Jump to content

Cosmote Wifi Calling


petros_alonso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εχθές το βράδυ Δεν λειτουργεί το Wifi Calling για εισερχόμενες κλήσεις και εισερχόμενα sms. Εξερχόμενα κάνει κανονικά έχετε και εσείς πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ Δεν λειτουργεί το Wifi Calling για εισερχόμενες κλήσεις και εισερχόμενα sms. Εξερχόμενα κάνει κανονικά έχετε και εσείς πρόβλημα;
Εμένα δουλεύει μια χαρά .μάλιστα μίλησα ενώ το έχω σε λειτουργία πτήσης

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει μια χαρά .μάλιστα μίλησα ενώ το έχω σε λειτουργία πτήσης

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το mi8 πως το ρυθμισες να εχει wifi calling?

Link to comment
Share on other sites

το mi8 πως το ρυθμισες να εχει wifi calling?
Σαν συσκευή υποστηρίζει κανονικά. Η ολη ιστορία είναι να στο ενεργοποιήσει ο πάροχος

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψες το πως.
Θα τους πάρεις τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψες το πως.
Δεν ήξερα τι ακριβώς πρέπει να διευκρινησω. Είτε βάζεις την κάρτα σου σε άλλο τηλ που το υποστηρίζει επίσημα η κοσμοτε, ενεργοποιείται η υπηρεσία από την κοσμοτε, και μετά το βάζεις στο mi8, είτε παίρνεις τηλ στην εξυπηρέτηση, όπως έκανα εγώ,, τους λες ότι έχεις ένα συμβατό για αυτούς μοντέλο και στο ενεργοποιούν.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συνεχίζει να δουλεύει το wifi calling της cosmote σε εσάς? Έχει σταματήσει να μου δουλεύει καμιά εβδομάδα τώρα. Έχει αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει να δουλεύει το wifi calling της cosmote σε εσάς? Έχει σταματήσει να μου δουλεύει καμιά εβδομάδα τώρα. Έχει αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο κάνεις?

 

Τί συσκευή έχεις; δεν μας λές...Εγω με redmi note 7 και cosmote έχω κανονικά.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με mi 8 πότε δουλεύει, πότε όχι, κάποιες ώρες βλέπω το σήμα πάνω, κάποιες όχι, που οφείλεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με mi 8 πότε δουλεύει, πότε όχι, κάποιες ώρες βλέπω το σήμα πάνω, κάποιες όχι, που οφείλεται αυτό;

 

Αααα..αυτό εννοείς; άρα δουλεύει σαν συσκευή και εταιρία κινητής..απλά έχεις προτίμηση το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας οπότε όταν αυτό κρίνει οτι έχεις επαρκές σήμα και στο vowifi να είχε συνδεθεί θα το ''αφήσει'' για να πάει στο σήμα 4G.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αααα..αυτό εννοείς; άρα δουλεύει σαν συσκευή και εταιρία κινητής..απλά έχεις προτίμηση το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας οπότε όταν αυτό κρίνει οτι έχεις επαρκές σήμα και στο vowifi να είχε συνδεθεί θα το ''αφήσει'' για να πάει στο σήμα 4G.

Σε άλλον απάντησες όμως! Για δες ποιός ρώτησε πρώτος πιο πάνω...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα, OnePlus 6 εγώ και Xiaomi mi A3 η γυναίκα μου, μια δουλεύει wowifi και μια wollte. ,Μάλλον κάποιο θέμα έχει το δίκτυο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα, OnePlus 6 εγώ και Xiaomi mi A3 η γυναίκα μου, μια δουλεύει wowifi και μια wollte. ,Μάλλον κάποιο θέμα έχει το δίκτυο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω με Α3 ειμαι αλλα δεν παιζει πια. Θα το δοκιμασω και σε αλλο δικτυο να δω

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το VoWIFI στο Note 9 μου δεν λέει να συνδεθεί, δεν ξέρω αν έχεις και άλλος πρόβλημα και έχει σχέση με το δίκτυο. Θα προσπαθήσω μια ακόμη επανεκκίνηση.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται εδώ και λίγη ώρα; Το volte εικονίδιο χάνεται και επανέρχεται ανά 2-3 λεπτά χωρίς όμως να χάνω τα 4G δεδομένα. Περιοχή Αλεξανδρούπολη.
Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung s7 edge έχει καταφέρει κανείς να εμφανισθεί το wifi calling , παρόλο που είναι ενεργοποιημένο στην κοσμοτε στο κινητό δεν φαίνεται κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις > σχετικά με το τηλέφωνο > πληροφορίες λογισμικου. Στο λογισμικό παρόχου τι έχει;
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις > σχετικά με το τηλέφωνο > πληροφορίες λογισμικου. Στο λογισμικό παρόχου τι έχει;
Αυτά είναι, βλέπουμε κάτι;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Πιο κάτω ψάχνουμε το προφίλ παρόχου. Πρέπει να λέει COS ή EUR για να παίξει η υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Πιο κάτω ψάχνουμε το προφίλ παρόχου. Πρέπει να λέει COS ή EUR για να παίξει η υπηρεσία.
Όχι δεν λέει κάτι άλλο, μπορώ να κάνω κάτι;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Στο πληροφορίες λογισμικού κάτω από την έκδοση Knox λέει έκδοση λογισμικού παρόχου (ή κάτι τέτοιο). Αυτό ψάχνουμε για να δούμε ποιο προφίλ έχει η συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

Με την έκδοση βασικού φάσματος που έχει στην πρώτη εικόνα, σε αναζήτηση στο sammobile βγάζει ότι είναι γερμανικό. Για αυτό λογικά δεν δουλεύει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το βρήκα τελικά , αλλά έχει μια διαδικασία να βάλω της cosmote η eu .

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s7-edge/firmware/SM-G935F/COS/download/G935FXXS7ETA7/315510/

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το βρήκα τελικά , αλλά έχει μια διαδικασία να βάλω της cosmote η eu .

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s7-edge/firmware/SM-G935F/COS/download/G935FXXS7ETA7/315510/

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Βάλε μέσω ODIN την ROM της COSMOTE. Απλά θα χάσεις όλα τα σου τα αρχεία και θα γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...