Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πειρα και εγω. αυτονομια καλη . Οθοναρα δεν ξερω τι λετε ,η καλυτερη που ειχα ποτε στην κατοχη μ (χρηστης χιαομι χρονια αλλα σηχαθηκα τα πειραγματα και τα κολπα καθε φορα που αναβαθμιζεται η ρομ). καμερα δεν ξερω μιας και τα χιαομι που ειχα ηταν ολα χαλια στην καμερα. ρολαρει πολυ καλα . μονο type c να ειχε .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεκινησε η αναβαθμιση Pie 9.0 για galaxy A7 2018----->> https://www.sammobile.com/2019/03/14/official-galaxy-a7-2018-android-pie-update-rolling-out-russia/
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα εμένα μου ήρθε 1η Φεβρουαρίου 400 MB

Αριθμός κατασκευής :*A750FNXXU1ASB2

 

Έκδοση Android :*Oreo(Android 8.0.0)

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας :*2019-03-20

 

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας :*2019-02-01

 

· Ενημέρωση ασφαλείας

· Προστέθηκε μια νέα λειτουργία στην εφαρμογή Κάμερα : Υδατογράφημα

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Κάμερα βελτιώθηκε.

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Οθόνη αφής βελτιώθηκε.

 

Αριθμός κατασκευής :*A750FNXXU1ARK4

 

Έκδοση Android :*Oreo(Android 8.0.0)

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας :*2018-12-14

 

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας :*2018-11-01

 

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Κάμερα βελτιώθηκε.

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Αποτύπωμα βελτιώθηκε.

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Κλ. βίντεο βελτιώθηκε.

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι αναβαθμισεις ασφαλειας και οχι εκδοσης... οι εκδοσεις ειναι στα 1Giga περιπου μπορει και παραπανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις σήμερα εμένα μου ήρθε 1η Φεβρουαρίου 400 MB

Αριθμός κατασκευής :*A750FNXXU1ASB2

 

Έκδοση Android :*Oreo(Android 8.0.0)

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας :*2019-03-20

 

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας :*2019-02-01

 

· Ενημέρωση ασφαλείας

· Προστέθηκε μια νέα λειτουργία στην εφαρμογή Κάμερα : Υδατογράφημα

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Κάμερα βελτιώθηκε.

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Οθόνη αφής βελτιώθηκε.

 

Αριθμός κατασκευής :*A750FNXXU1ARK4

 

Έκδοση Android :*Oreo(Android 8.0.0)

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας :*2018-12-14

 

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας :*2018-11-01

 

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Κάμερα βελτιώθηκε.

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Αποτύπωμα βελτιώθηκε.

· Η σταθερότητα της εφαρμογής Κλ. βίντεο βελτιώθηκε.

 

η καμερα δεν βελτιωθηκε....αλλα μειωθηκε! Συγκρινω τις φωτο πριν και μετα και δεν ειναι το ιδιο....η συγκριση γινεται σε PC με προγραμμα επεξεργασιας φωτογραφιας. το μονο που βελτιωσε ειναι το αποτυπωμα....ουτε το βιντεο ουτε η φωτο δυστηχως:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και σε έμενα πριν δύο τρεις μερες. Κάπου 387 mb περίπου....

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι αναβαθμισεις ασφαλειας και οχι εκδοσης... οι εκδοσεις ειναι στα 1Giga περιπου μπορει και παραπανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η καμερα δεν βελτιωθηκε....αλλα μειωθηκε! Συγκρινω τις φωτο πριν και μετα και δεν ειναι το ιδιο....η συγκριση γινεται σε PC με προγραμμα επεξεργασιας φωτογραφιας. το μονο που βελτιωσε ειναι το αποτυπωμα....ουτε το βιντεο ουτε η φωτο δυστηχως:mad:

Οτι γράφει το ξέρουμε ότι είναι μπαλώματα και όχι το εννιά Android από τον Απρίλη και μετά θα έρθει το 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μενα. Εχει περάσει κανένας η καμμία το update για το one UI για το android pie?Χτες μου ήρθε η επίσημη αναβάθμιση, θελω να το βάλω αλλά χρήστες σε άλλες χώρες αναφέρουν θέμα με τη μπαταρία και με τη κάμερα..βέβαια ήταν η beta έκδοση και δεν βρήκα κάτι γι'αυτή τώρα. Κατέβασε λοιπόν κάποιος pie να μας πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μενα. Εχει περάσει κανένας η καμμία το update για το one UI για το android pie?Χτες μου ήρθε η επίσημη αναβάθμιση, θελω να το βάλω αλλά χρήστες σε άλλες χώρες αναφέρουν θέμα με τη μπαταρία και με τη κάμερα..βέβαια ήταν η beta έκδοση και δεν βρήκα κάτι γι'αυτή τώρα. Κατέβασε λοιπόν κάποιος pie να μας πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Εαν θα φλασαριστει beta εκδοση Pie η οποια δεν ανηκει στην χωρα που ανηκει η Sim καρτα θα διακοπουν τα Ota. Θα ξαναμπειτε στον κοπο να φλασαρετε επισημο λειτουργικο
Link to comment
Share on other sites

