Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το πηρα κ εγω το τιμημενο! επιτελους!

αξιζει να του κανω αναβαθμιση απο την 3.60 που εχει? γιατι νομιζω εχει ενα bug

οταν κανω fastforward σε ενα τραγουδι δεν συνεχιζει τα δευτερολεπτα απο εκει που ηταν αλλα ξεκιναει απο το μηδεν ενω το τραγουδι συνεχιζει απο εκει που ηταν...

κατα τα αλλα ειναι κορυφαιο πιστευω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αγορασε το αφοβα , ειναι αυτη την στιγμη απο τα καλλιτερα τηλεφωνα που κυκλοφορουν

1) πολυ καλη καμερα (καλλιτερη του Ν80 !!!!)

2) τρομερο video 640Χ480

3) τρομερη οθόνη !!!!! καμια σχεση με αλλες ιδιας αναλυσης (καλλιιτερη του Ν80)

αρνητικα ελάχιστα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

αγορασε το αφοβα , ειναι αυτη την στιγμη απο τα καλλιτερα τηλεφωνα που κυκλοφορουν

1) πολυ καλη καμερα (καλλιτερη του Ν80 !!!!)

2) τρομερο video 640Χ480

3) τρομερη οθόνη !!!!! καμια σχεση με αλλες ιδιας αναλυσης (καλλιιτερη του Ν80)

αρνητικα ελάχιστα

Εεεεμ, βασικά η κάμερα του Ν80 είναι πολύ καλύτερη, τουλάχιστον στις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρος ????????? το ειχα και ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ το εδωσα σε μιση ωρα !!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

σιγουρος ????????? το ειχα και ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ το εδωσα σε μιση ωρα !!!!!!!

Απόλυτα. Κάτι δε θα πήγαινε καλά. Σε εξωτερικούς χώρους ιδίως η διαφορά είναι εμφανής.

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kolpaki pou mporeis na eksafaniseis teleiws ta grammata pisw+paush. Anoigeis to video apo to gallery, auto arxizei na paizei apo mono tou -> patas stop. Meta patas play kai amesws meta to *. An to kaneis swsta to video tha arxisei na paizei fullscreen xwris na fainontai ta pause kai back (fusika ta koumpia douleuoun). Toul. me version 3.60 ginetai. An mporei as to epibebaiwsei kapoios me 3.70 gia to 6280.

 

Auta.

Πάντως ο συνδυασμός πατήματος κουμπιών με ειδική ακολουθία κλπ. μου φαίνεται λίγο φουντουκιά,σιγά μην τα δω μόνο στην μικρή (για το βίντεο πάντα) οθόνη του 6280 αφού με το Mpegable Player ή και το PC Suite>Αναπαραγωγή μέσων το βλέπω fullscreen στο laptop χωρίς να χαλάει καθόλου η ποιότητα και χωρίς παραμορφώσεις:) :) ,όσο για τα εμφανιζόμενα πίσω + παύση ,μην συγκεντρώνόμαστε στο σημείο αυτό καθόλου ,ας μην ξεχνάμε ότι τελικά έχουν και λόγο ύπαρξης πρακτκό:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

σκεφτομαι να παρω το 6280. υπαρχουν στο ebay πολλα καινουρια κλειδωμενα (κυριως σε Αγγλια). ξερει κανεις που μπορω να το ξεκλειδωσω? ξερω οτι ολα ξεκλειδωνουν αλλα μηπως ειναι ακομα νωρις (αν δεν εχει βγει ακομα το καταλληλο software)? thanks...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

σκεφτομαι να παρω το 6280. υπαρχουν στο ebay πολλα καινουρια κλειδωμενα (κυριως σε Αγγλια). ξερει κανεις που μπορω να το ξεκλειδωσω? ξερω οτι ολα ξεκλειδωνουν αλλα μηπως ειναι ακομα νωρις (αν δεν εχει βγει ακομα το καταλληλο software)? thanks...

Αν δεν κάνω λάθος είναι BB5 και ξεκλειδώνει μόνο απο το δίκτυο που είναι κλειδωμένο :(
Link to comment
Share on other sites

Yparxei kolpaki pou mporeis na eksafaniseis teleiws ta grammata pisw+paush. Anoigeis to video apo to gallery, auto arxizei na paizei apo mono tou -> patas stop. Meta patas play kai amesws meta to *. An to kaneis swsta to video tha arxisei na paizei fullscreen xwris na fainontai ta pause kai back (fusika ta koumpia douleuoun). Toul. me version 3.60 ginetai. An mporei as to epibebaiwsei kapoios me 3.70 gia to 6280.

