Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε hyper os δεν εμφανίζεται διακόπτης, ποιο κινητό έχεις;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, p_k said:

Σε hyper os δεν εμφανίζεται διακόπτης, ποιο κινητό έχεις;

Redmi Note 8 Pro

Δεν έχει Hyper OS

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kokalo said:

Redmi Note 8 Pro

Δεν έχει Hyper OS

Για δοκίμασε σε "Ρυθμίσεις - Κάρτες SIM & κινητά δίκτυα " πατάς επάνω στο NOVA και κάτω κάτω "Πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω Wi-Fi"......τουλάχιστον έτσι γίνεται στο δικό μου Xiaomi Note 9T.....βέβαια στο δικό μου μπορώ να δεχθώ κλήσεις μέσω wifi ΔΕΝ μπορώ όμως να κάνω κλήσεις😡

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kokalo said:

Redmi Note 8 Pro

Δεν έχει Hyper OS

Το είχα το συγκεκριμένο κινητό και με τους συγκεκριμένους κωδικούς ο διακόπτης εμφανιζόταν, μου κάνει εντύπωση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ξανα έβαλα την καρτα σε ενα realme gt2 μήπως και άλλαξε κατι αλλα τίποτα.

στο xiaomi 12 pro δουλεύει?

5 ώρες πριν, p_k said:

Το είχα το συγκεκριμένο κινητό και με τους συγκεκριμένους κωδικούς ο διακόπτης εμφανιζόταν, μου κάνει εντύπωση.

με αλλο dialer η μηπως με απεγκατασταση ενημερώσεων του dialer ισως του δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει να κάνει ο dialer με αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ath156 said:

Για δοκίμασε σε "Ρυθμίσεις - Κάρτες SIM & κινητά δίκτυα " πατάς επάνω στο NOVA και κάτω κάτω "Πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω Wi-Fi"......τουλάχιστον έτσι γίνεται στο δικό μου Xiaomi Note 9T.....βέβαια στο δικό μου μπορώ να δεχθώ κλήσεις μέσω wifi ΔΕΝ μπορώ όμως να κάνω κλήσεις😡

 

8 ώρες πριν, p_k said:

Το είχα το συγκεκριμένο κινητό και με τους συγκεκριμένους κωδικούς ο διακόπτης εμφανιζόταν, μου κάνει εντύπωση.

Όπως βλέπετε δεν υπάρχει αυτή η επιλογή....

Xiaomi Redmi Note 8 Pro SIM Card Settings 1.jpg

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kokalo said:

 

Όπως βλέπετε δεν υπάρχει αυτή η επιλογή....

Xiaomi Redmi Note 8 Pro SIM Card Settings 1.jpg

Δοκίμασε να τρέξεις μία φορά τον dialer (+reboot) και δες εάν κάτω βγάζει "κλήσεις wifi"...πρέπει μετά να κάνεις και scroll down για να φανεί ο διακόπτης!

1.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ath156 said:

Δοκίμασε να τρέξεις μία φορά τον dialer (+reboot) και δες εάν κάτω βγάζει "κλήσεις wifi"...πρέπει μετά να κάνεις και scroll down για να φανεί ο διακόπτης!

1.jpg

Τίποτα δυστυχώς....

Αν και είχα άλλον dialer (True Phone) έβαλα τον default,έκανα και reboot αλλά τίποτα....

Δεν μου δείχνει αυτή την επιλογή....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2024 at 3:37 ΜΜ, p_k said:

Όχι, δεν έχει να κάνει ο dialer με αυτό.

έχει αν λέμε για το ίδιο

On 4/7/2024 at 2:13 ΠΜ, kokalo said:

Τίποτα δυστυχώς....

Αν και είχα άλλον dialer (True Phone) έβαλα τον default,έκανα και reboot αλλά τίποτα....

Δεν μου δείχνει αυτή την επιλογή....

αν δεν σε βάζει καθόλου στο μενου δοκιμασε απεγκατασταση ενημερώσεων του μαμα dialer η κατέβασε αλλη έκδοση η γραψου στο beta αν στο εμφανίζει η με πλάγιο τρόπο.

Σε εμενα οταν δεν ανοίγει το menu ετσι κανω δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

*Πρόβλημα με nova vowifi (& volte)*

 

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα 1+ 8 (12/256) , με το οποίο κάνω μια χαρά (και με το παραπάνω) τη δουλειά μου.

 

Μετακόμισα σε καινούργιο γραφείο και ΔΕΝ  έχω σχεδόν καθόλου σήμα.

(Nova ο πάροχος σταθερής, όπως και της κινητής και δυστυχώς για την ώρα ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ να αλλάξω πάροχο, λόγω συμβολαίου)

 

Προσπάθησα να ενεργοποιήσω το vowifi, αλλά δεν τα κατάφερα ( όπως ούτε και το volte!)

 

Στη σελίδα της Νόβα λέει ότι οι συσκευές μου (έχω και ένα poco F3) δεν είναι συμβατές.

Στη σελίδα της Vodafone / cosmote οι ίδιες συσκευές ΕΊΝΑΙ συμβατές με vowifi (&volte).

Δεν θα ήθελα να αλλάξω συσκευές, (παρότι είναι σχετικά παλιές) είμαι υπερευχαριστημένος.

Πήρα τηλέφωνο και στη Νόβα και μου είπαν ότι μέσα στους επόμενους μήνες, θα προστεθούν και άλλες (ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι).

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να δουλέψω και πρέπει να βρώ λύση άμεσα!

 

Να πάρω ξανά στη nova και να τους πω ότι εάν δεν μου βρούν άμεσα κάποια λύση, θα αιτηθω στην ΕΕΤΤ να φύγω λόγω προβλήματος που δεν ευθύνομαι εγώ?

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη λύση?!?!?!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Ghost_Dog said:

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να δουλέψω και πρέπει να βρώ λύση άμεσα!

Κάνε αυτό που κάνουν όλοι. Βάλε την σιμ σε ένα άλλο τηλέφωνο που είναι σίγουρα συμβατό να ξεκλειδώσει και μετά βάλτη στο δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Κάνε αυτό που κάνουν όλοι. Βάλε την σιμ σε ένα άλλο τηλέφωνο που είναι σίγουρα συμβατό να ξεκλειδώσει και μετά βάλτη στο δικό σου.

βέβαια δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει σωστά μετά...εγώ το δικό μου Xiaomi Note9T που το ενεργοποίησα μέσω Iphone, δέχεται τηλεφωνήματα μέσω vowifi ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ να κάνει τηλεφωνήματα😡😡.....αντίθετα η 2η μου κάρτα (καρτοτηλέφωνο) Vodafone κάνει τα πάντα😎

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...