Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και νομίζω το αναφέρει όταν πας να το ενεργοποιήσεις χωρίς ακουστικά..

 

Και Youtube χωρις ακουστικα δουλευει .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα κι εγω χθες αλλα

 

Δεν μου "εκατσε" το κινητο ...Νομιζοντας οτι το J7 2017 δεν εχει nanosim πηγα σε Vodafone πηρα αλλη καρτα αλλα δεν βρισκει σημα το κινητο . Την εβαλα στο J7 και δουλευει κανονικα .

Πηρα την samsung και με το ΙΜΕΙ εχει κανονικα εγγυηση . Δοκιμασα και αλλη nanosim αλλα ουτε με αυτη δουλευει .Την Δευτερα σε smartec.

 

Η οθονη του κατωτερη του J7 2017.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το poco έχει ΚΑΙ καλύτερη κάμερα.dual focus,ποιο γρήγορη εστίαση και σταθεροποίηση στο βίντεο.Στο Α7 θα δεις πολλές φορές να χάνει η εστίαση έστω και στιγμιαία,και από κοντινά σε μακρινά είναι αργό ενώ στο poco,note5,6, η εστίαση είναι αστραπιαία λόγο dual focus και στα βράδυ να,αν μπει και open camera ακόμη καλυτερα(όπως galaxy s7,8 ktl)...Αυτά περί κάμερας...Δέκα και πλέον χρόνια σαμσουνακιας... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Η διπλη πισω καμερα τι ρολο παιζει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το poco έχει ΚΑΙ καλύτερη κάμερα.dual focus,ποιο γρήγορη εστίαση και σταθεροποίηση στο βίντεο.Στο Α7 θα δεις πολλές φορές να χάνει η εστίαση έστω και στιγμιαία,και από κοντινά σε μακρινά είναι αργό ενώ στο poco,note5,6, η εστίαση είναι αστραπιαία λόγο dual focus και στα βράδυ να,αν μπει και open camera ακόμη καλυτερα(όπως galaxy s7,8 ktl)...Αυτά περί κάμερας...Δέκα και πλέον χρόνια σαμσουνακιας...

 

To poco εχει καλυτερη καμερα ΜΟΝΟ εαν το συνδυασεις με το Software τις google (google camera) και γινεται μονο εαν πειραξεις το κινητο.

Δεν το λεω μονο εγω αλλα χιλιαδες κατοχοι του κινητου!

Πριν λιγο καιρο μαλιστα σε forum ειχα ανεβασει εγω φωτο με το A7 και καποιος με poco και υπηρχε μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα με το Α7 να ειναι αψογη η φωτο, μολις ο τυπος εβαλε το google camera η διαφορα ηταν αισθητη, οποτε μην περνεις στο λαιμο σου καποιον που θα το παρει χαρη στα λεγομενα σου και πικραθει! γιατι το να βαλει την google camera δεν ειναι και τοσο ευκολο.

Η εστιαση που λες μια χαρα γρηγορη ειναι ...εαν θες αστραπιαια παρε DSLR γιατι ΚΑΝΕΝΑ κινητο δεν βγαζει αστραπιαια. Γρηγορο κλειδωμα εχουν τα πολυ ακριβα κινητα, iphone, Note 9, s9, s10, huawei p20 PRO, mate 20 PRO. Τα αλλα ειναι απλα παιχνιδια.

Τα xiaomi επισης να γνωριζεις εχουν την πιο φτωχη φωτο απο ολες τις ναυαρχιδες κινητων....εχουν πολυ απλα υψηλη φωτεινοτητα και οχι τοσο τονισμενα χρωματα....ψαξε και δες οτι δεν ασχολουντε πολλοι με τις φωτογραφιες απο xiaomi.

Δεν το λεω ετσι απλα γιατι μου ηρθε αλλα εχω στην κατοχη μου και xiaomi και huawei, samsung, iphone και λογο δουλειας (πωλησεις κινητων) εχω γκαμα για δοκιμες να φανε και οι κοτες.

Edited by sc1ent1st
Link to comment
Share on other sites

Από s7,και s7 edge έρχομαι.εχω δεκάδες φωτογραφίες και βίντεο στο φορητό και μπορώ να συγκρίνω.Το Α7 είναι απλά μέτριο,το Νοτε5 που έχω τώρα άνετα κοιτάει στα μάτια το S7 που είχα σε κάμερα,με στοκ κιόλας,βαριέμαι τα πειράγματα,,πλην στις βραδυνές φώτο, όπου το 7αρι υπερέχει με λιγότερο θόρυβο.Αν δεν βάλεις δίπλα δίπλα τηλέφωνα σε όλες τις συνθήκες φωτισμόυ πορίσματα δεν βγαίνουν....

