Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση για όποιον ξέρει/το έχει κάνει:

Να κάνω την αναβάθμιση σε 9 pie μέσω υπολογιστή, η να περιμένω όταν έρθει να την κάνω μέσω ota?

Και αν την κάνω μέσω υπολογιστή θα έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό, λόγω που είναι πρώιμη ακόμα η 9?

Το firmware το βρήκα από εδώ:

https://updato.com/firmware-archive-select-model?q=SM-A750FN&exact=1&r=&v=Pie%28Android+9%29&rpp=15

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση για όποιον ξέρει/το έχει κάνει:

Να κάνω την αναβάθμιση σε 9 pie μέσω υπολογιστή, η να περιμένω όταν έρθει να την κάνω μέσω ota?

Και αν την κάνω μέσω υπολογιστή θα έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό, λόγω που είναι πρώιμη ακόμα η 9?

Το firmware το βρήκα από εδώ:

https://updato.com/firmware-archive-select-model?q=SM-A750FN&exact=1&r=&v=Pie%28Android+9%29&rpp=15

 

Γιατι βιαζεσαι????

Ασε καλυτερα με το ΟΤΑ και ουτε να backuo ουτε τιποτα αλλο.

Μεσα στο Μαιο ΟΛΑ τα Α7 θα παρουν την 9. Οποτε μην βιαζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγω.Ολα μια χαρα,αν και νωρις βλεπω καλυτερη διαχειριση στην μπαταρια.Το μονο κακο που βλεπω εγω στο A7 ειναι οτι δεν εχει νυχτερινη λειτουργια στις φωτογραφιες.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι βιαζεσαι????

Ασε καλυτερα με το ΟΤΑ και ουτε να backuo ουτε τιποτα αλλο.

Μεσα στο Μαιο ΟΛΑ τα Α7 θα παρουν την 9. Οποτε μην βιαζεσαι!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Format θα κανεις είτε με ΟΤΑ είτε μεσω υπολογιστη αν θες να εισαι σιγουρος οτι ολα θα ειναι οκ.

Δεν κανεις καποια συμπληρωματικη αναβαθμιση, αλλαζεις όλο το λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμιση. Ακόμα δεν εχω βγάλει συμπεράσματα για ταχύτητα, μπαταρία κ.α, να δω τις διάφορες.

Γενικά πάντως σαν 1η εντύπωση δεν βλέπω και τεράστιες αλλαγές, η ιδέα μου είναι και κάνω λάθος ;

Το μενού που είχε πριν για την βελτιστοποίηση η όχι μπαταρίας των εφαρμογών, που πήγε;

Το αλλάξανε;

Θέλω να διαλέξω εγώ ποίες εφαρμογές να μην επηρεάζονται και ποίες να επηρεάζονται απο την βελτιστοποίηση και δεν βρίσκω το μενού πλέον.

 

Γενικά εσείς τι γνώμη έχετε για την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε ποια έκδοση φέρνει το Πλαίσιο και αργεί τόσο πολύ αναβάθμιση στο 9 και μόλις το άνοιξα είχε του Νοεμβρίου την αναβάθμιση και κατευθείαν πήγε Φεβρουαρίου και από κει και μετά ούτε ίχνος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε ποια έκδοση φέρνει το Πλαίσιο και αργεί τόσο πολύ αναβάθμιση στο 9 και μόλις το άνοιξα είχε του Νοεμβρίου την αναβάθμιση και κατευθείαν πήγε Φεβρουαρίου και από κει και μετά ούτε ίχνος

 

Δοκιμασες να το συνδεσεις με υπολογιστη (Smart Switch) ;

Αν οχι τοτε καντο.

Για να δεις την εκδοση που φοραει θα μπορουσες να κατεβασεις το Phone Info (Samsung) απο το Play Store να πας στην δευτερη του καρτελα να την ποστάρεις εδω και θα σου πουμε απο ποια χωρα ειναι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το συνδεσεις με υπολογιστη (Smart Switch) ;

Αν οχι τοτε καντο.

Για να δεις την εκδοση που φοραει θα μπορουσες να κατεβασεις το Phone Info (Samsung) απο το Play Store να πας στην δευτερη του καρτελα να την ποστάρεις εδω και θα σου πουμε απο ποια χωρα ειναι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου τελικά ήρθε το 9 με 1η Απρίλη patch ενάμιση kg αναβάθμιση κάτι γράφει στο firmware csc code PHE

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησαν την 9 αλλά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος.Κατ' αρχήν ένα ωραίο μαύρο θέμα που είχα,εδώ δείχνει χαλιά.Εχω και κάποια θεματακια με τις ειδοποιήσεις,πχ viber,δε μου δείχνει προεπισκόπηση σε κλειδωμένη οθόνη.Οταν έρχεται μνμ ανάβει η οθόνη αλλά δε δείχνει κάτι.Θα περιμένω λίγο και ίσως κάνω και επαναφορά,αν και δεν το πολύ θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησαν την 9 αλλά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος.Κατ' αρχήν ένα ωραίο μαύρο θέμα που είχα,εδώ δείχνει χαλιά.Εχω και κάποια θεματακια με τις ειδοποιήσεις,πχ viber,δε μου δείχνει προεπισκόπηση σε κλειδωμένη οθόνη.Οταν έρχεται μνμ ανάβει η οθόνη αλλά δε δείχνει κάτι.Θα περιμένω λίγο και ίσως κάνω και επαναφορά,αν και δεν το πολύ θέλω.

