Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλά δεν τους εμπιστεύομαι στις αποστολές και ήθελα να το πάρω από το μαγαζί στο Ηράκλειο Κρήτης

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

3eaa97e9429b4d0727fad688d89510e3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μα δεν έφυγε ποτέ απλα είναι προπαραγγελια όπως και πριν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Α! Οκ γιατί την προηγούμενη φορά είχε εξαντληθεί άμεσα και μου έγραψε ένας φίλος ότι μπορεί να έκαναν λάθος

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΟΣ.

Πηγε 329€ κ πάλι

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

όσο και να πήγε από την αρχη δεν με άφηνε για παραλαβη από κατάστημα, παράξενο

μας δουλεύει ο Κωτσόβολος,ούτε μετά που έγινε κατόπιν παραγγελίας

μάλλον για κραχτη το βάζει

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όσο και να πήγε από την αρχη δεν με άφηνε για παραλαβη από κατάστημα, παράξενο

μας δουλεύει ο Κωτσόβολος,ούτε μετά που έγινε κατόπιν παραγγελίας

μάλλον για κραχτη το βάζει

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Α γεια σου. Αυτό λέω. Είναι η δεύτερη φορά που το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους κατόχους του Galaxy Watch 46mm.

 

Έχω την ρολογάρα!! από τον Νοέμβριο του 2018.

Καθημερινή χρήση με κλήσεις, sms, mail, viber, messanger. Απάντηση και κλήση από το ρολόι και καθημερινή έκθεση στον ήλιο και σε κραδασμούς λόγο της μηχανής που κινούμαι.

Είχε συνδεθεί κανονικά με το τηλ μέσω bluetooth κ κάποια στιγμή που άλλαξα δωμάτιο, μου έκανε την κλασική δόνηση "οτι έχασε την σύνδεση".

Επιστρέφω στο χώρο που ήταν το τηλ και μετά από λίγο κοιτάζω τι ώρα είναι και δεν έδειχνε τίποτα. Γύρναγα στεφάνι, πάταγα κουμπιά, τίποτα.

Θα έσβησε κατά λάθος λέω. Πατάω να ανάψει...... μάταια περίμενα.

θυμάμαι οτι το πρωι που έφυγα η μπαταρία ήταν στο 50%

Επιστρέφω σπίτι, το βάζω για φόρτιση. ΤΙΠΟΤΑ. Νεκρό εντελώς.

Με ζώσανε τα φίδια :)

 

Το πρωί φεύγω από τη δουλειά κ πάω Smartec.

Αφού εξηγώ στο "γιατρό" τα συμπτώματα, μου λέει πως πρέπει να ανοιχτεί για να δουν αν είναι μπαταρία, πλακέτα, οθόνη.

Μου είπε τα κόστη (για να δω αν αξίζει να το φτιάξω), και αφού έγινε τσεκ οτι υπάρχει διαθέσιμη μπαταρία του είπα να προχωρήσει στην επέμβαση.

Μετά από μια ώρα με πήρανε τηλέφωνο, να μου πουν οτι ο "ασθενής είναι έτοιμος για εξαγωγή".

Πήγα μεσ' την τρελή χαρά αφού γλίτωσα τα περαιτέρω.

Κόστος μπαταρίας με στεγανοποίηση 28€ και εγγύηση 1 χρόνο.

 

Άψογοι, εξυπηρετικοί κ επαγγελματίες.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους κατόχους του Galaxy Watch 46mm.

 

Έχω την ρολογάρα!! από τον Νοέμβριο του 2018.

Καθημερινή χρήση με κλήσεις, sms, mail, viber, messanger. Απάντηση και κλήση από το ρολόι και καθημερινή έκθεση στον ήλιο και σε κραδασμούς λόγο της μηχανής που κινούμαι.

Είχε συνδεθεί κανονικά με το τηλ μέσω bluetooth κ κάποια στιγμή που άλλαξα δωμάτιο, μου έκανε την κλασική δόνηση "οτι έχασε την σύνδεση".

Επιστρέφω στο χώρο που ήταν το τηλ και μετά από λίγο κοιτάζω τι ώρα είναι και δεν έδειχνε τίποτα. Γύρναγα στεφάνι, πάταγα κουμπιά, τίποτα.

