Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε άποψη για την ποιότητα του σήματος;

Το βλέπω για αντικαταστάτη του J7 2017 της συζύγου, αλλά με προβληματίζει η ποιότητα του σήματος στην μια από της 2 κάρτες που έχει στο J7.

Vodafone, στην περιοχή μας δεν έχουμε καλή κάλυψη και χάνει πολλές κλήσεις, ξέρω πως δεν βοηθάει η συσκευή γιατί σε ένα παλιό Xiaomi note 4 έχει πολύ καλύτερο σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα από cosmote μιας και είχα επιδότηση.

Επειδή έχει όμως το firmware της cosmote περνάω το EUR από Samsung mobile όπως έκανα παλια, σωστα;

Έτσι δεν έγραφε ο knox, τα ίδια δεν ισχύουν και τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε άποψη για την ποιότητα του σήματος;

Το βλέπω για αντικαταστάτη του J7 2017 της συζύγου, αλλά με προβληματίζει η ποιότητα του σήματος στην μια από της 2 κάρτες που έχει στο J7.

Vodafone, στην περιοχή μας δεν έχουμε καλή κάλυψη και χάνει πολλές κλήσεις, ξέρω πως δεν βοηθάει η συσκευή γιατί σε ένα παλιό Xiaomi note 4 έχει πολύ καλύτερο σήμα...

 

Το j7 έχει θέμα με το σήμα...το είχα και εγώ με vodafone.Το Α7 είναι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Το j7 έχει θέμα με το σήμα...το είχα και εγώ με vodafone.Το Α7 είναι καλυτερο
Οκ ευχαριστώ!

Μια που σε βρήκα και έκανες την ίδια αλλαγή, μια σύγκριση για την μπαταρία;

Από οθόνη εντάξει amoled, αλλά κάμερα μεγάλη διαφορά να υποθέσω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ!

Μια που σε βρήκα και έκανες την ίδια αλλαγή, μια σύγκριση για την μπαταρία;

Από οθόνη εντάξει amoled, αλλά κάμερα μεγάλη διαφορά να υποθέσω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάμερα δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικος,μη σε μπερδέψω .Από μπαταρία όμως έχουν πολύ μεγάλη διαφορά.Δυστυχως το Α7 εχει χειρότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ!

Μια που σε βρήκα και έκανες την ίδια αλλαγή, μια σύγκριση για την μπαταρία;

Δυστυχώς από μπαταρία δε λέει και πολλά

 

Και εγώ από το J7 έρχομαι το οποίο μ έβγαζε άνετα τη μέρα

 

Στο Α7 μέχρι στιγμής χρειάζομαι φορτιστή

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο για την κατηγορία του και τα χρήματα που κοστίζει είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις, με την καλύτερη οθόνη και αξιοπρεπεστατη κάμερα όχι κακή μπαταρία χωρίς να είναι το δυνατό του σημείο καλή ποιότητα κατασκευής με πλάτη από γυαλί και όχι πλαστικό...2 χρόνια εγγύηση samsung. Το μόνο μελανό σημείο για εμένα η χρήση Micro usb και όχι type c. Γενικά όμως πρόκειται για ένα πολύ καλό τηλέφωνο σε πολύ καλή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει το κουτί ότι εισάγεται από την Samsung hellas δικαρτο

Είχε την A750FNXXU1ARK4 και πήρε την A750FNXXU1ASB2 στις 20/3/2019 Και τώρα κυκλοφόρησε σε όλους τους αλους το 9 εκτός από το δικό μου και το xperia xz1 που έχω έχει πάρει το 9 ήδη και πήρα και του Απριλίου το μπάλωμα και αυτο εδώ τίποτα Samsung Electronics by saligari

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει το κουτί ότι εισάγεται από την Samsung hellas δικαρτο

Είχε την A750FNXXU1ARK4 και πήρε την A750FNXXU1ASB2 στις 20/3/2019 Και τώρα κυκλοφόρησε σε όλους τους αλους το 9 εκτός από το δικό μου και το xperia xz1 που έχω έχει πάρει το 9 ήδη και πήρα και του Απριλίου το μπάλωμα και αυτο εδώ τίποτα Samsung Electronics by saligari

Ουτε εγω εχω παρει την αναβαθμιση...θα ερθει

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πήρα αναβάθμιση . Η κάμερα είναι απίστευτη για αυτήν την κατηγορία. Κάτω από 200€ που έχει τώρα το κινητό μας είναι ληστεία. Η μπαταρία καλούτσικη

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από μπαταρία δε λέει και πολλά

 

Και εγώ από το J7 έρχομαι το οποίο μ έβγαζε άνετα τη μέρα

 

Στο Α7 μέχρι στιγμής χρειάζομαι φορτιστή

 

Μάλιστα, ευχαριστώ.

Οπότε θα περιμένω λίγο να δω κριτικές και για το Α50 που έχει μεγαλύτερη μπαταρία και type-C.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από μπαταρία δε λέει και πολλά

 

Και εγώ από το J7 έρχομαι το οποίο μ έβγαζε άνετα τη μέρα

 

Στο Α7 μέχρι στιγμής χρειάζομαι φορτιστή

 

Μαλλον το Α7 σου εχει προβλημα με την μπαταρια!

