Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 3G μου (που δουλεύει ακόμη) είναι βράχος από πλευράς κατασκευής.

Δεν έβαλα μέσα sim, αλλά το ρημάδι ακόμη εκεί, αγέρωχο.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονία

Μπορεί να είναι λίγο άσχετο με το θέμα αλλά ψαχνω smartwatch η sportwatch που να είναι συμβατο με το iphone εκτός από το apple watch....

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη δοκιμασμένη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονία

 

Μπορεί να είναι λίγο άσχετο με το θέμα αλλά ψαχνω smartwatch η sportwatch που να είναι συμβατο με το iphone εκτός από το apple watch....

 

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη δοκιμασμένη λύση?

 

 

 

Έχω δοκιμάσει το xiaomi stratos που είναι μια οικονομική λύση και δουλεύει άψογα...το μόνο αρνητικό είναι η οθόνη του σε σημεία με χαμηλό φωτισμό.Ριξε αν θες μια ματιά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει το xiaomi stratos που είναι μια οικονομική λύση και δουλεύει άψογα...το μόνο αρνητικό είναι η οθόνη του σε σημεία με χαμηλό φωτισμό.Ριξε αν θες μια ματιά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το έχω δεί όντως πολύ καλό με πολύ καλή αυτονομία και όμορφο. Είναι στα υπόψη. Αν είχε πιο φωτεινή οθόνεη θα είχε θέμα με την αυτονομία. Το gear frontier το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονία

Μπορεί να είναι λίγο άσχετο με το θέμα αλλά ψαχνω smartwatch η sportwatch που να είναι συμβατο με το iphone εκτός από το apple watch....

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη δοκιμασμένη λύση?

Αν το ψάξεις λίγο στο διαδίκτυο στα σχετικά τεστς, τελικά το apple watch αποτελεί μονόδρομο. Ετσι και εγώ κατέληξα στο "3" και η συνεργασία μεταξύ iphone, applewatch & airpods είναι άψογη.

Ολα τα υπόλοιπα κάπου το χάνουν στο θέμα της συμβατότητας

Link to comment
Share on other sites

Αν το ψάξεις λίγο στο διαδίκτυο στα σχετικά τεστς, τελικά το apple watch αποτελεί μονόδρομο. Ετσι και εγώ κατέληξα στο "3" και η συνεργασία μεταξύ iphone, applewatch & airpods είναι άψογη.

Ολα τα υπόλοιπα κάπου το χάνουν στο θέμα της συμβατότητας

 

Είναι αλήθεια και δεν υπάρχει αμφιβολία ότι δένει καλύτερα το apple watch όμως θέλω να δω τί άλλες επιλογές έχω που να προσφέρουν τουλάχιστο τα βασικά και πιο οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Τα samsung είναι συμβατά όμως δε δίνουν τη δυνατότητα απάντησης από το ρολόι

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια και δεν υπάρχει αμφιβολία ότι δένει καλύτερα το apple watch όμως θέλω να δω τί άλλες επιλογές έχω που να προσφέρουν τουλάχιστο τα βασικά και πιο οικονομικά.

 

Δεν υπάρχει επιλογή

Μόνο Apple Watch

Επίσης για ακουστικά μόνο AirPods

Αυτά τα δυο είναι για iPhone ακριβώς όπως έπρεπε να είναι

Μην πετάς τζάμπα λεφτά σε άλλες μάρκες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να είναι λίγο άσχετο με το θέμα αλλά ψαχνω smartwatch η sportwatch που να είναι συμβατο με το iphone εκτός από το apple watch....

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη δοκιμασμένη λύση?

 

Αν δίνεις προτεραιότητα στο sport παρά στο smart... Δες και τα Garmin Fenix series, δουλεύουν πολύ καλά στο iOS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή

 

Μόνο Apple Watch

 

Επίσης για ακουστικά μόνο AirPods

 

Αυτά τα δυο είναι για iPhone ακριβώς όπως έπρεπε να είναι

 

Μην πετάς τζάμπα λεφτά σε άλλες μάρκες

 

 

 

Σωστός!

Το X το είχα με ΑW 2 στο max πήρα προίκα το 3 και τα AirPods.

Με το συνολικό πακέτο αγοράζεις αυτοκίνητο χαμάλη για μέσα στην πόλη αλλά χαλάλι γιατί πετυχαίνεις αρμονία!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

Το X το είχα με ΑW 2 στο max πήρα προίκα το 3 και τα AirPods.

Με το συνολικό πακέτο αγοράζεις αυτοκίνητο χαμάλη για μέσα στην πόλη αλλά χαλάλι γιατί πετυχαίνεις αρμονία!

 

Δυστυχώς πολλά λεφτά

Αν όμως κάποιος αποφασίσει ότι θέλει αυτά τα αξεσουάρ τότε η πρέπει να πάρει τα Apple η να αλλάξει τηλέφωνο και να πάρει ύστερα ρολόι και ακουστικά άλλες μάρκες

 

Στο iPhone 100% μόνο αυτά εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες της συσκευής

 

Εγώ πήρα ένα iPhone X 700+airpods 80 από ένα φίλο και τέλος

 

Έχω σπίτι ακουστικά spigen και jabra

Έτσι κάθονται

Για το Android είναι super αλλά μόνο για εκείνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για Airpods και εγω περιμενω να πεσουν οι τιμες γιατι αξιζουν εκει κοντα στα 100-120.

