Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ezcast παίζει κανονικά mirroring.Από τις πρώτες εκδόσεις κιόλας.Αρκετά καλή υποστήριξη (πολύ συχνά updates) και αρκετά γρήγορο.Το μόνο μείον για μένα το ότι το casting από Windows pc είναι αρκετά lagy σε σχέση με το android που πάει σφαίρα.
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος δοκιμασει καποιο συγκεκριμενο dongle με s5 που να δουλευει, ειτε miracast η ezcast η chromecast?

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το chromecast δεν έχει mirroring? ?

Εχει αλλα ειναι σε δοκιμαστικη φαση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχει η δικια μου ενα s3 το οποιο σημερα της επεσε κατω απο το χερι και βρεθηκε στο πατωμα με τη προσοψη και απο κεινη την ωρα η οθονη ολη εχει γινει η οθονη πρασινη και μαυρη και δε βλεπει τιποτα

λογικα δε θα το πιασουν στην εγγυηση αφου ειναι απο πεσιμο οποτε τι μπορει να θελει αλλαγη και τι κοστος περιπου ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

εχει η δικια μου ενα s3 το οποιο σημερα της επεσε κατω απο το χερι και βρεθηκε στο πατωμα με τη προσοψη και απο κεινη την ωρα η οθονη ολη εχει αλλαξει χρωμα και δε βλεπει τιποτα συν οτι ο ηχος στο τηλ δεν ακουγετε καλα

λογικα δε θα το πιασουν στην εγγυηση αφου ειναι απο πεσιμο οποτε τι μπορει να θελει αλλαγη και τι κοστος περιπου ?

 

Ας πάρει καλύτερα καινούριο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη οθονης περιπου 120 ευρο οριτζιναλ.
στη samsung η σε αλλα μαγαζια ?

δε παιζει με την καμια να το πιασει στην εγγυηση ε ?το τζαμι δεν εχει παθει τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως να το ψαξω στο ebay ?

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι τρελαινεσαι αλλα δυστηχως αν θες αμολεδ οθονη πρεπει να δεχτεις την τιμη.προτεινω σερβις επισημο.απο ebay δεν πιστευω να βρεις οθονη εφαμιλη της μανησιας,εκτως και ειναι καποια ακριβη υλοποιηση.για μενα ebay=οτι πληρωμεις παιρνεις.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στη samsung η σε αλλα μαγαζια ?

δε παιζει με την καμια να το πιασει στην εγγυηση ε ?το τζαμι δεν εχει παθει τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως να το ψαξω στο ebay ?

 

το αποκλείω να το πιάσει η εγγύηση αλλά δεν χάνεις και τίποτα να ρωτήσεις.

Οι οθόνες στο ebay είναι μούφες,ούτε τα χρώματα θα που έχει το s3 θα έχεις ούτε την όποια αντοχή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φιλε τωρα ειδα το μηνυμα σου...

Εάν στο δινουν με 80€ - 100€ ναι παρτο απλα πρεπει να παρεις τηλ. στην εταιρεια για να σου βγαλουν το demo menu αλλιως συνεχεια θα σου εμφανιζει μετα από δετερολεπτα τι δυνατότητες εχει σε μορφη βιντεο....συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

καλιο αργα παρα ποτε!

Μηπως και καποιος άλλος θελει να κανει το ιδιο:D

Το εχω κανει εγω ...πηρα το demo από την εκθεση το εκανα fix με το συστημα που μου ειπε η αντ/πεια και τσουπ 90% πιο φθηνο κινητο!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα διεγράφησαν μιας και δεν προσέφεραν απολύτως τίποτα και το θέμα θα παραμείνει ανοιχτό για τυχόν χρήστες με τέτοιου είδους συσκευές και απορίες.