Θα έσβησε κατά λάθος λέω. Πατάω να ανάψει...... μάταια περίμενα.

θυμάμαι οτι το πρωι που έφυγα η μπαταρία ήταν στο 50%

Επιστρέφω σπίτι, το βάζω για φόρτιση. ΤΙΠΟΤΑ. Νεκρό εντελώς.

Με ζώσανε τα φίδια :)

 

Το πρωί φεύγω από τη δουλειά κ πάω Smartec.

Αφού εξηγώ στο "γιατρό" τα συμπτώματα, μου λέει πως πρέπει να ανοιχτεί για να δουν αν είναι μπαταρία, πλακέτα, οθόνη.

Μου είπε τα κόστη (για να δω αν αξίζει να το φτιάξω), και αφού έγινε τσεκ οτι υπάρχει διαθέσιμη μπαταρία του είπα να προχωρήσει στην επέμβαση.

Μετά από μια ώρα με πήρανε τηλέφωνο, να μου πουν οτι ο "ασθενής είναι έτοιμος για εξαγωγή".

Πήγα μεσ' την τρελή χαρά αφού γλίτωσα τα περαιτέρω.

Κόστος μπαταρίας με στεγανοποίηση 28€ και εγγύηση 1 χρόνο.

 

Άψογοι, εξυπηρετικοί κ επαγγελματίες.

 

Σου άλλαξαν πίσω καπάκι;

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους κατόχους του Galaxy Watch 46mm.

 

Έχω την ρολογάρα!! από τον Νοέμβριο του 2018.

Καθημερινή χρήση με κλήσεις, sms, mail, viber, messanger. Απάντηση και κλήση από το ρολόι και καθημερινή έκθεση στον ήλιο και σε κραδασμούς λόγο της μηχανής που κινούμαι.

Είχε συνδεθεί κανονικά με το τηλ μέσω bluetooth κ κάποια στιγμή που άλλαξα δωμάτιο, μου έκανε την κλασική δόνηση "οτι έχασε την σύνδεση".

Επιστρέφω στο χώρο που ήταν το τηλ και μετά από λίγο κοιτάζω τι ώρα είναι και δεν έδειχνε τίποτα. Γύρναγα στεφάνι, πάταγα κουμπιά, τίποτα.

Θα έσβησε κατά λάθος λέω. Πατάω να ανάψει...... μάταια περίμενα.

θυμάμαι οτι το πρωι που έφυγα η μπαταρία ήταν στο 50%

Επιστρέφω σπίτι, το βάζω για φόρτιση. ΤΙΠΟΤΑ. Νεκρό εντελώς.

Με ζώσανε τα φίδια :)

 

Το πρωί φεύγω από τη δουλειά κ πάω Smartec.

Αφού εξηγώ στο "γιατρό" τα συμπτώματα, μου λέει πως πρέπει να ανοιχτεί για να δουν αν είναι μπαταρία, πλακέτα, οθόνη.

Μου είπε τα κόστη (για να δω αν αξίζει να το φτιάξω), και αφού έγινε τσεκ οτι υπάρχει διαθέσιμη μπαταρία του είπα να προχωρήσει στην επέμβαση.

Μετά από μια ώρα με πήρανε τηλέφωνο, να μου πουν οτι ο "ασθενής είναι έτοιμος για εξαγωγή".

Πήγα μεσ' την τρελή χαρά αφού γλίτωσα τα περαιτέρω.

Κόστος μπαταρίας με στεγανοποίηση 28€ και εγγύηση 1 χρόνο.

 

Άψογοι, εξυπηρετικοί κ επαγγελματίες.

 

Ωραίος! Και αναλυτικοτατος! Καλη συνέχεια με την ρολογάρα μας!

Link to comment
Share on other sites

Σου άλλαξαν πίσω καπάκι;

Δεν ξέρω. Τωρα που το είπες, το κοιτάζω κ φαίνεται καινούργιο. Λες? Ή εκτός κι αν το καθαρισαν που δεν το ειχα κανει ποτέ

 

 

Ωραίος! Και αναλυτικοτατος! Καλη συνέχεια με την ρολογάρα μας!

