Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάποιες ώρες κάτω το iphonehellas.

Όχι τίποτα άλλο, έχει 2-3 μέλη το φόρουμ, ειδικά ο nikosgr 10 χρόνια ασταμάτητα , τα οποία είναι ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ! IPHONE XS

εβγαλα το κινητο απο τη θηκη (UAG Monarch) να το κρατησω λιγο γυμνο , και ετσι οπως το χαζευω και το χαιδευα πατησα πισω λιγο πιο κατω απο το μηλο με τον αντιχειρα και κανει ενα κλικ καθε φορα που το παταω. Ειναι φυσιολογικο;;;;; εχω φρικαρει , δεν εχει πεσει ποτε εννοειτε

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ! IPHONE XS

εβγαλα το κινητο απο τη θηκη (UAG Monarch) να το κρατησω λιγο γυμνο , και ετσι οπως το χαζευω και το χαιδευα πατησα πισω λιγο πιο κατω απο το μηλο με τον αντιχειρα και κανει ενα κλικ καθε φορα που το παταω. Ειναι φυσιολογικο;;;;; εχω φρικαρει , δεν εχει πεσει ποτε εννοειτε

 

Λογικό

Εκεί βρίσκεται η θέση που έχει την τεχνολογία για την ασύρματη φόρτιση.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ! IPHONE XS

εβγαλα το κινητο απο τη θηκη (UAG Monarch) να το κρατησω λιγο γυμνο , και ετσι οπως το χαζευω και το χαιδευα πατησα πισω λιγο πιο κατω απο το μηλο με τον αντιχειρα και κανει ενα κλικ καθε φορα που το παταω. Ειναι φυσιολογικο;;;;; εχω φρικαρει , δεν εχει πεσει ποτε εννοειτε

 

Το κάνουν τα περισσότερα λόγω του κενού που υπάρχει από μέσα σε εκέινο το σημείο.

Εντάξει για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους ΔΕΝ θα έπρεπε να συμβαίνει όπως και το yellow tint στις οθόνες.

Α ρε Apple με τα quality controls σου... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εντάξει για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους ΔΕΝ θα έπρεπε να συμβαίνει όπως και το yellow tint στις οθόνες.

Α ρε Apple με τα quality controls σου... :mad:

 

Αυτό είναι αλήθεια, μια συσκευή αυτής της κατηγορίας και αξίας δε θα έπρεπε να παρουσιάζει τέτοια θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάω τώρα(μετά την καραντίνα) στο istorm τι θα μου πουν ; Μπορώ να αιτηθώ αντικατάσταση ;

 

Που προτεινεται να παω; istorm/isystem/document/infoquest.

Edited by mariosave
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εσείς που πήρατε πρόσφατα wireless φορτιστές μήπως έτυχε να αγοράσει κάποιος 3 σε 1 που υππστηρίζει και το watch 5?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το πάω τώρα(μετά την καραντίνα) στο istorm τι θα μου πουν ; Μπορώ να αιτηθώ αντικατάσταση ;

 

Που προτεινεται να παω; istorm/isystem/document/infoquest.

 

Επικοινώνησε (κατά προτίμηση με Document) να δεις τι θα σου πουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε (κατά προτίμηση με Document) να δεις τι θα σου πουν.

μετα απο επικοινωνια με iSystem, μου ειπαν οτι εφοσον ελεγξει ο τεχνικος οτι δεν προηλθε απο πτωση η καποιο σπασιμο , γινεται αντικατασταση της συσκευης , το ηξεραν σαν φαινομενο μου ειπε αρκετες παρτιδες του 2018 το εχουν αυτο το ζητημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις.

 

Συχνά όταν λαμβάνω ένα mail η κάποιο μήνυμα στο messenger ενώ έχω σβηστο το κινητό, όταν το αναβω δεν έρχεται αυτόματα ειδοποίηση στη lock screen αλλά αν μπω στην εφαρμογή του Gmail η στο messenger τότε εμφανίζονται τα mail και μηνύματα.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Να πω ότι όλες οι ρυθμίσεις είναι οκ και συμβαίνει όταν το αναβω από σβηστο, αλλά δεν συμβαίνει πάντα...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις.

 

Συχνά όταν λαμβάνω ένα mail η κάποιο μήνυμα στο messenger ενώ έχω σβηστο το κινητό, όταν το αναβω δεν έρχεται αυτόματα ειδοποίηση στη lock screen αλλά αν μπω στην εφαρμογή του Gmail η στο messenger τότε εμφανίζονται τα mail και μηνύματα.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Να πω ότι όλες οι ρυθμίσεις είναι οκ και συμβαίνει όταν το αναβω από σβηστο, αλλά δεν συμβαίνει πάντα...