 

Επίσης υπάρχουν dummy live demo συσκευές οι οποίες όντως δεν δέχονται SIM και υπάρχουν και κανονικές συσκευές οι οποίες έχουν κλειδωθεί ως live demo units και ξεκλειδώνουν με τον τρόπο που ειπώθηκε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι.. Ένα Samsung S5 Live Demo Unit μπορεί να γίνει κανονικό κινητό; Διάβασα διάφορα post ότι τους κάνεις wipe data και Recovery μέσα από Odin (ένα πρόγραμμα που περνάει το λογισμικό Android) και φεύγει το Retail Mode (όλα τα Demo apps δηλ κλπ). Αλλά θα λειτουργεί και σαν κανονικό τηλέφωνο αν δέχεται SIM; Ή όχι; Κι αν όχι, αν το πάω σε service μπορούν να μού το φτιάξουν;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Ένα Samsung S5 Live Demo Unit μπορεί να γίνει κανονικό κινητό; Διάβασα διάφορα post ότι τους κάνεις wipe data και Recovery μέσα από Odin (ένα πρόγραμμα που περνάει το λογισμικό Android) και φεύγει το Retail Mode (όλα τα Demo apps δηλ κλπ). Αλλά θα λειτουργεί και σαν κανονικό τηλέφωνο αν δέχεται SIM; Ή όχι; Κι αν όχι, αν το πάω σε service μπορούν να μού το φτιάξουν;

Αυτό δεν νομίζω να μπορεί να στο απαντήσει κάποιος άλλος εκτός του καταστήματος/κατόχου που το έχει.

 

Και εδώ έχουν δοθεί διάφορες απαντήσεις αλλά με σιγουριά προσωπικά δεν γνωρίζω να σου απαντήσω (μιας και ρώτησες και στο προφίλ).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Ένα Samsung S5 Live Demo Unit μπορεί να γίνει κανονικό κινητό; Διάβασα διάφορα post ότι τους κάνεις wipe data και Recovery μέσα από Odin (ένα πρόγραμμα που περνάει το λογισμικό Android) και φεύγει το Retail Mode (όλα τα Demo apps δηλ κλπ). Αλλά θα λειτουργεί και σαν κανονικό τηλέφωνο αν δέχεται SIM; Ή όχι; Κι αν όχι, αν το πάω σε service μπορούν να μού το φτιάξουν;

 

Εάν γραφει μεσα δηλαδή πισω από την θεση της μπαταριας NO RF σημαινει ότι δεν δεχεται καρτα SIM. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα σε αυτην την περιπτωση.

Εάν δεν γραφει το στελνεις στην Samsung με την αποδειξη αγορας πληρωνεις και στο φτιαχνουν.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα σε ολους.εχω ενα galaxy s4 απο αμερικη.το εχω ξεκλειδωσει κανoνικα με βοηθεια απο δω απο σας εδω και ενα χρονο.δεν ειχα internet ποτε απο παροχο μονο wireless.Τωρα εχω βαλει cosmote και κατι γινεται και δεν εχω απο τα δεδομενα internet.δεν πιανει 4g.η καρτα λειτουργει κανονικα.δοκιμασα σε αλλο κινητο και εχω internet.αρα κατι παιζει.Το τηλεφωνο ειναι της AT&T SGH I337.Πως μπορω να κανω root στην συσκευη γιατι μαλλον ειναι μπλοκαρισμενο.Αν καποιος ξερει κατι αλλο να μου πει.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω ενα galaxy s4 απο αμερικη.το εχω ξεκλειδωσει κανoνικα με βοηθεια απο δω απο σας εδω και ενα χρονο.δεν ειχα internet ποτε απο παροχο μονο wireless.Τωρα εχω βαλει cosmote και κατι γινεται και δεν εχω απο τα δεδομενα internet.δεν πιανει 4g.η καρτα λειτουργει κανονικα.δοκιμασα σε αλλο κινητο και εχω internet.αρα κατι παιζει.Το τηλεφωνο ειναι της AT&T SGH I337.Πως μπορω να κανω root στην συσκευη γιατι μαλλον ειναι μπλοκαρισμενο.Αν καποιος ξερει κατι αλλο να μου πει.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

Είναι στις σωστές μπαντες για Ελλάδα το κινητό ;ΔΕν πιάνεις ούτε 3g?Kαθόλου data?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...