Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ρολόι είναι smart watch και όχι sport watch. Όποιος είναι αθλητής κσι θέλει να κάνει δραστηριότητες με αυτό έχει κάνει λάθος επιλογή.

Σαν smart είναι άψογο και δεν υπάρχει άλλο εκτός από τα apple φυσικά. Όλα τα υπόλοιπα ναι είναι gadget όπως τα Huawei και τα υπόλοιπα, αυτό είναι smartwatch πραγματικό.

Η αστοχία του σε μερικά στο αλτιμετρο είναι βέβαια σημαντική αλλά υπάρχουν και εφαρμογές για το τηλέφωνο γι αυτό , που με το δικό μου λίγη απόκλιση έχουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιλάς για το δικό σου και δικαιολογείς την αστοχία λες και είναι η εξαίρεση. Όχι φίλε μου ο κανόνας είναι και θεωρώ μεγάλο λάθος να φορτώνεις εφαρμογές σε μια συσκευή που στην τελική ή δεν δουλεύουν ή δείχνουν άλλα αντί άλλων.... Δεν είναι κανενα κινεζικό των 50 ευρώ να πεις δεν βαριέσαι .... Αν μια εφαρμογή έχει πρόβλημα , δεν την βάζεις, τόσο απλά, αν πάλι την βάλεις θα πρέπει να περιμένεις την γκρίνια και την δυσφήμιση...το λιγότερο.

Και δεν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα που έχει το ...κατά τα άλλα έξυπνο ρολόι... Το δικό μου για παράδειγμα μετά την τελευταία αναβάθμιση που πήρε δεν μπαίνει στο Galaxy Store από το ρολόι....το έχω δοκιμάσει με 2 συσκευές... Ε, θα πω ότι είναι SmartWatch οπότε δεν πειράζει, σωστά; Όχι σωστά, κανονικά θα έπρεπε να τους κραζω κάθε μέρα ...και φυσικά όπως τα "αμερικανάκια" να τους τραβήξω μια μήνυση, ομαδική με άλλους με τα ίδια προβλήματα, ώστε να σταματήσουν τις βλακείες... Αλλά εμείς είμαστε Έλληνες, Ευρωπαίοι...δεν είμαστε χαζά αμερικανάκια...και τα ανεχόμαστε τα τερτιπια της κάθε Samsung....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα ρολόι δεν δουλεύει απόλυτα σωστά. Έχει φίλος μου το Apple watch και εκείνο κρασαρει σε εφαρμογές και οι ενδείξεις σε πολλά δεν είναι σωστές. Και άλλο να μην λειτουργεί μια βασική λειτουργία και άλλο να μην λειτουργεί το αλτιμετρο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχετε καταλάβει. Τα αλτίμετρο δεν λειτουργεί λόγω ΑΣΤΟΧΙΑΣ HARDWARE και όχι λειτουργικού για να μου πιπιλισουν την καραμέλα ότι θα φτιαχτεί με ερχόμενο update. Και όταν έχεις αστοχία hardware , έχει την ίδια βαρύτητα είτε λέγεται οθόνη , είτε ηχείο , είτε μικρόφωνο είτε αισθητήρας. Άρα το προϊόν έχει λάθος σχεδιασμό/ κατασκευαστικό σφάλμα. Δεν νοειται καμία εταιρεία να παρεχει ελλατωματικο hardware και εμείς να την δικαιολογουμε.

 

Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν έχουμε σωστές ενώσεις καταναλωτών , δεν ενημερωνόμαστε και εμείς σωστά και στο τέλος γίνεται μυλος η υπόθεση, με τις εταιρείες κερδισμένες και των καταναλωτή μέσα στα νεύρα.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει αισθητήρα αλτιμετρου το ρολόι?

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω καταλάβω σε τι χρησιμεύει η σύνδεση με wifi που έχει το ρολόι;

 

Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω?

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω καταλάβω σε τι χρησιμεύει η σύνδεση με wifi που έχει το ρολόι;

 

Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω?

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν φεύγεις μακριά από τα 10 μετρα του blue tooth τότε αυτό συνδέεται μέσω wifi και δέχεται ειδοποιήσεις . Αν μάλιστα έχεις Samsung τηλέφωνο , σε κάποιες περιπτώσεις έχει επιβεβαιωθεί ότι μπορείς να κάνεις και κλήσεις μέσω wifi .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει λίγες μέρες που το ρολόι μου γράφει ορόφους ενώ βρίσκομαι στο σπίτι μου. Χωρίς να ανεβώ και χωρίς να φύγω από το σπίτι μου, ανεβάζει σταδιακά ορόφους.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικά είναι, κολλάνε ίσως κάποιες φορές. Κάνε κάποια επανεκκίνηση να δεις αν φτιάξει ή το τεστ με τους αισθητήρες να δεις αν λειτουργούν σωστά.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο τεστ δεν μου έβγαλε κάποιο fail στους αισθητήρες.