:)

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενα από τα Widget που είχα στο ρολόι, ήταν το "κλήσεις". Εβλεπα τις τελευταίες κλήσεις κ καλούσα.

Μετά το τελευταίο update της εφαρμογης του τηλεφώνου "galaxy wear" το εσβησαν, το εσβησαν κ δεν υπάρχει ουτε στο ρολόι ουτε στο τηλέφωνο. Υπάρχει μόνο το "επαφές".

Υπαρχει τροπος να βρω widget κλήσεις, χωρις να χρειάζεται να μπαινω στο μενου για να βρω την εφαρμογή?

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ενα από τα Widget που είχα στο ρολόι, ήταν το "κλήσεις". Εβλεπα τις τελευταίες κλήσεις κ καλούσα.

Μετά το τελευταίο update της εφαρμογης του τηλεφώνου "galaxy wear" το εσβησαν, το εσβησαν κ δεν υπάρχει ουτε στο ρολόι ουτε στο τηλέφωνο. Υπάρχει μόνο το "επαφές".

Υπαρχει τροπος να βρω widget κλήσεις, χωρις να χρειάζεται να μπαινω στο μενου για να βρω την εφαρμογή?

 

-----------

Tapa

Μπορείς να βάλεις το widget εφαρμογές και να κλειδώσεις μέχρι 5 εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το widget εφαρμογές και να κλειδώσεις μέχρι 5 εφαρμογές
Το έχω, αλλά ειμαι με μηχανή, και ειναι δύσχρηστο να πατάω το εικονίδιο κλήσεων που ειναι ψείρα.

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να σας πω τι είχα πάθει, και πώς τελικά βρήκα τη λύση εχθές. Νομίζω πως αυτό ξεκίνησε να συμβαίνει μετά το τελευταίο update.

Γενικά όταν το βγάζω το ρολόι από το χέρι το βάζω σε λειτουργία πτήσης. Όταν το φοράω ξανά βγάζω τη λειτουργία πτήσης και συνδέεται σε 1-2 δευτερόλεπτα. Το πρόβλημα που είχα παρατηρήσει ήταν ότι αν το είχα σε λειτουργία πτήσης, το είχα παρατημένο μέχρι που έσβηνε από μπαταρία και μετά το φόρτιζα, δεν μπορούσε να συνδεθεί στο τηλέφωνο με τίποτα. Η μόνη λύση που είχα ήταν να το κάνω reset. Δούλευε κανονικά, μέχρι να ξανασυμβεί το ίδιο(να μείνει από μπαταρία) όπου και ξανά τα ίδια. Παίζει να το έχω κάνει 5-6 φορές reset τους τελευταίους μήνες.

Εχθές που έγινε το ίδιο και είχα χρόνο, άρχισα να το ψάχνω. Και τελικά ήταν πάρα πολύ απλό. Ήταν κλειστό το Bluetooth στο ρολόι... Δεν ξέρω, λογικά ίσως είναι bug, αλλά αν έχει μπει σε flight mode, σβήσει από μπαταρία, φορτιστεί σβηστό στη συνέχεια, ανοίξει και απενεργοποιηθεί το flight mode, φαίνεται ότι κρατάει το Bluetooth κλειστό και πρέπει να ενεργοποιηθεί χειροκίνητα από τις ρυθμίσεις. Το γράφω μπας και χρησιμέψει σε κανέναν.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ενα από τα Widget που είχα στο ρολόι, ήταν το "κλήσεις". Εβλεπα τις τελευταίες κλήσεις κ καλούσα.

Μετά το τελευταίο update της εφαρμογης του τηλεφώνου "galaxy wear" το εσβησαν, το εσβησαν κ δεν υπάρχει ουτε στο ρολόι ουτε στο τηλέφωνο. Υπάρχει μόνο το "επαφές".

Υπαρχει τροπος να βρω widget κλήσεις, χωρις να χρειάζεται να μπαινω στο μενου για να βρω την εφαρμογή?