 

Γι αυτο και δεν κανω ποτέ αναβαθμιση αμεσα.... περιμενω πρωτα να δω τι προβληματα βγαζει και τι αλλαγες...σημερα μου ηρθε και σε εμενα αλλα τελικα ΔΕΝ θα την κανω την αναβαθμιση καθως αφαιρει πραγματα τα οποια χρειαζομαι...ιδιως στην καμερα.

Edited by sc1ent1st
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι διαφορές oreo vs pie

Εγώ πάντως με την 9 βλέπω αλλαγή στην κάμερα στην selfie ποιο κάνει αυτόματα θολώνει περιβάλλοντος

Και έχουν ενσωματωθεί τα εφέ πάντως μου αρέσει το ui σαν το s10 έχει το μενου

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε καθαρή εγκατάσταση; η από πάνω δεν χάσατε εφαρμογές φώτο κτλ;

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε καθαρή εγκατάσταση; η από πάνω δεν χάσατε εφαρμογές φώτο κτλ;

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έκανα από πάνω,δεν έχασα κάτι αλλά δε ξέρω αν είναι αυτός ο καλύτερος τρόπος.Κουραζομαι να κάνω backup και μετά πάλι κωδικούς κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε καθαρή εγκατάσταση; η από πάνω δεν χάσατε εφαρμογές φώτο κτλ;

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειαζεται και δεν χανεις τιποτα!

Ποτέ δεν εκανα καθαρη εγκατασταση σε κανενα μου κινητο και ολα λειτουργουσαν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα το Α7 (2018) και θα ηθελα την βοηθεια σας,αν γινεται.Εγινε αυτοματη αναβαθμιση

σε ui 1.0 ,Android 9 Baseband version A750FNXXU1BSD4.Δεν βλεπω να εχει GPS ενω στα specs,

αναφερεται.Προγραμματα που θελουν GPS δεν δουλευουν.Ξερει καποιος πως λυνεται το προβλημα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα το Α7 (2018) και θα ηθελα την βοηθεια σας,αν γινεται.Εγινε αυτοματη αναβαθμιση

σε ui 1.0 ,Android 9 Baseband version A750FNXXU1BSD4.Δεν βλεπω να εχει GPS ενω στα specs,

αναφερεται.Προγραμματα που θελουν GPS δεν δουλευουν.Ξερει καποιος πως λυνεται το προβλημα?

Ευχαριστω[/QUO

 

Ρυθμίσεις/βιομετρικά δεδομένα και ασφαλεια...κοίτα κάτω κάτω που λέει θεση

Edited by grande
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα το Α7 (2018) και θα ηθελα την βοηθεια σας,αν γινεται.Εγινε αυτοματη αναβαθμιση

σε ui 1.0 ,Android 9 Baseband version A750FNXXU1BSD4.Δεν βλεπω να εχει GPS ενω στα specs,

αναφερεται.Προγραμματα που θελουν GPS δεν δουλευουν.Ξερει καποιος πως λυνεται το προβλημα?

Ευχαριστω[/QUO

 

Ρυθμίσεις/βιομετρικά δεδομένα και ασφαλεια...κοίτα κάτω κάτω που λέει θεση

 

Ευχαριστω για την απαντηση,το εχω στα αγγλικα και εκει που λες,εχει την επιλογη < location> ενεργοποιημενη.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω για την απαντηση,το εχω στα αγγλικα και εκει που λες,εχει την επιλογη < location> ενεργοποιημενη.

 

Άρα είσαι ok....αν βάλεις google maps έχεις κάποιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

 

Άρα είσαι ok....αν βάλεις google maps έχεις κάποιο θέμα?

 

Ναι το google maps δουλευει κανονικα.Κατι αλλο να ρωτησω,οταν αρχισα να εγκαθιστω προγραμματα,

μετα την εγκατασταση δημιουργειτο κ ενα εικονιδιο στην οθονη,τωρα οταν εγκαθιστω κατι,για να δημιουργηθει το εικονιδιο της εφαρμογης που εγκατεστησα, πρεπει να κανω restart το κινητο,ενω ξερω εχει εγκατασταθει,απλα δεν "βγαινει" μολις ολοκληρωθει η εγκατασταση,απο το market.

στην οθονη.

 

εευχαριστω

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να "γραψουμε" μια τηλεφωνικη κληση?.Δοκιμασα καποια προγραμματα απο το Google,αλλα κανενα δεν δουλεψε.

Γραφει μονο την δικη μου φωνη,οχι του συνομιλητη μου.

Ευχαριστω

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να "γραψουμε" μια τηλεφωνικη κληση?.Δοκιμασα καποια προγραμματα απο το Google,αλλα κανενα δεν δουλεψε.

Γραφει μονο την δικη μου φωνη,οχι του συνομιλητη μου.

Ευχαριστω

 

Πλεον εχει απαγορευθει η καταγραφη συνομιλιας...ακομη και τα κινητα που εχουν εγκατεστημενη εφαρμογη καταγραφης παλι τον εαυτο σου καταγραφουν.

Μπορεις βεβαια να βρεις αλλα ψαξε καπου εκτος του play store.:cool:

 

Α!! επισης ΠΡΟΣΕΞΤΕ οσοι θελετε να καταγραψετε την συνομιλια πρεπει πρωτα να ξεκινησετε με την φραση "η συνομιλία μας καταγραφετε, εαν θελετε να συνεχισουμε πειτε ΟΚ αλλιως κλειστε το τηλεφωνο" σας το λεω γιατι θα εχετε συνεπειες μεγαλες μετα!!

Η μαγνητοφώνηση ή βιντεοσκόπηση (παγίδευση) συνομιλίας ακόμη και μέσω κινητού τηλεφώνου, χωρίς τη συναίνεση του συνομιλητή, αποτελεί κακούργημα και τιμωρείται με κάθειρξη έως 10 έτη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...