 

Για Apple watch προσωπικα ειμαι καθετος.Παρα πολλα λεφτα και η μπαταρια ακομα δεν κραταει πολυ.

 

Θα το προτεινα σε καποιον μονο αν μπορουσε να το αξιοποιησει πληρως που και παλι σε αυτη την περιπτωση σηκωνει κουβεντα αν αξιζει καποια παλιοτερη φθηνοτερη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος στο κομματι των εγγυησεων μιας και κοιταζω ενδεχομενο αγορας used iphone.

 

Σε περιπτωση βλαβης του κινητου αρκει η αποδειξη για την επισκευη του ανεξαρτητως ονοματος,ή υπαρχει ενδεχομενο το καταστημα αγορας να παει ονομαστικα την εγγυηση και να εχουμε τρεχαματα(να ζητησει πχ ταυτοτητα αναλογα με το ονομα στην αποδειξη)?

Link to comment
Share on other sites

Πότε και ποιος ασχολήθηκε με το όνομα στην απόδειξη???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε και ποιος ασχολήθηκε με το όνομα στην απόδειξη???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γνωριζω γιαυτο λεω μηπως εχει ακουστει κανενα παρατραγουδο,για Ελλαδα μιλαμε ουτως ή αλλως :D

Link to comment
Share on other sites

Για aipods θα περιμένω δεν είναι άμεση προτεραιότητα γιατι συνήθως έχω το τηλέφωνο μαζί μου παντού και πάντοτε.

Για sportwatch περισσοτρεο ενδιαφέρομαι για το γυμναστήριο και ας μην είναι αδιάφροχο, τουλάχιστο να έχω τα βασικά.

έχω καταδυτικό ρολοί για τα ψαρέματα μου.

το θέμα είναι αν αξίζει να πας σε προηγούμενη έκδοση του apple watch. Η σειρα 4 είναι ακριβή.

Πάντως τηλέφωνο δεν αλλάζουμε και ασ μην παρουμε τπτ απο τα υπόλοιπα :p

Link to comment
Share on other sites

Για aipods θα περιμένω δεν είναι άμεση προτεραιότητα γιατι συνήθως έχω το τηλέφωνο μαζί μου παντού και πάντοτε.

Για sportwatch περισσοτρεο ενδιαφέρομαι για το γυμναστήριο και ας μην είναι αδιάφροχο, τουλάχιστο να έχω τα βασικά.

έχω καταδυτικό ρολοί για τα ψαρέματα μου.

το θέμα είναι αν αξίζει να πας σε προηγούμενη έκδοση του apple watch. Η σειρα 4 είναι ακριβή.

Πάντως τηλέφωνο δεν αλλάζουμε και ασ μην παρουμε τπτ απο τα υπόλοιπα :p

 

Sport watch υπάρχουν αρκετά να κανείς την δουλειά σου

Ανάλογα τι ζητάς

Για έξω νομίζω garmin

Τώρα για μέσα στο γυμναστήριο δεν γνωρίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα iPhone χ - Apple watch 2 - airpods, η συνεργασία ήταν υπόδειγματικη! Εκτός από μια περίοδο που είχα πολλές αποσυνδέσεις με τα ακουστικά αλλά έφτιαξε μετά από κάποιο update!!!

Το Apple watch 4 το δοκίμασα αλλά για κάποιο λόγο δεν μου αρεσε κ πήρα garmin!!

Τώρα που δεν έχω iPhone, χρησιμοποιώ κατά καιρούς τα airpods τα οποία παρόλο που τα έχω 1.5 χρόνο δουλεύουν μια χαρά!!!.

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα iPhone χ - Apple watch 2 - airpods, η συνεργασία ήταν υπόδειγματικη! Εκτός από μια περίοδο που είχα πολλές αποσυνδέσεις με τα ακουστικά αλλά έφτιαξε μετά από κάποιο update!!!

Το Apple watch 4 το δοκίμασα αλλά για κάποιο λόγο δεν μου αρεσε κ πήρα garmin!!

Τώρα που δεν έχω iPhone, χρησιμοποιώ κατά καιρούς τα airpods τα οποία παρόλο που τα έχω 1.5 χρόνο δουλεύουν μια χαρά!!!.

 

Αυτή είναι η σημασία των συσκευών αυτών ότι αλληλεπιδρούν μεταξύ τους με ιδιαίτερη μοναδικότητα

Οι άλλες μάρκες μπορεί να προσφέρουν καλύτερες μπαταρίες καλύτερο ήχο και λοιπά αλλά την αλληλεπίδραση αυτή δεν την έχουν με το iPhone

Στην ουσία αυτήν την υλοποίηση πληρώνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η σημασία των συσκευών αυτών ότι αλληλεπιδρούν μεταξύ τους με ιδιαίτερη μοναδικότητα

Οι άλλες μάρκες μπορεί να προσφέρουν καλύτερες μπαταρίες καλύτερο ήχο και λοιπά αλλά την αλληλεπίδραση αυτή δεν την έχουν με το iPhone

Στην ουσία αυτήν την υλοποίηση πληρώνεις

 

Έτσι είναι!!

