Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια ! ακολουθησα τον οδηγο σε αυτο το σαιτ και ολα κομπλε.

 

 

 

https://huaweiwatchgt.com/tutorials/how-to-install-custom-watchfaces/

 

 

 

απλα τωρα δεν ξερω τι να διαλεξω .

Την beta από που την κατεβάζεις;

Επίσης ζητάει και ένα τηλ νούμερο Κίνας εκεί τι βάζουμε;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikoseggo
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Την beta από που την κατεβάζεις;

Επίσης ζητάει και ένα τηλ νούμερο Κίνας εκεί τι βάζουμε;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν πατησεις πανω στο βημα 2 σου δινει την επιλογη να το κατεβασεις. εγω εδωσα το ελληνικο και μου ηρθε μνμ .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αλλά δεν μου το εγκαθιστά αποτυγχάνει συνέχεια

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

 

διωξε την προηγουμενη και στις ρυθμισεις κανε login με τον λογαριασμο που εχεις κανει στο κινεζικο σαιτ. εμενα αμεσως εγινε η εγκατασταση

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! ακολουθησα τον οδηγο σε αυτο το σαιτ και ολα κομπλε.

 

https://huaweiwatchgt.com/tutorials/how-to-install-custom-watchfaces/

 

απλα τωρα δεν ξερω τι να διαλεξω .

 

Στο στάδιο που απενεργοποιεις τα themes δεν υπάρχει επιλογή. Δεν υπάρχει καν μενού. Μόνο ο μεγενθυντικος φακός.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και από που κάνω upload πρέπει να κατεβάσω κάποιο αρχείο με wachfaces;

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο στάδιο που απενεργοποιεις τα themes δεν υπάρχει επιλογή. Δεν υπάρχει καν μενού. Μόνο ο μεγενθυντικος φακός.

 

εκανες logout απο το παλιο huawei id ? εγω τα βηματα ακολουθησα τα βηματα και δουλεψε

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία και από που κάνω upload πρέπει να κατεβάσω κάποιο αρχείο με wachfaces;

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

 

στο σαιτ πανω πανω λεει watchfaces .. κατεβαζεις το αρχειο με μορφη .hwt και οπως δειχνει στο βιντεο στο σαιτ κανεις upload . Τα εξηγει φουλ ε φωτογραφιες και βιντεο

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

εκανες logout απο το παλιο huawei id ? εγω τα βηματα ακολουθησα τα βηματα και δουλεψε

 

Eννοείται. Δεν είμαι χτεσινός. Το δουλεύω ούτως ή άλλως με την 9 beta αλλά είπα να δοκιμάσω και την 10, τζίφος όμως.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eννοείται. Δεν είμαι χτεσινός. Το δουλεύω ούτως ή άλλως με την 9 beta αλλά είπα να δοκιμάσω και την 10, τζίφος όμως.

 

δομικασα και εγω να κανω update αλλα δεν δουλεψε.. οποτε αναγκαστικα με αυτη που δινει το σαιτ. Γενικα ειναι το μονο ρολοι που θελει τοσο ζορι να αλλαξεις watchface . στο amazfit stratos ηταν πανευκολο και ειχα και επιλογες .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Και ο νέος αντικαταστάτης με το όνομα αυτού Huawei Watch GT 2e στα 199€.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και ο νέος αντικαταστάτης με το όνομα αυτού Huawei Watch GT 2e στα 199€.

 

Εμένα το ρολογάκι μου είναι απλά ακόμα καταπληκτικό!! 1,5 χρόνο φορεμένο στο δεξί χέρι από δεξιόχειρα και είναι σαν την πρώτη μέρα. Δεν το βγάζω στο μπάνιο ή στο ντους ή όταν φτιάχνω το μηχανάκι.. Την πάτησε η huawei με την ποιότητα κατασκευής του.. Δεν υπάρχει πραγματικός ρόλος μετάβασης στην επόμενη γενιά, χα χα. Και από watchfaces, όταν πας γραφείο ή ταξίδια ή σε ραντεβού τα σοβαρά του watchfaces είναι αυτά που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Και ο νέος αντικαταστάτης με το όνομα αυτού Huawei Watch GT 2e στα 199€.

 

Εγώ θα περιμένω το 3. Η σειρά Active όπως είναι το 2e δεν με τρελαίνει. Αλλά και για το 3 θα το σκεφτώ ακόμη γιατί το 1 είναι όπως το πήρα την 1η μέρα πριν 1 χρόνο περίπου. Συμφωνώ με τον user από πάνω 100%. Λυπάμαι να το αφοπλίσω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και ο νέος αντικαταστάτης με το όνομα αυτού Huawei Watch GT 2e στα 199€.

 

Εγω το ψηνω ασχημα, θελω πρωτα να ερθει στα καταστηματα να το δω απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

Aν εξαιρεσουμε την δυσκολια με τα (κακασχημα)faces θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος αλλαγης.

Παρτε 3-4 διαφορετικα λουρακια να το ανανεωσετε και ολα καλα.

Ακομα και οσα faces προσθεσανε,καποτε δεν τα ειχαμε καν.

