Jump to content

Cosmote Wifi Calling


petros_alonso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Δεκέμβριο που το είχα πάρει έπαιξε αμέσως. Ένδειξη HD δίπλα από το σήμα και κράταγε το 4G στην κλήση. Αντίθετα για να παίξει το volte της Vodafone χρειάστηκε ο κωδικός, και έπαιζε χωρίς αναγνώριση κλήσεων μετά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σε Α1 και Α2 πάντως, ήθελε τον κωδικό. Σε Α3 να ενεργοποιείται χωρίς να βάζεις τον κωδικό για VoLTE, πρώτη φορά τ' ακούω :)

Πάντως το WiFi Calling στο Α3 μπορεί να μην παίξει (όποιος έχει Α3 ας πει), όπως προανέφερα, λείπει το προφίλ της Cosmote για να παίξει. Μόνο χειροκίνητα αν περάσει κανείς το προφίλ, μετά θα παίξει (έτσι τουλάχιστον έκανα εγώ που ήθελα το WiFi Calling γιατί το σήμα στο σπίτι είναι σε τραγικό επίπεδο, κοντά στα -115dbm).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα, το wifi calling έπαιζε δίνοντας *#*#869434#*#* . Το πιστεύω αυτό που λες ότι λείπει το προφίλ, αλλά δουλεύουν με κάποιο γενικό προφανώς.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα, το wifi calling έπαιζε δίνοντας *#*#869434#*#* . Το πιστεύω αυτό που λες ότι λείπει το προφίλ, αλλά δουλεύουν με κάποιο γενικό προφανώς.

 

Sent from my Galaxy S10e

Έχει ένα γενικό της Deutsche Telekom αλλά πιστεύω είναι μόνο για VoLTE. Σε άλλα Xiaomi, δίνοντας τον κωδικό, παίζει κανονικά και χωρίς προβλήματα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εσείς λαβαίνετε κλήσεις μέσω WiFi Calling; Γιατί φίλος μου με καλούσε και έλεγε πως είναι ανενεργό.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εσείς λαβαίνετε κλήσεις μέσω WiFi Calling; Γιατί φίλος μου με καλούσε και έλεγε πως είναι ανενεργό.
Όντος υπάρχει κάποιο θέμα με μερικά κινιτα στο γραφείο έχουμε 7 συσκευές 5 παίζουν 2 όχι ena redmi note 8 και mi 9t δεν παίζουν 3 iphonia ένα huawei και ένα s10 plus παίζουν. Κάτι μάλλον παίζει με servers της cote
Link to comment
Share on other sites

Όντος υπάρχει κάποιο θέμα με μερικά κινιτα στο γραφείο έχουμε 7 συσκευές 5 παίζουν 2 όχι ena redmi note 8 και mi 9t δεν παίζουν 3 iphonia ένα huawei και ένα s10 plus παίζουν. Κάτι μάλλον παίζει με servers της cote
Τον τελευταίο καιρό υπάρχει κ σε iphone (11 pro max), ξεκινάει μία κλήση κ δεν ακούγεται τίποτα, κ μένει κολλημένο στο 00.00, δεν προχωράει ο χρόνος... σαν ουσιαστικά να βλέπω την κλήση αλλά μετά να μην ερχεται η φωνή...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μια λέει ότι το κινητό μου είναι ανενεργό.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό υπάρχει κ σε iphone (11 pro max), ξεκινάει μία κλήση κ δεν ακούγεται τίποτα, κ μένει κολλημένο στο 00.00, δεν προχωράει ο χρόνος... σαν ουσιαστικά να βλέπω την κλήση αλλά μετά να μην ερχεται η φωνή...

 

Είχα το ίδιο θέμα. Με μήνυμα ξανά WIFICALL στο 1333 έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό υπάρχει κ σε iphone (11 pro max), ξεκινάει μία κλήση κ δεν ακούγεται τίποτα, κ μένει κολλημένο στο 00.00, δεν προχωράει ο χρόνος... σαν ουσιαστικά να βλέπω την κλήση αλλά μετά να μην ερχεται η φωνή...
Το ίδιο θέμα ακριβός είναι ουσιαστικά δεν κάνει σωστή σύνδεση με το server
Link to comment
Share on other sites

Σε Α1 και Α2 πάντως, ήθελε τον κωδικό. Σε Α3 να ενεργοποιείται χωρίς να βάζεις τον κωδικό για VoLTE, πρώτη φορά τ' ακούω :)

 

Πάντως το WiFi Calling στο Α3 μπορεί να μην παίξει (όποιος έχει Α3 ας πει), όπως προανέφερα, λείπει το προφίλ της Cosmote για να παίξει. Μόνο χειροκίνητα αν περάσει κανείς το προφίλ, μετά θα παίξει (έτσι τουλάχιστον έκανα εγώ που ήθελα το WiFi Calling γιατί το σήμα στο σπίτι είναι σε τραγικό επίπεδο, κοντά στα -115dbm).

VOLTE και WIFI CALLING παίζουν άψογα σε MiΑ3 με Cosmote. Αντίθετα με Vodafone είχα πολλά θέματα και σταμάτησα την προσπάθεια εδώ και 4-5 μήνες. Δε γνωρίζω αν έχει διορθωθεί κάτι από τότε.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

VOLTE και WIFI CALLING παίζουν άψογα σε MiΑ3 με Cosmote. Αντίθετα με Vodafone είχα πολλά θέματα και σταμάτησα την προσπάθεια εδώ και 4-5 μήνες. Δε γνωρίζω αν έχει διορθωθεί κάτι από τότε.
Α, έλεγα και εγώ ότι δεν θα έπαιζε. Το ότι παίζει, καλώς!