! Βέβαια όλες οι συσκευές πλέον συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους!!

Ειτε είναι Samsung, Apple, garmin κτλ!!

Προσωπικά δεν θέλω να ξαναμπώ σε κάποιο οικοσύστημα οποιαδήποτε εταιρίας!!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι!!

! Βέβαια όλες οι συσκευές πλέον συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους!!

Ειτε είναι Samsung, Apple, garmin κτλ!!

Προσωπικά δεν θέλω να ξαναμπώ σε κάποιο οικοσύστημα οποιαδήποτε εταιρίας!!!!

 

Κι όμως δεν συνεργάζονται

Ότι hands free και να βάλεις στο iPhone δεν θα ακούς ειδοποιήσεις στην συσκευή

Πρέπει κάθε φορά που συνδέεται να πηγαίνεις να αλλάζεις μια ρύθμιση

Στα AirPods αυτό γίνεται αυτόματα μέσο αισθητήρα που έχουν τα ακουστικά και τον εκμεταλλεύεται το iOS

Επίσης φορτίζουν με lightning όποτε μια φασαρία λιγότερη

Επίσης είτε φορέσεις το ένα είτε το άλλο η εναλλαγή του μικροφώνου γίνεται αυτόματα

Και αλλά υπάρχουν αλλά τώρα δεν τα έχω διαθέσιμη στο μυαλό μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν συνεργάζονται

Ότι hands free και να βάλεις στο iPhone δεν θα ακούς ειδοποιήσεις στην συσκευή

Πρέπει κάθε φορά που συνδέεται να πηγαίνεις να αλλάζεις μια ρύθμιση

Στα AirPods αυτό γίνεται αυτόματα μέσο αισθητήρα που έχουν τα ακουστικά και τον εκμεταλλεύεται το iOS

Επίσης φορτίζουν με lightning όποτε μια φασαρία λιγότερη

Επίσης είτε φορέσεις το ένα είτε το άλλο η εναλλαγή του μικροφώνου γίνεται αυτόματα

Και αλλά υπάρχουν αλλά τώρα δεν τα έχω διαθέσιμη στο μυαλό μου

 

Αααααα δεν το ξέρω αυτό γιατί πάντα είχα το ρολόι κ με ειδοποιούσε αυτό για το οτιδήποτε!!!!

Λογικό είναι μεταξύ τους να έχουν καλύτερη συνεργασία - τα Apple με τα Apple kτλ - αυτό ελειπε άλλωστε να γίνεται το αντίθετο!!

Πιστεύω όμως ότι όποιος έχει iPhone είναι μονόδρομος τα airpods για αξιοποίηση της συνδεσιμοτητας στο έπακρο!!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων μην βγαίνουμε και εντελώς εκτός θέματος με απλά λόγια δοκιμασμένα τα Apple έχουν πλήρη αλληλεπίδραση

Οποίος θέλει άλλη μάρκα για άλλους λόγους απλά κερδίζει κάπου και χάνει κάπου άλλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Το iPlus της iStorm μπορεί να γίνει μετά την αγορά της συσκευής από άλλο κατάστημα;

Έχω αγοράσει συσκευή από κοσμοτε δεν την έχω ανοίξει ακόμα τη συσκευασία, μπορώ να το ασφαλίσω στην iStorm?

Τους παίρνω τηλεφωνο και μου λένε συνέχεια θα με πάρουν αυτοί!

Η COSMOTE που το πήρα με τιμολόγιο (άρα 1 χρόνο εγγυηση) μου το ασφαλίζει με τα χίλια ζόρια με 150€ για ένα χρόνο μόνο δλδ όσο διαρκεί η εγγυηση, πολλά δεν είναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Το iPlus της iStorm μπορεί να γίνει μετά την αγορά της συσκευής από άλλο κατάστημα;

Έχω αγοράσει συσκευή από κοσμοτε δεν την έχω ανοίξει ακόμα τη συσκευασία, μπορώ να το ασφαλίσω στην iStorm?

Τους παίρνω τηλεφωνο και μου λένε συνέχεια θα με πάρουν αυτοί!

Η COSMOTE που το πήρα με τιμολόγιο (άρα 1 χρόνο εγγυηση) μου το ασφαλίζει με τα χίλια ζόρια με 150€ για ένα χρόνο μόνο δλδ όσο διαρκεί η εγγυηση, πολλά δεν είναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι νομίζω πως δεν γίνεται. Μιλά με ασφάλεια https://www.xirogiannopoulos.gr δεν το καλύπτει όλη την βλάβη αλλά το 80% νομίζω. Κάτι είναι και αυτό.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...