 

Auta.

Τι εννοεις ανοιγεις απο το gallery?:confused:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι BB5 και ξεκλειδώνει μόνο απο το δίκτυο που είναι κλειδωμένο :(

 

τι ειναι το ΒΒ5?:blink:

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το ΒΒ5?:blink:
Χοντρά-χοντρά είναι η πλατφόρμα που χρησιμοποιεί η νοκια στα νέα της τηλέφωνα :O
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φίλο που έχει αγοράσει το 6280. Επειδή ούτε εγώ αλλά ούτε και ο φίλος μου έχουμε προηγούμενη εμπειρία από 3G συσκευές και στο μέρος που ζούμε δεν υπάρχει τέτοια υποστήριξη, θα ήθελα να μεταφέρω μία απορία του.

Η κάμερα που χρησιμοποιείται για το 3G μπορεί να τραβήξει φωτογραφίες; Γιατί μέχρι στιγμής δεν έχουμε βρει κάτι τέτοιο. Εκτός από τη λειτουργία 3G η αφιερωμένη σε αυτό το σκοπό κάμερα μπορεί να κάνει κάτι άλλο και αν ναι, τι και πώς;

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιο πρόβλημα με την κάμερα;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φίλο που έχει αγοράσει το 6280. Επειδή ούτε εγώ αλλά ούτε και ο φίλος μου έχουμε προηγούμενη εμπειρία από 3G συσκευές και στο μέρος που ζούμε δεν υπάρχει τέτοια υποστήριξη, θα ήθελα να μεταφέρω μία απορία του.

Η κάμερα που χρησιμοποιείται για το 3G μπορεί να τραβήξει φωτογραφίες; Γιατί μέχρι στιγμής δεν έχουμε βρει κάτι τέτοιο. Εκτός από τη λειτουργία 3G η αφιερωμένη σε αυτό το σκοπό κάμερα μπορεί να κάνει κάτι άλλο και αν ναι, τι και πώς;

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιο πρόβλημα με την κάμερα;

Η μπροστινή κάμερα χρησιμοποιείται μόνο στις βιντεοκλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

όσο για τα εμφανιζόμενα πίσω + παύση ,μην συγκεντρώνόμαστε στο σημείο αυτό καθόλου ,ας μην ξεχνάμε ότι τελικά έχουν και λόγο ύπαρξης πρακτκό
Ma to proanefera oti ta koumpia DOULEVOUN. Apla den fainontai stin othoni. :rolleyes:

Τι εννοεις ανοιγεις απο το gallery?:confused:
Em...anoigeis to video basika apo opoiodhpote fakelo...gallery=ekthesi sta ellhnika nomizw.
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ακουω μουσικη απο την "αναπαραγωγη" μετα απο λιγο με πεταει εκτος δικτυου κ μετα μου βγαζει το μηνυμα "τηλεφωνο με περιορισμους", "εισαγεται κωδικο περιορισμου".

Αν ομως ακουω μουσικη απο την "μουσικη" (πολυμεσα-μουσικη) τοτε ολα κανονικα εκτος το οτι με πεταει παλι εκτος δικτυου.

Υπαρχει κανενας αλλος καλος player να δοκιμασω?

Τι μπορει να φταιει που με πεταει εκτος δικτυου?

 

 

 

Κατα τα αλλα το τηλεφωνακι ειναι ΣΟΥΠΕΡ

Link to comment
Share on other sites

επισης φιλος με νοκια μου ανεφερε οτι τα νικια με πορτεκια συρομενα οπως το 6270,6280 σιγ σιγα χαλανε!ισχυει αυτο??

SAXO VTS-ex Mazda 6 MPS

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

MAZDASPEEDCLUB

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα στα slider των 6270/6280. Δεν ξέρω τι λένε οι καινούργιες παρτίδες...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου έχει το 6280. Ειναι πολύ ωραίο τηλέφωνο.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής. Δεν μπόρεσα να ενεργοποιήσω τα MMS. Εστειλα MMS στο 1651, ήρθε ένα μήνυμα με ρυθμίσεις και το το αποθήκευσα. Στις ρυθμίσεις των MMS αντί για το προεπιλογή που έχει έβαλα το COSMOTE MMS. Μετά από ώρες ήρθε και η επιβεβαίωση από cosmote ότι ενεργοποιήθηκε. Παρ'ολα αυτά δεν μπορώ να στείλω mms. Είναι στα εξερχόμενα ώρες και δεν μπορεί να φύγει. Και όταν της στέλνω εγώ mms λέει ότι δεν μπορεί να το λάβει.