.... για την ιστορία,το καλύτερο midrange κινητό που πέρασε από τα χέρια μου της Σαμσουνγκ στον τομέα της κάμερας ήταν το Α5 2016, οπτικό σταθεροποιητή και πολύ ποιοτικό φακό...

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Από s7,και s7 edge έρχομαι.εχω δεκάδες φωτογραφίες και βίντεο στο φορητό και μπορώ να συγκρίνω.Το Α7 είναι απλά μέτριο,το Νοτε5 που έχω τώρα άνετα κοιτάει στα μάτια το S7 που είχα σε κάμερα,με στοκ κιόλας,βαριέμαι τα πειράγματα,,πλην στις βραδυνές φώτο, όπου το 7αρι υπερέχει με λιγότερο θόρυβο.Αν δεν βάλεις δίπλα δίπλα τηλέφωνα σε όλες τις συνθήκες φωτισμόυ πορίσματα δεν βγαίνουν....

.... για την ιστορία,το καλύτερο midrange κινητό που πέρασε από τα χέρια μου της Σαμσουνγκ στον τομέα της κάμερας ήταν το Α5 2016, οπτικό σταθεροποιητή και πολύ ποιοτικό φακό...

 

Απο που συμπερανες οτι το A7 ειναι μετριο?

Καταρχην ΠΟΤΕ δεν συγκρινεις τις φωτο απο τις οθονες!.... τις περνας στον υπολογιστη και εκει βλεπεις το αποτελεσμα καθως οθονη με οθονη διαφερει παρα πολυ....βαριεμαι να σου ανεβασω φωτο απο το Α7 ..... εαν ξερεις απο φωτογραφια παιζει μεγαλο ρολο το φως εκεινης της στιγμης καθως και η γωνια που χτυπαει το φως!!!

μην μου συγκρινεις το Νote 5 με το s7....το 7 ειναι καλυτερο! Επισης δες και τα f των κινητων και θα δεις οτι το Α7 δεν ειναι για μετριο....αλλα καλο προς πολυ καλο.!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα 203€ είναι πρόκληση το κινητό...

Το πήρα για τη γυναίκα μου.... ήμουν μεταξύ Α7 (2018) και Α8(2018)...

Ήθελε οπωσδήποτε Samsung λόγω κάμερας... είχε παλιά το Α5 (2015) και εγώ έχω το S8..

To Huawei P10 Lite που έχει την έχει απογοήτευση εντελώς στο θέμα φωτογραφίας... και δεν είναι και η μόνη καθώς έχω και φίλους που μου λένε το ίδιο...

Για να δούμε.... ελπίζω να το ευχαριστηθεί...

Εντυπώσεις στο μέλλον...

:):):)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις βίντεο εν κίνηση σε χαμηλό φωτισμό,με η χωρίς φλας,να παρεμβάλλονται εμπόδια με το Α7,σκηνικό γιορτούλας ας πούμε,όπως τραβάω τα παιδιά μου με το Νοτε5 τώρα,και αν δεν χάσει την εστίαση έστω και για λιγο να το πάρω και εγώ.Υπερμαχος καποιας εταιρείας δεν ήμουν ποτέ....10 χρόνια Σαμσουνγκ είχα.Δοκιμασα το Νότε 5 , είδα ότι στις συνθήκες που το λειτουργώ δουλεύει όπως πρεπει έβαλα και open camera και όλα οκ.Τα χιαομι τώρα ποια από το Νοτε5 και μετά έχουν αστραπιαία

εστίαση και στην φώτο και στο βίντεο λόγο dual focus.Το s7 ήταν καλύτερο στις νυκτερινες φώτο.Σε όλα τα άλλα δεν είδα αξιοσημείωτη διαφορά....Ξέρω ότι όλα τα mid range της Σαμσουνγκ έχουν αργό φοκους και με εκνευρίζει αυτό...Αν το Α7 είναι η εξαίρεση μακάρι,γυρίζω πάλι Σαμσουνγκ

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις βίντεο εν κίνηση σε χαμηλό φωτισμό,με η χωρίς φλας,να παρεμβάλλονται εμπόδια με το Α7,σκηνικό γιορτούλας ας πούμε,όπως τραβάω τα παιδιά μου με το Νοτε5 τώρα,και αν δεν χάσει την εστίαση έστω και για λιγο να το πάρω και εγώ.Υπερμαχος καποιας εταιρείας δεν ήμουν ποτέ....10 χρόνια Σαμσουνγκ είχα.Δοκιμασα το Νότε 5 , είδα ότι στις συνθήκες που το λειτουργώ δουλεύει όπως πρεπει έβαλα και open camera και όλα οκ.Τα χιαομι τώρα ποια από το Νοτε5 και μετά έχουν αστραπιαία

