλια) "χτυπάει" μια μέρα πριν (κι ας έχω βάλει υπενθύμιση την ίδια μέρα) δεν είναι bug. Συμβαίνει και σε άλλους. ( Ισχύει; )

 

Η ώρα στα μηνύματα που λάμβανα ήταν σταθερά μια ώρα πίσω. Υποψιάστηκα ότι κάτι πρέπει να συμβαίνει με την αλλαγή της θερινής ώρας . Αυτό το λέω γιατί, αγοράζοντάς το, αρχικά είχα στις ρυθμίσεις την αυτόματη ενημέρωση (και φυσικά ζώνη ώρας GMT+2). Επειδή όμως κάτι συνέβαινε με το ημερολόγιο (δεν θυμάμαι τι, αλλά νομίζω πως χτυπούσε μια ώρα πριν) θεώρησα ότι κάτι τρέχει με τη ζώνη ώρας και την αυτόματη ενημέρωση κι έτσι την έβγαλα, οπότε για να συμβαδίσει η ώρα με το θερινό ωράριο άλλαξα χειροκίνητα το ρολόι.

 

Χτες λοιπόν που διαπίστωσα το θέμα με την ώρα, έκανα μερικές δοκιμές. Κατέληξα στα εξής:

 

Σε ζώνη GMT+2 και αλλαγμένη χειροκίνητα την ώρα, η ώρα στα μηνύματα είναι σταθερά μια πίσω. Ουσιαστικά δηλαδή, δείχνει χειμερινή ώρα. Σε ζώνη ώρας GMT+3 η ώρα είναι η σωστή.

 

Σε ζώνη GMT+2, η αυτόματη ενημέρωση δεν δουλεύει.

 

Ερώτηση:

Κάθε πότε ενημερώνεται; Βάσει ημερολογίου ή ανά χρονικά διαστήματα; Κι επειδή δεν θυμάμαι, η ενημέρωση τι κάνει; Αλλάζει "αυτόματα" το GMT+2 σε +3 ή διατηρεί τη ζώνη ώρας και απλά προσθέτει μια ώρα;

 

Καλημέρα, η αυτόματη ενημέρωση ώρας στην Ελλάδα δεν δουλεύει διότι είναι υπηρεσία δικτύου. Όσον αφορά τη ζώνη ώρας, για να βλέπεις σωστά πότε σου ήρθε το μήνυμα, άλλαξε τη ζώνη σε GMT +3.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ασχετο αλλα κανενα προγραμμα για το mundial (τις αγωνιστικες) σε java εχει βγει ??? (ειχε βγει ενα αναλογο με το ελληνικο πρωταθλημα)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η αυτόματη ενημέρωση ώρας στην Ελλάδα δεν δουλεύει διότι είναι υπηρεσία δικτύου. Όσον αφορά τη ζώνη ώρας, για να βλέπεις σωστά πότε σου ήρθε το μήνυμα, άλλαξε τη ζώνη σε GMT +3.

Χωρίς να είμαι απόλυτος, εκτιμώ ότι δουλεύει, γιατί σε φίλο με Vf και Sony Ericsson λειτούργησε.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο αγαπημένο μου topic με 1-2 ερωτησούλες/διαπιστώσεις.

 

Χτες λοιπόν διαπίστωσα τα εξής:

 

Το γεγονός ότι το κινητό όποτε βάζω μια υπενθύμιση (πχ. γενέθλια) "χτυπάει" μια μέρα πριν (κι ας έχω βάλει υπενθύμιση την ίδια μέρα) δεν είναι bug. Συμβαίνει και σε άλλους. ( Ισχύει; )

 

Εμένα πάντως μια χαρά, στην ημέρα που έχω βάλει χτυπάει!:)

 

Κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω.

Διάφορες ρυθμίσεις για το 3g που μπορούμε να κάνουμε? Μάλλον δεν έχει στο μενού κάτι ή εγώ δεν το βλέπω?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διάφορες ρυθμίσεις για το 3g που μπορούμε να κάνουμε? Μάλλον δεν έχει στο μενού κάτι ή εγώ δεν το βλέπω?

 

Τι ακριβως ρυθμισεις θελεις να κανεις στο 3G ??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν χτυπάει και μια μέρα πριν.

 

Απλά είδα σε ένα S.E που είχε στο μενού για ρυθμίσεις βιντεοκλήσεων και λέω το δικό μου γιατί να μην έχει? Δεν είχα σκεφτεί κάτι συγκεκριμένο :rolleyes:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τις περιστρεψεις με ενα προγραμμα επεξεργασιας στο PC και μετα να τις μεταφερεις στο κινητο και ειναι οκ.:rolleyes:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kalispera :) endiaferomai na apoktisw to 6280 ... 8a 8ela na mou peite an aksizei.... to k750 ekleise 1 xrono zwis.... pleon... (eida k to n80 alla polla lefta dystyxws)

 

 

Eyxaristw(ek ton proterwn)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...Διαβασα πως το 6280 παιρνει miniSD.Μέχρι τί μέγεθος miniSD παίρνει?σηκώνει 1GB?

Εγώ έχω βάλει μία 2 GB και είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...