Όσο για επανεκκίνηση, κάθε βράδυ το κλείνω, με δυσκολεύει στον ύπνο να το έχω στο χέρι.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει λίγες μέρες που το ρολόι μου γράφει ορόφους ενώ βρίσκομαι στο σπίτι μου. Χωρίς να ανεβώ και χωρίς να φύγω από το σπίτι μου, ανεβάζει σταδιακά ορόφους.
Αλλαγή πλακέτας στην smartec. Το έχω κάνει ήδη μια φορα για τον συγκεκριμένο λόγο.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά στις δύο τελευταίες φορτίσεις αδειάζει την μπαταρία μέσα σε 8-10 ώρες. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; Έχω δοκιμάσει επανεκκίνηση στο ρολόι και το τηλέφωνο, τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή πλακέτας στην smartec. Το έχω κάνει ήδη μια φορα για τον συγκεκριμένο λόγο.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Τους περιγράφεις το πρόβλημα με τους ορόφους και είναι αρκετό αυτό για αλλαγή πλακέτας;

Ευχαριστώ πάντως!

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Τους περιγράφεις το πρόβλημα με τους ορόφους και είναι αρκετό αυτό για αλλαγή πλακέτας;

 

Ευχαριστώ πάντως!

Τους έδειξα και αυτό και δεν υπήρχε καμία αμφιβολία

54096bcf4759d6fd77f9f55f22d84e8b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά στις δύο τελευταίες φορτίσεις αδειάζει την μπαταρία μέσα σε 8-10 ώρες. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; Έχω δοκιμάσει επανεκκίνηση στο ρολόι και το τηλέφωνο, τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα ξαφνικά ανέβηκε η κατανάλωση, το φορτισα πριν 1μιση ώρα και έπεσε κιόλας κατά 6%.....

Σε 5 ώρες έπεσε 18%...είναι πάρα πολύ και δεν ξέρω τι φταίει, στα καλά καθούμενα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι που μετά από reset στο active2 το Samsung health δεν λειτουργεί καθόλου; ούτε μετρήσεις κάνει, ούτε activites ούτε calories... any idea για αυτό το "καταπληκτικό" προϊόν που έχει βγάλει η μαμα σαμμυ;

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την μπαταρία το έχω και εγώ, δεν μου βγάζει πάνω από 24 ώρες...και αν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγάζει τοσο, έχασε 33% σε λιγότερο από 12 ώρες και φυσικά αυτό που λέει σαν υπολογισμό δεν το πιάνει με τίποτα. 33d849b67f71a6e9dd7d461357176d2b.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το δουλεύω με Galaxy A70 και μετά την αναβάθμισή του σε Android 10, η μπαταρία του ρολογιού (με ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις, έχοντας πάρει backup πριν περάσω την 10 στο κινητό) μου εμφανίζει αυτονομία περίπου +20 ώρες. Δεν είμαι σίγουρος αν το reset που έκανε έπαιξε ρόλο αλλά του είχα ξανακάνει στο παρελθόν και δεν είχα δει βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

Reset και νέο στήσιμο έκανα και εγώ, του πέρασα μάλιστα με netodin το λειτουργικό πάλι μήπως δεν έκατσε καλά...

Το θέμα είναι ότι μετά την αναβάθμιση δεν είχα πρόβλημα, τις τελευταίες 15 μέρες άρχισε να μου το κάνει ...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το ecg στο sport 2 θα έρθει τελικά ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 2 ερωτήσεις παιδιά! 1)Γινεται στο ρολόι root?και αν ναι ι κερδίζουμε?

2)μπορούμε να βάλουμε λειτουργικό android?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κινητό xiaomi , bluetooth ακουστικά xiaomi και το ρολόι galaxy.

 

Έχω συνδέσει τα ακουστικά στο τηλέφωνο ακούω μουσική και μιλάω κανονικά. Όταν όμως απαντήσω την κλήση από το ρολόι δεν μεταφέρεται ο ήχος στα ακουστικα.

 

Είναι λογικό η δεν κάνω κάτι σωστά;

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το ecg στο sport 2 θα έρθει τελικά ?
Είναι θέμα σε κάθε χώρα αν επιτρέψει την ενεργοποίηση και όχι της Samsung . Αν στην Ελλάδα για κάποιο λόγο πούμε όχι η Samsung δεν μπορεί να κάνει τίποτα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! 2 ερωτήσεις παιδιά! 1)Γινεται στο ρολόι root?και αν ναι ι κερδίζουμε?

 

2)μπορούμε να βάλουμε λειτουργικό android?

Δεν γίνεται root γιατί δεν το χρειάζεται .

 

Όχι δεν μπορείς να βάλεις Android .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα σε κάθε χώρα αν επιτρέψει την ενεργοποίηση και όχι της Samsung . Αν στην Ελλάδα για κάποιο λόγο πούμε όχι η Samsung δεν μπορεί να κάνει τίποτα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γίνεται root γιατί δεν το χρειάζεται .

 

Όχι δεν μπορείς να βάλεις Android .

 

Αχα, και έχουμε καμία ιδέα αν θα γίνει αυτό φέτος ή θα βγει το 3,4,5 μοντέλο μέχρι να γίνει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...