εστίαση και στην φώτο και στο βίντεο λόγο dual focus.Το s7 ήταν καλύτερο στις νυκτερινες φώτο.Σε όλα τα άλλα δεν είδα αξιοσημείωτη διαφορά....Ξέρω ότι όλα τα mid range της Σαμσουνγκ έχουν αργό φοκους και με εκνευρίζει αυτό...Αν το Α7 είναι η εξαίρεση μακάρι,γυρίζω πάλι Σαμσουνγκ

 

Βιντεο τραβαω σχεδον καθημερινα και προβλημα δεν ειδα! ΔΕΝ ειναι και θεος, τα "φθηνα" κινητα κατω απο 800€ δεν τα συγκρινεις με τιποτα με τις ναυ-αρχιδες των 900€+!!!!!

Xiaomi οπως σου ειπα εχω στην κατοχη μου και στο καταστημα μου ΟΛΑ τις Xiaomi οποτε οτι και να μου λες τεσταρισμενο το εχω.

Τα Xiaomi ΔΕΝ φτανουν τα αλλα κινητα στην φωτο γιατι οπως σου εξήγησα εχουν πολυ φωτισμο (να ο λογος που δεν χανει την εστιαση που λες και τραβαει σε λιγο φωτισμο αλλα με χρωματα σχεδον ξεπλυμενα), ΟΣΟΙ ανεβαζουν φωτο στα site με φωτογραφιες θα δεις οτι 100% γραφουν οτι ειναι με το λογισμικο google camera.

Εαν σου ερεσει να σκαλιζεις το κινητο και ξερεις εννοειται (μην κολησει) βαλε το google camera .....μερα με τη νυχτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η διπλη ή τριπλη πισω καμερα σε τι βοηθαει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για το βίντεο ισχύει, όπως και για την google camera. Η μαμά εφαρμογή στο βίντεο είναι για κλωτσιές. Ανεβάζει το ISO στο Θεό και χαλάει τα χρώματα. Στη φωτό δεν με πειράζει μία χαρά τα βγάζει. Επειδή όμως η google camera πρέπει να ρόυταρεις το κινητό και ψιλό φοβάμαι να το πειράξω, έβαλα το open camera, και διαπίστωσα ότι κατά τη λήψη ανεβάζει το ISO στα 3 200. Το πείραξα λοιπόν, άλλαξα τα bitrate, από τα 20 που τραβάει μαμισια στα 42, έριξα το ISO μέσα από την εφαρμογή και κατά την διάρκεια της εγγραφης από τα 3200 στα 800 η στα 1600 ανάλογα με το πώς δείχνει και έγινε άλλο τηλέφωνο. Ζωντανά χρώματα με λιγότερο θόρυβο. Την ημέρα δεν χρειάζεται πείραγμα, σε εσωτερικό χώρο με τεχνητό φωτισμό εκεί το πειράζω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για το βίντεο ισχύει, όπως και για την google camera. Η μαμά εφαρμογή στο βίντεο είναι για κλωτσιές. Ανεβάζει το ISO στο Θεό και χαλάει τα χρώματα. Στη φωτό δεν με πειράζει μία χαρά τα βγάζει. Επειδή όμως η google camera πρέπει να ρόυταρεις το κινητό και ψιλό φοβάμαι να το πειράξω, έβαλα το open camera, και διαπίστωσα ότι κατά τη λήψη ανεβάζει το ISO στα 3 200. Το πείραξα λοιπόν, άλλαξα τα bitrate, από τα 20 που τραβάει μαμισια στα 42, έριξα το ISO μέσα από την εφαρμογή και κατά την διάρκεια της εγγραφης από τα 3200 στα 800 η στα 1600 ανάλογα με το πώς δείχνει και έγινε άλλο τηλέφωνο. Ζωντανά χρώματα με λιγότερο θόρυβο. Την ημέρα δεν χρειάζεται πείραγμα, σε εσωτερικό χώρο με τεχνητό φωτισμό εκεί το πειράζω.

 

Εαν μπορεις βαλε την google camera...αλλαζει τελειος την φωτογραφια. Το δοκιμασα σε ενα xiaomi 4a και ειναι μερα με την νυχτα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η διπλη ή τριπλη πισω καμερα σε τι βοηθαει ?