 

Ξεχνάω να κάνω κάτι?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερώτηση... Όταν πάω να μηδενίσω τους μετρητές κλήσεων μου ζητάει ένα κωδικό ασφαλείας. Ποιος είναι αυτός?

 

Και επίσης (το έχω ξαναρωτήσει) ένα αρχείο κωδικών ή σημειώσεων μπορούμε να το κλειδώσουμε και να ανοίγει μόνο με password που θα ορίσουμε εμείς? Αν δεν γίνετε αυτό, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνουμε? π.χ. βάζοντας το αρχείο σε ένα φάκελο και να κλειδώσουμε τον φάκελο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερώτηση... Όταν πάω να μηδενίσω τους μετρητές κλήσεων μου ζητάει ένα κωδικό ασφαλείας. Ποιος είναι αυτός?

 

Και επίσης (το έχω ξαναρωτήσει) ένα αρχείο κωδικών ή σημειώσεων μπορούμε να το κλειδώσουμε και να ανοίγει μόνο με password που θα ορίσουμε εμείς? Αν δεν γίνετε αυτό, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνουμε? π.χ. βάζοντας το αρχείο σε ένα φάκελο και να κλειδώσουμε τον φάκελο...

Αν δεν έχεις κάνει κάποια αλλαγή, ο κωδικός ασφαλείας είναι ο "12345". Φυσικά μπορείς να τον αλλάξεις. Όσο για το κλείδωμα αρχείων κλπ, υπάρχει κάποια εφαρμογή σε java που κάνει αυτή τη δουλειά. Δεν θυμάμαι όμως ποια είναι :(

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο αγαπημένο μου topic με 1-2 ερωτησούλες/διαπιστώσεις.

 

Χτες λοιπόν διαπίστωσα τα εξής:

 

Το γεγονός ότι το κινητό όποτε βάζω μια υπενθύμιση (πχ. γενέθλια) "χτυπάει" μια μέρα πριν (κι ας έχω βάλει υπενθύμιση την ίδια μέρα) δεν είναι bug. Συμβαίνει και σε άλλους. ( Ισχύει; )

 

Η ώρα στα μηνύματα που λάμβανα ήταν σταθερά μια ώρα πίσω. Υποψιάστηκα ότι κάτι πρέπει να συμβαίνει με την αλλαγή της θερινής ώρας . Αυτό το λέω γιατί, αγοράζοντάς το, αρχικά είχα στις ρυθμίσεις την αυτόματη ενημέρωση (και φυσικά ζώνη ώρας GMT+2). Επειδή όμως κάτι συνέβαινε με το ημερολόγιο (δεν θυμάμαι τι, αλλά νομίζω πως χτυπούσε μια ώρα πριν) θεώρησα ότι κάτι τρέχει με τη ζώνη ώρας και την αυτόματη ενημέρωση κι έτσι την έβγαλα, οπότε για να συμβαδίσει η ώρα με το θερινό ωράριο άλλαξα χειροκίνητα το ρολόι.

 

Χτες λοιπόν που διαπίστωσα το θέμα με την ώρα, έκανα μερικές δοκιμές. Κατέληξα στα εξής:

 

Σε ζώνη GMT+2 και αλλαγμένη χειροκίνητα την ώρα, η ώρα στα μηνύματα είναι σταθερά μια πίσω. Ουσιαστικά δηλαδή, δείχνει χειμερινή ώρα. Σε ζώνη ώρας GMT+3 η ώρα είναι η σωστή.

 

Σε ζώνη GMT+2, η αυτόματη ενημέρωση δεν δουλεύει.

 

Ερώτηση:

Κάθε πότε ενημερώνεται; Βάσει ημερολογίου ή ανά χρονικά διαστήματα; Κι επειδή δεν θυμάμαι, η ενημέρωση τι κάνει; Αλλάζει "αυτόματα" το GMT+2 σε +3 ή διατηρεί τη ζώνη ώρας και απλά προσθέτει μια ώρα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω περιστροφή τις φωτογραφίες που βγάζω??? Γιατί όλα μου τα δείχνει landscape?

Όχι φίλε μου δεν γίνεται :(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω περιστροφή τις φωτογραφίες που βγάζω??? Γιατί όλα μου τα δείχνει landscape?

Μπορεις να τις περιστρεψεις με ενα προγραμμα επεξεργασιας στο PC και μετα να τις μεταφερεις στο κινητο και ειναι οκ.:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...