 

Μην γράφεις παντού τα ίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις παντού τα ίδια

Sorry, το έβαλα κατά λάθος στο 11 pro max αλλά δεν ξέρω πως να το σβήσω!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

μετα απο επικοινωνια με iSystem, μου ειπαν οτι εφοσον ελεγξει ο τεχνικος οτι δεν προηλθε απο πτωση η καποιο σπασιμο , γινεται αντικατασταση της συσκευης , το ηξεραν σαν φαινομενο μου ειπε αρκετες παρτιδες του 2018 το εχουν αυτο το ζητημα

 

Εχω κ εγω το ιδιο θεμα ακριβως.. η συσκευη μου ειναι αγορασμενη απο vodafone τελη οκτωβρη 2018.. Ποιο σερβις με καλυπτει καλυτερα? Document?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγω το ιδιο θεμα ακριβως.. η συσκευη μου ειναι αγορασμενη απο vodafone τελη οκτωβρη 2018.. Ποιο σερβις με καλυπτει καλυτερα? Document?

 

Εγώ θα απευθυνθώ με τα το πέρας της καραντίνας σε isystem

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην βάζεις και στοίχημα:

https://forums.macrumors.com/threads/popping-noise-iphone-xs-max.2143735/

 

1 στα 2 σχεδόν το παρουσιάζει...

 

Το είχα επισημάνει 1 χρόνο πριν (page 60 post#892) αλλά κάποιοι βιάστηκαν να με χαρακτηρίσουν υπερβολικό. Τότε τα επίσημα service φυσικά χαρακτήριζαν το popping gate φυσιολογικό και αποδεκτό εφόσον δεν επηρεάζει την λειτουργία της συσκευής. Εύχομαι στα παιδιά που τους παρουσιάστηκε να βγάλουν άκρη και να μην μπλέξουν στον κικεώνα της ταλαιπωρίας του Apple service...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Από χθες κάτοχος του Xs Max και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Προσπαθώ να κλείσω το τηλέφωνο από το δεξί πλαϊνό κουμπί(παρατεταμένα) αλλά δεν μου εμφανίζει την επιλογή της απενεργοποίησης.

Προσπάθησα μέσα από το menou(Προσβασιμότητα) να βρω την κατάλληλη επιλογή, αλλά δεν τα έχω καταφέρει.

Δοκίμασα και στην συσκευή της γυναίκας μου (XR) για απενεργοποίηση με το πλαϊνό κουμπί, αλλά κι εκεί δεν εμφανίζει κάτι.

Και οι δύο συσκευές είναι με την 13.4.1

 

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Από χθες κάτοχος του Xs Max και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Προσπαθώ να κλείσω το τηλέφωνο από το δεξί πλαϊνό κουμπί(παρατεταμένα) αλλά δεν μου εμφανίζει την επιλογή της απενεργοποίησης.

Προσπάθησα μέσα από το menou(Προσβασιμότητα) να βρω την κατάλληλη επιλογή, αλλά δεν τα έχω καταφέρει.

Δοκίμασα και στην συσκευή της γυναίκας μου (XR) για απενεργοποίηση με το πλαϊνό κουμπί, αλλά κι εκεί δεν εμφανίζει κάτι.

Και οι δύο συσκευές είναι με την 13.4.1

 

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό?

 

Ευχαριστώ...

 

Απενεργοποίηση γίνεται με ταυτόχρονο πάτημα του power και το κουμπί της έντασης

Έχει αλλάξει δεν είναι όπως τα παλαιότερα που έκλεινε μόνο με το power

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση γίνεται με ταυτόχρονο πάτημα του power και το κουμπί της έντασης

Έχει αλλάξει δεν είναι όπως τα παλαιότερα που έκλεινε μόνο με το power

 

Έλα βρε Τάσο. Μόλις το έγραψες το θυμήθηκα κι εγώ. Ωραίος.

Υ. Γ. Θεωρώ λίγο ανόητη αυτή την αλλαγή αλλά οκ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Από χθες κάτοχος του Xs Max και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Προσπαθώ να κλείσω το τηλέφωνο από το δεξί πλαϊνό κουμπί(παρατεταμένα) αλλά δεν μου εμφανίζει την επιλογή της απενεργοποίησης.

Προσπάθησα μέσα από το menou(Προσβασιμότητα) να βρω την κατάλληλη επιλογή, αλλά δεν τα έχω καταφέρει.

Δοκίμασα και στην συσκευή της γυναίκας μου (XR) για απενεργοποίηση με το πλαϊνό κουμπί, αλλά κι εκεί δεν εμφανίζει κάτι.

Και οι δύο συσκευές είναι με την 13.4.1

 

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό?

 

Ευχαριστώ...

 

https://support.apple.com/el_GR/manuals/iphone

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Τάσο. Μόλις το έγραψες το θυμήθηκα κι εγώ. Ωραίος.

Υ. Γ. Θεωρώ λίγο ανόητη αυτή την αλλαγή αλλά οκ.

 

Μόνο με power έχουν βάλει νομίζω κάτι επιλογές για sos έκτακτη κλήση και λοιπά κατάλαβες;

Για πιο άμεσα πάνω στον πανικό όντως έχουν δίκιο που το έκαναν έτσι

Η απενεργοποίηση μια φορά τον δίμηνο και άμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Volume up μετά volume down και μετά πατάμε το on off μέχρι να μας βγάλει επιλογή για σβησιμο

 

Ισχύει σε όλα μετά το iPhone X

 

Αυτο δεν ειναι για reset?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...