Οποτε εγω προσωπικα συμβιβαζομαι γιατι το ρολοι ειναι τρομερο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ρολογάκι μου είναι απλά ακόμα καταπληκτικό!! 1,5 χρόνο φορεμένο στο δεξί χέρι από δεξιόχειρα και είναι σαν την πρώτη μέρα. Δεν το βγάζω στο μπάνιο ή στο ντους ή όταν φτιάχνω το μηχανάκι.. Την πάτησε η huawei με την ποιότητα κατασκευής του.. Δεν υπάρχει πραγματικός ρόλος μετάβασης στην επόμενη γενιά, χα χα. Και από watchfaces, όταν πας γραφείο ή ταξίδια ή σε ραντεβού τα σοβαρά του watchfaces είναι αυτά που πρέπει.

 

Και εγώ 1,5 χρόνο, … και ακόμα ερωτευμένος.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και παλι! Τελικα πηρα το ρολογακι και εγω οπως σας εγραψα πριν 15 μερες που το σκεφτομουν. Ειμαι εντυπωσιασμενος πραγματικα! Εχω ομως καποιες αποριες , καθως το δουλευω με iphone 6.

1) υπαρχει τροπος να κατεβασω τα καινουργια watchface με το iphone, καθως δεν εχω android συσκευη;

2) Εχω προσεξει οτι οταν κανω αναζητηση συσκευης , το τηλεφωνο δεν χτυπαει. Παρα μονο αν εχω ανοιξει το huawei health λιγο πριν ! Οποτε αν δεν βρισκω την συσκευη δεν μπορει το ρολοι νατην κανει να χτυπησει ; Εκτος και αν κανω κατι λαθος!;;

3) υπαρχει περιπτωση να βαλω μια συντομευση λειτουργιας ας πουμε του φακου; Να μην χρειαζεται καθα φορα να μπω στο μενου , για να τον ενεργοποιησω αλλα να μπορω πιο αμεσα να τον αναβω;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και παλι! Τελικα πηρα το ρολογακι και εγω οπως σας εγραψα πριν 15 μερες που το σκεφτομουν. Ειμαι εντυπωσιασμενος πραγματικα! Εχω ομως καποιες αποριες , καθως το δουλευω με iphone 6.

1) υπαρχει τροπος να κατεβασω τα καινουργια watchface με το iphone, καθως δεν εχω android συσκευη;

2) Εχω προσεξει οτι οταν κανω αναζητηση συσκευης , το τηλεφωνο δεν χτυπαει. Παρα μονο αν εχω ανοιξει το huawei health λιγο πριν ! Οποτε αν δεν βρισκω την συσκευη δεν μπορει το ρολοι νατην κανει να χτυπησει ; Εκτος και αν κανω κατι λαθος!;;

3) υπαρχει περιπτωση να βαλω μια συντομευση λειτουργιας ας πουμε του φακου; Να μην χρειαζεται καθα φορα να μπω στο μενου , για να τον ενεργοποιησω αλλα να μπορω πιο αμεσα να τον αναβω;

 

1) Οχι

2) Ισχυει οτι δεν γινεται

3) Δεν νομιζω

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι φωτογραφία δεν μπορούμε ν ανεβάσουμε;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι φωτογραφία δεν μπορούμε ν ανεβάσουμε;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από το Tapatalk μπορείς εύκολα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε στο καντράν του ρολογιού εννοώ όπως γίνεται στο gtr

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε στο καντράν του ρολογιού εννοώ όπως γίνεται στο gtr

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν μπορείς.

ΥΓ Το "ρε" που χρησιμοποίησες δεν είναι ευγενικό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς.

 

ΥΓ Το "ρε" που χρησιμοποίησες δεν είναι ευγενικό.

Έλεος "ρε" φίλε

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αρκετό ότι σου δίνει απάντηση σε ότι ρώτησες , σου λέει με ευγενικό τρόπο ότι αυτό που έγραψες δεν ήταν σωστό , κι αντί να πεις ευχαριστώ που σου απάντησε και συγνώμη για το «ρε» , του τη λες κι από πάνω;;;

Έλεος σε σενα!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιας και γίνεται πολυς λογος για τα κακά νεα watchfaces να επισημανω ότι δεν είναι της μαμας huawei, αλλα απλα χρηστων που μπηκαν στη διαδικασια να τα φτιαξουν χρησιμοποιωντας το επίσημο εργαλείο που εδωσε η εταιρεια. Από οτι καταλαβα σε ενα γρήγορο περασμα στο αγγλικό forum της huawei εχουν τρομερους περιορισμούς, δεν επιτρέπεται να αντιγράφονται αλλες εταιρειες η και μεμονωμενα watcfaces που ανηκουν σε τρίτους, ενω προφανως δε γίνεται να αντιγραφουν και τα watchfaces των νεοτερων μοντέλων λογω εσωτερικου ανταγωνισμου. Μαλιστα αν δειτε στο watch face store της εφαρμογης, κατω από το καθενα γραφει και το ψευδωνυμο του δημιουργού.

Εν ολιγοις αν βλεπαμε επισημα watchfaces της huawei τόσο καιρό, δε θα ειχαν πονεσει τόσο τα ματακια μας. Η huawei έχει σταματήσει να ασχολείται με.το ,gt1 - παλι καλα που βγηκε το συγκεκριμενο εργαλείο τουλάχιστον.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...