Το δικο μου παει 3 μερες με απλη χρηση....2 με ελαχιστη χρηση ιντερνετ π.χ. email, site.

1 μερα με πληρη ξεσκισμα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το Α7 σου εχει προβλημα με την μπαταρια!

Το δικο μου παει 3 μερες με απλη χρηση....2 με ελαχιστη χρηση ιντερνετ π.χ. email, site.

1 μερα με πληρη ξεσκισμα.

 

Κάπως έτσι είναι...δηλαδή με ενεργά δεδομενα,wifi και gps μόνιμα,ομιλία 2 ωρες και κάτι,περίπου 2 ωρες σερφαρισμα κυρίως με wifi και ενεργό το always on display,από το πρωί στις 7 που είναι στο 100% , το βράδυ κατά τις 11 είναι κάτω από 20%..δηλαδή το φορτίζεις...νομίζω αυτές είναι οι δυνατότητες της μπαταρίας του.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι είναι...δηλαδή με ενεργά δεδομενα,wifi και gps μόνιμα,ομιλία 2 ωρες και κάτι,περίπου 2 ωρες σερφαρισμα κυρίως με wifi και ενεργό το always on display,από το πρωί στις 7 που είναι στο 100% , το βράδυ κατά τις 11 είναι κάτω από 20%..δηλαδή το φορτίζεις...νομίζω αυτές είναι οι δυνατότητες της μπαταρίας του.
Κάπως έτσι. Με μέτρια χρήση βγάζει την ημέρα

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω....

Σε εσας την δυνατοτητα portrait backdrop και portrait dolly την εχει μεσα στην καμερα?

Σε εμενα και σε πολλα ευρωπαικα μοντελα απουσιαζει και ειναι πολυ ωραιο εφε που μονο στο Α7 2018 υπαρχει.... αλλα οπως βλεπω το βαλανε μονο στα μοντελα για Ινδια.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χριστός Ανέστη. Προσπαθώ να καταλάβω αν μπορεί να μπει η gcam στο Α 7 χωρίς root. Γίνεται? Έχει διαφορά?

 

Ναι γινεται και χωρις Root αλλα δεν λειτουργει 100%...πχ. εαν βαλεις ποιοτητα πανω απο 20mp αυτο αυτοματα κατεβαινει στα 8mp.

Το εβαλα εγω αλλα 8/10 εκλεινε μονο του το κινητο.

Διαφορα δεν ειδα καθως οπως σου ειπα κατεβαζει την ποιοτητα στα 8mp λογο καποιας ασυμβατοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται και χωρις Root αλλα δεν λειτουργει 100%...πχ. εαν βαλεις ποιοτητα πανω απο 20mp αυτο αυτοματα κατεβαινει στα 8mp.

Το εβαλα εγω αλλα 8/10 εκλεινε μονο του το κινητο.

Διαφορα δεν ειδα καθως οπως σου ειπα κατεβαζει την ποιοτητα στα 8mp λογο καποιας ασυμβατοτητας.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Στα βίντεο δεδομένου ότι δεν έχει σταθεροποιητη χάνει εύκολα την εστίαση? Δηλαδη αν θέλω να τραβήξω βίντεο τα παιδιά μου οταν κολυμπούν σε αγώνες θα εχω καλο αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Στα βίντεο δεδομένου ότι δεν έχει σταθεροποιητη χάνει εύκολα την εστίαση? Δηλαδη αν θέλω να τραβήξω βίντεο τα παιδιά μου οταν κολυμπούν σε αγώνες θα εχω καλο αποτέλεσμα?

 

Εχει σταθεροποιητη. Εστιαση δεν χανει, σε ολα τα βιντεο που εχω βγαλει ΔΕΝ εχει χασει πουθενα την εστιαση.

 

Δεν μπορω να σου στειλω δειγμα με βιντεο που εχω βγαλει.....θα παθεις πλακα ποσο σταθερο ειναι το βιντεο.

20190429-143926.jpg

Edited by sc1ent1st
Link to comment
Share on other sites

Εχει σταθεροποιητη. Εστιαση δεν χανει, σε ολα τα βιντεο που εχω βγαλει ΔΕΝ εχει χασει πουθενα την εστιαση.

 

Δεν μπορω να σου στειλω δειγμα με βιντεο που εχω βγαλει.....θα παθεις πλακα ποσο σταθερο ειναι το βιντεο.

20190429-143926.jpg

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στο μοντέλο αυτό έχει έρθει update για 9 pie?

Επίσης το security patch στο δικό μου είναι Φεβρουαρίου και γενικά όλο μου λέει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοιτάω για αναβάθμιση στο κινητό μου γράφει ότι έχω την τελευταία

Όταν το συνδέω με το PC με την εφαρμογη smart switch μου βγάζει αναβάθμιση σε android pie

Δεν το έχω αναβάθμιση ακόμα

Έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση να μας πει εντυπώσεις..........

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...