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κανείς πρόβλημα με το wifi calling στη Θεσσαλονίκη αυτή την ώρα; Ενώ γράφει ότι έχει wifi calling στη διάρκεια της κλήσης είτε δεν ακούγεται είτε πέφτει η γραμμή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κανείς πρόβλημα με το wifi calling στη Θεσσαλονίκη αυτή την ώρα; Ενώ γράφει ότι έχει wifi calling στη διάρκεια της κλήσης είτε δεν ακούγεται είτε πέφτει η γραμμή.
Με δύο συσκευές οου έχω όλα καλά (p30 pro, 11 pro max)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Γενικά κάποια στιγμή εξαφανίστηκαν και το VoLTE και το VoWiFi σε huawei p10. Σήμερα έφτιαξαν. Έχω την αίσθηση ότι όταν πρωτο ξεκίνησε το wifi calling δούλευε πολύ καλύτερα, τώρα όλο προβλήματα βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα παρατηρώ τώρα οτι δεν μπαινει στο wifi calling.Βεβαια η ερωτηση ειναι αν μπαίνει οταν εχεις 2 γραμμες στο κινητό.Του κάνω επαννεκίνηση εχω στείλει και το μήνυμα στο 1333 οπου μου λεει οτι η υπηρεσια ειναι ηδη ενεργποιημένη στη γραμμή.

Το κινητο ειναι συνδεμένο στα 5G οχι στα 2,4 στο σπίτι.Παίζει ρόλο;

Συσκευη iphone.

72541ad1ef701135f544521694b56082.jpg

66d0d21dc75b857471448b485d2ac450.jpg

06631d1ed3a972a2aa1e8214bc97c7c3.jpg

 

Πρίν 3-4 μέρες παρατήρησα το πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα παρατηρώ τώρα οτι δεν μπαινει στο wifi calling.Βεβαια η ερωτηση ειναι αν μπαίνει οταν εχεις 2 γραμμες στο κινητό.Του κάνω επαννεκίνηση εχω στείλει και το μήνυμα στο 1333 οπου μου λεει οτι η υπηρεσια ειναι ηδη ενεργποιημένη στη γραμμή.

Το κινητο ειναι συνδεμένο στα 5G οχι στα 2,4 στο σπίτι.Παίζει ρόλο;

Συσκευη iphone.

Πρίν 3-4 μέρες παρατήρησα το πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Καλημέρα, μπαίνει μόλις πέσει στη μία γραμμή το σήμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπαίνει μόλις πέσει στη μία γραμμή το σήμα

 

 

Είναι σίγουρο αυτο; Εχω την εντύπωση οτι ειδα στο κινητό και με περισσότερο σήμα να μπαίνει στο wificall.Στο σπίτι μεσα εχω 2/4 στα κέφια του τα μεγάλα παει 3/4

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Με 3/4 τώρα έχω WiFi calling σε iPhone se.

Το θέμα μου λύθηκε αλλά παρατήρησα τώρα κάτι αλλο κουλό που δεν το έχω ξαναδεί:

Αν καλέσεις αριθμό cosmote που δεν έχει τηλεφωνητή, στο τέλος αντί να ακουστεί το μήνυμα κατειλλημένου, καλεί ξανα ρίχνοντας την κλήση σε 3g. Με κλειστό volte, παίζει κανονικα το ηχογραφημένο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτο; Εχω την εντύπωση οτι ειδα στο κινητό και με περισσότερο σήμα να μπαίνει στο wificall.Στο σπίτι μεσα εχω 2/4 στα κέφια του τα μεγάλα παει 3/4

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Ναι βρε ;) Μόλις πέσει στιγμιαία στη μια μπάρα, μπαίνει. και μετά ας πάει και στις 2 και στις 3 παραμένει ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι συνδεμένο στα 5G οχι στα 2,4 στο σπίτι.Παίζει ρόλο;

 

Όχι, δεν παίζει κάνενα απολύτως ρόλο εάν είσαι συνδεδεμένος σε 5GHz WLAN ή 2.4GHz WLAN. Αρκεί να είναι συνδεδεμένο σε WLAN.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε ;) Μόλις πέσει στιγμιαία στη μια μπάρα, μπαίνει. και μετά ας πάει και στις 2 και στις 3 παραμένει ;)

 

 

Όντως!!!

744f8f612e88d6d601b19fe8220eba60.jpg

 

Παίζει τα Χανιά να είναι η μοναδική πόλη που δεν εχεις σήμα σχεδόν στο 90% της πολης και περιχωρα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όντως!!!

744f8f612e88d6d601b19fe8220eba60.jpg

 

Παίζει τα Χανιά να είναι η μοναδική πόλη που δεν εχεις σήμα σχεδόν στο 90% της πολης και περιχωρα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Να ελπίσουμε ότι κάτι θα γίνει μελλοντικά...

 

Όμως και εσείς ενοχληστε τους όχι μια στο τόσο αλλά συχνά...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1u0OpCVQYgJJ8hlXrQElBbfcKKZPRVsnd/view?usp=drivesdk

 

Πρώτη φορά σε κλήση μου εμφανίστηκε ένδειξη HD+, ξέρει κανείς τι μπορεί να σημαίνει ή σε ποιες περιπτώσεις μπορεί να εμφανίζεται?

Edited by cuibono
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...