 

-----------

Tapa

Δεν νομιζω να ειχε ποτέ τέτοιο widget εγγενώς το ρολόι μας . Τρία χρόνια δεν το έχω δει . Ακομη και χώρα που άλλαξα δεν εμφανίστηκε κάτι τέτοιο. Μήπως το είχες από εφαρμογή τρίτου που καταργήθηκε ή δεν είναι συμβατή πλέον;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειχε ποτέ τέτοιο widget εγγενώς το ρολόι μας . Τρία χρόνια δεν το έχω δει . Ακομη και χώρα που άλλαξα δεν εμφανίστηκε κάτι τέτοιο. Μήπως το είχες από εφαρμογή τρίτου που καταργήθηκε ή δεν είναι συμβατή πλέον;
Υπήρχε από την αρχη που το αγόρασα καινούργιο.

Οι μόνες έξτρα αγορασμενες εφαρμογες είναι το "κλείδωμα οθόνης, χάρτες και g keyboard". Υπήρχε το widget με αυτες τις εφαρμιγες.

Εξαφανίστηκε με το update του Galaxy Wear

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το έχω, αλλά ειμαι με μηχανή, και ειναι δύσχρηστο να πατάω το εικονίδιο κλήσεων που ειναι ψείρα.

 

-----------

Tapa

Μια σκέψη είναι να βάλεις όλα τα εικονίδια last calls και οποίο και να πατήσεις να σου βγάζει τις τελευταίες κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ξαφνικά το αλτίμετρο και βαρόμετρο δεν δείχνει τίποτα.....

Μαυρίλα....

Τι λέτε να φταίει?

 

Κανε επανεκκίνηση και λογικά θα στρώσει ... αλλα αμα στο κανει μια φορα θα στο ξανα κανει!! για μόνιμη επίλυση πας αντιπροσωπεία για αλλαγή πλακέτας!

Link to comment
Share on other sites

Κανε επανεκκίνηση και λογικά θα στρώσει ... αλλα αμα στο κανει μια φορα θα στο ξανα κανει!! για μόνιμη επίλυση πας αντιπροσωπεία για αλλαγή πλακέτας!

 

Έκανα επανεκκίνηση και επαναφορά...

Δεν την γλιτώνω την πλακέτα...

Έχω αλλάξει μια φορά μέσα στην εγγύηση...

Τώρα είμαι εκτός γνωρίζει κανείς τιμή πάνω κάτω?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση και επαναφορά...

Δεν την γλιτώνω την πλακέτα...

Έχω αλλάξει μια φορά μέσα στην εγγύηση...

Τώρα είμαι εκτός γνωρίζει κανείς τιμή πάνω κάτω?

 

 

Άστο έτσι δεν αξίζει για κανένα λόγο…

 

Εγώ μετά την Τρίτη πλακέτα στην εκπνοή της εγγύησης (βασικά είχε λήξει ένα μήνα αλλά την άλλαξαν την πλακέτα επειδή ήταν πολλοστή φορά) το έδωσα και σώθηκα από το ψυχολογικό κομμάτι του αλτιμετρου κτλ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Άστο έτσι δεν αξίζει για κανένα λόγο…

 

Εγώ μετά την Τρίτη πλακέτα στην εκπνοή της εγγύησης (βασικά είχε λήξει ένα μήνα αλλά την άλλαξαν την πλακέτα επειδή ήταν πολλοστή φορά) το έδωσα και σώθηκα από το ψυχολογικό κομμάτι του αλτιμετρου κτλ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και εμένα μου άλλαξαν δύο φορές ...την πρώτη για βαρόμετρο και μετά από ένα μήνα χάλασε το πάνω κουμπί και πάει μαζί με την πλακέτα. Ευτυχώς τώρα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου άλλαξαν δύο φορές ...την πρώτη για βαρόμετρο και μετά από ένα μήνα χάλασε το πάνω κουμπί και πάει μαζί με την πλακέτα. Ευτυχώς τώρα είναι μια χαρά.

Θυμάσαι τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι τιμή?

 

Δεν θυμάμαι, αλλά θυμάμαι ότι όλοι συμφωνούσαμε στο forum πως δεν αξίζει να πληρώσεις πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...