 

η μια ειναι η κανονικη η δευτερη ειναι για το βαθος και η τριτη για ευρεια -wide-

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το mia2,καλο δεν λεω αλλα το α7 ειναι καλυτερο και στην καμερα και στην οθονη και γενικα μου αρεσε περισσοτερο.ΥΓ το mia2 μπρικαρε με το update φεβρουαριου και δεν επανερχετε.Μακρια απο τα android one της xiaomi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να βγάλεις βίντεο εν κίνηση σε χαμηλό φωτισμό,με η χωρίς φλας,να παρεμβάλλονται εμπόδια με το Α7,σκηνικό γιορτούλας ας πούμε,όπως τραβάω τα παιδιά μου με το Νοτε5 τώρα,και αν δεν χάσει την εστίαση έστω και για λιγο να το πάρω και εγώ.Υπερμαχος καποιας εταιρείας δεν ήμουν ποτέ....10 χρόνια Σαμσουνγκ είχα.Δοκιμασα το Νότε 5 , είδα ότι στις συνθήκες που το λειτουργώ δουλεύει όπως πρεπει έβαλα και open camera και όλα οκ.Τα χιαομι τώρα ποια από το Νοτε5 και μετά έχουν αστραπιαία

εστίαση και στην φώτο και στο βίντεο λόγο dual focus.Το s7 ήταν καλύτερο στις νυκτερινες φώτο.Σε όλα τα άλλα δεν είδα αξιοσημείωτη διαφορά....Ξέρω ότι όλα τα mid range της Σαμσουνγκ έχουν αργό φοκους και με εκνευρίζει αυτό...Αν το Α7 είναι η εξαίρεση μακάρι,γυρίζω πάλι Σαμσουνγκ

 

Ποιο note5 ρε φιλε θα μας τρελανετε?Συγρινεις το α7 με το χιαομι?Το ειχα για αυτο μιλαω,καμια σχεση με το α7,καμια σχεση οι φωτο που βγαζουν,καμια σχεση οι οθονες.Ειναι γνωστο και ολοι το ξερουν οτι περαν του mi8,mia2 και γενικα εν μερη την σειρα mi τα χιαομι στην καμερα δεν το εχουν.Το α7 στην κατηγορια της τωρινης τιμης του,δεν εχει αντιπαλο στην φωτογραφια..

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το mia2,καλο δεν λεω αλλα το α7 ειναι καλυτερο και στην καμερα και στην οθονη και γενικα μου αρεσε περισσοτερο.ΥΓ το mia2 μπρικαρε με το update φεβρουαριου και δεν επανερχετε.Μακρια απο τα android one της xiaomi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποιο note5 ρε φιλε θα μας τρελανετε?Συγρινεις το α7 με το χιαομι?Το ειχα για αυτο μιλαω,καμια σχεση με το α7,καμια σχεση οι φωτο που βγαζουν,καμια σχεση οι οθονες.Ειναι γνωστο και ολοι το ξερουν οτι περαν του mi8,mia2 και γενικα εν μερη την σειρα mi τα χιαομι στην καμερα δεν το εχουν.Το α7 στην κατηγορια της τωρινης τιμης του,δεν εχει αντιπαλο στην φωτογραφια..

Το εχω ξαναπει και εδω και σε πολλα forum οτι γενικα οι φωτογραφικες μηχανες που εχουν τα xiaomi ειναι οι χειροτερες απο τις μεγαλες εταιρειες κινητων, ΜΟΝΟ εαν περασεις μεσα το google camera εχει διαφορα....αλλα και παλι ειναι πισω.

Link to comment
Share on other sites

Να πάρουμε πρώτα 9(που θα πάρει σίγουρα) και βλέπουμε για 10..Εσύ αλήθεια για 10 που διάβασες;

 

ξέρω από το Α3 2017 που είχαν πάρει αναβαθμίσεις ξεκίνησε με το 6 πήγε μεχρι το 8 πιστεύω ότι και αυτό θα πάρει τις δύο ξεκινάει από το 8 θα πάει στο 9 και το δέκα

Link to comment
Share on other sites

Ας κρίνει μόνος του ο καθενας,αν η κάμερα του Α7,οθόνη,ταχύτητα κτλ...το κάνει καλύτερο του Νοτε5... Εγώ που το δουλεύω από περισυ το καλοκαίρι με open camera έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου...εσείς το έχετε πιάσει ποτέ???