οχι επίσημη ενημέρωση μου ήρθε, δεν έχω φλασάρει το κινητό δεν ήρθε χτες σε όλους στην Ελλάδα;;;Εμένα χτες μου βγήκε η ειδοποίηση για το pie..
Link to comment
Share on other sites

Ριξτο αλλωστε αργα η γρηγορα δεν εχει εννοια...Αμα θες να εισαι σιγουρος μετα την εγκατασταση Ota κανε hard-reset για καλη λειτουργια.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θέλω να περιμένω και πολύ..αν περάσω firmware άλλης χώρας θα έχω πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις στη συνέχεια;

 

Περιμενε καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αμφιταλαντευομαι ανάμεσα στο p20 lite & στο Α7 2018. Το p20 το έχω πιάσει στα χέρια μου & είναι πολύ καλό για το Α 7 δεν έχω εικόνα. Έχει βγει καλό μοντέλο?

 

Στάλθηκε από το SM-T813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αμφιταλαντευομαι ανάμεσα στο p20 lite & στο Α7 2018. Το p20 το έχω πιάσει στα χέρια μου & είναι πολύ καλό για το Α 7 δεν έχω εικόνα. Έχει βγει καλό μοντέλο?

 

Στάλθηκε από το SM-T813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διαφορετικά τηλέφωνα το a7 έχει μεγαλύτερη οθόνη amoled αντί LCD το p20 lite..Το a7 δεν έχει notch και έχει και τρείς κάμερες,η μια είναι wide..Το έχω το a7 περίπου τρεις μήνες είναι πολύ καλό,καλύτερο σίγουρα από το Huawei..

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά τηλέφωνα το a7 έχει μεγαλύτερη οθόνη amoled αντί LCD το p20 lite..Το a7 δεν έχει notch και έχει και τρείς κάμερες,η μια είναι wide..Το έχω το a7 περίπου τρεις μήνες είναι πολύ καλό,καλύτερο σίγουρα από το Huawei..

 

To A7 εχει super amoled.

Γενικα ΟΛΗ η σειρα A ειναι super amoled.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει δυνατότητα βιντεοκλήσης (Από άτομα που υπάρχουν στις επαφές) και αν υπάρχει η επιλογή "Υπενθύμιση ειδοποίησης".
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα εγκατάσταση της επίσημης αναβάθμισης σε pie σε Α7 ουγγρικό από skroutz, χωρίς κάποιο εμφανές πρόβλημα στις πρώτες ώρες χρήσης. Πρώτες εντυπώσεις μάλλον θετικές παρά αρνητικές.
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά τηλέφωνα το a7 έχει μεγαλύτερη οθόνη amoled αντί LCD το p20 lite..Το a7 δεν έχει notch και έχει και τρείς κάμερες,η μια είναι wide..Το έχω το a7 περίπου τρεις μήνες είναι πολύ καλό,καλύτερο σίγουρα από το Huawei..
Έχω διαβάσει διάφορα προβλήματα για την εστίαση της κάμερας & επειδή φίλος ο οποίος δεν έχει & πολύ άποψη από κινητά με ρώτησε γι'αυτό με προβληματίζει τι θα του προτείνω. Πάντως το p20 lite το έχω δουλέψει & είναι πολύ τίμιο κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε πείσω να πάρεις το a7..Το καλύτερο θα ήταν να πάει σε ένα κατάστημα να δει από κοντά τα τηλέφωνα,ξέρεις είναι και θέμα γούστου..Προσωπική μου άποψη το a7 είναι καλύτερο,επίσης η κάμερα δεν έχει θέματα με εστίαση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά είναι καλύτερα να πάει σε κάποιο κατάστημα να τα δει στην πράξη Και τα δύο κινητά Έτσι έκανα και εγώ για το Redmi 6 Pro για ένα φίλο τον πήγα και το είδε και θα το παραγγείλει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...