Link to comment
Share on other sites

Πως το κατάφερες στο youtube;

Σορυ οχι.Αλλα εαν θελεις να εχεις πιο καθαρο ηχο στην αναπαραγωγη youtube "χωρις ακουστικα" μια και το ηχειο σου ειναι μονοφωνικο πηγαινε στις ρυθμισεις και κατεβασε την μπαρα του 500 τερμα κατω θα δεις οτι σε ποιοτικα Youtube θα εχεις πιο δυνατο και καθαρο ηχο.--->>> 53762067_2285749044814429_4232011313187913728_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e843b94c0bad2700301cfacaef15d9dd&oe=5D1C83BB

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ας κρίνει μόνος του ο καθενας,αν η κάμερα του Α7,οθόνη,ταχύτητα κτλ...το κάνει καλύτερο του Νοτε5... Εγώ που το δουλεύω από περισυ το καλοκαίρι με open camera έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου...εσείς το έχετε πιάσει ποτέ???

 

Ρε φιλε εβαλες 2 βιντεο να δειξεις τι?Αν ειναι σε καποιες εφαρμογες λιγο πιο γρηγορο το χιαομι?και αυτο για κλασματα του δευτερολεπτου?Επισης στο δευτερο βιντεο το εχει συγκριση με το s7 και οχι με το A7 και παρολο που το s7 ειναι κινητο 3 μοντελα πισω,στα σκοτεινα σημεια εκει που βλεπεις αν η καμερα ειναι καλη,το χιαομι χανει κατα κρατος..Το λες και μονος σου οτι εβαλες open camera γιατι?Γιατι η stock του χιαομι ειναι για τα πανυγηρια.Βαλε και στο A7 google cam και ελα να κανεις συγκριση..Βλεπω οτι γραφεις και για την οθονη,ε τωρα τι να πω,αν συγκρινεις την οθοναρα του A7 με το χιαομι,ε τοτε τζαμπα μιλαμε....Καλο ειναι να υποστηριζουμε αυτο που αγορασαμε αλλα να λεμε και την αληθεια ομως.ΥΓ.Ειχα το νοτε5 και το mia2 που ειχε καλυτερη καμερα απο το νοτε5!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σορυ οχι.Αλλα εαν θελεις να εχεις πιο καθαρο ηχο στην αναπαραγωγη youtube "χωρις ακουστικα" μια και το ηχειο σου ειναι μονοφωνικο πηγαινε στις ρυθμισεις και κατεβασε την μπαρα του 500 τερμα κατω θα δεις οτι σε ποιοτικα Youtube θα εχεις πιο δυνατο και καθαρο ηχο.--->>> 53762067_2285749044814429_4232011313187913728_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e843b94c0bad2700301cfacaef15d9dd&oe=5D1C83BB

Καλημέρα!Χρησιμοποιείς κάποιο σκούρο θέμα;Το φόντο στις ρυθμίσεις που βλέπω μοιάζει με του one ui..

Link to comment
Share on other sites

Ας κρίνει μόνος του ο καθενας,αν η κάμερα του Α7,οθόνη,ταχύτητα κτλ...το κάνει καλύτερο του Νοτε5... Εγώ που το δουλεύω από περισυ το καλοκαίρι με open camera έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου...εσείς το έχετε πιάσει ποτέ???

 

Ωπα εδω το εχασες τελειος το παιχνιδι?

Για πια οθονη μου λες? συγκρινεις μια super amoled με μια απλη lcd??:confused: Ειναι ποτε δυνατον??

οπως σου ειπα και πιο πριν εχω στο μαγαζι μου ΟΛΗ τη γκαμα οποτε επετρεψε μου να σου πω οτι κανεις μεγαλο λαθος να συγκρινεις ενα Note 5 με το Α7 και ναι το εχω στα χερια μου οπως και το pocco που το κανανε θεο αλλα τελικα ημιθεος ειναι!!

Αστο καλυτερα μην το συνεχιζεις...θα καψεις κανεναν που θα σε ακουσει και θα παει να παρει το Note 5 αντι του Α7 και μετα ποιος τον ακουει.

Σε οσους πελατες εχω δειξει το Α7 με τις φωτο που βγαζει 99% το εχουν παρει και ΝΑΙ δειχνω εννοειται και το Note 5-6

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές (όχι συχνά)το βάζω να φορτίσει και αργεί πολύ. Το βγάζω από το φορτιστή το βάζω ξανά και φορτίζει κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Του έχει έρθει σε κανέναν το patch 1 Δεκεμβρίου το update ? Γιατί εμένα είναι 1 Νοεμβρίου ακόμα ενώ σε έναν φίλο μου 1 Δεκεμβρίου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...